Login lub e-mail Hasło   

Palikot, nie płosz nam owiec i baranów czyli rewolucja trwa.

W ostanim sondażu CBOS-u bardzo dobrze wypadł Ruch Palikota popiera go już 12 % Polaków (czyli o 2 % więcej niż w lutym).
Wyświetlenia: 4.534 Zamieszczono 07/03/2012

 

Rewolucja cywilizacyjna trwa.W marcowym sondażu CBOS-u już 12% Polaków popiera Ruch Palikota.

Rewolucja cywilizacyjna trwa.

 

 Polityczny “pikuś i błazen” kontra “Kaczory Donaldy”

 Janusz Palikot - jak każdy polityk - jest ideologicznym kameleonem, ale przecież  są nimi gierko-katolik  J. Kaczyński i D.Tusk badź co badź człowiek, który “profilaktycznie”/koniunkturalnie zawarł ślub kościelny ponad 20 lat po swoim ślubie cywilnym. 

Dlaczego oprócz Janusza Palikota, żaden z polskich polityków nie ma "cojones" (przepraszam Panie, które znają hiszpański) aby zacząć zadawać przedstawicielom hierarchii Kościelnej poważne i być może niewygodne pytania ?

Większość naszych polityków wykazała wyjątkowy brak politycznej intuicji ignorując zmianę nastrojów społecznych w obliczu rosnącej samowoli hierarchii kościelnej w Polsce i uprzywilejowanego statusu tej organizacji właściwie we wszystkich sferach naszego życia.

Jednakże  po ostatnich wyborach w końcu dotarł do ich świadomości bolesny fakt, że ten "polityczny pikuś " - jak Pan Premier określa Janusza Palikota - doskonale wyczuł przysłowiowego blues'a i nazywając sprawy po imieniu odebrał (i nadal odbiera) elektorat wszystkim liczącym sie graczom na polskiej scenie politycznej.

 Powyborcze zagubienie Kościoła czyli “nadwiślanski raj utracony”

Rownież polski kler jak i jego Watykańscy sponsorzy powoli zaczynają sobie zdawać sprawę z faktu, że “fenomen Palikota” to bardzo poważne zagrożenie dla - jeszcze do niedawna - "niepodważalnego autorytetu" Kościoła Katolickiego w Polsce. Jesteśmy świadkami rozpadu  zmurszałego cokołu pomnika, który ta instytucja sama sobie wystawiła za pieniądze naszych Rodziców i renty/oszczędności naszych Dziadków.

Modlenie sie w sejmie o deszcz, ogłaszanie wirtualnych, mitologicznych czy pół-mitologicznych postaci królem czy  królową Polski, poroniony pomysł pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, przeciągający się w nieskończoność spór o umieszczenie/usunięcie dwóch desek i paru gwoździ na Krakowskim Przedmieściu, katolicki jarmarczno-odpustowy nekrofetyszyzm, demonizowanie Dody, Jurka Owsiaka czy  wmawianie niszowemu artyście metal-rock’owemu, że jest szatanem zakrawa nie tylko na farsę ale wręcz na ogólnonarodową kompromitację.

Panowie w sutannach z jednej strony skaczą sobie do koloratek w sprawie Adama Darskiego (a właściwie jego artystycznego alter ego)  a  z drugiej rozpaczliwie zasłaniają swój religijny infantylizm listkiem figowym  tzw. obrony uczuć religijnych,  swoiście interpretowanej tolerancji i politycznej poprawności.

Na dobrą sprawę każda próba Episkopatu przeciwstawiania się antyklerykalnym tendencjom w naszym społeczeństwie przy pomocy rozpaczliwego i zazwyczaj żenujacego PR-u prawie zawsze zamienia się w kolejny strzał KK w stopę.

Czasami odnoszę wrażenie, ze polscy swieccy humaniści nie muszą właściwie niczego robić aby osiągnąć swoje cele; wystarczy pozostawić  to “Towarzystwo Śmiesznie Ubranych i Jeszcze Śmieszniej Gadających Starszych Panów” własnemu losowi.

Młodopolski elektorat

 Przyglądając się powyborczym rezultatom i sondażom, zauważamy, że do głosu dochodzi nowa generacja wyborców; lepiej wykształcona i bardziej obeznana ze światem.

Są to potomkowie  - tych samych zdezorientowanych  w post-wojtyłowskiej  rzeczywistości uchodźców/sierot z PRL-u  -  którzy idąc do urn wyborczych i w końcu zdmuchneli listek figowy, który i tak z trudem ukrywa znana nam wszystkim nagą prawdę o zasadach, na jakich opiera sie działalność  przemysłu religijnego w Polsce.

 Żelazna zasada polskiej polityki: “Kościołowi nie wolno się stawiać”...

... będzie obowiązywać dopóty dopóki tzw.“wierzący” (czytaj : potencjalni wyborcy) będą zapełniać kościelną widownię.

Mam dość tego płaszczenia się naszych polityków przed tymi bezwzględnymi post-okrągłostołowymi  mitomanami, oportunistami i hochsztaplerami żywcem wyjętymi ze średniowiecznych komiksów.

Panowie politycy, przestańcie pozować do wspólnych zdjęć z przyklejonymi do waszych “twarzy” koniunkturalnymi uśmiechami w protekcjonalnych objęciach groteskowych bufonów pokroju Rydzyka, Dziwisza, Michalika, Neringa, Głodzia. Nadszedł najwyższy czas aby zacząć ogólnonarodową debatę nad rolą i miejscem Kościoła w realiach 21 wieku.

“Pecunia non olet” czyli raj jest jednak na ziemi

Szczególnie radziłbym zwrócić uwagę na  szara sferę ekonomii/dzialalności gospodarczej tej instytucji/firmy  z o. o.  , której niemały ziemski majątek  budowany był za sprawą magicznego zaklęcia “bóg zapłać”  bez większych oporów  otwierającego portfele/konta bankowe wiernych. Oczywiście wierni ci nie ujrzą już więcej ani swojej gotówki ani boga, w imieniu którego gotówkę ta od nich wyłudzono.

Konia z rzędem a może i nagrodę Nobla dla ekonomisty czy eksperta finansowego, który może zbadać i opisać  globalne mechanizmy/siatkę  przepływu pieniędzy z  i do kościelnych/ watykańskich kont bankowych. Podejrzewam, że w obecnej sytuacji jest to tak możliwe jak wyjaśnienie “niezbadanych dróg boga” dla tzw. teologów i to nawet tych z tytułami doktorskimi i profesorskimi.

                                                                                   *

" Nie jest grzesznikiem ten, co grzeszy dyskretnie"– Molier (Swietoszek) 

"Kościół bierze, nie kwituje, żąda więcej." - Józef Piłsudski 

"Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające." - JulianTuwim 

http://www.youtube.com/watch?v=jp_sA2morfw&feature=player_embedded

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 954
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1095
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1001
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 626
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1839
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 689
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 842
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 542
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 984
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 633
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 498
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Nadszedł najwyższy czas aby zacząć ogólnonarodową debatę nad rolą i miejscem Kościoła w realiach 21 wieku."
Chciałabym zobaczyć, kto ją zapoczątkuje i czy w ogóle Polacy są do tego zdolni... Bo, że potrzeba rozdziału KK od państwa jest koniecznością, to raczej każdy widzi, gorzej z urealnieniem tego, przy naszej narodowej przywarze spolegliwości wobec szaro - eminencyjnej działalności...

"Chciałabym zobaczyć, kto ją zapoczątkuje i czy w ogóle Polacy są do tego zdolni"
Pomimo tego, że indoktrynacja KK zaczyna się od najmłodszych lat, zaczyna coś docierać do świadomości pokolenia średnio zaawansowanego i zaawansowanego wiekiem (+45). Przez jakiś czas w mojej pracy miałem kontakt z poszczególnymi grupami wiekowymi i często nasze rozmowy dotyczyły wiary i KK. Muszę przyznać, że ...  wyświetl więcej

Kwiatku - Ty to widzisz, ja to widzę ...lecz nie piszesz prawy, że KAŻDY to widzi... :-/

  mugol  (www),  07/03/2012

KK był już zbyt gnuśny i syty by kiwnąć palcem w sprawie zbawienia owiec. Dzięki tym co go męczą zostanie męczennikiem i nareszcie poprowadzi ludzi do zbawienia. Do tego potrzebni są pożyteczni idioci wysługujący się Szatanowi. Dlatego módlmy się by KK miał swoja Kalwarię i zmartwychwstanie

Tylko do kogo te modły zanosić, Mugolu?? ;-)

  ulmed,  07/03/2012

Do faktów i mitów, chyba wiesz?

Do nich? Niestety - oni tylko zieją nienawiścią, oni są "negatywni", a to o wiele za mało żeby coś zbudować, żeby coś zmienić.

  stalk3r,  07/03/2012

Palikot wyczuł nastroje antyklerykalne i wykorzystał to. Może i rozdzieli w końcu państwo od KK, ale to przecież jeden z wielu problemów... Mam dziwne przeczucie, że jego partia będzie drugim SLD w pewnym stopniu. Premier Palikot, kiedyś to śmieszyło, teraz jest to jak najbardziej realne. Artykuł na plus.

Stalk - masz prawo zakładać, że Palikot "wyczuł" nastroje antyklerykalne, czyli że na nich jedzie, a jemu osobiście to zwisa, bo to polityk. Natomiast mi coś mówi, że on jest jak ja: ja mam do tego stosunek osobisty, a skoro mam, to uważam, że powinno coś się z takimi rzeczami robić. Tak, jest o wiele więcej problemów w PL, lecz w/g mnie KK jest jednym z największych.

Autorze: “Towarzystwo Śmiesznie Ubranych i Jeszcze Śmieszniej Gadających Starszych Panów" - a cóż to dla Ciebie znaczy?
Bo jedno to uważać, że gadają śmiesznie, bo przeciw Ewangelii (na której straży rzekomo stoją) a drugie to śmiesznie gadają, bo "bronią jakiejś głupoty, jakiś mitów o jakimś bogu".
Dla mnie osobiście największą tragedią ludzkości jest to, że wielka jej część zawierzyła KK jako oficjalnemu przewodnikowi do Boga Żywego. Taki przewodnik?? Tfuj!

Byłem już bliski głosowania na artykuł, bo jest w zasadzie świetny, w zasadzie prawdziwy, ALE...
Autor pisze: "Oczywiście wierni ci nie ujrzą już więcej ani swojej gotówki ani boga" - proszę, udowodnij tezę, że nie zobaczą swego Boga. Inaczej, Autor będzie niemądrym (nie pierwszym zresztą) udowadniającym coś w kwestii wiary - pisząc z pozycji niewierzącego. ;->
Bo czy Autor wziął ...  wyświetl więcej

  wiesio,  08/03/2012

Palikot jest hapenerem i czesto zachowuje sie jak blazen ale po nim przyjda inni. Tej lawiny juz nikt nie zatrzyma.

  swistak  (www),  08/03/2012

Autorze populisto ! " Rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Józef Koch stwierdził w Polsat News, że jest "zgoda na przekształcenie" Funduszu Kościelnego. - To nie jest żadna darowizna rządu dlatego, że dobra Kościoła zostały odebrane i na podstawie tychże dóbr stworzono Fundusz Kościelny. Zatem rząd nie daje z własnej kieszeni, tylko te dobra istnieją, one owocują. Zatem są środki ...  wyświetl więcej

Moim skromnym zdaniem ten temat nie tylko dotyczy Polski (może u nas jest najbardziej jaskrawo widoczny) on dotyczy całej nasze cywilizacji - w dodatku nie dotyczy tylko KK, dotyczy wszystkich instytucji wyznaniowych. Może już czas najwyższy porzucić mniemanie że My i Bóg to dwie odrębne istoty. Świat stanie się lepszy i piękniejszy a człowiek przestanie w końcu skakać drugiemu do gardła. Polecam w tej kwestii książki Walsha RzB.

Moim zdaniem zanikanie kościoła w państwach współczesnych (do takiej grupy raczej należymy) to fakt i proces nieodwracalny. Zjawisko to, dziś daje się coraz częściej obserwować. Zostaje nam tylko czekanie aż się samo rozwiąże z porozumieniem obu stron. Nic na siłę Palikocie.

Dokładnie! Zanika i tyle. Choć pomóc i uświadamiać ludzi można,prawda? :-)
A instytucjonalna religia zanika, bo ludzie widzą jaka obłuda rządzi tymi instytucjami.
Lecz najgorsze, że pośrodku tego siedzi Jezus i woła do nas tak jak wołał 2000 lat temu. Tyle że wtedy słuchaliśmy bardziej - dziś dostaliśmy w zamian ewolucję i inne bzdety do wierzenia... :-(

Nie będę się powtarzać. Kolejny świetny tekst.

Świetnie piszesz ...z przyjemnością Cie czytam .


Dzieki Haneczko, ze tu zagladzasz. Moze kiedys namowie Cie do napisania jakiegos tekstu z zycia/otaczajacej Cie polskiej rzeczywistosci.
Na razie dedykacja dla Ciebie na wesolo:

Nowy ksiądz
Nowy ksiądz był spięty jak prowadził swoją pierwszą mszę w parafii, więc poprosił kościelnego żeby dolał do świętej wody kilka kropelek wódki, aby się rozluźnić. I tak się stało. N

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:

Dziękuję Ci bardzo . Długo tu nie zaglądałam bo zapomniałam hasła i nie mogłam wejść. Mam różne nicki na różnych forach i trudno mi było zapamiętać, ale zapisałam wreszcie i już po kłopocie . Odpisałam Ci na pierwszą wiadomość i pewnie znasz teraz mojego emaila ale ufam ,że zostawisz tylko do swojej wiadomości . ;)) Masz super teksty miło jest Cie czytać, może sama coś napiszę...muszę mieć wenę...ale kto wie. Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie . haneczkao129 .

Droga haneczko129,
Dzieki za zaufanie i za - jak zawsze - bardzo cieple slowa.Trzymam kciuki za Twoj Eiobowy debiut. Jest nas (ludzi podobnie myslacych) jednak wiecej niz podejrzewalem... Napawa nie to nadzieja na lepsza przyszlosc Naszej Ojczyzny...
Pozdrawiam bardzo serdecznie

CYT.: "Mam dość tego płaszczenia się naszych polityków przed tymi bezwzględnymi post-okrągłostołowymi mitomanami, oportunistami i hochsztaplerami żywcem wyjętymi ze średniowiecznych komiksów."
Ja również... :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska