Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego warto ocieplić swój dom?

Ceny surowców rosną, co przekłada się na obciążenie domowych budżetów. Jedną z jego pozycji jest koszt ogrzewania naszego mieszkania lub domu. Można temu zaradzić ocieplając go.
Wyświetlenia: 948 Zamieszczono 12/03/2012

        Klimat umiarkowany w jakim żyjemy charakteryzuje się zróżnicowaniem warunków atmosferycznych. Z jednej strony nieobce nam są srogie mrozy zimą, czy obfite jesienne ulewy , jak i z drugiej, fale upałów w letnie dni. Wszystko to sprawia, że chcemy aby dom w którym mieszkamy mógł nam zapewnić komfort i bezpieczeństwo bez względu na porę roku i panujące warunki atmosferyczne.

       Źle ocieplony dom niedostatecznie izoluje przestrzeń życiową od panujących warunków zewnętrznych. Zimą niedostatecznie ociepla budynek podnosząc koszty ogrzewania, latem niedostatecznie wychładza a w deszczowe dni w połączeniu ze źle wykonana elewacją nie zapobiega przedostawaniu się wilgoci do wewnątrz budynku. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na ten aspekt budowli i jeśli to możliwe, zlecenie remontu lub wykonania elewacji oraz jej ocieplenia lub docieplenia profesjonalnie zajmującej się tym firmie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że oddaliśmy nasz dom w fachowe ręce co skutkować będzie w przeszłości nie tylko obniżeniem rachunków za ogrzewanie mieszkania lub domu, ale także estetycznie wykonaną cieszącą oko elewacją.

docieplenia Wrocław

     Przy wykonywaniu elewacji budynków i związanych z tym ociepleń lub dociepleń stosuje się odpowiedniego rodzaju tynki zewnętrzne. Tynki zewnętrzne inaczej zwane elewacyjnymi dzielą się między innymi na: tradycyjne tynki cementowo-wapienne, tynki mineralne, tynki akrylowe, tynki sylikonowe, oraz nowej generacji tynki nanoporowe. Przy zewnętrznym ocieplaniu nowych budynków zazwyczaj stosuje się materiał izolacyjny w postaci płyt styropianowych lub wełny mineralnej na który nakłada się tynki cienkowarstwowe.

       Ze względu na spoiwo tynku rozróżniamy tynki mineralne tworzone na bazie cementu i wapna lub , którego spoiwem mogą być żywice akrylowe lub żywiczne. Każdy tynk ma inne właściwości, więc to jaki tynk wybrać uzależnione jest od panujących warunków bądź efektu jaki chcemy osiągnąć. Tynki mineralne charakteryzują się dużą paroprzepuszczalnością, skuteczniej odprowadzają wilgoć z pomieszczeń zapobiegając pojawieniu się pleśni, grzybów lub zacieków. Tynki akrylowe są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz posiadają bogata paletę barw. Tynki silikonowe są odporne na zabrudzenia i posiadają właściwości samoczyszczące, zaś tynki silikatowe są szczególnie odporne na substancje chemiczne występujące w powietrzu w środowisku miejskim. Wybór odpowiedniego tynku może nie być łatwy dlatego w jego odpowiednim doborze pomogą nam wyspecjalizowane firmy zajmujące się ocieplaniem elewacji.


Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61762
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33060
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31656
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64179
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65546
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23745
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29484
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29016
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24175
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26638
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12875
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

to prawda źle ocieplony dom to strata czasu i przede wszystkim straty finansowe, a w końcu ocieplamy dom zazwyczaj po to, żeby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. na pewno jeśli bierzemy ekipę to dobrze, żeby była z polecenia, np ocieplali dom naszym znajomym, rodzinie, po drugie materiały czy to styropian, czy wełna czy coś jeszcze innego, powinny mieć rekomendacje ITB, kolejną istotną rzeczą jest to, żeby klej itd były od tego samego producenta, by były optymalnie do siebie dopasowane.

Dobrą elewację można zrobić tylko wtedy, gdy właściwy rodzaj tynku dostosujemy do potrzeb konkretnego budynku. Jego właściciel nie tylko powinien brać pod uwagę aspekt ekonomiczny i wizualny, czyli wybór nie powinien polegać jedynie na wyborze koloru, faktury (np. baranek, kornik) czy wielkości uziarnienia (np. 1,5, 2 mm itd.). Tylko w głównej mierze powinien skupić się na jego właściwościach, więcej w tym artykule domenergooszczedny.eu/pl/blog/aktualnosci/jaki-tynk-wybrac-na-elewacjeDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska