Login lub e-mail Hasło   

Polska pięknieje

Nieustannie
Wyświetlenia: 1.923 Zamieszczono 13/03/2012

Od dnia gdy samorządy zaczęły dysponować własnymi budżetami wygląd miast zmienia się na lepsze. W Bydgoszczy na przykład oprócz inwestycji na osiedlach władze miasta metodycznie remontują nawierzchnie ulic w centrum. Wyremontowali ulicę Długą, z której udało się wyeliminować samochody. Wolno tam wjechać tylko w wyznaczonych godzinach i obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania.

Udało się wyremontować dużą część ulicy Gdańskiej – głównej arterii i właściwie osi naszego centrum.

W ubiegłym roku nadeszła kolej na ulicę Dworcową.

Zmienia się nie tylko wygląd naszego kraju, zmienia się również polskie prawo. Pomimo, że w naszych przepisach  jest wiele sprzeczności, luk, niespójności i absurdów, pomimo, że wielu autorów również na tym portalu postuluje, żeby zmienić to lub tamto, myli się każdy kto uważa, że całe nasze prawo jest do bani. Wbrew pozorom w wielu dziedzinach mamy bardzo dobre przepisy, które funkcjonują, ewoluują i .... działają.

Pamiętasz jak jeszcze niedawno pełno było w całej Polsce słynnych pętli (mówiło się na taką pętlę ucho kogoś tam) w Bydgoszczy najsłynniejsze było tzw. „ucho Baranowskiego”. Ważna dwupasmowa droga łącząca dwie dzielnice miasta miała pętelkę wokół nieruchomości pewnej upartej osoby. Przez dwa lata wszyscy użytkownicy drogi, a było ich sporo, musieli objeżdżać nieruchomość po prowizorycznej nawierzchni, bo niejaki pan Baranowski popełnił błąd przy procedurze wyywłaszczeniowej. W końcu adwokaci właściciela spornej nieruchomości wydębili od miasta horrendalne odszkodowanie.

Dzisiaj taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, buduje się wiele dróg bazując na specustawie drogowej – ustawie z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Według tej ustawy w chwili wytyczenia drogi publicznej i wydania pozwolenia na budowę wszystkie  nieruchomości znajdujące się na trasie drogi przechodzą z mocy prawa na własność inwestora drogowego. Oczywiście wszystkim poprzednim właścicielom tych gruntów przysługuje odszkodowanie ale nie ma już mowy o pętlach i wstrzymywaniu inwestycji drogowej.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1599
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 666
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1161
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 769
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 654
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1027
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 735
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 394
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 452
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 351
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 626
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 471
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 521
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 521
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 964
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mss72,  14/03/2012

Prawda! O Wrocławiu już nawet nie mówię, kiedy przyjeżdżam zawsze jest coś nowego lub wyremontowanego....Ale teraz widziałem dworzec w Przemyślu, właśnie go oddali po konserwacji...Jak muzeum..

Zgadzam się, od kiedy samorządy same zaczęły decydować - wiele polskich miast wypiękniało. W sopoci radni poszli jeszcze dalej i zapytali mieszkańców - w co dokładnie włożyć "rączki" i okazało się, że wiele miejsc można jeszcze wyremontować. Obserwuję te zmiany z punktu widzenia zarówno pieszego, rowerzystki, jak i kierowcy i muszę przyznać, że Trójmiasto jest przepiękne... :)

  barkarz  (www),  18/03/2012

Nie chcesz tego pokazać na eiobie?

Zgadzam się, trójmiasto the best;)

Można o Polsce pozytywnie? Można!:)

  barkarz  (www),  18/03/2012

Trzeba:)))

  primoduo  (www),  18/03/2012

Bardzo dobrze, że powoli u nas zaczyna się zmieniać. Jest taka teoria, że przy tylko samym faceliftingu otoczenia (budynki, ulice itp) zwiększa się poczucie polepszenia poziomu życia mieszkańców.

Należy doceniać każdy pozytywny wysiłek podejmowany na rzecz modernizowania naszego kraju, zwłaszcza jeśli przynosi tak ładne efekty jak na tych zdjęciach:-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska