Login lub e-mail Hasło   

Wielki protest przeciw reformie emerytalnej

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://niezalezna.pl/25132-wielki-protes(...)ytalnej
Odbył się oprócz równoległego wyjazdu Polaków pociągiem do stolicy Węgier. Udają się tam setki osób podróżujących autami, autobusami i samolotem na Święto Niepodległości
Wyświetlenia: 1.028 Zamieszczono 15/03/2012

Zakończył się organizowany przez PiS protest przeciwko podwyższaniu wieku emerytalnego i w obronie praw obywatelskich. W manifestacji wzięło udział około 15 tysięcy osób.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał, że marsz jest po to, by "powiedzieć, że nie zgadzamy się na to, żeby nas oszukiwano".

"Polacy zostali oszukani. Będziemy protestować przeciwko reformie i innym wydarzeniom, które mają miejsce w naszym kraju. Protestować będziemy przeciwko temu, by władza oszukiwała obywateli" - mówił Kaczyński, inaugurując manifestację.

Protest rozpoczął się na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, o godz. 18Już na długo przed oficjalnym rozpoczęciem manifestacji na placu zebrały się tysiące osób z flagami Polski i "Solidarności".

Kierując się w stronę Kancelarii Premiera, uczestnicy demonstracji odśpiewali słynną pieść Jana Pietrzaka "Żeby Polska była Polską". Na czele pikiety manifestanci nieśli wielki transparent z napisem "Brońmy swoich praw". Słychać okrzyki:"Solidarność! Solidarność", "Gdzie są wasze obietnice?", "Tu jest Polska!", "Znajdą się taczki dla Donalda paczki", "Ani centa dla Vincenta", Złodzieje! Złodzieje!". Manifestanci wznosili też takie hasła jak "Gdzie są nasze polskie stocznie?!"czy "Chcemy prawdy o Smoleńsku".

Przed Kancelarią Premiera demonstranci pokazali specjalnie przygotowane czerwone kartki dla rządu PO-PSL. - Czas zejść z boiska, panie premierze - mówili organizatorzy protestu.

Przed siedzibą premiera głos zabrał Jarosław Kaczyński, który podziękował wszystkim za przybycie. - Polskie społeczeństwo ma płacić rachunek za kilka lat skrajnie nieudolnych rządów. Nie możemy się na taką politykę godzić. To, co się dziś dzieje, trudno określić słowami - powiedział prezes PiS, mówiąc m.in. o bałaganie powstałym w związku z ustawą refundacyjną i drożyźnie. - Uderzono w najsłabszych, w tych, którzy nie mogą się bronić - stwierdził Kaczyński. 

"Jest tu wyraźna, bardzo jasna zasada, trzeba powiedzieć nikczemna, zasada, którą można określić krótko: czym kto słabszy, tym ma więcej płacić" - mówił Kaczyński. Dodał, że "jest to zupełne odwrócenie zasady sprawiedliwości" i"zupełne odrzucenie tego wszystkiego, dzięki czemu niepodległa Polska powstała i dzięki czemu Donald Tusk może być dzisiaj premierem".

"Najpierw uderzyć w emerytów, zabrać im, doprowadzić do tego, że nawet kobiety najcięższej pracy będą musiały do 67 lat" - kontynuował. Ale - dodał Kaczyński - "nie na tym koniec", ponieważ "mamy całą reformę emerytalną, która w gruncie rzeczy sprowadza się do tego, by mniej płacić, żeby było mniej". "Największe oszustwo tego 20-lecia" - ocenił.

"Liczono na to, że w Polsce solidarność między ludźmi została już zapomniana. Dzisiaj mówimy Donaldowi Tuskowi: nie, nie została zapomniana. Jeśli nie wierzy, niech wyjdzie, niech spojrzy" - mówił prezes PiS przed kancelarią szefa rządu.

Jak zapewniał, jego ugrupowanie będzie bronić słabszych, chorych i emerytów, a także "uczniów, którym się zabiera szkoły". "Będziemy bronić polskiej rodziny, bo to jest także atak na polską rodzinę" - dodał.

Kaczyński podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość będzie przeciwstawiać się "polityce ratowania się po tej niesłychanej klęsce, która została nam zadana przez kilka lat wyjątkowo nieudanych rządów". Jak mówił, ze strony rządu "padło już wiele pięknych okrągłych słów" i "jeszcze bardzo dużo padnie, ale tylko fakty są istotne".

"W naszym społeczeństwie jest ogromny potencjał inwencji, przedsiębiorczości, energii, pracowitości. Moglibyśmy iść do góry jak rakieta, a idziemy powoli i to z wielkimi trudnościami, z wielkim bólem, kosztem wielkich strat społecznych" -stwierdził lider PiS i dlatego - jak zaznaczył - rządzącym "trzeba pokazać czerwoną kartkę"

"Trzeba pokazać czerwoną kartkę za to, że nie szanują Polaków, nie szanują Polski i siebie nie szanują. Smoleńsk jest tego świetnym przykładem. Tylko ludzie, którzy nie szanują siebie i nie szanują swojego narodu mogą tak postępować, jak oni postępują" - mówił Kaczyński.

W odpowiedzi manifestanci wołali: "Chcemy prawdy o Smoleńsku". "Tak, chcemy prawdy" - odparł Kaczyński. "Chcemy prawdy, ale nie łudźmy się. Póki jest tutaj ten premier, póki jest jego kompania, to towarzystwo z boiska, póty prawdy się nie dowiemy. Potrzebujemy w Polsce nowej władzy i będziemy mieli nową władzę" - powiedział Kaczyński. 

Szef PiS mówił też o atakach na Telewizję Trwam, Radio Maryja i wolne media. "Czym obywatel gorzej poinformowany, tym lepiej dla liberalnych rządów. Ci liberałowie, zwolennicy wolności są w gruncie rzeczy tej wolności najbardziej zaciekłymi przeciwnikami" - powiedział Kaczyński.

Podkreślił również, że trzeba i warto mówić o faktach. "Nie dalej jak wczoraj mogłem zobaczyć papiery, które pokazują kolejny fakt - bardzo charakterystyczny. Ci, którzy dokonali likwidacji Stoczni Gdyńskiej, mają na tym zarobić po 11 mln zł" - mówił. Manifestanci zareagowali na te słowa Kaczyńskiego okrzykiem: "złodzieje".

"Z tego rodzaju kombinacji powstaje w Polsce bardzo wiele majątków. Zyskują ci, którzy niszczą, a nie ci, którzy budują. 11 milionów niesłychanie trudno jest zarobić w uczciwym biznesie" - dodał prezes PiS. 

Udział w proteście wzięło wielu czołowych polityków PiS, a także przedstawiciele NSZZ "Solidarność", wśród nich stoczniowcy z Gdańska oraz związkowcy, m.in. z regionu Mazowsza i Podkarpacia.

Podobne artykuły


12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1222
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1101
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 895
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 638
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 822
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 568
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 965
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 789
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1119
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 416
 
Autor
Dodał do zasobów: mugol
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  15/03/2012

Wypowiem się krótko.. zważywszy na charakterystykę systemu i kierunek w jakim zmierza nasz kraj - nie odprowadziłabym nawet 1 zł na ZUS - państwo nasze jawnie występuje przeciw społeczeństwu. Kłamie jak z nut. A więc można w inny sposób zabezpieczyć się na starość - wykupując nieruchomości, lokując w lokatach bankowych / chociaż tutaj należy uważać/ czy chociażby w wartościach innych niż pieniądz. ...  wyświetl więcej

  Areva,  15/03/2012

Gdyby pis porządził z parę lat dłużej, to emeryci nie mieli by emerytur, renciści i chorzy rent, ani pracy (albo obozy pracy) dużo więzień (wszyscy obywatele byli by pozamykani bo j.kaczyński też ma schizy jak stalin związane z manią prześladowczą), państwo na podsłuchu, prawo dyktatorsko-teokratyczne (pis chciał zmienić [czyt usunąć] konstytucję dla swoich widzimisiów.ona mu przeszkadzała w total ...  wyświetl więcej

  Remter,  15/03/2012

Czy to PIS, czy PO, czy jakakolwiek inna partia - już nie wierzę w nic. Nowe wciąż podatki z choinki jak bombki spadają .. renta czy emerytura , która dzisiaj nie wynosi minimum 1500 zł netto - nie jest rentą ani emeryturą - jest świadczeniem wymierzonym w człowieka niejednokrotnie chorego aby umarł . Z 3mln rencistów zrobił się niecały milion , a więc 2mln już umarło.. Zgromadzony na koncie wkład ...  wyświetl więcej

Do Areva.
Jedyna wada PIS'u to taka, że chciał ruszyć wszystko w jednym czasie.
Jakbyś mógł udowodnić tezę, że ludzie z PIS'u , cytuję:

nienawiść do innych kultur i do swoich bliźnich, wywyższanie się nad innymi, psychozy związane z teorią spiskową

O NIE ROZUMIEM

  mugol  (www),  15/03/2012

Areva ! Lepiej nie PISz bo popierasz PIS

  Areva,  15/03/2012

Ja PiSowych psycholi i klu klux klanu nie popieram. Wg arta to ty popierasz PiS.

To nie jest żadna ujma popierać PIS. A tak wogóle to niewiele partii ma tak czystą historie.

  swistak  (www),  15/03/2012

Tereso ! Jesteśmy pod okupacja . Polecam wywiad ze Stanisławem Tymińskim

- Minęło dwadzieścia kilka lat, od kiedy starał się Pan o prezydenturę w Polsce. Świat się zmienił, Polska się zmieniła, wiele rzeczy wyszło na jaw, ludzie dowiedzieli się o wielu sprawach.
Jak Pan ocenia tamten czas z tej perspektywy i czy wiedząc to wszystko, co Pan dzisiaj wie, też by się Pan zdecydował wted

...  wyświetl więcej

  liwa,  15/03/2012

hej Świstak, a nie lepiej w arta włożyc tę wypowiedź? lepiej czytać bedzie...

  Remter,  15/03/2012

Pamiętasz rozmowę Abrahama z Aniołem nt Sodomy.. ilu znalazł sprawiedliwych ? Ludzie zostali głęboko oszukani przez Lecha Wałęsę i już nikomu nie zaufają - ta świta , to przecież jego kolesie..
http://www.youtube.com/watch?v(...)CgQQaeo
Idziemy do chaosu - anarchii i oni o tym wiedzą - dlatego tak uciskają..

  Areva,  15/03/2012

Czysta historia... Wątpię:( oni zrobili wielu ludziom krzywdę (ziobro przyczynił do poważnego spadku w transplantologii i przez to wielu ludzi zmarło swoim wyczynem w aresztowaniu lekarza w zemście że nie udało się uratować ojca). PO to taki przeciwstawny cipowaty biegun do PiSu (kabareciarze mieli ubaw w tworzeniu stwora POPIS). Sld to taki stworek w kontynuacji pzpr. Podobno dużo jest małych par ...  wyświetl więcej

Wszystkiego negować nie można. Coś trzeba przyjąć, ideałów nie ma. A jak działa propaganda, w tym mentliku nikt się nie połapie. Zresztą najlepiej było widać po wypadku w Smoleńsku: a to piloci pijani, a to Kaczyński za sterami samolotu. Totalne bzdury. Tym się róznią celebryci od zawodowców. Są popularni i mają opinie dowolne, jak u małego kazia. Informacji się tam nie znajdzie. Tyle że ubrani w białe koszule i krawaty. Pzdr.:)

Reforma emerytalna? Jaka reforma, jaka emerytura? ZUS i emerytury powinno się zlikwidować, odciąć nierobów od darmowej kasy. Ja na nich nie chcę płacić i też nie chcę dostawać za darmo (i tak nie dostanę)... takiego systemu się nie reformuje, go się obala. Do kosza z PISem, Po i całą resztą z sejmu. Niech te swoje reformy powprowadzają na pustyni to po roku zabraknie piasku.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska