Login lub e-mail Hasło   

Czy kobiety dysponują wolną wolą?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://daimyoblog.blogspot.com/2012/03/c(...)la.html
Do zadani sobie i Wam tego pytania skłoniło mnie wiele krytycznych uwag, które otrzymałem zarówno na blogu jak i osobiście.
Wyświetlenia: 1.387 Zamieszczono 15/03/2012

Do zadani sobie i Wam tego pytania skłoniło mnie wiele krytycznych uwag, które otrzymałem zarówno na blogu jak i osobiście. Chodzi mi o konkretny rodzaj uwag, przytoczę je w skrócie:


Jestem złym człowiekiem, ponieważ pomimo tego, że otwarcie kobietę informuję, bez żadnego mataczenia o tym co od niej chcę i na jakich warunkach chcę utrzymywać z nią znajomość (głownie chodzi o brak monogamii), to w ogólnym rozrachunku kobietę i tak skrzywdzę, bo ona i tak będzie chcieć monogamicznego, długoterminowego związku. Wszelkie inne opcje nie wchodzą zatem w grę, bo ostatecznie skrzywdzą kobietę. A w ogóle, to kobiety, które tego typu (innego niż monogamiczne długoterminowe związki akceptują to "towar drugiej kategorii".
Komentarz do tego poglądu może być krótki: Bzdura, niewiasty chcą również innego typu relacji. Np. takich by zaspokoić swoje potrzeb seksualne do czasu aż nie trafi się inny, monogamiczny partner. Niektóre kobiety nie mają czasu i chęci na związki, gdyż poświęcają się karierze. Inny przykład to upodobanie do eksperymentowania łóżkowego (jak to będzie z białym), chęć wyszumienia się lub chęć zaspokojenia w kontrolowanych warunkach (z zaufaną osobą) upodobań, które mogą zostać uznane przez społeczeństwo za perwersyjne.

Powyższy akapit, nie odpowiada jednak na pytanie: 

Czy kobiety dysponują wolną wolą?

Odpowiedź na to pytanie może być dwojaka: Tak, lub nie.

Jeśli uważamy, że kobieta wolną wolę jednak ma, to jest w stanie podejmować decyzje samodzielnie i wtedy mego zachowania potępiać (z tego punktu widzenia) nie można. Po poinformowaniu o warunkach "układu" może moje warunki zaakceptować, lub też nie (jej wybór). 

Gdy uznamy jednak, że kobieta mimo zaakceptowania zasad na jakich opierać się będzie nasza znajomość tak naprawdę nie wie w co się pakuje, oznacza to, że nie jest zdolna do samodzielnego podejmowania decyzji - wolnej woli nie ma. IMO w tym wypadku jeśli dany mężczyzna jest zainteresowany konkretną kobietą, to powinien zgłosić się do jej posiadającego wolną wolę właściciela - ojca lub brata. Po co? 

By przedyskutować ile kóz i wielbłądów trzeba im za daną kobietę dać...

Podobne artykuły


13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 55209
88
komentarze: 68 | wyświetlenia: 46176
43
komentarze: 18 | wyświetlenia: 36120
40
komentarze: 12 | wyświetlenia: 59278
35
komentarze: 87 | wyświetlenia: 4533
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 366087
32
komentarze: 53 | wyświetlenia: 9083
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10178
31
komentarze: 47 | wyświetlenia: 8871
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6960
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11409
28
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2373
28
komentarze: 6 | wyświetlenia: 30075
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 3166
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  15/03/2012

Pomyliło ci się brachu wolna wola z nabytym odmóżdżeniem kulturowym zaserwowane przez ,,tradycyjne" matki, braci, mężów i teściowych kobietom. Każda kobieta ma wolną wolę (czy tego chcesz czy nie) i umie decydować o swoim losie. Tylko społeczeństwo (zapoczątkowane przez mężczyzn) wmawia kobiecie że nie myśli (jak nie myśli to nie ma mowy o wolnej woli). Wy mężczyźni też macie problem z wolną wolą ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  15/03/2012

Twój komentarz ma ton feministyczny, "jednoworowy" i w sumie odpowiada wartości artykułu.

Nie wiem, czy zauważylaś (z wypowiedzi wnioskuję, że nie), ale artykuł jest nieco prześmiewczy. Sam chociażby z racji tego, że wielbłądów nie mam i nie lubię uważam, że kobiety wolną wolą dysponują...

Następny idiotyczny artykuł faceta o kobietach. Znawca się znalazł... Kto wam te wszystkie bzdury i kategorie do głów wbija???

Twój komentarz nijak ma się do pytania zawartego w artykule...

Ma się za to jakoś do odczuć, jakie wzbudza twój lekko prześmiewczy artykuł...

  hussair  (www),  15/03/2012

Ja myślę, że te nowinki należy rozprowadzić po kameruńskich wioskach. Biega tam sporo nagusów, którzy być może nie będę zainteresowani wysublimowanym, upodobanym przez rasy europejskie stylem adoracji i podbijania serca i... ciała. Z pobłażaniem poczytałem opinie dziewcząt na Twoim blogu. Na moim znajdziesz opowiadania pod tytułem "Patologia" i "Patologia 2". Myślę, że mógłbyś je przeczytać sobie. Niewykluczone, że właśnie natchnąłeś mnie do "Patologii 3".

No co wy, nie czujecie dowcipu?:P
Obawiam się, że kobieta wolną wolę ma, a nawet nadwolę ma. Ty wolisz, by było po twojemu, a ona nadwoli, by było po twojemu tylko chwilę, a potem po jej...:)
Kobiety niestety się przywiązują przez seks, w przeciwieństwie do mężczyzn i ten brak wolnej woli wcale nie jest tak bardzo przesadzony:/

Oj, młodzik bez doświadczenia.. same bzdety..Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska