Login lub e-mail Hasło   

Kolory i remedia w sypialni.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://feng-shui.net.pl
Feng shui w sypialni powinno kierować się ściśle określonymi zasadami, odnosi się to również do zastosowanych w niej kolorów, a tym bardziej remediów.
Wyświetlenia: 2.532 Zamieszczono 19/03/2012

Według feng shui kolory mają wpływ na nasze życie, remedia zaś pozwalają nam uzdrowić energię.Co to konkretnie oznacza? Jakie kolory i remedia zastosować w swojej sypialni?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Każdy spędza w sypialni przynajmniej jedna trzecią swojego życia. W skali roku są to 4 miesiące! Przez całe nasze życie z pewnością jest to ponad 20 lat!

W artykule „Aranżujemy sypialnię w zgodzie z zasadami feng shui - wskazówki ogólne” opisałam,  podstawwe zasady dotyczące lokalizacji sypialni w mieszkaniu oraz jej urządzania. Teraz przyszedł czas na kolory oraz remedia feng shui w sypialni. Oto kilka rad i wskazówek ułatwiających zastosowanie odpowiednich kształtów i kolorów w naszych sypialniach. Z urządzaniem sypialni jest podobnie jak ze wszystkim w naszym życiu. Klimat  sypialni powinien być dopasowany do nas do naszych potrzeb i priorytetów  a te zmieniaja się z biegiem czasu. Tak też powinny zmieniać się nasze sypialnie.

Jakie remedia feng shui stosujemy w sypialni?

Podstawowa zasada to wszystko parami. Czyli dwa nocne stoliki, dwie lampki, dwa sympatyczne obrazy powieszone tak aby były widoczne tuż przed zaśnięciem i tuż po obudzeniu. Mogą przedstawiać szczęśliwą parę, czy parę zwierząt, roślin lub bukiety kwiatów. Z kwiatów najbardziej sprawdzą się piwonie. To mogą być też dwa uzupełniające się obrazy. Generalna zasada brzmi, żadnych symboli samotności i nostalgii czy tęsknoty, wszystko parami lub zwielokrotnione. Nie umieszczamy w naszej sypialni zdjęć rodziny, dzieci czy przyjaciół. Nie przesadzamy z ilością roślin, wystarczą dwie takie same rośliny albo wcale.

Jakie kolory możemy bezpiecznie zastosować?

Generalna zasada brzmi – w sypialni sprawdza się kolor Ziemi i wspierający ją kolor Ognia oraz wyczerpujący Metalu. Mamy zatem do wyboru: różowy, żółty, beżowy, biały, złoty czy srebrny. Warto zadbać o akcent czerwony czy pomarańczowy. Elementu Ognia, czyli koloru czerwonego używamy z umiarem. To może być czerwona poduszka, ogień świecy, doniczka lub wazon. Podstawowe kolory możemy uzupełniać innymi ulubionymi kolorami, lub kolorami zgodnymi z kierunkiem geograficznym w jakim jest umieszczona sypialnia, czyli:

Sypialnia w stylu WODA - na północy – może być urządzona nowocześnie ale zwiewnie i minimalistycznie. Lubi kolor niebieski lub czarny i falbany oraz lekkie zwiewne tkaniny a desenie na tkaninach powinny być w kształcie fali.

Sypialnia w stylu ZIEMIA - na północnym wschodzie i południowym zachodzie lubi opisane wyżej klasyczne kolory ( beże, żółcie, brązy, piaski) i klasyczne- typu dworek polski, rozwiązania. Zastosujmy więc  ciężkie zasłony, narzuty, dywany a właściwy dla niej kształt to kwadrat.

Sypialnia w stylu OGIEŃ - na południu – może być troche bardziej ognista, energetyczna,  czyli możemy użyc więcej czerwieni, fioletów, purpury a desenie tkanin i dekoracje mogą mieć kształt trójkątny.

Sypialnia w stylu DRZEWO - na wschodzie i południowym wschodzie powinna być lekka świeża i może być udekorowana zielonymi dodatkami, meblami z widocznymi słojami, i drewnianą piekną podłogą. Używamy tez kształtu kolumnowego w deseniach materiałów, oprawie ram obrazów, lampkach nocnych i innych dodatkach.

Sypialnie w stylu METAL - na północnym zachodzie i zachodzie lubi chłodny klimat metalowy. Czyli metalowe meble, ramy obrazów, lampki nocne. Zastosujmy  kolor biały z dodatkami złotego czy strbrnego. Kształt jakiego możemy użyć w deseniach tkanin to okrąg.

Rada dla związków:

  • Mlode      małżeństwa, które dopiero zaczynają życie rodzinne i pragną mieć dzieci      powinny korzystać z energii Drzewa, czyli powinni urządzić sypialnię w      stylu DRZEWO. Drzewo daje impuls do działania i ma silna energie      pobudzająca do rozwoju.
  • Związki      z kilkuletnim stażem i dziećmi w wieku szkolnym powinny urządzić sypialnię      w stylu OGIEŃ. Ogień podsyca namiętność, odświeża związki i wprowadza do      sypialni dużo energii  i radości.
  • Związki      dojrzałe z dorosłymi dziećmi powinny urządzić sypialnię w stylu ZIEMIA.      Energia Ziemi stabilizuje, utrwala       i daje poczucie bezpieczeństwa.
  • Energia      Wody służy ludziom, którzy poszukuja partnera i nie pragna stabilizacji w      związku. Dla takich osób odpowiednia będzie sypialnia w stylu WODA.
  • Energia      Metalu służy ludziom, którzy nie planuja związku i chca być sam na sam ze      sobą. Oni powinni urządzić sypialnie w stylu METAL.

A na koniec istotna wskazówka. Nie wprowadzajmy żadnych zmian do naszej sypialni bez uzgodnienia z partnerem. Sypialnia może z taką samą siłą przyciągnąć partnera jak i wyrzucić go nie tylko z sypialni ale i z życia. To miejsce odpoczynku tak kobiety jak i mężczyzny. Wszelkie zmiany wprowadzone do sypialni musza być akceptowalne przez oboje partnerów.

Oczywiście wszyscy wiemy, że wskazówki oraz rady zawarte w tym tekście dotycza ogólnych zasad feng shui i są bardzo cenne ale czasami nie wystarczą i konieczne będzie przeprowadzenie konsultacji feng shui. Podobnie jak ze wszystkim w życiu, czasami musimy skorzystać z porady specjalisty.

Podobne artykuły


22
komentarze: 14 | wyświetlenia: 82990
72
komentarze: 28 | wyświetlenia: 26073
46
komentarze: 20 | wyświetlenia: 6510
42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6730
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 85565
33
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2979
31
komentarze: 41 | wyświetlenia: 2729
31
komentarze: 30 | wyświetlenia: 6004
28
komentarze: 16 | wyświetlenia: 8089
27
komentarze: 52 | wyświetlenia: 1869
27
komentarze: 12 | wyświetlenia: 5346
22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1685
22
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2049
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 19852
 
Autor
Artykuł  liwa,  19/03/2012

nie w naszych realiach, poza tym, nie wierzę w żadne, tego typu "sztuczki". Piszę to z doswiadczenia a nie z przeswiadczenia. Dla mnie to bzdury. :)

  8Sun  (www),  19/03/2012

Dla chcącego nic trudnego ale szanuję pogląd, chociaz mam odmienne zdanie

  liwa,  19/03/2012

;)

  8Sun  (www),  20/03/2012

Po przeczytaniu Twojego artykułu rozumiem z jakiego powodu podchodzisz sceptycznie do pewnych spraw. Działania i zasady jakie opisuję sa bezpieczne, gdyż o wszystkim sama decydujesz i jeśli pomaga na Twoje problemy stosujesz jeśli nie - nie stosujesz. Decyzja należy do Ciebie. Czym innym jast zaufanie do MISTRZA i oddanie swoich spraw w jego ręce. Ja jestem zbyt ostrozna aby komukolwiek tak bezgra ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska