Login lub e-mail Hasło   

7 pewnych sposobów, aby doszczętnie spieprzyć komunikację!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://jakubkrolikowski.pl/7-pewnych-spo(...)ikacje/
Jeśli chcesz mieć pewność, że ani Ty ani Twój rozmówca nie wyniesie kompletnie nic z rozmowy - pamiętaj o tych zasadach!
Wyświetlenia: 3.811 Zamieszczono 24/03/2012

 

Wiele osób komunikuje się źle. Nie przesadzę, jeśli powiem że ponad połowa ludzi komunikuje się po prostu fatalnie. Ale są metody, które absolutnie gwarantują, że rozmowa będzie kompletną stratą czasu!

(Kontynuacja tego: Komunikacja Interpresonalna

1. Skup się na sobie.

Szczególnie skuteczna metoda przy sprzedaży i na randkach. Przecież sam wiesz, że każdy kocha słuchać jak opowiada im się o kimś innym.

Jeśli dodatkowo uda Ci się sprawić wrażenie usiłowania zbyt mocno efekt będzie podwójny. Pokaż, że starasz się zaimponować! Że musisz robić co się da, bo nikt nigdy nie chciał Ciebie albo Twojego produktu sam z siebie - to takie zachęcające!

2. Dawaj rady.

Tutaj uwaga. Jeśli ktoś zapyta Cię o radę, albo sytuacja naturalnie wskazuje że po to się spotykacie (np. mentoring) unikaj tej metody - komuś rzeczywiście może chodzić o Twoją wskazówkę!

Natomiast jeśli ktoś postanowił Ci opowiedzieć o swoim projekcie, który dopiero co skończył planować w szczegółach to wal śmiało. Sugestie, które odpowiadają Twojej mapie świata, a które wymagają przebudowy całego projektu, czyli wysokie koszty bez zysków. Czego chcieć więcej?

Dodatkowo skuteczne są rady, na temat przeszłych wydarzeń mówiące, jak dałoby się ich uniknąć albo z dziedziny, w której jesteś mniej zorientowaną stroną.

3. Ignoruj rozmówcę niewerbalnie.

Istnieją setki technik, aby podnieść jakość interakcji za pomocą komunikacji niewerbalnej. Przeważnie są naprawdę skuteczne. Ale żadne sztuczki nie są w stanie tak poprawić rozmowy, jak zepsuć może ją dosłownie kilka prostych oznak ignorowania.

  • Unikaj kontaktu wzrokowego. Nie ma chyba pewniejszej  metody, aby zrujnować rozmowę. Kontakt wzrokowy działa na rozmówce daleko poniżej jego progu świadomości. Całkowite zerwanie go wywołuje takie reakcje, jak:
    • Niewyjaśniony niepokój.
    • Przekonanie, że unikający wzroku coś ukrywa i/lub kłamie.
    • Własne rozkojarzenie.
  • Odwróć się. Rozmawiaj przez ramię, rozglądaj się w trakcie rozmowy. Irytacja gwarantowana!
  • Unikaj spójności z odbieranym i wysyłanym komunikatem. Poza klasycznym kiwaniem głową na boki mówiąc ", prawda?" możesz pytająco potakiwać, kiedy ktoś opowiada o tragedii albo jak najszybciej zacierać ręce pod stolikiem omawiając możliwe korzyści Twojego rozmówcy.

4. Przerywaj.

Niby oczywista sprawa, ale można zapomnieć. Jeśli przerwiesz rozmówcy, to nie powie tego, czego chciał powiedzieć. Dzięki temu Twoja odpowiedź będzie odnosiła się do niepełnych informacji a on pozostanie z uczuciem niedosytu.

Idealnie, jeśli obie strony przerywają. To w pełni gwarantuje brak jakichkolwiek wniosków - przy odrobinie szczęścia nie zbierzecie nawet pełnego zestawu informacji, o organizowaniu ich nawet nie mówiąc!

5. Zapominaj.

Kolejna klasyczna metoda, którą jednak da się rozwinąć. Zapominanie informacji pomiędzy rozmowami czasem może nie działać - bywa uzasadnione. Co innego zapominanie w trakcie rozmowy.

Nic lepiej nie mówi "mam Cię w dupie i kompletnie nie słucham co masz do powiedzenia" niż zwrócenie czyjejś uwagi na problem, który sam przedstawił 5 minut temu. Bardzo ciekawą metodą jest zapomnienie tematu rozmowy. Absolutnym mistrzostwem świata natomiast pozostaje pociągnięcie rozmowy w stronę oddaloną od głównego wątku tak, aby nikt tego nie zauważył - w ten sposób nie tylko marnujesz czas, ale możesz też wywołać kompletnie niepotrzebne konflikty, zarówno w trakcie dyskusji jak i w chwili, gdy wszyscy zorientują się ile czasu stracili.

6. Korzystaj z autopilota.

Ta akurat metoda dla odmiany nie sprawdzi się przy randkach albo sprzedaży - ludzie są dość powtarzalni i takie podejście potrafi niesamowicie podnieść wydajność. Co innego w rozmowie przyjacielem, szczególnie jeśli korzystacie z burzy mózgów albo w jakiś sposób zajmujesz rolę "coacha" - masz być katalizatorem zmiany.

Mniej popularne, ale jeszcze skuteczniejsze jest powiedzenie rozmówcy, że to robisz. Zacznij wypowiedź od słów "wiesz, pamiętam taki przypadek, X był zupełnie jak Ty...". Unikaj tego jednak w kontekście przekonywania kogoś, że coś jest osiągalne - wtedy przykłady z doświadczenia mogą go zmotywować.

7. Nie okazuj, że rozumiesz.

W ostateczności, jeśli naprawdę nie potrafisz porządnie olewać rozmówcy i myśleć o własnych sprawach jest jeszcze jedna droga ucieczki. Ukryj fakt, że słuchasz.

To już dziecinnie proste. Nie odnoś się do tego, co mówi rozmówca - nawet jeśli oznacza to milczenie. Dodatkowo możesz spróbować uzupełnić komunikat niewerbalny - na przykład pozbawiając się resztek mimiki.

 

Znasz jeszcze jakieś pewne i niezawodne metody zniszczenia kontaktu? ;)

P.S.

Zanim zabierzesz się do zabawy kliknij "głosuj" jeśli uważasz, że artykuł jest dobry, bo o takie wszystkim tu chodzi :)

I jeśli interesuje Cię Rozwój Osobisty, to grupa: Grupa NLP na Eioba.pl!

Podobne artykuły


23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4312
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22812
72
komentarze: 23 | wyświetlenia: 163300
71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 18808
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19754
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7469
32
komentarze: 10 | wyświetlenia: 16649
17
komentarze: 0 | wyświetlenia: 8221
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10907
55
komentarze: 15 | wyświetlenia: 40093
41
komentarze: 44 | wyświetlenia: 26724
40
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49713
 
Autor
Artykuł  ,  25/03/2012

Znam jeszcze jedną niezawodną metodę niszczenia kontaktu.
Otóż, pod każdym artykułem wklej: "Zanim zabierzesz się do zabawy kliknij "głosuj" jeśli uważasz, że artykuł jest dobry, bo o takie wszystkim tu chodzi :)"
Równie dobrze po każdej zakończonej rozmowie możesz zapytać się swojego rozmówcy: Jeżeli jestem bardzo zajebisty to postaw mi piwo, bo o to wszystko tu chodzi ;)

Rekomendowanie własnych artykułów - też jest niezłym sposobem spieprzenia komunikacji!

Jak już czepiać się czegoś na tym portalu, to zacząłbym od kółek wzajemnej adoracji i minusowania artów "bo ja się nie zgadam" ;)
Najzwyczajniej w świecie sprawdzałem to i nie byłem w tym pierwszy. Od kiedy call to action jest czymś nietypowym, złym i dziwnym?

Ja tak nie robię! To, że inni też tak robią, nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Jeśli ktoś chodzi np.: do agencji towarzyskiej – to też pójdziesz? Przecież inni tak robią? :)

Nie, odnosiłem się w tym miejscu do tego, że nie jestem pierwszą osobą która sprawdzała call to action na końcu tekstu ;)

To prawda:)

Są nawet specjaliści od nieporozumień:)
http://akuaku.pl/blog/category(...)lowiek/
Polecam serdecznie, ale ostrzegam, uzależnia:P

Uwielbiam. Razem z panią Halinką, CS. Kiedyś jeszcze z Kofeiną, ale to dawno temu ;)

Panią Halinkę już odnalazłam, ciężki dowcip ma:P A co to CS?
PS
Kofeina to coś co tygryski lubią najbardziej:P

Człowiek Sk****el :P

Aha... znalazłam... i powiem tak, myliłam się, Pani Halinka to jednak pikuś:PDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska