Login lub e-mail Hasło   

Inspiruj

Pokaż ludziom życie.
Wyświetlenia: 1.378 Zamieszczono 03/04/2012

Ktoś mi niedawno powiedział, że muszę poćwiczyć pisanie, więc piszę o czym myślę ;)

Weźcie proszę pod uwagę fakt, że brak mi wprawy.

  Jakiś czas temu zdałem sobie sprawę, że szkoła, praca i wszystkie schematy narzucane przez społeczeństwo do jakich od momentu narodzin przekonują mnie rodzice, nauczyciele w szkole i ogółem wszyscy, jakoś mi nie pasują. Całe grono osób jakie mnie otacza patrząc nie widzi mnie tylko wersje obecną i przyszłą ich oczekiwań. Najgorsze w całym tym procesie "edukacyjnym" podczas, którego szkoła zabija potencjał dzieci jest jego zakończenie. Ludzie tak głęboko wierzą w pewne przekonania, w nieistniejące bariery, że biorą to za prawdę absolutną odbierając sobie szansę na życie prawdziwym życiem i skazują na to swoje dzieci. 

  To co jest jednak piękne, że tak nie musi być. Każdy ma swój rozum tylko niektórzy potrzebują małego impulsu, wskazania kierunku. Nie musisz głosić wokół, że poznałeś sekret prawdziwego szczęśliwego życia. Po prostu bądź przykładem, że można inaczej. Pokaż ludziom, że życie to coś więcej niż wytarty szlak, którym każdy powinien kroczyć bo jak już tu jesteśmy to byleby jakoś wytrwać do śmierci. Zadając ludziom pytanie w stylu "O czym marzysz?" rzadko kiedy otrzymasz jasną odpowiedź od razu. Mało tego, niektórzy mają problem z odpowiedzią nawet po dłuższym czasie namysłu. Przyczyna jest taka, że nigdy nie pozwolili sobie na marzenia. Stereotypy i przekonania ukształtowane przez lata w człowieku utwierdzają go w przekonaniu, że musi być ciężko. Jeżeli jest zbyt fajnie to chyba coś tu nie gra.

  Mówię na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji, naprawdę wiem jak wielką siłę oddziaływania ma autorytet rodziców czy nauczycieli w szkole. To mnie skłoniło do pewnych przemyśleń i refleksji.

  Zastanawiałem się co mi sprawia przyjemność. Gdy gram na gitarze, rysuję i ostatnio piszę. To co łączy to rzeczy fakt, że coś tworzę. Idźmy głębiej, co mnie w tym pociąga co jest moim największym pragnieniem. Wiem, chcę być zapamiętany. Stworzyć dzieło jakie będą ludzie pamiętać na wieki . Wiedzieć w chwili śmierci, że ludzie będą za mną tęsknić, płakać będą najbliżsi ale też światu zrobi się troch żal. Niech moje życie będzie inspiracją dla innych.

  Zastanawiałeś się czego Ty tak naprawdę pragniesz?Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1546
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1299
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3209
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2733
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 521
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2534
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1070
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 742
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3525
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 861
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1055
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2111
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Realizuję swoje pragnienia i dzielę się tym, co mi sprawia przyjemność i daje satysfakcję :))) Ważnym jest, że w procesie poznawania siebie i swoich marzeń, byłam daleko od wpływu rodziny i ograniczającego środowiska. Teraz to procentuje.
Cieszy bardzo, że inni zaczynają reflektować się i definiować powody, które ograniczają to "sięganie do gwiazd" po pełnię w życiu :)

  watson,  03/04/2012

Gratuluję Ci i życzę powodzenia w spełnianiu marzeń. Cieszmy się życiem i pomagajmy się cieszyć innym. życie na ziemi to nie jest test kwalifikacyjny do raju gdzie dopiero będzie fajnie. Już teraz może być fajnie ;)

Czuje dokładnie to samo. Przytłacza mnie szara codzienność oraz widok smutnych i obojętnych twarzy, które tak często widuje... Niewielu nawet jest w stanie odpowiedzieć na zwykły uśmiech drugiej osoby. Przydałaby się jakaś kampania społeczna w tym kierunku :) Przydałoby się obudzić ludzi z tej szarej monotonii.

Czego pragnę ? Żyć jak najdłużej młodo, z uśmiechem na twarzy i rozniecać szczęście u innych ludzi :)

  liwa,  03/04/2012

IGOR > jeśli sam nie bedziesz szczęśliwy, nie uszczęśliwisz innych. Zadbaj więc, najpierw o swoje... :)

Hmm najlepiej zaczynać od małych kroczków. Wyobraź sobie jak wielką zmianę może wywołać u kogoś Twój jeden serdeczny uśmiech. Proponuję aby każdy właśnie czytający ten komentarz postanowił, że jutro podaruje choćby jednej nieznajomej osobie szczery uśmiech. W autobusie, tramwaju, szkole, pracy czy na ulicy. Zobacz jak Ty się wtedy poczujesz i daj znać czy było warto ;)

@Liwa

Szczera i prawdziwa rada, warta wzięcia sobie do serca. Hehe, trochę to egoistycznie zabrzmi, ale zawsze dbam wpierw o siebie :) Wtedy mam pewność, że pomogę innym.

@Watson

Ogólnie uchodzę za dziwnego człowieka, przez swojego codziennego banana na twarzy :) Jak się czuję ? Dobrze, ale jeszcze lepiej, gdy ktoś odwzajemnia uśmiech ;)

PS: Nie przejmuj się brakiem wprawy, ważne że to co piszesz, czerpiesz z siebie.

  liwa,  03/04/2012

ja usmiecham się cały czas do obcych ludzi, staram się (mimo wszystko) zarażać radością członków rodziny :))

Tak, gdy ktoś odwzajemni Twój uśmiech i przyjemnie ale osiągnięcie tego niestanowi raczej problemu. Uśmiech jest strasznie zaraźliwą rzeczą gorszą niż ziewanie :)

To piękne co napisałeś Igorze :) Ciepły umiech, przede wszystkim szczery, może rozbudzić w zimnym sercu ciepło:)

Cóż, raz przychodzi to lepiej, raz gorzej :) Szczerym uśmiechem się dzielę z Tobą Sylwio i pozdrawiam :))

  liwa,  03/04/2012

Igorze, szczerze, ode mnie też masz ... :) :)

Dziękuję Igorze, a ja odwzajemniam to uśmiechem pełnym ciepła skierowanym do Ciebie:)))

A nóż ze wszystkimi się podzielmy :))

Dzięki Igorze :) Sylwio cały czas pisząc uśmiecham się do monitora. Jakie to głupie a fajne :)

A się ciepło tutaj zrobiło :D

A jakie to miłe ciepło:))) Ja je czuję

  liwa,  03/04/2012

to dobrze, bo za oknem troche nie za bardzo :)) :)) :)) :))

Więc poprawiliśmy sobie naszą pogodę w sercach Liwo:)

Watson:) to jest fajne, a jeszcze fajniejsze kiedy ten ktoś, do kogo skierowany jest uśmiech odwzajemnia go szczerze:))) Ja sie też do Ciebie uśmiecham:))))

  watson,  03/04/2012

Właśnie pomagacie mi realizować moje cele. To kosmicznie przyjemne gdy wiesz, że ktoś się czuje lepiej dzięki Tobie. A przecież to nic nie kosztuje :)

  Sylwia.,  03/04/2012

WŁAŚNIE:))) nic nie kosztuje a sprawia tyle radości:) cieszę się, że Ci pomagamy realizować Twoje cele, oby jak najszybciej się zrealizowały:))) i dostarczyły Ci dumy z siebie. Wiara w siebie czyni cuda:)

  watson,  03/04/2012

Dziękuję Ci. Wiara w siebie ma ogromną moc ale świadomość, że wierzą w Ciebie inni ludzie strasznie motywuje ;)

  Sylwia.,  03/04/2012

Proszę:)))) dobrze, że to zrozumiałeś, cieszę sie. W ten sposób dokonuje się cud przemiany w człowieku:)

  Remter,  03/04/2012

Ujrzeć człowieka w jego własnej powłoce, jego oczyma widzianej.. to tylko potrafi miłość bezinteresowna uczynić.. ;)

  watson,  03/04/2012

Cały czas siedzi mi w głowie to co powiedział Igor, że ciekawym pomysłem byłaby taka akcja mająca na celu pokazać jaśniejszą stronę życia. Ja coś zrobię zobaczycie :)

  liwa,  03/04/2012

nieee, Paweł, nie podoba mi się tego typu jasna strona zycia :(

Podobno o gustach się nie dyskutuje, Liwo.:)

  liwa,  03/04/2012

ja nie napisałam, że masz zły gust, tylko, ze nie podoba mi sie twoja propozycja a to jest róznica :)

No ja o tym samym dokładnie. Podasz swoją propozycję?:)

  liwa,  03/04/2012

jak do końca obmyślę, to oczywiście, ze napiszą o tym :)

  greenway,  03/04/2012

Jasna strona życia to również moje motto i to staram się zawierać w tym co piszę. :)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska