Login lub e-mail Hasło   

Polska wersja Harrego Potter'a już wkrótce na ekranach

"Daddy, if Harry Potter's a wizard and he's got all those remarkable powers why he's still wearing glasses?" - pytanie zadane mi przez moją 8-letnią córkę.
Wyświetlenia: 4.465 Zamieszczono 14/04/2012

*

 

Cały świat i to nie tylko filmowy obiegła sensacyjna wiadomość: "Harry Potter wraca na łono kultury chrześcijańskiej za sprawą mistrzów polskiej szkoły kinematografii martyrologicznej."

Niepokojący wzrost popularności anty-religijnego nonsensu propagowanego przez pseudo literaturę J.Rowling a zwłaszcza świętokradcze filmy zrealizowane na ich podstawie duchowo zmobilizowały Polski Kościoł Katolicki, Papieską Kongregację Nauki Wiary, Papieską Akademię Nauk oraz TV Trwam, TVP 1, Radio Maryja do realizacji konkurencyjnej i jedynie słusznej i prawdziwej wersji Harrego Potter'a w teologicznym kontekście Biblii i Prawa Kanonicznego.
Idąc za głosem Ducha Świetego i z pełnym błogosławienstwem Papieskiego Sztabu Kryzysowego na miejsce realizacji filmu wybrano Ojczyznę najwybitniejszego papieża w historii Kościoła Powszechnego: kraj w 90% katolicki i od wieków będący ostoją i przedmurzem chrześcijańskiej Europy.

Neofaszystowska, syjonistyczno-bolszewicka, totalitarno-konsumpcyjna, dekadencka, postmodernistyczna, przesiąknięta skomercjalizowanym ateizmem wersja amerykańsko-brytyjska tego filmu wypacza wielowiekowe chrześcijańskie tradycje Naszej Cywilizacji.

Zgodnie z encykliką papieską książki i filmy te należy przenieść na nowy chrześcijańsko-katolicki grunt dokładnie tak samo, jak dokonali tego założyciele chrześcijaństwa 2000 lat temu selektywnie zapożyczając i modyfikując narracje z innych przed-chrześcijańskich mitologii.

Nasza wersja nawróconego na katolicyzm Harrego Potter'a (o tym później) jest rownież stanowczym protestem przeciwko indokrtynowaniu młodych i naiwnych umysłów magią i okultyzmem. Wypełnimy nasze posłannictwo dziejowe, będzie to nasza szlachetna chrześcijańska walka z demoralizacją młodego pokolenia Europejczyków, zatruwającą nasze dzieci zabobonami i przesądami, walka z  zachęcaniem ich do spożywania substancji wywołujących zmiany fizyczne i psychiczne, z oswajaniem tych wrażliwych i łatwowiernych istot z praktykami charakterystycznymi dla satanizmu i neopoganizmu, które umniejszają znaczenie religii w społeczeństwie. Fabuła książek i filmów wdług nich zrealizowanych przez bezbożników z Warner Brothers całkowicie pomija sferę religijną, sugerując, że jest ona w życiu człowieka zbędna.

Już jako kardynał Benedykt XVI wyraził zdecydowaną dezaprobatę wobec treści tych książek i filmów. Oprócz bezpodstawnych oskarżeń Kościoła Katolickiego o pedofilię i nadużycia finansowe ten pseudo literacko-filmowy fenomen uważa za jedną z głównych przyczyn największego wstrząsu w dziejach Chrześcijaństwa od roku 1054.
Film ten w zastraszającym tempie odciąga dzieci i naszych przyszłych parafian od zorganizowanej religii do reszty opróżniając nasze świątynie i nasze konta bankowe.
Z laickiego Zachodu, krajów Skandynawskich / Krajów Nadbałtyckich, Czech, Australii, Nowej Zelandii, Kanady a nawet Stanów Zjednoczonych i Irlandii otrzymujemy alarmujące sygnały o tragicznych kościelnych statystykach. W tych dwóch ostatnich krajach już od dłuższego czasu duchowni katoliccy poświęcają więcej czasu studiowaniu Kodeksu Karnego niż Pisma Świętego.
Jedynymi jasnymi gwiazdkami nadziei na tym pochmurnym dla Kościoła Katolickiego firnamencie są Afryka, Ameryka Łacińska, Filipiny i przede wszystkim południowo-wschodnia Polska.

     "6 x Nie"

U podstaw idei realizacji filmu leży 6 doktrynalnych pytań do wszystkich Katolików, na które MUSIMY sobie odpowiedzieć negatywnie:

  • Czy podwójnie zamężna, zgorzkniała, pełna jadu, przekwitająca kobieta i jej pseudopisarstwo może konkurować ze Słowem Bożym?
  • Czy nonsensowna postać, wytwór chorej bezbożnej wyobraźni - jakim jest Harry Potter w wydaniu brytyjsko-amerykańskim - może być kompatybilny z elegancko prostą i logiczną Trójcą Przenajświętszą?
  • Czy chcecie aby wasze dzieci ulegały trującej indoktrynacji/imprintingu i ogłupianiu iluzorycznym światem   bezbożnej pisarki J.Rowling zamiast uczęszczania na inspirujące, stymulujące twórczą wyobraźnię lekcje religii - fundamentu moralnej dyscypliny posłuszeństwa i oddania Bogu i wszelkich chrześcijańskich cnót.
  • Czy pełna przemocy i zabobonów pseudo literatura J.Rowling może być porównywalna z jedynym nieskażonym tzw.demokracją i liberalizmem i sięgającym epoki bronzu źródłem wiedzy, dobra, prawdy i piękna jakimi są Biblia i Eucharystia.
  • Czy chcecie aby nasze kościoły zamieniono w biblioteki, galerie sztuki, sale wystawowe i koncertowe, muzea, sale teatralne i wykładowe? 
  • Czy chcecie aby za sprawą kurczącego się religijnego rynku zatrudnienia zmuszano nas, sługi boże, do wykonywania prac i zajęć, do których Bóg nie dał nam żadnych zdolności ani kwalifikacji?

Episkopat jednogłośnie okreslił pomysł nakręcenia tego epokowego kinematograficznego przedsięwzięcia na Polskiej Ziemi jako “Drugi cud nad Wisłą”.

Oto wstępne dane personalne dotyczące realizacji polskiej wersji Harry Potter'a:
Producent filmowy / odtwórca roli szatana Voldemorta: Tadeusz Rydzyk
Scenariusz: Tomasz Piotr Terlikowski
Konsultacja teologiczna: ksiądz dr hab Piotr Natanek
Casting i zdjęcia próbne: Mel Gibson
Reżyseria: Jan Pośpieszalski i jego asystent Mel Gibson
Sponsorzy: TV Trwam, TVP 1, Radio Maryja
Oprawa muzyczna: Andrzej Dziubek z grupą De Press
Honorowi patroni: Hanna Suchocka, Stanisław Dziwisz i Jarosław Kaczyński
Sponsorzy: Opus Dei, Vatican Bank i Komisja Majątkowa

Zdjęcia będą realizowane na Jasnej Górze, w Licheniu, Toruniu, Świebodzinie

Na zalecenie  producenta filmu oraz szefa castingu pierwszeństwo w angażach aktorskich (jak i w angażach na statystów) otrzymają kandydaci katoliccy oraz Ci o wyglądzie aryjskim.

             (CATHOLIC EDITION)       

Polska wersja Harrego Potter'a przewiduje sześć pojedyńczych odcinków i jeden podwójny:

1) Harry Potter i Kamień węgielny pod aquapark
2) Harry Potter i Dźwiękoszczelne Komnaty Radia Maryja
3) Harry Potter i Więźniowie Watykanu
4) Harry Potter i Czar Konkordatu
5) Harry Potter i Zakon Redemptorystów
6) Harry Potter i Książę Dyrektor
7) Harry Potter i Insygnia Komisji Majątkowej        (utrzymana w konwencji komedii) część 1
    Harry Potter i Insygnia Prezydenta Jarosława   (tzw. horror apokaliptyczny) część 2

*


Amerykańscy księża katoliccy prześladowani fałszywymi oskarżeniami o pedofilię. Prokurator posiłkowy odmawiając im prawa do opuszczania Stanów Zjednoczonych zarzuca tym wyjątkowo zdolnym aktorom, że zamierzali wziąć udział w naszej wersji Harrego Potter'a celem uzyskania azylu religijnego w Polsce. Obecnie oczekują na rozprawę sądową w Bostonie. 

Otrzymanie roli szatana Voldemorta przez Tadeusza Rydzyka nie było dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Niestety zadzieranie nosa przed Imperium Ojca Dyrektora nie wyszło Kardynałowi Glempowi na dobre...jak zwykle musiał się zadowolić rolą drugoplanową.

Anonimowi kandydaci do roli drugoplanowych odrzuceni przez dyrektora castingu. Powód? Brak charyzmy scenicznej i talentu aktorskiego.

Mimo wielkich predyspozycji do roli Archanioła Gabriela kandydata z Łodzi (z lewej) odrzucono z powodu niezgodnej z biblijnymi parametrami aerodynamiki skrzydeł. Zawiedziony statysta - odrzucony z powodów estetyczno-doktrynalnych Kościoła Katolickiego (w środku).

Kilku kandydatów zgłosiło się na próby castingowe w stanie nietrzeźwym (z prawej).

Film ma swoich  przeciwników i zwolenników.

         

 Prezentacja rekwizytów do filmu. Ten ostatni z wyraźnymi aluzjami do określonej partii politycznej.

Bezkonkurencyjny zwycięzca castingu na rolę tytułową.


Zawiedzione kandydatki na rolę Hermiony ze Szwecji i Niemiec zdeklasowane przez nasz rodzimy talent.

Właśnie ta dramatyczna scena próbna zadecydowała o angażu Pani Joanny Burzyńskiej do roli Hermiony. Jej wrodzony kunszt i warsztat aktorski to prawdziwy dar boży, który oczarował dyrektora castingu. 

    Skupiona Pani Joanna w przerwie między zdjęciami.

"Jesteś praktykującym katolikiem, najlepiej pochodzenia aryjskiego? Więc i ty możesz zagrać w naszej wersji Harrego Potter'a."

*

Wszelkie oskarżenia Pani J.Rowling pod naszym adresem o naruszenie praw własności intelektualnej będą oddalone ad acta z chwilą gdy Specjalna Komisja Papieska i Episkopat Polski zarejestrują trzy niezależne i potwierdzone przez świadków objawienia, że Harry Potter oficjalnie przeszedł na katolicyzm. Fakty te będą niepodważalną i OSTATECZNĄ podstawą moralno-prawną do finalizacji naszego historycznego przedsięwzięcia. Jak na razie odnotowano jedno takie objawienie w powszechnie szanowanym przez świat nauki Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza pod Warszawą. Jest ono wprawdzie zaciekle kwestionowane przez prawników J.Rowling oraz Warner Bros ale gwarantująca ochronę uczuć religijnych Konstytucja Rzeczypospolitej łatwo upora sie z tymi bezpodstawnymi - obrażającymi naszą wiarę - insynuacjami.

Polska wersja Harry Potter'a nie będzie sabotażem wersji pogańskiej proponowanej przez Zachód będzie stanowić moralno-artystyczną alternatywę, przeciwwagę przeznaczoną dla tej zdrowej, katolickiej części społeczeństwa.

               

Plan zdjęć próbnych zaszczycił swoją obecnością sam szef - tym razem przebrany za normalnego faceta.

 

 

Materiał fortograficzny użyty w powyższym satyrycznym artykule został w całości zaczerpnięty z  "google images"

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1476
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 612
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1032
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 731
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 887
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 654
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 682
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 963
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 606
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 356
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 481
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 593
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 510
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 770
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 444
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  14/04/2012
  liwa,  14/04/2012

oj Swistaku, kretek jest fajny, taki zaradny, mądry...ja go lubię :)

Będziesz się za ten paszkwil smażył w ogniu piekielnym..., a ja razem z tobą, bo zagłosowałam :))) Już dawno się tak nie uśmiałam, jak czytając ten tekst... expo było niezłe, ale to??? O my Harry Potter, a ten rekwizyt z czapeczką i anteną satelitarną to będzie wzbudzał wiele emocji:)

A na FB pewnie zareklamują... Przed chwilą znalazłam ten obrazek - to już zakrawa na... no właśnie na co?
http://www.facebook.com/photo.(...)&ref=nf

  swistak  (www),  14/04/2012
  swistak  (www),  14/04/2012

I kto tu jest anonimowym chamem? Bo jak ja tak patrze, to widzę, że Ty!

Mówiłam, że jest wesoło... minusatorzy i krytykanci to pikuś w porównaniu z talentem Świstaka... Kingo, nie przejmuj się, niektórzy to mu nawet miano Mistrza dali...

  swistak  (www),  14/04/2012

Dobrze, że Ty masz talent. Szkoda tylko, że go koślawo wykorzystujesz... Jedyne co potrafisz, to pokazywać światu jaka to piękna jest ta Twoja obłuda. Ty nie chwalisz Boga, Ty go obrażasz swoim postępowaniem i zrozum to w końcu...

  Hamilton,  14/04/2012

"Ktokolwiek bierze na siebie ryzyko bycia sędzią Prawdy i Wiedzy, staje się pośmiewiskiem bogów." - Albert Einstein
Swistek jest arcymistrzem.

  swistak  (www),  14/04/2012
  Hamilton,  14/04/2012

Tobie w dewocji i zakłamaniu nikt nie dorówna. Możesz spać spokojnie.

Świstaku dla Boga nie ma czegoś takiego jak beztalencie. On kocha mnie i Ciebie tak samo, bez znaczenia kto ile potrafi. Nie liczy się talent, liczy się to, które z nas postępuje wedle tego co mówi. Nie sztuką jest głosić objawienia i piętnować wszystko wokoło.... sztuką jest nie mówić nic, ale czynić dobro bez znaczenia w którym kierunku jest ono skierowane. Jesteśmy jedną wielką społecznością, j ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  15/04/2012

Nieprawda! W swistaku, mugole i mojrze Bóg ma swe upodobanie. To oczywista oczywistość. Jak możesz się tak mylić Kingo.

O wybacz Hamiltonie moją ignorancje... :-) rzeczywiście... co ja, prosta blondynka mogę o tym wiedzieć... :-)

Hermonia czy Hermiona??

Może imię też zmienią, Hermonia bliska Harmonii... ;)

Juz poprawiam

  swistak  (www),  14/04/2012

Świstak, nie zaczynaj z osobistymi atakami na dzieci i rodziny autorów, bo nie masz takiego prawa. Robisz to po raz kolejny, ani mój syn uprzednio ani córka autora tego tekstu teraz, w niczym sobie na podobne komentarze nie zasłużyli. Ta twoja praktyka miłości bliźniego jest doprawdy nie na miejscu.

  swistak  (www),  14/04/2012
  Hamilton,  14/04/2012

Swistek, nie marzy ci się czasem rola pedofila. Twoja obsesja na tym punkcie jest gdzieś tam głęboko zakotwiczona w twojej osobowości.

  bozonik,  21/10/2012

Kurdę tak się zdenerwowałem tą twoją wypowiedzią świstaku że zamian dać Ci minusa do wcisnąłem plusa!!! Przeklęty pech.

  liwa,  21/10/2012

twoje wypowiedzi serpico, są jak strażnik... one pilnują ciebie przed dostępem rozwagi i mądrości.
Jak ktoś ma za bardzo uporządkowane myśli, wystarczy, że poczyta to, co piszesz...

  pirx,  21/10/2012

@serpico Szacun! Jesteś moim idolem. Skoro poświeciłeś się by przejść Pottera na miotle:))) Ja nie byłbym zdolny do takich poświęceń.
@liva Dlaczego dokuczasz serpico? Zdobyłabyś się na takie poświęcenie i przeszła poziom z miotłą? Ja akurat wiem(jestem graczem) jakich urazów można się nabawić przechodząc niektóre upierdliwe poziomy w grach. Jak skrajne emocje potrafią wywołać. Dlatego rozumiem niechęć serpico do Harrego:)))

  swistak  (www),  14/04/2012
  ykes,  15/04/2012

Świstka obsadzimy w roli woźnego Argusa Filcha. Filch był niemagicznym potomkiem czarodziejów, czyli w języku książki - charłakiem. W oryginale latał tylko z miotłą i próbował dyktować swoje prawo. Nie będziesz miał większych problemów z wczuciem się w rolę.

  Areva,  14/04/2012

Kościół-czołg nie do pobicia! Jest genialny;)

No właśnie – nie do pobicia! Mało charyzmatyczny Jezus musi iść bocznymi drogami do refleksyjnego i uważnego serca. Ale może to i lepiej…? :-)

  swistak  (www),  14/04/2012
  swistak  (www),  14/04/2012

…za to weszła Królowa Polski.
No i jaki burdel tu teraz mamy…?

Mój druh, twój ten artykuł mnie bardzo zaniepokoił. Dałeś mi jasno zobaczyć, w którym okropnym duchownym kryzysie i zamieszaniu przebywa teraz Zachodnie społeczeństwo. Kościoł Katolicki i Harry Potter. W Twoim artykule to naprawdę komercyjne projekty jednego planu, które konkurują między sobą za posiadanie ludzkimi duszami i pieniędzmi. Najprawdopodobniej, jesteś prawy. Lecz co Ty zaproponujesz lu ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  14/04/2012

Do Swistak

Co dotyczy pisuarów. Uważam, że to nie autor artykułu wykombinował taki collage. Autor artykułu tylko oświetlił duży problem duchownej degradacji Zachodniego społeczeństwa. Zrobił to, być może, nadmiernie bezlitośnie. Lecz zaznaczony problem istnieje i trzeba go rozwiązać. Spróbuję, jak mogę, sformułować to, w czym polega problem. Pierwej zadam pytanie. Czym człowiek różni się o

...  wyświetl więcej

Przykład Świstaka jasno dowodzi jak można urazić, a nawet wpienić wojującego Katolika. I takim lub podobnym zachowaniem wystawia on sobie (i być może innym!) wspaniałą laurkę. W takich chwilach aż wstyd mi, że muszę przyznać, a muszę przyznać, że bóg wojującego Katolika i mój Bóg noszą te same imiona. To ktoś zupełnie inny dla naszych serc, ale owszem: On nosi to samo imię.
Tak, Drogi Świst ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  14/04/2012
  Hamilton,  14/04/2012

Ty swistek jesteś jak totolotek z tymi szczęśliwymi numerami.

  swistak  (www),  14/04/2012
  Hamilton,  14/04/2012

Daj więc Bogu wreszcie szansę i wyślij, a nie namawiaj ciągle innych do hazardu.

  swistak  (www),  14/04/2012
  Hamilton,  14/04/2012

Swistek należysz do tych nawiedzonych, którym trzeba powiedzieć wprost po męsku. Odp...dol się od cudzych dusz i zajmij się wreszcie swoją, bo choruje na manie prześladowczą.

"Chopie", weź zmień dilera, albo księdza spowiednika... Któraś z tych rzeczy zdecydowanie Ci nie służy

  JA to ja,  14/04/2012

Obsada niczego sobie ;p

I bardzo dobrze, że jest przeciwwaga dla tych okultystyczno-satanistycznych filmów! Cieszy mnie niezmiernie, że nasz Papież został Iluminat.... Przepraszam! Doznał iluminacji, i po raz kolejny światłość jego umysłu oraz nieomylność potwierdzona dogmatami, poprowadzą nasze zagubione dusze ku światłości i bezpieczeństwu, jaką jest ostoja katolicyzmu z naszym "Mentorem XVI" na czele, AMEN!

  swistak  (www),  15/04/2012

Hamiltonie ! Nienawiść do gojów to nienawiść do Polaków, bo ci pierwsi padli ofiarą tej moralności udzielając schronienia Żydom przed prześladowaniami, tych już co się poznali na pasożytniczym stylu bycia tej nacji. Lichwa , rozpijanie narodu, kolaboracja z zaborcami i okupantami to żywioł satanistów z żmijowego plemienia. Tak jest do dziś, czego żywym dowodem jest rechot i szyderstwo wyłażące jak słoma z butów tu komentujących.

„Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich. Głosząc idee wywrotowe, stając na czele ruchu komunistycznego, szerząc w literaturze hasła niemoralne…"

"Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa”.

„Dzisiejsza Trzecia Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkich idei, które

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  15/04/2012

Swistek, każdy kto się z tobą nie zgadza jest Żydem. To przecież oczywiste. Ja nie mam akwarium, więc pewnie jestem pedałem. Logiki pewnie uczyłeś się na mocno przyśpieszonych kursach Młodzieży Wszechpolskiej.

Prawda w oczy kole... lecz dobrze, że można ja wygarnąć prosto w oczy ;) Youngcontrarian, twoje teksty satyryczne są świetnie napisane.
http://eiba.pl/3

  swistak  (www),  15/04/2012
  ykes,  15/04/2012

Świstek to najbardziej pozytywnie popieprzony eiobowy generator ruchu. Ustawiłbym się z tobą na piwo, o ile oczywiście twój antysemityzm nie będzie miał nic przeciwko. Idziemy?

  Hamilton,  15/04/2012

Swistek pewnie już oblewa sukces z mojrą i mugolem. Nazbierał przecież najwięcej punktów za komentarze.

"Nazbierał przecież najwięcej punktów za komentarze" .
Masz tu oczywiscie na mysli te "plusy ujemne"...:-)

  Hamilton,  15/04/2012

Daltoniści tego nie rozróżniają, szczęśliwcy , oni się po prostu cieszą.

STOP PRESS
Szokujace, intymne wyznania Swistaka w komentarzach do artykulu "bar-ki"....SENSACJA!

http://eiba.pl/x

  Hamilton,  15/04/2012

To nic szokującego. Bez swistka,mojry i mugola Bóg byłby bezradny jak dziecko. Czy ta prawda jeszcze do ciebie nie dotarła youngcośtamcośtam?

Chyba za krotko jestem na tym portalu... :-(
Mojra i Mugol - o ile pamietam - nigdy nie zaszczycili mnie swoja obecnoscia (w dziale komentarzy do moich tekstow)...

  Hamilton,  15/04/2012

Twoje szczęście zatem długo nie potrwa. Niebawem powrócą z urlopu wypoczęci i pełni sił.
http://www.eioba.pl/mugol/
http://www.eioba.pl/mojra/

Hamiltonie,
Dzieki za linki...
Czyzby Trojca (!): Swistak, Mugol i Mojra to ta sama osoba / ten sam byt internetowy ?
To zaczyna byc ciekawe....

  swistak  (www),  15/04/2012

Cała gmina tu zebrana ma pozdrowienia od mojry i mugola

  ykes,  15/04/2012

Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na zakończenie bezecnej blokady obydwóch kont jegomościa.

  Hamilton,  15/04/2012

Również pozdrawiamy twoje Alter Ego swistaku. Zaprawdę powiadam ci, że "zacni, szlachetni i uczciwi" to ludzie.

  swistak  (www),  15/04/2012
  ykes,  15/04/2012

No i gra. Do zobaczenia niebawem na Podkarpaciu.

Muszę Ci serdecznie podziękować! Naprawdę! Dzięki takim ludziom jak Ty, świstaku, jeszcze bardziej utwierdzam się i jednocześnie cieszę, że nie jestem już katolikiem, który żyje na swojej wysokiej wieży, zbudowanej z absurdalnych dogmatów, i nie widzi z niej rzeczywistości. Dzięki raz jeszcze!

Kapitalne !! I jeszcze tym informacyjnym spokojnym początkiem dałem się zwieść (wziąłem na serio!!), co już rzadko mi się zdarza. Brawo!

Do: youngcontrarian

Zastanawiałem się kilka dni temu , czy nie jesteś przypadkiem autorem i tego tekstu, ukrywającym się pod wymyślonym nazwiskiem:
http://wyborcza.pl/1,95892,115(...).html

Poprawka - coś z adresem było nie tak, Może teraz będzie OK?
http://wyborcza.pl/1,95892,115(...).html

Oho! Link nadal nie uruchamia się! Sprawka sił nieczystych, czy co?

  ykes,  15/04/2012

Nie, nic złego nie robiłem. Ale mogę pomóc:
http://wyborcza.pl/1,95892,115(...)3E.html
Do linku wkradły ci się Januszu elementy składni HTML. ;)

Do: ykes.
Good job! Spasiba! :)

  ykes,  15/04/2012

Kein Problem, you're welcome ;)

Pomyslodawce tej alegorii tytaniczno-smolenskiej znajdziecie tutaj:
http://www.joemonster.org/phor(...)1118351

Szanowny Januszu,

Napisalem kilka artykulow do GW w ramach listow do redakcji...nie sadze aby je opublikowano. Chyba jest jeszcze na to za wczesnie.

Mam z Panem Michnikiem pare problemow natury moralno-swiatopogladowej.
Moj idol z czasow licealnych przed kilku laty popelnil taki oto tekst:

"Próba wyeliminowania religii z debaty o najważniejszych sprawach w państwie,

...  wyświetl więcej

George Carlin jest fantastyczny, starałam nie przepuszczać jego wystąpień telewizyjnych, będąc w Kanadzie. Szkoda, że odszedł...

Do: youngcontrarian.

Dzięki za Twoje tak otwarte pisanie. Wniosek z Twoich doświadczeń jest prosty i aktualny od zawsze - nie należy mieć autorytetów! Rzecz jasna - wymaga to rozwinięcia , co swego czasu zrobiłem w postaci tekstu "O autorytetach" http://eiba.pl/1 .

Nieżyjący już Aleksander Jakowlew, współtwórca "pieriestrojki"

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  15/04/2012

O ile KK przetrwał czasy komunistyczne, to największe problemy ma chyba dopiero przed sobą. Nie może pogodzić się z tym, że jest i coraz bardziej będzie traktowany jak każda instytucja życia publicznego. Przemawianie do ciemnego ludu ex cathedra i dialog dupy z kijem to w dzisiejszej rzeczywistości gwoździe do trumny.

Do: Hamilton Starszy.
I jakoś tak się dzieje, że ogromna większość duchownych oraz zaangażowanego laikatu ni w ząb
nie może tego pojąć. Cóż, czas zatrzymał się dla nich na roku... Którymże to roku? A może wieku?


Modlitwa Polskich Biskupow : "PRL-u wroc!"

Cywilizacyjna izolacja PRL-u byla dla KK blogoslawienstwem...ba... darem bozym...teraz baranki i owieczki przeskakuja rodzinna zagrode i odwiedzaja inne gospodarstwa gdzie nie ma ujadania owczarkow...przechodza na inna pasze...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska