Login lub e-mail Hasło   

Sejm to nie kaplica

Instytucia kościelna i państwo.
Wyświetlenia: 988 Zamieszczono 07/05/2012

Przez przypadek przeczytałem dawno temu zamieszczony tutaj artykuł Alicji Minickiej i chcę wyrazić swoją negatywną postawę na jej propozycję referendum w sprawie krzyża w Sejmie. O miejscu Kościoła w państwie jednoznacznie wypowiedziała się Wielka Rewolucja Francuska. Miejsce kleru i religijnego społeczeństwa jest w kościołach, a nie w instytucjach państwowych. W społeczeństwie współczesnym - nawet wówczas, gdy to społeczeństwo w większości jest religijne, musi istnieć rozdział Kościoła od państwa. Tolerancja natomiast powoduje coraz większe i bezprawne panoszenie się tych, wobec których jesteśmy tolerancyjni. Sytuację, do której zmierzają polscy fundamentaliści katoliccy mamy w krajach Bliskiego Wschodu. Jak to w praktyce wygląda wszyscy dobrze wiemy. „Uchroń nas Panie Boże przed rządami sług swoich”. Nie można poddać tego „zjawiska” pod referendum, ponieważ byłoby to nadmiarem swobód demokratycznych, w których doły społeczne, nie rozumiejące polityki zarówno Kościoła, jak i państwa, mogłyby wypowiedzieć się teraz za pozostawieniem krzyża w Sejmie, a w przyszłości za ustawieniem tam stosu, a jeszcze później za ustawieniem stosów przed każdym urzędem miasta.

Osobiście dziwię się fundamentalistom katolickim, takim jak ci wymienieni w artykule między innymi Głódź - „Flaszka”, że nie wymagają jeszcze od państwa ustanowienia w naszym kraju prawa kościelnego.

Kościelne społeczeństwo nie czyta Biblii lub czyta na tych stronach, które wskaże im ksiądz na kazaniu. Tylko czy Biblia zawiera fragmenty tylko o miłości? Na pewno czytali ją dokładnie zawodowi przedstawiciele Kościoła i wybiórczo ją traktują, ponieważ doskonale wiedzą, co ona zawiera. Nie przytaczają społeczeństwu fragmentów, które świadczą o czymś przeciwnym niż miłość. Gdyby w Biblii była zawarta tylko miłość, nie miałbym nic przeciwko krzyżowi w Sejmie. Ale w Biblii są też wzmianki o tym, że jest to księga dla Żydów, a jest ich trochę w Polskim Sejmie, tyle, że Żydzi w Chrystusa nie wierzą - i skądinąd słusznie. Ale katolicy z niedoszłym generałem Wermachtu Papieżem XVI z Benedyktów TAK. A co powiedział niedoszły partyzany Chrystus cytowany przez Łukasza w jego Ewangelii? W rozdziale 19 punkcie 27 powiedział:Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, abym ja królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na moich oczach”. Wydaje się, że ta wypowiedź jest zmieniona przez Watykan, który w pierwszej części zdania użył czasu przeszłego. Taka forma wypowiedzi jest nielogiczna i świadczy o tym, że Chrystus podobnie jak Duch Święty nie wybacza - nawet wówczas, gdy ktoś się nawrócił.

Dawno temu Chrystus chodził tylko po Palestynie. Dziś już fizycznie Chrystus nie chodzi po świecie, ale za to w formie nie fizycznej jest obecny w każdym kościele. Jeżeli jeszcze pozwolimy na to, aby jego wizerunek na krzyżu wisiał w Sejmie, to zawodowi przedstawiciele Jego Ojca, który jest w niebie, wybiorą spośród purpuratów kilku wyglądających jak dawniej kaci i w Sejmie, przed krzyżem z Chrystusem będą stosować się do przytoczonego przeze mnie fragmentu Ewangelii w/g Łukasza. I co wówczas…?     

Podobne artykuły


17
komentarze: 107 | wyświetlenia: 2258
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1136
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1081
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 805
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 593
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 631
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 999
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 691
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 655
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 504
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 725
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 411
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  07/05/2012

Dobrze, że cię wypuścili. Czy w psychiatryku też wisi krzyż. Będziesz miał tu poparcie byłych pacjentów.

  Amicus,  07/05/2012

"Będziesz miał tu poparcie byłych pacjentów."
Oraz dezaprobatę pacjentów aktualnych, jak widać :)
Cześć Świstaku, stęskniłem się za Tobą!

  Kitek,  07/05/2012

Tam jeszcze nie byłem, a mimo to czytam Biblię.

  Areva,  07/05/2012

Niestety ty świstku należysz do tych katów. Dla kitkowi jesteś jednym z katów poniżających ludzi i ty jeszcze ty śmiesz że ty głosisz miłość a już potraktowałeś autora tekstu jak śmiecia pozbawionego rozumu. Myślisz że prawdziwa wolna wola i prawdziwe życie w miłości i w poszanowaniu drugiego człowieka jest dla ciebie chore (i grzeszne)? Ciebie i takich podobnych ciebie trzeba zamykać w psychiatry ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  07/05/2012

le katolicy z niedoszłym generałem Wermachtu Papieżem XVI z Benedyktów TAK. A co powiedział niedoszły partyzany Chrystus cytowany przez Łukasza w jego Ewangelii? W rozdziale 19 punkcie 27 powiedział: „Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, abym ja królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na moich oczach”. Wydaje się, że ta wypowiedź jest"
Wspaniały,krotki i na temat,gratuluję i pozdrawiam

  ulmed,  07/05/2012

Czy chodzi o Wehrmacht, czy o coś innego?

Autor poruszył ciekawy temat, ale (niestety) myślę, że żadne dywagację nad nim nic nie zmienią. Polacy osiągnęli prawdziwe mistrzostwo we wciskaniu Boga w każdą możliwą dziedzinę i w każdy możliwy aspekt życia. Moim zdaniem wszystkie symbole religijne (a nawet błahe religijne teksty) powinny być pokazywane i emitowane tylko i wyłącznie w miejscach religijnego kultu. Umieszczanie ich w miejscach świeckich jest jak zmuszanie do jedzenia, gdy nie jest się głodnym. Ot takie banalne porównanie.

Proponuję odrzucać artykuły , które są wyraźnymi głupotami. Porównania paranoiczne czy wyciąganie z takich porównań wniosków uważam za podstawę do odrzucenia. Niektóre wogóle nie czytam np bachira, to zupełne nieporozumienie.

Wybacz Kitek, czy byłbyś uprzejmy wyjaśnić ten fragment >A co powiedział niedoszły partyzany Chrystus cytowany przez Łukasza..<
Czy to miałeś na myśli? >Partyzana – broń drzewcowa o obosiecznym grocie, posiadającym u nasady dwa rozgałęzienia o kształcie skrzydeł lub półksiężyca.<http://pl.wikipedia.org/wiki/Partyzana

  Kitek,  07/05/2012

Szanowny Panie! W moim przypadku tego rodzaju, a także inne pomyłki /poważniejsze/ się zdarzają. Pisząc ten fragment miałem na myśli dojrzałego politycznie człowieka, jakim był Kajfasz. Powiedział on: „Jeśli go tak zostawimy, wszyscy uwierzą w niego; wtedy przyjdą Rzymianie i zabiorą naszą świątynię i nasz naród’. A potem: „I nie myślicie, że lepiej jest dla nas, by jeden człowiek umarł za lud, ni ...  wyświetl więcej

Ok. Dzięki za wyjaśnienie. Jest to Twoja interpretacja na działalność Jezusa do której masz prawo. Jako że nie uważam się za wszechwiedzącego chciałem się upewnić. A literowy błąd, rzecz ludzka, zaprowadził mnie do nieznanego mi dotąd określenia. Dzięki. :)
Nadawcy całuska dziękuję (wiem Kitek ze to nie Twój) ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska