Login lub e-mail Hasło   

Emocjonalna geografia polskiej sceny politycznej

Ponieważ polska polityka dawno już utraciła racjonalne jądro, wszelkie subtelne analizy politologiczne nie mają żadnego sensu. Wygląda to mniej więcej tak: 1. PO kocha hazard, p...
Wyświetlenia: 1.440 Zamieszczono 15/05/2012

Ponieważ polska polityka dawno już utraciła racjonalne jądro, wszelkie subtelne analizy politologiczne nie mają żadnego sensu. Wygląda to mniej więcej  tak:

1. PO kocha hazard, piłkę nożną, Irlandię i chińskie konsorcja budujące autostrady. Nie nienawidzi nikogo z zasady, bo partia sprzeniewierzyłaby się polityce miłości. Nieformalnym szefem resortu miłości jest Stefan Niesiołowski.

2. PIS kocha jeden kościół, jedno radio, jednego ojca - poza tym nienawidzi wszystkich.

3. PSL kocha stanowiska, publiczne środki, straż pożarną. Nienawidzi Platformy Obywatelskiej.

4. Palikot kocha wszelkie mniejszości, SLD, Donalda Tuska, żołądkową gorzką i trawkę. Nienawidzi tych, którzy nie kochają tego, co on.

5. Miller kocha Samoobronę, podatek liniowy, Żyrardów i czasopisma. Nie kocha Kwaśniewskiego.

6. Lech Wałęsa kocha siebie i tyle.

7.Solidarna Polska nie kocha jeszcze nikogo, bo brakuje jej poparcia w sondażach. Najbardziej nie lubi Prezesa.

8. Ziobro kocha siebie, nienawidzi Millera, Prezesa, Tuska, komunistów, układu, Kaczmarka, Wałęsy, pewnego lekarza i Palikota.

9. Hofman kocha swojego szefa, telewizję, jak go nie zapraszają do tv, to radio. Nienawidzi Niesiołowskiego.

10. A w sumie wszyscy nienawidzą wszystkich, żeby nie zajmować się ważnymi dla obywateli sprawami.

autor - Jan Stasica

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1251
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1036
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1122
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 799
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 594
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1054
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 565
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 909
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Lecz trudno nie kochać tego.. czym samym się jest ;)

U nas nawet to nie jest pewne.

  Elba,  16/05/2012

Wygląda na to, że nie tylko Polska, ale i wiele innych narodów kręci się w kółko jakby bez celu, bo w poszukiwaniu nie wiadomo czego. A gdy podgrzejemy atmosferę, to tłum osiągnie poziom wrzenia... i masa może wybuchnąć...
Tylko, czy w tych ekstremalnych warunkach znajdzie właściwe wyjście z nicości ? Niewiadomo! Może zdecydowanie łatwiej będzie w ciszy i spokoju skupić się i zastanowić wsp ...  wyświetl więcej

Do: Elba.
CYT.: "Większość Polaków żyje raczej w oparciu o mity niż o prawdę. Prawda nas nie podnieca. Podniecają nas mity. A podniecenie wszyscy lubimy. Słodki zastrzyk adrenaliny i już się nie martwimy o sens życia – jest po co żyć! Jest w co wierzyć! Zwalnia to nas z logicznego myślenia i widzenia szerszych horyzontów. Znajdując cokolwiek, chocby namiastkę, tego czego szukaliśmy, zamykam ...  wyświetl więcej

Mamy problem z narodowym zjednoczeniem i wyznaczeniem kierunku... a najlepszym przykładem jest to, co się dzieje na górze - odbicie tego, co w narodzie.

  Elba,  16/05/2012

Jako naród zdezorientowany, zagubiony w gonitwie za własnym ogonem, nigdy nie wyjdziemy z tego labiryntu życia. Pokonają go co najwyżej jednostki. Oby było ich jak najwięcej! A może własnie w tym jest metoda!
Januszu! Widzę już światełko w tunelu i kilka osób na ostatniej prostej, uciekających samotnie z peletonu :) Przez nich i peleton przyspiesza, kierowany żądzą, by ich wchłonąć. Sztuka ...  wyświetl więcej

w tłumie nie myślisz samodzielnie

  awers,  16/05/2012

Przecież polityka stała się drogą ucieczki od jej skutków. Ław i ławeczek jest.. no tak czy inaczej ograniczona ilość, a już u władzy całkiem szczupło. Dlaczego więc mieliby się lubić z kimkolwiek? Za starego reżimu mówiło się: "Kariera w administracji to osiągnięcie najwyższego szczebla niekompetencji". Wraca nowe.

Lech Wałęsa kocha jeszcze pałowanie.

  liwa,  17/05/2012

a skąd wiesz? mówił Ci?

  liwa,  17/05/2012

dobrze, że napisałeś "mniej wiecej", za nic nie zgadzam się z twoimi, Janie opiniami :(

No dobrze, załóżmy, że przyznam Panu rację, Panie Janie. Ale co z tego? W polityce się nic w najbliższych latach nie zmieni. Możemy się z tego śmiać, albo nad tym płakać - nic to nie da. To przykre, ale w naszym kraju nie ma "do końca normalnej i uczciwej" partii. Chore jest to, że statystyczny polak idąc do wyborów musi wybierać mniejsze zło, a nie partię, która naprawdę ma szansę, ochotę i możliwości coś zmienić na lepsze.

  qazqaz,  18/05/2012

Niestety, nienawiść jak na razie to główny napęd czołowych polityków polskich. Ona, niczym matka
podpowiada im, jakie kroki zrobić, jakich słów użyć, by dobitniej zbeszcześcić przeciwnika i po jego
zastygłych trupach wzbić się wyżej i zasłużyć na głos (przynajmniej sondażowy) potencjalnego zwolennika.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska