Login lub e-mail Hasło   

20 najgłupszych cytatów z „Krytyki Politycznej”

Czy podatki są fajne? Pewnie, że tak.
Wyświetlenia: 24.294 Zamieszczono 17/05/2012

1. Problem polega na tym, że uwierzyliśmy, iż dobre państwo to małe państwo, dobre podatki to niskie podatki, a każdy powinien sobie sam kupować to, czego mu potrzeba. W wielu kluczowych sferach naszego życia jest to pogląd całkowicie fałszywy.

http://www.krytykapolityczna.pl/PrzewodnikiKrytykiPolitycznej/PodatkiPrzewodnikKrytykiPolitycznej/menuid-104.html

2. Czy podatki są fajne? Pewnie, że tak. Dzięki nim mamy szkoły, szpitale, uniwersytety, drogi, komunikację publiczną, mosty i ciepłą wodę w kranie.

http://www.krytykapolityczna.pl/PrzewodnikiKrytykiPolitycznej/PodatkiPrzewodnikKrytykiPolitycznej/menuid-104.html

3. Poszukiwałam w tekstach kolegów, chyba bez specjalnej zapalczywości, cipek, wszędzie jednak były same fallusy i nie trzeba było ich specjalnie szukać. Zazwyczaj szukamy tego, czego nie ma, a nie tego, co w nadmiarze.

http://www.krytykapolityczna.pl/Dunin/Natropiefallusaczyliczymsierozniwrobelek/menuid-68.html

4. Myers spędził wiele lat, czytając i analizując północnokoreańskie gazety, książki, filmy i podręczniki szkolne. Jego wnioski przewracają wszystko do góry nogami. Reżim północnokoreański, powszechnie uważany za skrajnie lewicowy, w rzeczywistości jest skrajnie prawicowy. Ja powiedziałbym „faszystowski”, chociaż Myers unika takiego określenia (pisze, że uważa je za nazbyt wieloznaczne).

http://www.krytykapolityczna.pl/TomaszPiatek/Najczystszarasa/menuid-215.html

5. Ukraińskie morsy (podmiot liryczny jest zmarzlakiem), czyli kobieca grupa Femen, ostatnie swoje wystąpienie poświęciły problemowi prostytucji podczas mistrzostw Euro. Słusznie podejrzewając, że kibic piłki nożnej i klient prostytutki to pojęcia do siebie zbliżone. Po czym poznaję, że zbliżone? Bo jedno i drugie budzi we mnie mieszaninę obrzydzenia i zdziwienia.

http://www.krytykapolityczna.pl/Dunin/Zlikwidowacministerstwosportu/menuid-68.html

6. Przez delikatność nie eksponuję kwestii praktycznej  –  jak obalić kapitalizm. Nikt tego nie wie, nawet Żiżek, a geje mają wiedzieć?

http://www.krytykapolityczna.pl/Dunin/Gejeikomunizmnadachu/menuid-68.html

7. Mimo to lewica powinna zajmować się prawami gejów, natomiast nie może oczekiwać, że geje zajmą się obalaniem kapitalizmu, nawet jeśli miałoby im to w czymś pomóc. Trudno się dziwić, że ktoś woli związki partnerskie w garści, niż komunizm na dachu.

http://www.krytykapolityczna.pl/Dunin/Gejeikomunizmnadachu/menuid-68.html

8. Proszę państwa, nieraz narzekamy, że nas, lewicowców, jest ciągle za mało, żeby całkowicie przeobrazić Polskę. Na stronie głównej Krytyki Politycznej można przeczytać, że prawie 27 tysięcy ludzi lubi KP na Facebooku. To dużo czy mało? Może to za mało, aby odmienić oblicze ziemi, tej ziemi (w sensie Polski). Ale na pewno wystarczyłoby, żeby odmienić oblicze miasta, jakiegoś miasta.

http://www.krytykapolityczna.pl/TomaszPiatek/ZrobmysobieSanFrancisco/menuid-215.html

9. Kwestii prostytucji pewnie nigdy nie rozwiążemy (rozwiązywanie kwestii zresztą źle się kojarzy, odkąd Hitler postanowił ostatecznie rozwiązać kwestię żydowską).

http://www.krytykapolityczna.pl/TomaszPiatek/Scyzorykwkieszeni/menuid-215.html

10. Ja staram się nie być za mądry i uważam po prostu, że prostytutka, ze względu na swoją specyficzną sytuację i na zagrożenia związane z tym zawodem, powinna być pod szczególną ochroną prawa. Tak nakazuje zdrowy rozsądek, nie mówiąc już o chrześcijańskim miłosierdziu.

http://www.krytykapolityczna.pl/TomaszPiatek/Scyzorykwkieszeni/menuid-215.html

11. Kościół jako przedsiębiorstwo świadczące usługi dla ludności w zakresie oprawy ważnych uroczystości. A przy okazji zarabiają dostawcy sukien, trumien, strojów na Trzech Króli. I do tego ludzie robią coś wspólnie: śpiewają, wymachują krzyżami – zawsze mnie to wzrusza. Nawet bardziej niż Parada Równości.

http://www.krytykapolityczna.pl/Dunin/AborcjaTrzechKroli/menuid-68.html

12. Na szczęście dziewięciuset naukowców stanęło w obronie profesora i jego wniosków. Stanął za nim także rząd francuski, który zakazał wszelkich upraw GMO. My też przyłączmy się do tego europejskiego frontu. Wołajcie wszyscy razem ze mną: oddajcie nam odbyt! I ptaszka (lub cipkę) też!

http://www.krytykapolityczna.pl/TomaszPiatek/Oddajciemojodbyt/menuid-215.html

13. Aby zbadać szkodliwy wpływ związków partnerskich na rozwój małego człowieka, należy zbadać szkodliwość tradycyjnego podziału ról na rozwój małego heteryka.

http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/Wisniewska-GrabarczykHomoopiekahomobarbarzyncow/menuid-1.html

14. Gdyby na przykład jakiemuś chłopcu 10-12-letniemu nie wystarczała religia w szkole, może poprosić rodziców, żeby kupili mu ‘Wielką księgę siusiaków’, szwedzką książeczkę edukacyjną dla dojrzewających chłopców, a także dla dziewczynek zainteresowanych tym, co też oni tam mają. Poza fizjologią i odpowiedzią na różne pytania znajdziecie tam, drodzy chłopcy, różne ciekawostki i ogólne ideolo siusiaka.

http://www.krytykapolityczna.pl/Dunin/Karta-praw-siusiaka/menu-id-68.html

15. W części o kłopotliwych sytuacjach związanych z nieoczekiwanym wzwodem znajdujemy wypowiedź chłopca, który boi się, że jeśli zdarzy mu się to w szatni, na oczach kolegów, zostanie uznany za pedała. Chłopiec zostaje uspokojony, niestety, jednak tylko w kwestii siusiaka. Bo gdyby miało się okazać, że jest pedałem, to jednak wstyd.

http://www.krytykapolityczna.pl/Dunin/Karta-praw-siusiaka/menu-id-68.html

16. Nie ma czegoś takiego jak czyste początki kapitalizmu, bo sama już własność prywatna opiera się na zagarnięciu. Zajmuję sobie jakąś jaskinię i mówię o niej: Moja! Bo nikt inny wcześniej jej nie zagarnął. Bo mam większą maczugę niż inni.

http://www.krytykapolityczna.pl/TomaszPiatek/Intensywnypissing/menuid-215.html

17. Według Mankella Szwecja to kraj prującej się więzi społecznej, rosnących nierówności, niedofinansowanej policji, ukrytej homofobii, skrywanego seksizmu i rasizmu. Według Zaremby podstawowym problemem Szwecji jest terror politycznej poprawności i różnych obsesji związanych ze zwalczaniem dyskryminacji. Do wyboru, do koloru. Ja wybieram Mankella.

http://www.krytykapolityczna.pl/Dunin/Plec-trutnia/menu-id-68.html

18. Dlaczego w polskim kinie nie ma bohaterów homoseksualnych? Po pierwsze, dlatego, że polskie kino pozostaje wciąż we władzy tchórzy, oportunistów, koniunkturalistów, dewotów i szowinistów. Jest – jak to trafnie ujął kiedyś Maciej Nowak na łamach „Krytyki Politycznej” – „fiutem robione”. I to bardzo heteroseksualnym fiutem.

http://www.krytykapolityczna.pl/Serwiskulturalny/ZurawieckiKonarzewskaKurcTkacz-JanikHomoobyczajowka/menuid-1.html

19. Po prostu każdy pełnoletni obywatel powinien mieć prawo raz w życiu do dawki przyjemnego środka nasennego, dawki śmiertelnej. Oraz dawki czegoś przeciwko wymiotom, koniecznie należy o tym pamiętać. I tyle przynajmniej powinno każdemu przysługiwać za darmo. Jeśli chce to dostać w jakimś miłym drinku, wtedy trzeba jednak dopłacić lub samemu zaopatrzyć się w ulubiony napój. NFZ refundowałby tylko wodę do popicia. Nie trzeba to tego żadnych koncernów, poradzi sobie jakaś polska Polfa. I jest to tania przyjemność.

http://www.krytykapolityczna.pl/Dunin/Niestacnasnazycie/menuid-68.html

20. Nikt ustawy o związkach partnerskich nie przeczytał – bo po co? Przecież wszyscy znamy się na rodzinie (i piłce nożnej) świetnie. Mnie lektura tej i innych ustaw równościowych przekonała, że naprawdę wszyscy jesteśmy homo.

http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/Wisniewska-GrabarczykHomoopiekahomobarbarzyncow/menuid-1.html

Podobne artykuły


33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21624
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22718
22
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1825
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3160
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 2692
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 109179
41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 10897
37
komentarze: 11 | wyświetlenia: 44803
31
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2488
32
komentarze: 51 | wyświetlenia: 9321
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5800
23
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2937
23
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3568
22
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2066
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie mogłeś wybrać cytatów najmądrzejszych? Byłoby zdecydowanie mniej pisania :)

  swistak  (www),  18/05/2012

Bez jednego cytatu nie da się napisać artykułu

Ktoś tu nie ma poczucia humoru:)

  ulmed,  18/05/2012

To jest postęp postępowy, a nawet postępujący.
Ciekawe dlaczego oni nie odróżniają prostych słów; lewicowy i prawicowy, może są oburęczni?

  Amicus,  18/05/2012

"Kościół jako przedsiębiorstwo świadczące usługi dla ludności w zakresie oprawy ważnych uroczystości. A przy okazji zarabiają dostawcy sukien, trumien, strojów na Trzech Króli."
Nic dodać, nic ująć.

  wurkut,  18/05/2012

Jak dobrze rozumiem specjalistki od cipek i kutasików, antyklerykalna lewica nie daje KK zarobić, bowiem chowana jest bez trumien? ;)

A to KK jest producentem trumien?:P To ja poproszę bez:P

  Amicus,  18/05/2012

Bez? Proszę bardzo:
"Kościół jako przedsiębiorstwo świadczące usługi dla ludności w zakresie oprawy ważnych uroczystości. A przy okazji zarabiają dostawcy sukien, strojów na Trzech Króli."
;))

:) Spełniasz każdą zachciankę, Amicusie?:P

Myślę, że zapotrzebowanie na stroje na Trzech Króli jest mimo wszystko mniejsze, niż na specyficzne mundurki wzorowane na strojach Pokraka z Pulp Fiction, używane min. przez lewicę na różnych paradach. A że księża są różni, więc pewno znajdzie się paru używających po godzinach lateksowych wdzianek, a więc de facto utrzymujących firmy odzieżowe związane z lewicą :)

  postep,  18/05/2012

I dalej masz: "I do tego ludzie robią coś wspólnie: śpiewają, wymachują krzyżami – zawsze mnie to wzrusza. Nawet bardziej niż Parada Równości." I to jest głupie.

  wurkut,  18/05/2012

Śpiewają i na jednym, i na drugim zgromadzeniu. Przy niektórych wyuzdanych pozach, również na paradzie równości można krzyż zobaczyć. Choć nie ukrywam, ze wolę oglądać krzyż damski niż męski.

Super :) :)

Nie wiedziałem, że Marks był metalem :D
Dobry artykuł!

A zawłaszczanie, rozkradanie podatków, to jest super dla tych, co to robią. Przejmowanie funduszy, dotacje do partii i ich wymyślonych na potrzeby wyrwania kasy akcji społecznych, zbędne stanowiska w administracji, analizy nikomu niepotrzebne, ale za to robione za wielką kasę przez laików z jakimś papierkiem, zajmowanie się doradztwem, a głownie zajmowanie się działaniami, akcjami, projektami, nap ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska