Login lub e-mail Hasło   

Perswazyjny Raport – Błyskawiczna więź emocjonalna

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://filiprawlik.pl/perswazyjny-raport(...)ore-148
W społeczeństwie pojawiło się już dawno przekonanie, że lubi się kogoś, bo się lubi, a na temat komunikacji wie się, tyle że zachodzi ona między ludźmi.Czas dowiedzieć się więcej.
Wyświetlenia: 4.564 Zamieszczono 22/05/2012

W społeczeństwie pojawiło się już dawno przekonanie, że lubi się kogoś, bo się lubi, a na temat komunikacji wie się, tyle że zachodzi ona między ludźmi. Nie wiem czemu przyjęło się, że Perswazja to zło, skoro codziennie próbujesz kogoś do czegoś przekonać. Daję Ci narzędzie – budowanie Raportu w oparciu o poziomy neurologiczne Diltsa. Wykorzystasz to do czego chcesz, ale proszę Cię, rób to skutecznie.

Dlaczego jest tak, że jedni są w stanie w ciągu paru minut nawiązać nić połączenia z drugą osobą, a inni kompletnie nie potrafią się dogadać ?  Pomyśl nad tym pytaniem przez chwilę.

Jak można sprawić, żeby dowolna osoba w błyskawicznym tempie czuła z tobą więź i była skłonna poddawać się twoim sugestiom ?

Dlaczego są ludzie, którzy wręcz nie mogą przebywać w swoim towarzystwie ?

Dlaczego jedni co chwilę uczestniczą w bójkach, a drudzy nie ?

Czym jest Raport jak nie odpowiedzią na powyższe pytania.

Łatwo da się odróżnić, kiedy komunikacja jest dobra , a kiedy całkiem nieudolna.

1. Wyobraź sobie parę siedzącą przy stoliku. On siedzi wyluzowany , opiera się na krześle, nogi ma wysunięte przed siebie, ręce luźno ułożone. Ona siedzi mając ręce skrzyżowane , nogi zgięte, zaciśnięte dłonie spoczywają na stoliku. On używa “k***a” jako interpunkcji, a ona używa akademickiego języka.

2 .Teraz masz wyobrazić sobie inną parę. Siedzą przy stoliku w tej samej pozycji. Rozmawiają ze sobą powoli, wyraźnie, ciepłym głosem.
Jak dobrze się mają w swoim towarzystwie ?

Mowa ciała ludzi działa nieświadome, ale nlp daje nam możliwość kontroli i przewagi. Wykorzystując istnienie neuronów lustrzanych możesz zmienić swoją mowę ciała i ton głosu tak, aby stworzyć zrozumienie i nawiązać głęboki kontakt z drugą osobą. Możesz dostosować się do jej gestykulacji, sposobu mówienia i wielu innych rzeczy , aby zdobyć zaufanie i zacząć tworzyć silną więź porozumienia.

STOP ! Zatrzymaj się! Teraz czeka Cię najlepsza część.

Pierwsza faza raportu – Pacing (dopasowywanie się).

Polega ona na „naśladowaniu” osoby, z którą rozmawiasz. Specjalnie nie napisałem, że polega na naśladowaniu zachowań, jeśli ktoś słyszał o poziomach neurologicznych Diltsa wie, że zachowania są “najwyżej”, przez co praca na zachowaniach jest średnio efektywna. Umiejętność tę musisz wykorzystywać, jeśli nie chcesz spędzić godzin na budowaniu zaufania, komfortu i do tego i tak nie mając gwarancji, że ci się uda ( więcej wyjaśnię dalej ).

Jeśli chcesz się naprawdę dobrze dopasować i stworzyć bardzo szybko, bardzo głęboką więź emocjonalną, to musisz zwrócić uwagę na parę rzeczy.

rapport example111 Perswazyjny Raport   Błyskawiczna więź emocjonalna

 

Postawa – otwarta, czy zamknięta, ułożenie ciała itp. pamiętaj o ułożeniu rąk i nóg !

Mimika twarzy – nie chodzi mi tutaj o to żebyś miał taką samą minę. Mam na myśli, że jeśli osoba jest smutna, to nie uśmiechasz się za często.

Gestykulacja – gesty nie powinny być zawsze identyczne , musi być podobna częstotliwość, ważna jest ‘energia” tych ruchów. Jeśli ktoś drapie się pogłowie, to tego nie małpujesz zaraz , tylko bierzesz i robisz to trochę później lub drapiesz się np. po ramieniu. Z własnej obserwacji wiem, że często tak jest, że jeśli ktoś podrapie się po głowie to 2 osoba często drapie się w innym miejscu. To samo tyczy się prowadzenia. Jeśli prowadzisz i drapiesz się po głowie, to ona może podrapać się po udzie i jest to wtedy rapport krzyżowy.

Kontakt wzrokowy – jest ważny , ale to nie znaczy żebyś się gapił w oczy, kiedy ta osoba odwraca wzrok. Dostosuj się, jeśli osoba źle się czuje z takim kontaktem wzrokowym, to go ogranicz.

Głos – musisz zwracać uwagę na szybkość mówienia, intonację -staraj się modulować głos, aby był zbliżony do głosu 2 os.
Pauzy. Wiem… patterny i te sprawy, hipnotyczne mówienie zostaw na prowadzenie.

Emocje – ważne ! Prawdą jest, że przejmujemy emocje innych, ale zrób to później i o wiele skuteczniej.
Błędem jest, gdy dziewczyna jest smutna , a ty wyskakujesz jej z radością i uśmiechami, to bardziej pogłębi jej stan. Dlatego pocieszanie jest chyba najgorszą techniką coachingową stosowaną przez przyjaciół, bo zamiast złapać rapport, to od razu wyskakują z leadingiem na poprawę nastroju.

Oddech -jego dopasowanie jest dosyć trudne, musisz dopasować tempo i jego głębokość. Żeby zobaczyć oddech obserwuj klatkę piersiową, ramiona , nos. Zwróć uwagę na rytm w jakim dana osoba mówi.

Słowa – mimo, że stanowią mały procent komunikacji należy o nich pamiętać. Stosuj coś ala „rafinowanie trans słów” – czasem jest tak, że ktoś często stosuje jakieś charakterystyczne słowa, zastosuj je w swoich wypowiedziach od czasu do czasu.

Tętno – tak to możliwe. Do zauważenia jest szczególnie, kiedy osoba ma założoną nogę na nogę, obserwuj, wtedy nogę będącą na górze. Dodatkowo, jeśli idziesz z kimś i stawiacie kroki w takim samym tempie, to znaczy, że wasze tętno jest bardzo podobne.

Tożsamości, przekonania, wartości – jak je kalibrować, to temat na kolejny wpis.
Jak prowadzisz szkolenie dla księży odwołujesz się do innych wartości, niż jak rozmawiasz z młodą dziewczyną. Pacing na tym poziome naprawdę nie polega na zgadzaniu się z tym, co mówi druga osoba, lepiej jest jak mówisz rzeczy, z którymi, to ona się zgodzi.
Jak skalibrujesz, że osoba żyje od poniedziałku do piątku, a później ma weekend, imprezy jako ważną wartość, do tego ma metaprogram różnic to, żeby przekonać ją do wspólnego wypadu np. :
- odwołujesz się do tego jak dobrze jest się wyszaleć w weekend, wreszcie jest weekend itp.

- mówisz o tym jak lubisz imprezy i jak ważne one są, ta część wymaga większej kalibracji, tzn nie chcesz wychwalać godzinami muzyki w klubie, jeśli twój rozmówca zainteresowany jest tylko tanim alkoholem

- ukazujesz co wyróżnia ten klub na tle innych, zamiast opisywać w czym jest podobny do ulubionego klubu twojego rozmówcy.

Wygląd – o tym zapomina chyba każdy. Jeśli jeszcze nie zauważyłeś tego przejdź się po różnych imprezach będąc cały czas tak samo ubranym. W jednym klubie będziesz akceptowany, do drugiego cię wpuszczą, a jak pójdziesz na imprezę z punkami w dresie to zagrożenie życia murowane. O spotkaniach biznesowych chyba nie muszę mówić. Jak nawalisz w tej kwestii, to zbudowanie raportu masz mocno utrudnione.

Następną fazą jest Leading – prowadzenie.
Używasz go, gdy chcesz wywrzeć wpływ na druga osobę. Przykładowo, jeśli ktoś jest spięty dopasowujesz się do niego. Po nawiązaniu dobrego kontaktu SUBTELNIE zmieniasz swoją postawę i emocje np. w kierunku odprężenia .
Ważne ! Nigdy, ale to nigdy nie rób wszystkiego od razu.
Twoje dopasowanie ma być powolne i subtelne . Nie małpujesz nikogo !
Mam na myśli to, że powoli ustawiasz swoje ciało, a nie od razu siadasz identycznie jak ona . Sekret tkwi w tym, aby Twoje działania były subtelne i nie rzucały się w oczy . Dopasowanie może trwać nawet kilkanaście minut.

PS Zakochanie to idealny stan do manipulacji, więc zobacz jak się odkochać ;]

Podobne artykuły


43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22804
39
komentarze: 16 | wyświetlenia: 5959
32
komentarze: 10 | wyświetlenia: 16645
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4311
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3377
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7462
19
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5483
17
komentarze: 0 | wyświetlenia: 8218
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10901
 
Autor
ArtykułNastępna lekcja manipulacji... nie, dziękuję.

Skoro i tak ludzie to robią, to niech chociaż skutecznie. (;

Ja nie robię i nie pozwalam innym manipulować sobą, jeśli mi to z jakichś względów nie pasuje... Znam te techniki, obserwuję je na co dzień u wielu ludzi, którzy są przekonywujący, i owszem, ale intuicji nie oszukają...

Uwielbiam przekonanie "nie daję sobą manipulować". "Reklamy na mnie nie działają" :D
"If I was wrong, I'd knew it!" ;)

Ja zaś uwielbiam tego typu reakcje na to co mówię... Jestem wyjątkiem od reguły zatem. Reklamy na mnie nie działają. Gdy mną manipulują, to wiem dokładnie kiedy i wybieram, czy udawać, że tego nie widzę, czy też postawić sprawę jasno i zdemaskować indywidua, które nie wiedząc o mojej intuicji, ciągle próbują wpływać na moją rzeczywistość. Jakubie, I know when I am wronged by manipulation and I know how to use it to my advantage:)

Jak się nie podoba garstka prawdy, to trudno... Minusujcie sobie do woli. PeLoHa :)

Bycie wyjątkiem od wyników badań psychologii poznawczej (bo wszystkich innych nurtów z żałosnymi metodami typu "ankieta" nie ruszma tuaj ;]) jest raczej jednak poza zasięgiem normalnych ludzi. W znaczeniu: jeśli nie masz innej architektury mózgu, to jesteś.
Polecam zapoznać się z badaniami :) Praktycznie każdy twierdzi, że nie jest podatny na reklamę i nie ma to związku z tym, że kazdy jest ...  wyświetl więcej

Ależ ja wiem, że reklamy działają, dlatego je świadomie omijam szerokim łukiem. Poza tym, raczej należę do normalnych inaczej... Wychodzi na to, że może ta architektura mózgu jest u mnie specyficzna :) Jakubie, daj sobie już spokój. Zmykam i nie zawracam ci głowy ...

Zadziwiająca jest tylko ta zgraja "świeżynek", które się zalogowały tylko po to, by zagłosować na ten właśnie artykuł:P

Raczej nie zadziwiające... to namiastka "rozwoju osobistego na miarę XXII wieku"
Projekt 100 dziewczyn już w realizacji... to następna odsłona tego co nam szykują...manipulanci:)

"Posted on Styczeń 18th, 2012
Projekt z uwodzenia kobiet. Strona w budowie."

  liwa,  22/05/2012

dobre The Meaning : świeżynki... :))) i w dodatku takie zielone...

  hussair  (www),  22/05/2012

Na Swaroga... :)))

Kwiatuszku, zauważyłam:) Zauważyłam także, że linkowana tu stronka jest powiązana ze stronką Jakuba Królikowskiego... Dalej szukać mi się nie chce:P

Ano... mnie już też nie... Nie będę się dalej czepiać, upomniana przez Świeżynkę... ulegam perswazji i znikam spod tego artykułu :)

Proszę mnie tu nie podgryzać jak nie patrzę.
Każdy człowiek z którym się znam jest "powiązany" ze mną? W ogóle czemu to zabrzmiało pejoratywnie, co? :P

Podgryzki zawsze są takie... podnieobecne:)

Nie człowiek, a strona. I to jedynie stwierdzenie faktu. Skąd Twoje pejoratywne odczucia? Nie mam bladego pojęcia:P

@TM: taki ogólny nastrój podtematu ;)

w sumie w niewielu miejscach jest to tak dobrze i przystępnie opisane, tak w pigułce. Nie wiem o co się czepiacie ;)

Tylko o to, że nienaturalne zjawiska są nienaturalne:P

dla niektorych jedne zjawiska są nienaturalne a dla drugich zupełnie inne ;)

Teoria względności w wersji dla gimnazjalistów? Świetny argument, przekonałeś/aś mnie:P

łuhu, jedźmy po sobie, tak jest najprościej.

  liwa,  22/05/2012

dla jednych trawa jest zielona a dla drugich całkiem inna... :) to dla przedszkolaków, chyba... :) :)

Kalkawall, jakie argumenty, taki odzew. Czasami udaje mi się zniżyć do poziomu rozmówcy:)

@The Meaning, sądzę, że istnieją gdzieś granice jakiejś estetyki i kultury rozmowy i zaczynasz je przekraczać.

Przykro mi niezmiernie z tego powodu. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że mam PMS- zjawisko nienaturalnie naturalne:) No i nie wiedziałam, że rozmawiamy, bo rozmowa kojarzy mi się z argumentami, do których mogłabym się jakoś odnieść, a już na pewno nie wiem o czym rozmawiamy. Taka zagubiona istotka ze mnie:)) Oświecisz?

`

  swistak  (www),  23/05/2012

Strategia jak wykiwać bliżniego, wykorzystać i porzucić w przekonaniu, że nie warto żyć dla innych.

Nie podoba mi się przekaz - kliknę spam. Fajnie...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska