Login lub e-mail Hasło   

Chamstwo popłaca

Człowiek człowiekowi????....nie, to cham człowiekowi
Wyświetlenia: 2.027 Zamieszczono 22/05/2012

Często używamy słów „bezczelny cham”, sądzę jednak że osoba bezczelna nie musi być od razu chamem. Miałem do czynienia z osobami bezczelnymi, można się z nimi dogadać, a czasem można je nawet polubić, często są to osoby uczciwe i z reguły mają swój honor. Z chamami jest zupełnie inaczej. Nie można się z nimi dogadać. Nie mają żadnego honoru, wyczucia, empatii. Całe ich życie skupia się na pojęciu „ja” i nie liczą się z innymi ludźmi.  Obchodzi ich tylko własne zdanie i korzyść niezależnie od tego czy wiąże się to z uczciwością i niezależnie od tego czy osiągają korzyść czyimś kosztem.

  1. Firma,      w której jestem zatrudniony zajmuje się między innymi pobieraniem,      naliczaniem i podwyższaniem czynszu. Jeden z lokatorów w zarządzanym przez      nas zasobie otrzymał od nas informację, że w związku ze zmianą ceny wody      zmienia się kwota jego miesięcznej opłaty. Niestety dziewczyna, która      wysyłała mu to nowe naliczenie nie zauważyła, że omyłkowo wkleiła na      piśmie stary czynsz niższy o 1 zł/m niż czynsz rzeczywisty. Informacja została      wrzucona do skrzynki pocztowej lokatora, który z całą pewnością błąd      zauważył. Gdyby pomyłka była na jego niekorzyść natychmiast by się      odwołał, powołując się na otrzymane wcześniej za potwierdzeniem odbioru      wypowiedzenie wysokości czynszu. W tym przypadku jednak sprawa wyszła po      14 miesiącach, gdy różnica       pomiędzy tym co płacił, a tym co powinien płacić wyniosła 1,5      tysiąca złotych, czyli prawie tyle co pensja tej dziewczyny, która się      pomyliła. Lokator ani myśli płacić, a właściciel budynku chce swoje      pieniądze i za bardzo go nie obchodzi kto zapłaci.
  2. Mój      kolega pracuje w firmie, która handluje narzędziami. W zeszłym miesiącu      kadrowa wypłacając pensje pomyliła się i jednemu z pracowników wpłaciła na      konto pensję dwukrotnie. Takie sprawy się zdarzają i są wyjaśniane jeżeli      w grę wchodzą normalni ludzie, którzy nie żerują na błędach innych ludzi,      którzy są ludźmi dla innych ludzi. Niestety w tym wypadku nie trafiło na      normalnego ludzia tylko na chama. Powiedział, że pieniędzy nie odda, bo      widocznie mu się dwie pensje należały i nie obchodzi go, że kadrowa ma      problem.
  3. Moja      sąsiadka jest pielęgniarką w dużym szpitalu i razem z koleżankami      wystąpiła do kasy zapomogowo pożyczkowej z wnioskiem o pożyczkę. Koleżanki      pożyczkę dostały dość szybko, a ona czekała długo, w końcu      zniecierpliwiona poszła do działu socjalnego sprawę wyjaśnić. Okazało się,      że pożyczkę wypłacono innej osobie o tym samym imieniu i bardzo podobnym      nazwisku. Tak czasami bywa, więc sąsiadka niezrażona postanowiła wyjaśnić      prostą, zdawałoby się sprawę. W końcu pomimo, że szpital jest duży miała      prawo sądzić, że wszystkie zatrudnione w nim pielęgniarki są koleżankami.      Już tak nie sądzi, bo gdy wreszcie dotarła  do „koleżanki”, która dostała przeznaczoną dla niej pożyczkę      usłyszała: „na moje konto chyba nic nie wpłynęło, a w ogóle jak ktoś się  pomylił to niech się teraz martwi".

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1448
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1559
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2027
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2617
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2269
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1177
10
komentarze: 36 | wyświetlenia: 625
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1125
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3235
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1268
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1394
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 955
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2237
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  barkarz  (www),  23/05/2012

O, już ktoś odrzucił, to pewnie jeden z tych, o których jest ten wpis.

Mastersex -sie - raczyłeś odrzucić tekst barkarza ponieważ uznałeś go za "SPAM".

Za Wikipedią - http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam:
"Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej (...). Część użytkowników doświadcza także spamu w komunikatorach

...  wyświetl więcej

  oculus,  24/05/2012

Przez niekompetencję pracownika, ktoś staje się złodziejem i chamem. Jak to mówią - okazja czyni złodzieja. Mówią też - po odejsciu od kasy reklamacji nie uznajemy. Moim zdaniem, konsekwencje ponosi tu pracownik, pewnie niewykwalifikowany, zaś co do tej drugiej strony, to po prostu złodzieje.

Tekst jak dla mnie jest o "Dupie maryny", a że się tu klikłem i tak sobie stwierdiłem to odrzuciłem i nie wstydze się tego iż w byciu sobą czasem też jestem chamem.. pozatym jak nazwać starsze pokolenie które wznieciło rewolucje rozbroiło Polski przemysł, a to co było rozdzielili dla siebie i nic nam nie zostawili? :D
!!
Dlatego...
Chamstwo w Państwie to chleb powszedni, zatem ...  wyświetl więcej

Do: Mastersex.
Rozterek nie miałem!!! :)) Tyle, że powód odrzucenia mogłeś podać inny.
CYT.: "(...) poza tym jak nazwać starsze pokolenie, które wznieciło rewolucje, rozbroiło Polski przemysł, a to co było rozdzielili dla siebie i nic nam nie zostawili?"
Ojojojojojojjjjj... Coś mi tu nie gra... :)

  barkarz  (www),  24/05/2012

Oculusie
To chyba nie jest kwestia niekompetencji prawnika, tylko dobrej woli człowieka. Nie ma chyba dobrej woli ten kto żeruje na błędach innych i gotów jest wynająć prawnika dla udowodnienia swoich racji.

  oculus,  24/05/2012

Nie bronię złodzieji, mówię tylko, że ci pracownicy byli niekompetentni, niedbali i niesumienni. Pieniędzy nie powierza się przypadkowym ludziom, którzy nie potrafią liczyć, czytać i pisać.

  barkarz  (www),  24/05/2012

Mastersex
To chyba kwestia wychowania. W każdym razie ja, jak to mówią człowiek starej daty, nie potrafiłbym postępować w ten sposób co osoby wyżej opisane. Czasy się jednak zmieniają, być może jestem przeżytkiem.

Ad. 1 Istnieje coś takiego jak korekta faktury, rachunku, czegokolwiek. Nie widzę powodu by robić z tego wielkie halo i w ogóle z kimś dyskutować.
Ad. 2 Czy pracownik miał prawo przypuszczać, że te pieniądze mu się należą? Często zdarzają się podwójne wypłaty? Czy pracownik nie otrzymuje żadnego świstka z rozliczeniem wypłaty? Jeśli jest trzy razy nie, wystarczy. Problem ma pracownik. W tym ...  wyświetl więcej

No właśnie, po co ta dyskusja?.:)

Żeby wkurzyć kadrową:P

Będzie musiała podjąć niepopularną decyzję albo przymknąć oko.:)

  barkarz  (www),  24/05/2012

TM
Masz rację, sprawy 2 i 3 jeszcze się nie skończyły i zapewne będą miały ciąg dalszy. Wspomniałem o nich, żeby pokazać postawy i model zachowania niektórych osób, które przed zaistnieniem sytuacji mogłyby wydawać się normalnymi ludźmi.
Sprawa 1 zakończyła ssię dla upartego lokatora podwyżką czynszu. Dość dużą podwyżką.

Przykłady z życia wzięte, bardzo smutne, aczkolwiek czy rzeczywiście nie nienaprawialne?
Może właśnie w tem sposób nieuczciwi "złodzieje" czegoś się nauczą?
Jednak nazywać nieuczciwych ludzi chamami? Hmm... czy oni kogoś przy tym zwyzywali?
Odpowiedź na to pytanie mnie tu interesuje.

Nawet człowiek z gruntu nieuczciwy nie musi być chamem choć często złodziejstwo i chamstwo chadzają parami.Niestety w miłościwie panującym nam systemie społecznym istnieje dla nich szeroka płaszczyzna działania.

  kev  (www),  27/05/2012

Największy bład; fałszywe założenie, że ludzie są w gruncie rzeczy dobrzy.
Drugi błąd: dobro (uczciwość etc) już dawno utraciła swój idealistyczny platoński charakter i staje sie raczej, drogą do innych dóbr - materialnych, niematerialnych etc.
Błąd trzeci: ludzie to nadal zwierzęta ... widzieliscie kota, któremu po nasypaniu więcej niż zawsze karmy do miski włącza się empatia i odda ...  wyświetl więcej

W takich przypadkach można by skorzystać z przepisów Kodeksu cywilnego o bezpodstawnym wzbogaceniu (art. 405) lub nienależnym świadczeniu (art. 410) i zmusić takie osoby do zwrotu kasy. Poniosłyby przy tym koszty procesu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska