Login lub e-mail Hasło   

Co się kobietom podoba u mężczyzn i dlaczego ubranie?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://daimyoblog.blogspot.co.uk/2012/05(...)-i.html
Kobiety i mężczyźni oceniają swoją atrakcyjność na podstawie innych kryteriów.
Wyświetlenia: 2.063 Zamieszczono 27/05/2012

Kobiety i mężczyźni oceniają swoją atrakcyjność na podstawie innych kryteriów. Dla mężczyzn głównym wyznacznikiem jest wygląda fizyczny, dla kobiet... status społeczny danego mężczyzny.

W 1987 roku przeprowadzono bardzo interesujące badanie nad tym jak sposób ubierania wpływał na ocenę atrakcyjności i chęci nawiązania różnorodnych relacji (spotkanie na kawę, randka, relację erotyczną, małżeństwo) osobników płci przeciwnej. Amerykańskim studentom pokazano zdjęcia modeli i modelek o różnym poziomie urody i ubranych w różne ubrania.
 
Grupę modeli ubrano w 3 typu ubrań: Przedstawiające wysoki, średni i niski status społeczny.
  1. Mężczyźni o wysokim statusie ubrani byli w białą koszulę, krawat, marynarkę i zegarek marki Rolex. "Wysokiego statusu" modelki nosiły białe, jedwabne bluzki, granatową marynarkę i damski zegarek marki Rolex. 
  2. Ubrania wyrażające średni status społeczny to nie białe koszule i spodnie khaki. 
  3. Modele i modelki wyrażający niski status społeczny ubrani byli w kostiumy znanej restauracji typu fast-food serwującej hamburgery: koszulki polo z logiem firmy i czapki z daszkiem ("bejsbolówki"). 
Zarówno mężczyźni jak i kobiety zostali wstępnie ocenieni pod względem atrakcyjności fizycznej.
 
Wyniki?
Mężczyźni chcieli iść na kawę czy randkę z najpiękniejszą modelką, zupełnie nieistotne było to jak była ona ubrana. Na kobiety sposób ubierania mężczyzny miał jednak duży wpływ. Były bowiem bardziej skłonne iść na kawę czy randkę z mężczyznami, którzy nosili marynarki i Rolexy. Wśród modeli i modelek ocenionych jako odpowiednich na randkę  największą różnicę wśród kobiet i mężczyzn zaobserwowano gdy ci nosili ubrania świadczące o wysokim statusie. Kobiety były skłonne iść na randkę z przeciętnie wyglądającym mężczyzną, gdy ten ubrany był w kostium mężczyzny sukcesu, ale nie gdy był on ubrany w kostium pracownika restauracji szybkiej obsługi. Dla kobiet przeciętnie wyglądający mężczyzna ubrany w marynarkę i Rolexa był bardziej pożądanym kandydatem do wszystkich rodzajów relacji  (spotkanie na kawę, randka, relację erotyczną, małżeństwo)  niż najprzystojniejszy model ubrany w mundur pracownika fast foodu. Uczestniczy badania zostali poproszeni o ocenienie atrakcyjności modeli w skali od 1-5. Ubrania nie wpływały na oceny atrakcyjności wystawiane przez mężczyzn, ale wpływały na ocenę atrakcyjności wystawianą przez kobiety. 
 

Ucieleśnienie męskiego dbania o styl i wizerunek . Na bycie dandysem mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi, gdyż na nienaganny wygląd zewnętrzny (mający być ucieleśnieniem pięknego wnętrza) mogli pozwolić sobie tylko bogaci, którzy pracą kalać się nie muszą. Sam ich powierzchowność była prztyczkiem wymierzonym w plebejski egalitaryzm.

Dlaczego zatem kobiety lecą na ubranie? Odpowiedź na to pytanie nie jest zbyt trudna. Droższe i zdradzające wysoki status ubranie najprawdopodobniej świadczy o tym, że... facet ma wysoki status społeczny. :) W dawnych czasach zaś kobiety potrzebowała opieki i dostarczania żywności przez mężczyznę. Jeśli mężczyzna był wyżej w hierarchii społecznej, to on, jego kobieta i jego dzieci dostawały żywność (i inne zasoby) w pierwszej kolejności.

Wnioski z badania?
Najlepiej być przystojnym, mieć pieniądze i wysoki status społeczny!

Podobne artykuły


41
komentarze: 9 | wyświetlenia: 91220
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10943
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10248
61
komentarze: 19 | wyświetlenia: 25029
21
komentarze: 37 | wyświetlenia: 5549
38
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6296
38
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6688
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 23106
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 33286
31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8876
31
komentarze: 35 | wyświetlenia: 8721
26
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2441
21
komentarze: 45 | wyświetlenia: 6415
 
Autor
Artykuł  Remter,  27/05/2012

Kiedy mają rozum na swoim miejscu.. to i ubranie stosowne do siebie dopasują..

O proszę. Nie wiedziałam, że tak łatwo można spieprzyć wnioski:))

  Elba,  27/05/2012

TM niektórym wszystko kojarzy się tylko z pieprzeniem...
Z dedykacją dla magów miłowania i to nie zależnie od ubrania: http://www.youtube.com/watch?v(...)y7QdFO4

Mi na pewno:P Co nie zmienia faktu, że nie cierpię facetów w garniturach:P

The Meaning: Are you talking to me?

Am I?
Raczej nie jesteś autorem badań, więc chyba nie:)
Poza tym, to, co w latach 80-tych było jakimś wyznacznikiem, w dzisiejszych czasach się nie sprawdza.

@TM

Status może symbolizować cokolwiek. U człowieka jest to m.in. ubranie. Te ledwo 25 lat zmian społecznych (nawet znacznych) nie zmieni ludzkiej (czy zwierzęcej) natury.

Te ledwo 25 lat zmieniło tyle, że kobiet, które nie potrzebują faceta, by zapewnił im jakiś byt, czy odpowiedni status społeczny jest coraz więcej. One szukają mężczyzn, którzy są w stanie dotrzymać im kroku i nie ważne jak to zrobią, czy pracując na budowie, czy bawiąc się na giełdzie. A po drugie facet ma mieć klasę, nie garnitur, czy markowe ciuchy, ale to już gatunek na wymarciu.

@TM
To co napisałaś to myślenie życzeniowe (że nie liczy się status społeczny mężczyzny)...

No popatrz... uwielbiam wprost facetów, którzy wiedzą lepiej ode mnie, co myślę.

The Meaning - nie twierdzę, że tak nie myslisz. U ludzi jednak często występuje duża różnica między tym co oni myślą a co robią...

Taki cytat z książki Feminism: The Ugly Truth
"Douglas Kenrick, in his study of how intelligent, attractive and so on men and women had to be before they were considered sexually attractive by the opposite sex, found that earning capacity was much more i

...  wyświetl więcej

No cóż, skoro uparcie twierdzisz, że tak jest, to tylko kolejny powód, by dać sobie spokój, jeśli chodzi o jakieś związki:)

Ja doszedlem do innego wniosku - lepiej kupic Rolexa!

Mówiłam wyłącznie o sobie:P

TM To może inwestycja w wizerunek?

Mój????

  JA to ja,  29/05/2012

Ja bym poszła na randkę z tym, który ma czyste buty ;p

Niezwykle skromne wymagania masz... To dobrze, bo potencjalnych kandydatów sporo.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska