Login lub e-mail Hasło   

Jak rozpoznawać EGO?

Ego jest szatą dla duszy człowieka, niczym żarówka dla światła.
Wyświetlenia: 1.661 Zamieszczono 03/06/2012

Ego zawsze się ukrywa, gdyż czuje podświadomie, że coś robi nie tak. Wszystkie tajemnice, te małe i te duże -  to gierki ego. Ono z tego żyje! System ego chyli się ku upadkowi, dlatego wszystkie tajemnice są odkrywane.

Łatwo można zobaczyć, że ludzie zwłaszcza młodzi ukrywają swoje dane pod koszmarnymi nazwami, które nie istnieją w rzeczywistości. To skrzywianie swego pochodzenia. Bierze się to stąd, że boją się oni odkryć swego boskiego pochodzenia, swej prawdziwej tożsamości, którą otrzymali w spadku po rodzicach.

W ten sposób oddzielają się od przeszłości i tworzą jakieś dziwaczne przezwiska, z niczym nie powiązane. Imię i nazwisko ma własną wibrację a jej skrzywianie daje wymierne skutki. Stąd młodzi ludzie mają tyle problemów z psychiką.

Ego potrafi tak zmanipulować, że człowiek nie zdaje sobie z tego sprawy. Myśli, że ukrywanie jest dobre, bo można bezpiecznie robić co się chce ( samowolka) i nikt tego nie odkryje. Prawda zawsze kiedyś wypłynie na wierzch, jak oliwa.

Uczciwość jest odpowiedzialnością za swoje słowa i czyny. Natomiast brak uczciwości jest ukrywaniem tego, co się robi i mówi. Takie działania są nagminne w Internecie, zwłaszcza na chatach, gdzie można się skryć za zasłoną i pisać wszystko, co się chce. Tak ukryte ego atakuje często uczciwych ludzi, którzy demaskują ich tajemne, ciemne sprawy.

Naczelną zasadą EGO jest ukrywanie. Ego zrobi wszystko aby dany człowiek nie miał chęci do nauki, aby się o sobie nie dowiedział. Daje różne grzechotki aby wypełnić czas na zabawę. Wielkie EGO wszystko już wie i niczego uczyć się nie potrzebuje. To wielka pycha aby nikogo nie słuchać!

Dzieci, które otrzymały w domu bezstresowe wychowanie, w żaden sposób nie chcą się uczyć. Zabawa i robienie tego, co się chce, bez żadnej odpowiedzialności za życie, to ich domena. W ten sposób wyrasta społeczeństwo z bardzo niskim IQ, co świadczy o upadku tożsamości.

Ego – to posiadanie majątku dla przyjemności zmysłowych.
Ego – musi być zawsze w centrum uwagi, dlatego zajmuje eksponowane stanowiska aby być widoczne.
Ego – to przyjemności zmysłowe tego świata.
Ego – to życie bez prawdziwego Boga.

Duże EGO zazwyczaj jest zewsząd wypychane, gdyż chce zajmować wszystkie przestrzenie. Jest jak balon, który  się ciągle nadyma.  Takie ego jest też wypychane z kraju ojczystego. Musi szukać miejsca pracy za granicą, gdyż tam dozna poniżenia, które zrównoważy jego pychę!

Równoważenie biegunów związane jest z tym, że ego to twór ludzkiego umysłu, które stworzyło sobie własny świat, wolny od Boga. Ta nietrwała konstrukcja ale funkcjonująca latami, zdołała totalnie zniszczyć człowieka jako istotę duchową. Po takim upadku w nieświadomość tego, co ego z nim uczyniło, przychodzi rozliczenie z życia. To już jest odwrotnością ego – zabawy.

Aby ego nauczyło się  pokory, musi być najpierw poniżone. Zazwyczaj jest to odrzucenie, izolacja, depresja czy ciężka choroba.  Nie zawsze człowiek w takiej sytuacji rozpoznaje o co w tym wszystkim chodzi. Zazwyczaj osądza cały świat, że jest temu winien, tylko nie on.

Rozpoznanie swojego ego jest drogą prowadzącą do oświecenia. Najpierw trzeba głęboko pragnąć poznać Boga Stwórcę i do Niego się zwrócić o prowadzenie. Potem, uczyć się na swoich błędach i wyciągać wnioski. Wiedza duchowa wielkich nauczycieli jest bardzo przydatna w rozpoznawaniu EGO.

Każdy z nas ma ego i ono ma  nam służyć a nie prowadzić na manowce. Ego ma być jak pojazd, który zawozi nas na miejsce podróży. Niestety jest odwrotnie! To ego nas wiezie gdzie chce a my mu na to zezwalamy. Kiedy jednak wpadamy razem z nim w przepaść życiową, to dopiero wtedy budzimy się  i pytamy dlaczego się tak stało.

W ten sposób każdy z nas doświadcza przebudzenia przez ból istnienia z EGO, kiedy ono panuje nad nim. Jest panem a my jego sługą!

To chore układy starego matrixa, które warto jak najszybciej rozpoznać u siebie, aby je rozpracować i nie dać się prowadzić przez błędne programy starych paradygmatów. Ego musi nauczyć się pokory, gdyż będzie bardzo cierpieć na wszystkich poziomach życia.

Praca w tych czasach jest bardzo uciążliwa i ludzie z wielkim ego nie wytrzymują presji kierownictwa zakładów, którzy poniżają podwładnych, aby oni mogli się przebudzić. Rozumieją to inaczej jako napaść na nich i niesprawiedliwość. Niestety będzie jeszcze gorzej dla ego – osobowości, gdyż świat musi się od niego uwolnić.

Ludzie będą wyrzucani, poniżani, często bez środków do życia i zestresowani. To ma nauczyć ego pokory a nie emanować pychą i panować nad światem.
Rozpoznawanie swojego EGO jest największym dobrodziejstwem w czasach ostatecznych. To nie ego ma być tu panem ale Bóg Stwórca, o czym ego zapomniało.

Nauka pokory jest bardzo potrzebna aby uniknąć bólu transformacji do nowego wymiaru rzeczywistości. Błogość wynikająca z miłości do innych, ma być aspektem życia w nowych czasach, bez ego – panowania. Błogość wyprowadza ze starego matrixa w którym ludzie Ziemi utknęli przez tysiące lat ciemności.

Rozpoznawaniem EGO zajmuje się Kurs Cudów, którego studiowanie z pokorą umysłu serdecznie polecam. Mnie on osobiście bardzo pomógł rozpoznać swoje ego i być czujnym w każdej chwili na jego gierki. 

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1352
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1605
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 927
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1320
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 402
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 913
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1207
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  04/06/2012

Za rozdęte " ego " wyrzucono Złego i całe zło wzięło się od tego. Ego to coś zwierzęcego, jak instynkt samozachowawczy, przeciwieństwo empatii i altruizmu. Nie da się lepiej zdefiniować księcia ciemności, którego pierwiastek tkwi w nas, od momentu grzechu pierworodnego, gdy zapragnęliśmy wiedzą dorównać Bogu.
Danusiu ! Wstawiłam Twój art z blogu, bo to perełka z 2008 roku. Szkoda, że nie można kupić książki.

O jakiej książce mówisz, że nie można kupić?

Ego jest po to, aby miało swój własny wyraz.. a niekiedy go nie osiąga pod prawdziwym nazwiskiem.. dlatego z czasem kiedy i tą kwestię przerobi.. będzie mogło powrócić do tożsamości z której wyszło.. Ego zaznacza się w swoich granicach.. a kiedy ktoś je przekracza ono czuje .. to Ego mieszka w naszym umyśle .. i tylko poprzez umysł możemy do niego docierać. Pozdrawiam;)

W większości popularnych tekstów o EGO nie pisze się jego definicji. Wiele nadużyć tego terminu sprowadza się do mówienia, że wszystko co złe to EGO, a altruizm jest super. Nic jak tylko żyć miłością romantyczną i zabić swoje potrzeby.. nic bardziej mylnego. Ego może być zacnym sługą i przed nami jest OGROM pracy, a nie poddanie się równie niezdefiniowanemu altruizmowi. Pozdrawiam.

Cieszę

...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  05/06/2012

Danuto ! Polecam homilię http://eiba.pl/3Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska