Login lub e-mail Hasło   

10 najpopularniejszych kierunków studiów... w Wielkiej Brytanii

Masz ochotę dołączyć do grona i zacząć się dokształcać? Świetny pomysł! Studia umożliwią Ci podniesienie kwalifikacji ale również znacznie ożywią Twoje życie towarzyskie!
Wyświetlenia: 2.351 Zamieszczono 05/06/2012

Miejsce 10 Kierunki związane ze sportem – i to we wszelkich odmianachTu na pewno nie będziesz się nudził.. Na studiach sportowych masz zagwarantowaną bardzo duża porcję aktywności: po obowiązkowych zajęciach i wykładach (tak, tak – teorię też tutaj mają) możesz liczyć na jeszcze więcej ruchu (i to do późnych godzin nocnych). W końcu – być na takim kierunku i wieczory spędzać w bibliotece? Nuuuuuuuuda! ;) A poza tym - to najzwyczajniej w świecie nie uchodzi!!! 

Miejsce 9 Studia kształcące w kierunku pracy socjalnejBycie pracownikiem socjalnym to nie przelewki – praca bywa trudna i niewdzięczna, ale za to bardzo, bardzo potrzebna – zwłaszcza w dzisiejszych, zwariowanych czasach, w których nie każdy człowiek daje sobie radę. Zdecyduj się zatem na takie studia i zostań za życia czyimś aniołem stróżem! 

Miejsce 8 Anglistyka!Wiadomo – te studia to jak u nas, w kraju Mickiewicza i Słowackiego, polonistyka: dużo książek, książek i jeszcze raz książek! Jeśli chcesz zamieszkać w czytelni, kochasz Szekspira i nie masz nic przeciwko przedzieraniu się przez prozę Jane Austin – te studia są dla Ciebie! 

Miejsce 7 Wszystko, co ma klawiaturę i monitor..…czyli informatyka i technologie komputerowe. Nie ma co owijać w bawełnę: świat komputerem stoi i w dzisiejszych czasach po prostu nie wypada nic o nim nie wiedzieć. Dzięki tym studiom dogłębnie poznasz wszelkie tajemnice twardych dysków i zdecydowanie nie będziesz miał kłopotów ze znalezieniem pracy. 

Miejsce 6 MedycynaNiestety – mimo postępu technicznego ludzie ‘psują’ się i ‘psuć’ się będą nadal… Połamane kości, szwankujące serca, nowotwory, udary – naprawdę jest w czym wybierać, zatem jeśli chcesz mieć pełne ręce roboty do końca życia, a nie mdlejesz na widok krwi – startuj na medycynę. Długie i trudne studia, ale za to jakie rozwijające! 

Miejsce 5 Psychologia!Ludzie ‘psują’ się też mentalnie, zwłaszcza w dzisiejszych, zwariowanych czasach! Poświęć zatem kilka lat na studia w tym kierunku, potem – zainwestuj kilkanaście funtów na wygodną kanapę do swojego gabinetu – i zacznij zarabiać, wysłuchując rozterek zapracowanych biznesmenów. Bankructwo Ci na pewno nie grozi.. 

Miejsce 4 PrawoWiadomo – zawsze znajdzie się ktoś, kto go nie przestrzega - albo właśnie zamierza żyć z nim w zgodzie, tylko nie wie, co wolno a czego nie (i wtedy wynajmuje np. adwokata). Zostań znawcą przepisów i wsadź paru bandytów za kratki! 

Miejsce 3 ProjektowanieLubisz otaczać się ładnymi przedmiotami? Masz smykałkę do rysowania, rzeźbienia czy malowania? Wybierz taki właśnie kierunek i zajmij się projektowaniem sztuki użytkowej. Kto wie – może w przyszłości to filiżanek Twojego projektu pół Anglii będzie się używało w czasie five o'clock ? 

Miejsce 2 Zarządzanie i marketingCzas to pieniądz – a pieniądz to biznes. Jeśli zatem chcesz mieć ich sporo, zdecyduj się na studia w którymś z tych kierunków. Dobry fachowiec od zarządzania lub znający się na marketingu ekspert to dziś poszukiwany towar – dlatego mając takie wykształcenie z pewnością nie będziesz zalegał na półce.. ;) 

Miejsce 1....a to dopiero niespodzianka! Okazuje się, że jednym z najpopularniejszych studiów na Wyspach jest pielęgniarstwo! Gdy ustanowiono przepisy mówiące o tym, że do 2013 roku każda brytyjska pielęgniarka musi mieć kwalifikacje potwierdzone stosownymi papierami, zaczął się szturm na mury uczelni! Kto wie – może warto spróbować? Wdziej zatem biały kitel i biegiem-marsz! Naucz się robić zastrzyki i zostań postrachem angielskich dzieci! ;)

---------

Przedruki dozwolone, przy umieszczeniu linka do serwisu.

Autor Magda Agrypina

TwojeUK.info - Anglia i Praca w Anglii

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 1050
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 991
7
komentarze: 30 | wyświetlenia: 859
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 419
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 956
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1555
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 496
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142762
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 244860
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 114006
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122829
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  05/06/2012

Fajne;)
ale rada wyboru pierwszego miejsca kierunku żeby być postrachem dla angielskich dzieci bezcenne;)

Jeśli chodzi o kierunek nr 3... przecież siedzą sami niewinni:))

  Areva,  05/06/2012

Numerek 3 to projektanci numerek 4 to prawnicy;) the meaning numerki ci się pomyliły;)

  Areva,  05/06/2012

.

Prawnicy marnie zarabiaja, reszta ok ;]

:))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska