Login lub e-mail Hasło   

Smuda czyni cuda, a bandyci...

Już przed meczem amatorskie kamery zarejestrowały polskich kiboli, wszczynających zadymy. Aż nie chciałoby się napisać „A nie mówiłem?”.
Wyświetlenia: 1.486 Zamieszczono 13/06/2012

Chociaż ja nie o tym, to nie można nie dostrzec cudu Franciszka Smudy. Dokonała się metamorfoza polskiego zespołu, fantastyczna przemiana.

Ale nie zabrakło prymitywów, głównie polskich, chociaż nie tylko. Nasi durnie jednak, jak to mają w zwyczaju, dominowali nad Rosjanami. I przynajmniej ci, mogą ogłosić swoje zwycięstwo. Bo oni cudów nie uznają, robią po prostu swoje, jak maszyny (jak to maszyny – nie myślą).

Już przed meczem amatorskie kamery zarejestrowały polskich kiboli, wszczynających zadymy. Aż nie chciałoby się napisać „A nie mówiłem?”: http://slizewski.wordpress.com/2012/06/09/polscy-kibole-zaczeli-swoja-gre/

Rosjanie zrezygnowali z marszu na rzecz „przejścia na mecz”, ale nasi bandyci nigdy nie rezygnują. Z niczego - w końcu Polak nigdy się nie cofa. Bardzo żal mi tych ludzi. Młodzi chłopcy, kompletnie prymitywni, bez wyobraźni, planów, marzeń, wykształcenia, którym ktoś podszepnął, że są polskimi partiotami (większość z nich zapewne nie wie, co oznacza to słowo i traktuje je, jako hasło do swojego rodzaju „powstania” – jakiego, to już dla nich za trudne). Co będzie z nimi za jakiś czas? Skoro myślenie jest dla nich czarną magią, wstąpią na drogę przestępczą, zasilając kryminały w  Białołęce, Strzelcach Opolskich, albo innych Wronkach. Albo założą rodziny (kobiety, które się z nimi zwiążą, też nie będą grzeszyły inteligencją), pójdą do jakiejś fizycznej, najprostszej roboty i będą palić opony w solidarnościowych demonstracjach „pokrzywdzonych przez rządzących”.

Przy wspaniałym meczu, około meczowy bilans to 184. zatrzymanych, w tym ponad 150. Polaków, kilkudziesięciu poszkodowanych w szpitalach i relacje z bandyckich ekscesów w zagranicznych mediach. Potrzebny był gaz pieprzowy a nawet broń gładko lufowa.

 

Denerwuje mnie uparte nazywanie tych ludzi „chuliganami”. Chuligan to jest chłopak, który przestawia sąsiadce rower pod klatką schodową, żeby zrobić jej na złość, albo puka do drzwi i ucieka, czy trafia śnieżką w czyjeś okno. Ci przed, na i po meczach to najzwyczajniejsi w świecie bandyci. Dlaczego nie nazywać rzeczy po imieniu?   

A nie lepiej być dumnym z naszych graczy? Tak jak ja jestem? 

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1272
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1598
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1025
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 959
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 855
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 892
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 558
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 898
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 777
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  hussair  (www),  13/06/2012

Tak a propos, czemu policja nie stosuje paralizatorów? Lekkie pacnięcie pałką i kibol zwinąłby się jak pędrak.
Którym tak naprawdę jest.

  andrzejs,  13/06/2012

Myślę Husairzu, że trochę się tego boją po doświadczeniach kanadyjskich. Nie słyszałem, żeby polskie siły używały paralizatorów.
A swoją drogą, gdyby btaki dupek był "chory na serce", wyobrażasz sobie to szambo i jazgot na policję? Przypomina mi się Opolanin, ledwo zywy, szturchnięty przez kogoś tam na Krakowskim Przedmieściu, który zmarł miesiąc potem na zawał. "Patrioci" mieli używanie.

  hussair  (www),  13/06/2012

Pamiętam tę historię i rozumiem wszystko... ale to jednak inny kaliber jest. Mówimy o bandytach, agresji tłumu Hunów, demolujących, terroryzujących, atakujących gości. Uważam, że ktokolwiek podnosi rękę na policjanta, sam jest sobie winnym. Byłbym za paralizatorami. Nawet, gdyby to miało oznaczać kilka martwych pędraków w skali roku.
Pytanie, ilu bandytów byłoby skłonnych fikać, gdyby owe p ...  wyświetl więcej

  Elba,  13/06/2012

Sfilmowano użycie paralizatora http://www.youtube.com/watch?v(...)mbedded . Proszę bardzo zwróćcie uwagę na człowieka w czerwonej koszulce - trzyma coś w ręku, wyglada to na aparat. Być może coś filmowal, co nie powinno się nigdzie pojawić. Po nagonce rzuca aparat, który wcześniej trzymał w ręku i nagle pada ziemię ni ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  13/06/2012

Powtórzę: nie domagam się paralizatorów dla patroli przechadzających się między klombami parkowymi, Elbo. Domagam się paralizatorów dla formacji stających naprzeciw bandytów. W innym wypadku przełamywanie szyku policji w kilku miejscach, krwawe starcia i krzywdy osób przypadkowych (czytaj: rodzin, wolontariuszy, turystów, dziewczyn, dzieci itp...) SĄ WYSOCE PRAWDOPODOBNE.
Już dawno otrząsnąłem się z bzdury zwanej prawa człowieka (dla degeneratów).

  andrzejs,  13/06/2012

Spokojnie, jest na YT. Ale patrzyłem jak szpak w jedno miejsce i paralizatora tam nie zobaczyłem. Może paralizator "ręczny", czyli pięściowy, albo pałowy.
A moze się nie skupiłem na oglądaniu.

Polacy byli oczywiście bardzo grzeczni. To wszystko "ruskie kurwy" winne.

  Elba,  13/06/2012

Patrz na faceta w czerwonej koszulce z napisam POLSKA z niebieską torbą w ręce. Korzystając ze stop klatki można więcej zobaczyć. Najagresywniejsi to prowokatorzy sponsorowani (ze szkół policyjnych lub podpadnięci żule, odpokutowujący swoje przewiny). Wpadają w tłum, tłuką na oślep, szukają zaczepki... (taki trening mają).

  andrzejs,  13/06/2012

Nooo, zawsze macie "racjonalne wytłumaczenie".
Elbo, Elbo, może byś wreszcie "okulary" sobie załatwiła? Bo "ze wzrokiem" u Ciebie (u was) jakoś... kulawo.
Fajną figurę intelektualna tu nam pokazałaś. Taka ekwilibrystyka jest nie do przebicia.

  Elba,  13/06/2012

Kto i po co "wyhodował" armię kiboli? Po co faceci idą na mecze, zamiast siedzieć w domu?
Zakazać kopać piłkę, zamknąć stadiony. Pieniądze poszły by na potrzebniejsze sprawy, np. melioracje i regulacje rzek... a tak znów nas zaleje tego lata, jak nic.
Taka polityka. I nie mów Andrzeju, że rządy tego nie wiedzą. Inwestują w miejsca zbiórek "kiboli" - dolewając oliwy do ognia i podtrzy ...  wyświetl więcej

  andrzejs,  13/06/2012

Jednym słowem, zlikwidowac wszelkie imprezy sportowe, koncerty i inne zgromadzenia, z wyjątkiem oczywiście "demonstracji" Solidarności. A będziemy krajem mlekiem i miodem płynącym. Zawsze, zamiast na mecz, można iśc na mszę przecież. Księdza posłuchać.

  Elba,  13/06/2012

Czyli... pochwalasz stadionowe zadymy. Jakoś po meczach siatkówki, czy po lekkoatletycznych imprezach takich sensacji nie ma, jak po f(j)ut-bólowych.

  andrzejs,  13/06/2012

Więc trzeba coś zrobić z tą bezmózgą tłuszczą, a nie "dobierać się" do imprez sportowych. jakoś kibice siatkówki w domach nie siedzą i nic się złego nie dzieje.
>"Po co faceci idą na mecze, zamiast siedzieć w domu?
Zakazać kopać piłkę, zamknąć stadiony. Pieniądze poszły by na potrzebniejsze sprawy, np. melioracje i regulacje rzek... a tak znów nas zaleje tego lata, jak nic".

Najlepiej siedzieć w domu i słuchac muzyki powaznej, nieprawdaż?

Do: Elba.
I co jeszcze, Elbo? Ty kpisz czy o zdrowie pytasz? Może w takim razie dołączysz do pewnego radnego?
CYT.: "Maciej Maciejowski, radny miasta Warszawy (...) , bije brawo "zadymiarzom" na Twitterze:
<<Żałuję, że Policja nie zabroniła marszu Rosjan i honoru Polski musieli bronić "kibole". Brawo dla nich! Nie dajmy sobie pluć w twarz >>"
Nie rozumiem lu ...  wyświetl więcej

Do: Hussair.
Jestem zdecydowanie ZA. Pobłażania dla bandziorów być nie może.

  Elba,  13/06/2012

Dziwi mnie bardzo to, co mi się tu insynuuje. Nie jestem przeciwko sportowi, sama uprawiałam go, choć to dawne dzieje... Nie chwaląc się za bardzo - parę medali z różnych olimpiad młodzieżowych mam (m.in. srebrny drużynowo z ogólnopolskiej olimpiady sportów obronnych finalizowanej na polach Grunwaldu). Sport to zdrowie - tak się wtedy mawiało. Niestety na starość trzeba to odpokutować... ale mniej ...  wyświetl więcej

  andrzejs,  13/06/2012

Zacytowałem Twoje własne słowa Elbo: "... Zakazać kopać piłkę, zamknąć stadiony... Pieniądze poszłyby na potrzebniejsze rzeczy..." Ty to napisałaś Elbo!

Do: Elba.
Jestem często ZA Tobą - kiedy uważam, że masz rację. Kiedy jej nie masz - wg mnie - to nie mogę być, niestety, Elbo, ZA. Przeczytaj raz jeszcze swoją wypowiedź. Naprawdę uważasz, że wszytko jest w niej OK?

  Elba,  13/06/2012

Januszu - nigdzie nie napisałam, że pochwalam jakiekolwiek marsze. Nie bronię też honoru "kiboli", ani nie uważam, że oni powinni "bronić" honoru naszego narodu. Sprawa "kiboli" to sprawa „naszego” rządu.
Zwracam tylko uwagę na to, kto ich sobie wyhodował, kto ich hołubił… a teraz wyprowadza na nich policję siejąc strach i terror. W jakim celu i do czego wykorzystuje ich?
By ludzie w ...  wyświetl więcej

Do: Elba.
CYT.: "Najagresywniejsi to prowokatorzy sponsorowani (ze szkół policyjnych lub podpadnięci żule, odpokutowujący swoje przewiny). Wpadają w tłum, tłuką na oślep, szukają zaczepki... (taki trening mają)." Ahaaa... Sporo tych "prowokatorów" pojawiło się zwłaszcza w dniu meczu Polska-Rosja. Cholercia...

Widziałem rok temu zachowanie się kilkuset osobowej grupy "policyjnych pro

...  wyświetl więcej

Lepiej Andrzejsie... A kibolstwo przydałoby się tak samo zlikwidować jak w Anglii - zero tolerance!

  andrzejs,  13/06/2012

Zgadza się Kwiatuszku. Nie wiem tylko, dlaczego u nas idzie to jak po grudzie.

  awers,  13/06/2012

To jak napisy na murach - są, a my musimy udawać, że nie widzimy.

Napisy na murach to jednak chuligaństwo, tu jest czysty bandytyzm. Jak umawiają się między sobą na bitwy gdzieś poza miastem, kij im w oko, niech się pozabijają nawet. Ale to co wczoraj pokazali... wstyd, nie chcę takich "patriotów" w moim kraju.

  awers,  13/06/2012

TM, oni skrzykują się z różnych miast i organizują po to, żeby się nam pokazać. Afera to zwycięstwo, hierarchia jak w SA, czy w sotniach. Poem sutener z dilerem łapią za flagi i kije, żeby wśród swoich zostać bohaterami i przesunąć się wyżej na drabince. Pewnie to wiesz nie gorzej ode mnie, ale gdy trudno o inną karierę, ta deje efekty zastępcze.Mechanizm kryzysu stary jak świat.

Ale zdajesz sobie też sprawę, że często to nie jest tylko margines społeczny? To nie tylko wspinaczka po drabinie hierarchii, to też żądza zwycięstwa, adrenaliny, zapachu krwi... Testosteron rules:P

  awers,  13/06/2012

Wiem co to adrenalina u faceta i instynkt ryzyka w młodości. Smakowałem i tego, choć trochę inaczej, ale można się uzależnić.Poczucie siły z bronią w ręku jest jak narkotyk i nie ważne jaka to broń, byleby sprawdzona. To potrafi bardzo zmienić człowieka w coś innego. Pytanie, czy daje się opanować?

To uzależnia, jak każdy narkotyk, więc bez ich chęci można zdziałać tyle co nic.

  awers,  13/06/2012

Odruch stadny jest sterowany i warunkowany hierachią na zasadzie kija i marchewki, a "marychewki im nie brakuje i kijów też. Prymitywne, ale skuteczne - jak faszyzm. W każdym razie problem jest poważniejszy niż ta cała medialna gadanina.

Do: Skalny Kwiat.
Dobrze mówisz - ZERO tolerancji!

  swistak  (www),  13/06/2012

andrzejs ! "Kiboli " szkolą tam gdzie syryjskich opozycjonistów http://eiba.pl/3

Moim zdaniem w takich sytuacjach policja powinna z ostrej amunicji do nich strzelać ... Nic taki człowiek nie wnosi do społeczeństwa, jest pasożytem, marnuje żywność, powietrze i przestrzeń, a tylko problemy robi. Nienawidzę.

  Paweł Malec  (www),  13/06/2012

Ostro! Ja byłbym ostrożniejszy. Pod Twój opis niejeden wyrywny mógłby z łatwością podciągnąć chociażby ciężko chorych.

  awers,  13/06/2012

Ho, ho, ale sobie palnąłeś. Niech zabijają za moją nienawiść... No, Laurko, za chwilę się upodobnisz do tych bandziorów sposobem myślenia.

ostro, bo i amunicja takaż...

Zapewne widzieliście, jak polski kibol skoczył na ostatniego w szeregu i narożnego Rosjanina? Dlaczego za ostatnimi R. nie szedł szereg naszych policjantów? To błąd policji! I za taki chuligański wybryk tylko kara w zawieszeniu? To skandal! Polska Temida chyba upadła na głowę.

  andrzejs,  14/06/2012

Upadła na głowę. Zdecydowanie się z tym zgadzam.

I jak upadła to nie tylko oślepła ale i ogłuchła... Tyle, że to stało się dawno, dawno temu i nikt biedaczce nie pomógł...

  vortaro,  14/06/2012

No a tu w Anglii, było mi "trochę" przykro, gdy radio BBC jako pierwszą, podało wiadomość o rozróbach polskich kiboli przed meczem z Rosją. ... Nawet taki "niewielki" incydent z Polakami naśladującymi małpy w czasie treningu Holendrów, został odnotowany (i opatrzony zdjęciami) przez gazety ... Ale mimo wszystko - to, że mówi się i pokazuje dużo relacji z Polski - wzmacnia wizerunek Polski - w kraju, w którym niektórzy mają problemy z określeniem jej położenia na mapie.

Fakt, jeśli na jakimś zadupiu wybucha wojna albo chociaż bomba, to mamy promocję tego zadupia, bo więcej luda wie, gdzie ono się znajduje.

Na fotce widać zamaskowanego kibola a za nim jest policjant? I co on zrobił z tym białogłowym - przecież młody złamał prawo i to na oczach stróża ładu publicznego!

Prawo? W Polsce? Mirku Drogi!

Po prawdzie to, po pierwsze primo:-) gramy w najsłabszej grupie, po drugie tylko remisujemy. Myślę, że "wziął nas" hurraoptymizm bo balon, przyznaję jest codziennie i conocnie dmuchany obficie. Prawda jest niestety taka, że gramy przeciętnie z przeciętnymi drużynami. Nikt chyba nie sądzi, że Rosja czy Grecja dzisiaj sa potegami futbolowymi w co każe się nam wierzyć. No chyba, że ktoś sądzi, że są. ...  wyświetl więcej

  andrzejs,  14/06/2012

Grzesiek,
jasne, ze Rosja, Czechy i Grecja to nie są futbolowe potęgi. Ale jeszcze niedawno moglismy tylko pomarzyć, zeby z nimi zremisować. Oni są średni, my byliśmy słabi i to nie tylko w rankingu UEFA, czy FIFA, ale w rzeczywistości. Dziś remisujemy ze srednimi, więc postęp jest, co by nie mówić.

Ależ ja im, tzn "Naszym" dobrze życzę. Ba! Ponieważ jestem futbolowym ekspertem jak 37 milionów moich Rodaków, uważam, że ta kadra ma potencjał. I z radością oglądam mecze bo mi tu jest smutno. Bardzo. I cieszę się i z Euro i ze stadionów, i z ludycznych wielce uciech kibiców z całej Europy. A niechże się bawią! Ale wścieka mnie niepomiernie, że się z tego całego bajzlu robi jakieś nowe Boże Narod ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  14/06/2012

Bierz pod uwagę, że z małej radości Polacy robią dużą, bo większość naprawdę ma ciężko w życiu. Polska jest piękna, ale rajem nie jest...
Uważam, że nasi fajnie grają i są morową paką.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska