Login lub e-mail Hasło   

Konsumpcjonizm. Nowy sposób zniewolenia tłumów.

Ludzie są leniwi. Mało komu chce się pracować. Jak muszą to pracują. Jak nie muszą? To różnie bywa.
Wyświetlenia: 3.501 Zamieszczono 14/06/2012

...

Ludzie są leniwi. Mało komu chce się pracować. Jak muszą to pracują. Jak nie muszą? To różnie bywa. Trzeba coś zrobić, żeby ludzie wzięli się do roboty.

  

To jest bardzo trudne. Jest metoda niewolnictwa zwyczajnego. Nierobów, niechętnych do pracy, zapędzamy do roboty siłą. Wersja dobrze zorganizowana: koncentrujemy ich w Obozie Socjalistycznym, albo Obozie Kapitalistycznym i zmuszamy do pracy przy pomocy dobrze wyszkolonych strażników.

 Jest inna metoda. Robimy tak, żeby ludzie byli głodni, nieubrani, brudni i bez mieszkania. Wtedy wezmą się do roboty... albo zrobią rewolucję.

 Każda władza miała, ma i będzie miała problem, żeby ludzi zagonić do roboty. Jak ludziom damy socjal, będą mieli co jeść, co pić, będą mieli ubrania i mieszkania, to odechce im się pracować i po pewnym czasie zabraknie jedzenia, picia, mieszkań i ubrań. Wtedy też zrobią rewolucję.

  

Najbardziej ze wszystkiego władza nie lubi rewolucji.

Ja bym się władzy nie dziwił.

 Są również tacy, co rewolucję lubią i bardzo pragną, żeby wreszcie wybuchła. Najbardziej pragną rewolucji kibole, kandydaci na wielkich wodzów, oraz grupa komentatorów z internetu. 

  

Nowoczesnym wynalazkiem służącym zaganianiu ludzi do roboty jest konsumpcjonizm.

 Wykorzystujemy naturalną skłonność do konkurowania i wywyższania się ponad innych. Przy pomocy szkoły, indoktrynacji i reklamy wmawiamy ludziom, że różne niepotrzebna rzeczy są im niezbędne. Że te niepotrzebne rzeczy (NR) powinni mieć w najnowocześniejszych wersjach. Często ogłaszamy, że moda się zmieniła i stare niepotrzebne rzeczy są już nie cool. Wstyd je posiadać i trzeba koniecznie wymienić na nowsze modele NR. Sprytnymi metodami powodujemy, że najmodniejsze, oryginalne i firmowe NR są bardzo drogie.

  

Ludzie nie zrobią rewolucji, ponieważ nie są głodni, mają gdzie mieszkać i w co się ubrać. Biorą się ostro do roboty, ponieważ nie mają najnowszych modeli Niepotrzebnych Rzeczy, albo mają gorsze wersje od sąsiada. 

 Pozornie szafa gra. Okazało się jednak, że nastąpiło przegięcie. Ludzie oszaleli i w wyścigu, żeby posiadać najlepsze w całej wsi NR zaczęli zadłużać się ponad wszelką miarę.

 Ludzkości znowu zagraża katastrofalna rewolucja. A wydawało się, że konsumpcjonizm jest panaceum na wszelkie problemy społeczne.

 Wszyscy są w strachu. Tylko kibole, kandydaci na wodzów narodu i niektórzy komentatorzy internetowi z wielką nadzieją oczekują na koniec świata, który ich zdaniem nastąpi już w 2012 roku.

 Przeczytaj: >>> Wielka Korporacja Syzyfa wyzionęła ducha

Adam Jezierski

 

...

Podobne artykuły


9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 1477
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16929
46
komentarze: 20 | wyświetlenia: 6447
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6917
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5764
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3416
23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 43311
22
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1974
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 12610
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4563
16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 5887
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 3248
12
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1923
 
Autor
Artykuł  Sylwia.,  14/06/2012

To prawda, ludzie są leniwi, nie chcą pracować, wygodnie im na zasiłku, albo na utrzymaniu partnera.
Znam wiele takich przypadków. Najbardziej cierpi osoba, która musi takiego nieroba utrzymywać, gorzej jest kiedy jeszcze taki nierób pije i dodatkowo terroryzuje całą rodzinę.

  Remter,  14/06/2012

Czyż my sami nie pragniemy aby nas "panowie tego świata " nazywali bydłem.. człowieka zawsze deprawuje głowa a nie ogon.. kiedy to wreszcie zrozumiemy, iż chory mózg niczego dobrego nie stworzy .. jedynie chorobę jaka jest rak nieuleczalny.. wznieśmy się ponad podziały a ujrzymy tego co dzieli i czym dzieli ..

Różne są narzędzia kontroli... konsumpcjonizm zaś najbardziej wyrafinowanym.
http://eiba.pl/x

  swistak  (www),  14/06/2012

Wcale nie trzeba pracować ! Wystarczy drukować euro i dolary itp.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska