Login lub e-mail Hasło   

Powszechny Dochód Gwarantowany. Lekarstwo na kryzys.

... Powszechny Dochód Gwarantowany to stara idea, która występowała pod wieloma nazwami. Teraz przychodzi pora na to, żeby pod tą nazwę podłożyć treść, któr...
Wyświetlenia: 3.240 Zamieszczono 15/06/2012

...

Powszechny Dochód Gwarantowany to stara idea, która występowała pod wieloma nazwami. Teraz przychodzi pora na to, żeby pod tą nazwę podłożyć treść, która jest możliwa do realizacji.

Nośna nazwa to bardzo ważna część projektu, dlatego nie będę się upierał, że kiedyś nazwałem tę ideę inaczej i to samo proponuję tym, którzy już dziś gotowi są spierać się: Czy wymyślili to prawicowcy, czy lewicowcy?

O tym, że należałoby zapewnić każdemu człowiekowi dochód minimalny, ale pozwalający na przeżycie,  mówiono już przed I Wojną Światową, w obliczu narastających sprzeczności wewnątrz kapitalizmu. Sprzeczności, które zaowocowały Wojną Światową. Potem Wielką Socjalistyczną Rewolucją Październikową, Wielkim Kryzysem lat 30-tych XX wieku i następnie II Wojną Światową, która niezależnie od zbrodniczej osobowości Hitlera, była rewanżem za przegraną przez Niemców I Wojną Światową.

Dziś powinna znaleźć się na świecie wola do podjęcia i zrealizowania idei Powszechnego Dochodu Gwarantowanego. 

Jeżeli nie uspokoimy sytuacji i narastające napięcia osiągną masę krytyczną, to grozi nam następna Światowa Wojna. W dzisiejszej sytuacji ogromnego nagromadzenia skutecznych broni, wojna ta będzie znacznie bardziej niszcząca niż poprzednie.

Niech każdy się zastanowi:

Czy to, że Iran jest 10, albo 20 razy słabszy od USA, nie oznacza, że Iran może z łatwością zmieść USA z powierzchni ziemi? Że sam zginie przy okazji? No to co? Będzie dwóch mniej!!! A co będzie, gdy inni się przyłączą?

Jest pytanie: w jaki sposób zrealizować ideę Powszechnego Dochodu Gwarantowanego?

I tu mam propozycję!

Należy połączyć dwie idee. Idee Powszechnego Dochodu Gwarantowanego z ideą Nowego Pieniądza Światowego.

Nowy Pieniądz Światowy zastąpiłby w przyszłości obecnie istniejące pieniądze, których wcale nie należy wycofywać z obiegu przy okazji wprowadzania Nowego Pieniądza.

Podstawą istnienia Nowego Pieniądza Światowego  byłby   CZŁOWIEK I JEGO POTENCJALNE MOŻLIWOŚCI.

Każdy człowiek biały, czarny, żółty, czy czerwony! 

Wypłacanie tych pieniędzy każdemu, gwarantowałoby przeżycie na minimalnym poziomie. Nikt z tego powodu nie zbiednieje, choć niektórym ograniczy to możliwości wzbogacania się. Za to innym zwiększy takie możliwości.

Wiemy przecież, że w 2050 roku wystarczy żywności i energii na podstawowe potrzeby wszystkich ludzi, o ile światowa populacja nie wzrośnie w sposób gwałtowny.

Bogaci nie zjadają więcej kalorii od biednych. Nie zjadają kalorii, których brak skazuje biednych na śmierć głodową. Bogaci zużywają więcej energii od biednych i dlatego, żeby im nie zaszkodzić, należy uwolnić wielką ilość ukrywanych patentów dotyczących nowych źródeł energii.

Pierwszy krok w tym kierunku: Obalenie ACTA już zrobiliśmy.

Przeczytaj także: >>> O prawo veta. Co się stało w sprawie ACTA ?

 

Adam Jezierski

...

Podobne artykuły


17
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2083
13
komentarze: 12 | wyświetlenia: 5168
42
komentarze: 31 | wyświetlenia: 9870
25
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3381
24
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2928
24
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2785
48
komentarze: 20 | wyświetlenia: 25533
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2846
15
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6611
15
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1905
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4902
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1971
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 2199
13
komentarze: 34 | wyświetlenia: 1649
 
Autor
Artykuł  Remter,  15/06/2012

Stanie się to wtedy, kiedy władza poczuje, że to, że żyje na wysokim poziomie zawdzięcza tym, którym odbiera coraz więcej.. lecz do tego nie wystarczy rozum.. potrzeba czegoś więcej ( odczucia jak się jest złodziejem ):)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska