Login lub e-mail Hasło   

Powszechny Dochód Gwarantowany. Lekarstwo na kryzys.

... Powszechny Dochód Gwarantowany to stara idea, która występowała pod wieloma nazwami. Teraz przychodzi pora na to, żeby pod tą nazwę podłożyć treść, któr...
Wyświetlenia: 2.444 Zamieszczono 15/06/2012

...

Powszechny Dochód Gwarantowany to stara idea, która występowała pod wieloma nazwami. Teraz przychodzi pora na to, żeby pod tą nazwę podłożyć treść, która jest możliwa do realizacji.

Nośna nazwa to bardzo ważna część projektu, dlatego nie będę się upierał, że kiedyś nazwałem tę ideę inaczej i to samo proponuję tym, którzy już dziś gotowi są spierać się: Czy wymyślili to prawicowcy, czy lewicowcy?

O tym, że należałoby zapewnić każdemu człowiekowi dochód minimalny, ale pozwalający na przeżycie,  mówiono już przed I Wojną Światową, w obliczu narastających sprzeczności wewnątrz kapitalizmu. Sprzeczności, które zaowocowały Wojną Światową. Potem Wielką Socjalistyczną Rewolucją Październikową, Wielkim Kryzysem lat 30-tych XX wieku i następnie II Wojną Światową, która niezależnie od zbrodniczej osobowości Hitlera, była rewanżem za przegraną przez Niemców I Wojną Światową.

Dziś powinna znaleźć się na świecie wola do podjęcia i zrealizowania idei Powszechnego Dochodu Gwarantowanego. 

Jeżeli nie uspokoimy sytuacji i narastające napięcia osiągną masę krytyczną, to grozi nam następna Światowa Wojna. W dzisiejszej sytuacji ogromnego nagromadzenia skutecznych broni, wojna ta będzie znacznie bardziej niszcząca niż poprzednie.

Niech każdy się zastanowi:

Czy to, że Iran jest 10, albo 20 razy słabszy od USA, nie oznacza, że Iran może z łatwością zmieść USA z powierzchni ziemi? Że sam zginie przy okazji? No to co? Będzie dwóch mniej!!! A co będzie, gdy inni się przyłączą?

Jest pytanie: w jaki sposób zrealizować ideę Powszechnego Dochodu Gwarantowanego?

I tu mam propozycję!

Należy połączyć dwie idee. Idee Powszechnego Dochodu Gwarantowanego z ideą Nowego Pieniądza Światowego.

Nowy Pieniądz Światowy zastąpiłby w przyszłości obecnie istniejące pieniądze, których wcale nie należy wycofywać z obiegu przy okazji wprowadzania Nowego Pieniądza.

Podstawą istnienia Nowego Pieniądza Światowego  byłby   CZŁOWIEK I JEGO POTENCJALNE MOŻLIWOŚCI.

Każdy człowiek biały, czarny, żółty, czy czerwony! 

Wypłacanie tych pieniędzy każdemu, gwarantowałoby przeżycie na minimalnym poziomie. Nikt z tego powodu nie zbiednieje, choć niektórym ograniczy to możliwości wzbogacania się. Za to innym zwiększy takie możliwości.

Wiemy przecież, że w 2050 roku wystarczy żywności i energii na podstawowe potrzeby wszystkich ludzi, o ile światowa populacja nie wzrośnie w sposób gwałtowny.

Bogaci nie zjadają więcej kalorii od biednych. Nie zjadają kalorii, których brak skazuje biednych na śmierć głodową. Bogaci zużywają więcej energii od biednych i dlatego, żeby im nie zaszkodzić, należy uwolnić wielką ilość ukrywanych patentów dotyczących nowych źródeł energii.

Pierwszy krok w tym kierunku: Obalenie ACTA już zrobiliśmy.

Przeczytaj także: >>> O prawo veta. Co się stało w sprawie ACTA ?

 

Adam Jezierski

...

Podobne artykuły


16
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1737
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 4578
41
komentarze: 31 | wyświetlenia: 8095
71
komentarze: 26 | wyświetlenia: 101518
25
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2864
23
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2590
23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2221
47
komentarze: 20 | wyświetlenia: 24446
14
komentarze: 16 | wyświetlenia: 5972
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2325
14
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1579
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4407
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1525
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1773
 
Autor
Artykuł  Remter,  15/06/2012

Stanie się to wtedy, kiedy władza poczuje, że to, że żyje na wysokim poziomie zawdzięcza tym, którym odbiera coraz więcej.. lecz do tego nie wystarczy rozum.. potrzeba czegoś więcej ( odczucia jak się jest złodziejem ):)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska