Login lub e-mail Hasło   

Euro-wpadka czyli bełkot piećdziesięcioletniego smarkacza…

Wg tygodnika "Wprost" Jakub Wojewódzki jest obecnie jednym z czterech najbardziej wpływowych Polek i Polaków.
Wyświetlenia: 3.773 Zamieszczono 23/06/2012

*

“Obrzygałeś mnie swoją interpretacją.”

"Powiedz mi, czy ty miałaś wychowanie muzyczne w szkole?"
"Tak."
"Pamiętasz adres szkoły? Pójdź i podłóż ogień, niczego cię nie nauczyli." (Jakub Wojewódzki w programie "Idol")


Po wygranych wyborach w 2011 roku Adam Michnik napisał w "Gazecie Wyborczej":

“Na koniec: te wybory to zwycięstwo Polski Marka Kondrata i Kuby Wojewódzkiego, Polski ludzi bystrych i uśmiechniętych. Zapamiętam frazę Wojewódzkiego: "Młody czytelniku, jeśli nadal chcesz głosować na PiS - wcześniej skontaktuj się z lekarzem i farmaceutą". Jakby Duch Święty przemówił ustami Kuby Wojewódzkiego…”


Rozmowa Panów Figurskiego i Wojewódzkiego z programu Poranny WF w Eska Rock:

"Wojewódzki: A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?

Figurski: No?

W: Zachowałem się jak prawdziwy Polak...

F: Kopnąłeś psa.

W: Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę.

F: A to dobry pomysł... Mi to jeszcze nie przyszło... Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę.

W: Wiesz co, to ja swoją przywrócę, odbiorę jej pieniądze i znowu wyrzucę.

F: Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił.

W: Eee... Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach."

(Panie Wojewódzki, proponuję Panu zamianę słowa “Polak” jakąś inną - cierpiącą na kompleks wyższości - narodowowścią. A słowo “Ukrainkę” na “Polkę”. Resztę pozostawiam Pańskiej wyobraźni…)

*

Podejrzewam, że każdy z Polaków zna kogoś, kto pracował /pracuje w charakterze pomocy domowej na Zachodzie.

Tak sie złożyło, że miałem takie osoby w Rodzinie. Pracowały one przed laty w Hiszpanii i w Grecji. Nie chcę generalizować ale w ich przypadku nie były to szczęśliwe opowieści, co zasługuje na oddzielny artykuł.
Obowiązki gospodyni i godziny pracy bardzo często wychodziły poza ustalone wstępną umową ramy.
Lokalni pracodawcy bezlitośnie nadużywali swojej władzy wiedząc doskonale, że zatrudnione i w większości wychowane w PRL-owsko-katolickim serwilizmie Polki nie zwrócą się do nikogo ze skargą…. resztę robił starch przed utratą pracy.
Oczywiście dla ludzi pokroju Pana Wojewódzkiego byłoby pewną “moralną” satysfakcją przyjmowanie w charakterze gospodyni czy niani Niemek, Amerykanek czy nawet Greczynek…ale na to raczej się jeszcze nie zanosi.

Pan Wojewódzki albo o tym fakcie nie wie albo dla pokrzepienia swojego ego celowo o tym zapomina aplikując swoim słuchaczom dawkę satyry stylizowanej (ponoć) na Monty Python'ie .
Jego podszyte infantylizmem i wschodnioeuropejskimi kompleksami wyższości toporne i wulgarne teksty są cywilizacyjnie tak odległe od humoru brytyjskiego kultowego serialu jak nasza rodzima Pierwsza Liga od angielskiej “Premier League”.

Jeżeli Pan Jakub Wojewódzki pragnie się wyleczyć z tych kompleksów proponuję mu zaparkowanie swojego Porsche przed najbliższym urzędem zatrudnienia i nawet bez opuszczania samochodu rozdawanie wychodzącym petentom swoich autografów.

 fot. google images

Jakub Władysław Wojewódzki jest typowym przykładem dziecka PRL-u, który swoim manieryzmem oraz - nafaszerowanym do granic absurdu  szczeniacką arogancją - językiem przepoczwarza się na naszych oczach w groteskowego medialnego bachora. Ten niemłody, emocjonalnie niedojrzały facet z  żelatyną we włosach najwyraźniej traci kontakt nie tylko ze swoją metryką urodzenia ale i rzeczywistością. Przede wszystkim brakuje mu klasy i dobrego wychowania nie mówiąc już o jego "profesjonalizmie".

Ta na siłę skandalizująca medialna miernota o możliwościach intelektualnych i zdolnościach artykulacyjnych nastolatka, wychowała się na najgorszych tradycjach PRL-owskiego zaściankowego prymitywizmu i chamstwa, które  - o dziwo - doskonale się sprzedaje w post-okrągłostołowej rzeczywistości.

 fot. celebrity.pl

Czy ten rodzaj polskiej inteligencji medialnej ma "wprowadzać" Nasz Kraj w krąg Cywilizacji Europejskiej?

*

Pan Wojewódzki musi dobrze wytrzeć swoje zabłocone kalosze zanim z powiatowego gumna wyruszy na podbój europejskich salonów.

Niezależnie jak poradzą sobie z tym fantem Polskie media i władze UEFA nie pozostaje mi nic innego jak  przeprosić wszystkie Panie - i to nie tylko te, które są  pochodzenia Ukraińskiego - za tą żałosną, poronioną próbę medialnego międzynarodowego zaistnienia patologicznie egocentrycznego polskiego pseudoidola.

*

Na zakończenie pragnąłbym zadedykować Panu Wojewódzkiemu i jego byłemu radiowemu kompanowi - wg. mnie nezasłużenie niedocenioną i zignorowaną przez krytykę - amerykańską filmową "makabreskę" (stylizowaną na kultowym filmie "Pulp fiction") pt. "God bless America" - scenariusz i reżyseria Bobcat Goldthwait. Film ten traktuje między innymi o medialnych Frankensteinach pokroju w/w panów i promowanej przez nich zwyrodniałego showbiznesu.

http://www.youtube.com/watch?v=ul4CZrnEFxU


Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2837
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1081
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 937
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 574
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 982
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1829
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 678
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 833
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 533
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 974
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 626
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Jakie społeczeństwo, tacy idole.

  awers,  23/06/2012

Szybko i ławo oczerniasz całe społeczeństwo Alicjo z powodu pojedynczych incydentów. Musisz być ekspertką z dużą wiedzą socjologiczną. Ja powiem inaczej - jakie media tacy idole. I przysięgam: znam się trochę na mediach.

  hussair  (www),  23/06/2012

Społeczeństwo jest lepsze, a na pewno inne, niż to czasem TV sugeruje, Alu. Zwróć uwagę na reakcje po tym programie. To jest jakieś świadectwo jednak.

A może raczej "jakie media tacy idole"…?

@hussair
Prawda. Trzeba chyba tu oddać jednak częściową rację Alicji. Protesty były, owszem, lecz ilu się z tych wygłupów tylko śmiało, i to pełną buzią?
Znamy ich pewnie oboje, obecności tych mas nie zaprzeczymy.
Co tam Kuba ostatnio reklamował? Czy ten towar zaczął się sprzedawać po reklamie lepiej czy gorzej? Niech to również będzie barometrem naszego społeczeństwa.

  hussair  (www),  23/06/2012

Nie da się i temu zaprzeczyć, Jacku. Ale to, co teraz wybuchło, stało się w momencie tak szczególnym - wyższe "czuwanie" i uwrażliwienie Ukraińców (głośne gwałty ostatnio tamże, rozczarowanie po Euro) i wyższa aktywność polskich mediów plus większa koncentracja polskiego społeczeństwa na ich doniesieniach - że jest ten przykry skandal lekcją obiecującą zdrowsze jutro. I widać, że nie ma tu głaskan ...  wyświetl więcej

Prawdę rzeczesz, kolego.

  greenway,  23/06/2012

Przecież mu płacą za ten bełkot, więc się chłopak stara. Na tyle na ile potrafi. A niewiele potrafi...

Ktoś to jednak ogląda. Może jednak Alicja nie była daleka od prawdy…? Media są ostatecznie dla kogoś, ktoś to jednak ogląda.
Żałość bierze na takie programy, ale jeszcze bardziej na ich popularność.
Miejmy jednak nadzieję, że wkrótce ona się wypali. :-)

Witam Ciebie, Youngcontrarian!
Ci ludzie otwarcie hańbą Polaków i Polskę. Jak to być może? W Rosji, za podobne publiczne wypowiedzi będziesz miał do czynienia z prokuraturą, ponieważ ich treść podpada pod jeden z punktów kryminalnego kodeksu.

P.S. Trafnie powiedzieć, mieszkam w czteropokojowym mieszkaniu. I obsługuję swoje mieszkanie sam. Własnymi rękami (żonę do naprowadzenia czyst

...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  23/06/2012

Wiesz, Dimitrij, ludzie z TV to dziwni ludzie. Zwłaszcza z takich dziwacznych programów TV. Takich jak Polsat Cafe, Kobieta Cafe i takich tam odnóg. Patrzę czasem na nich mi się tak filozoficznie zamyślam: what the f...k?

Brawo, Dima!
A niech ktoś Ci powie, że jesteś "pantoflarzem", to miałbyś czym taką osobę wyśmiać. :-)
Ja moją bella donnę "dopuszczam" do sprzątania - dzielimy się nim jednak sprawiedliwie. :-)
Bywaj!

  hussair  (www),  23/06/2012

Ja myślę, że klawo jest być czasem pantoflarzem, tak samo, jak dobrze jest być Spartaninem od czasu do czasu. :)

Absolutnie tak, Mr part-time Spartaninie! ;-)

  hussair  (www),  23/06/2012

;-)

Witaj, Hussair!
Zwłaszcza oburza chamskie zachowanie wszystkich tych modnych prezenterek, artystów i innych popularnych personaży. Tego i w Rosji mamy dosyć. Tylko otwarcie szowinistyczne wypowiedzi u nas publicznie czynić obawiają się.

A lubię, kiedy dowodzą Panie ;-) Bo to oznacza, że czas jest pokojowy. Jeśli raptem sam zacznę dowodzić i naokoło będę słyszał tylko męskie nakazy, to zła sprawa. Wojna.

  hussair  (www),  23/06/2012

Poddać się kobiecie - czasem - jest urocze. Zdominować ją - czasem - krew burzy pięknie i duch Sparty pozwala zachować. ;-)
Co do prezenterów tych programów... Rażą mnie (niektórzy) sztucznością, infantylnością i brakiem wyczucia, wrażliwości, jakimś płasko-plastikowym umykaniem od spraw istotnych i naturalnych do rzeczy wydumanych, głupich, moralnie osobliwych. Ale wszystkie zjawiska są ty ...  wyświetl więcej

Kuba Wojewódzki... Kiedyś pewien mój znajomy nazywał go - "powiatowy". I był w tym głęboki - tak sądzę - sens. Obydwaj - z panem Figurskim - uznają ogromną większość Polaków za ksenofobów, rasistów, ludzi o małym poczuciu własnej wartości oraz ćwierćinteligentów - a może jeszcze "lepiej" itd. Tym samym samych siebie postawili na piedestał - antyksenofobów, antyrasistów i ludzi wybitnie inteligentn ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  23/06/2012

Nic dodać... Albo dobra, dodam: tych dwóch unurzanych w pysze durni odpaliło granat w samym środku festynu. Co szczególne - największe odłamki trafiły ich samych. Ku otrzeźwieniu.

Do: Hussair.
"Unurzani w pysze..." - dobrze powiedziane!

  hussair  (www),  23/06/2012

Ano...

@Janusz
No właśnie. Piętnować można, lecz nie dając jednocześnie lepszego przykładu... cóż pozostaje? Tylko pusto się śmiać. :-/

  oculus,  23/06/2012

Śmiejemy się z biedniejszych od siebie wschodnich sąsiadów a sami na Zachodzie robimy to, czego nikt robić nie chce. Wszystkie moje znajome Polki w Norwegii, zajmują się sprzątaniem, wiele z nich ma wyższe wykształcenie. Innej pracy tutaj nie dostaną, no może w supermarkecie. Taki już los biednych narodów, że muszą się wysłudiwać tym bogatszym. Pracuję z Norwegami, Polakami i ostatnio z Rosjanami, ...  wyświetl więcej

  awers,  23/06/2012

Oculusie, kto się tak śmieje? Dawno nie słyszałem, wyjaśnij teraz, w jakim środowisku bywasz, że mówisz per "my"?

  oculus,  23/06/2012

To może Ty mi powiesz w jakim srodowisku bywasz, że tego nie slyszysz?

  awers,  23/06/2012

Odpowiadasz po żydowsku - pytaniem na pytanie. W różnych, mieszkam w dużym mieście i nie słyszałem dawno takiego tematu drwin. Jeśli już, to dowcipy w odniesieniu do czasów bolszewickich, te jeszcze czasem chodzą,jak porównania kto może więcej wypić. Ty, specjalista od panslawizmu pewnie masz namierzone jakieś środowiska, gdzie się kpi. Może w Norwegii tak się robi, ale gadaj za siebie i swoich zn ...  wyświetl więcej

  oculus,  23/06/2012

Mało wiesz i chyba miałeś młodość podobną do Kaczyńskich. Za Ciebie się nie wypowiadam, bo Cię nie znam i znać nie chcę. Zmanipulowałeś mój komentarz i stroisz się arbitra. Nie zaczepiaj, każdy ma prawo do własnego zdania.

  awers,  23/06/2012

Każdy ma prawo do własnego zdania! Ja reprezentuję siebie, a Ty Was, ale wreszcie użyłeś słowa "chyba" w opinii o moim życiorysie (CV Ci nie wysyłałem). Mów za siebie, albo podawaj za kogo jeszcze, bo akie są zasady rzetelnej publikacji. Swoje wiesz i ja też. Umiesz pisać ciekawie, więc dziwię się tej stylistyce polemiki. Na tym zamykam pyskówkę.

  oculus,  23/06/2012

Nie uważam, że była to pyskówka, myślę, że wzajemne poszanowanie, to najlepsza metoda na długie i zdrowe życie.:)

  Paweł Malec  (www),  23/06/2012

Moim zdaniem to celowe, przemyślane działanie K.W i M.F. Nie po raz pierwszy, o nie!. Kontrowersyjny program, by było o nich głośno. No i jest.:)
Mają wszędzie, nawet tu, swoich mniej znanych naśladowców.

Do: Paweł Malec.
Pewni o to chodzi. "Cyryl, to Cyryl, ale te METODY..." - jak to kiedyś żartował Szymon Kobyliński (zdaje się).

CYT.: "Rola błazna, dla którego nie ma tabu, to atrakcyjny image dla celebrytów, bo dość szybko można zbudować na niej rozpoznawalność. Ta rola wymaga jednak kompetencji – między innymi zdolności zachowania przytomności umysłu, dystansu i trzeźwego osądu ta

...  wyświetl więcej

  Paweł Malec  (www),  23/06/2012

Zgadzam się, Januszu. Balansują na tej granicy świadomie od dłuższego czasu.

  awers,  23/06/2012

Za to powinien odpowiedzieć wydawca programu i szef programowy stacji. Są na to przepisy i instytucje. Niestety bezowocnie, jest jak widać i słychać. Przegięcie wszak ewidentne dla wszystkich rozsądnych słuchaczy, a program ponoć dla młodzieżowego targetu. Znów system nie zadziałał, ale na szczęście zdrowy rozsądek, jak widać - tak.

Stacja liczy na to, że znów się opłaci, Awersie.
Czy się przeliczy? Moim zdaniem nie :/

  hussair  (www),  23/06/2012

Pewnie nie. Ale czy ci dwaj podniosą się po tym, jak dostali kosą po kolanach?... Duży cień to rzuciło jednak. Może uzmysłowi istotę sprawy temu i owemu. Setkom tych i owych. Może coś zahamuje, coś uzdrowi.

  awers,  23/06/2012

Myślę Pawle, że młodzież to puszcza mimo uszu, jaja na śniadanie to danie tej stacji, a obaj panowie rozpaczliwie bronią się przed swoją metryką. żeby zostać w opcji wiekowej programu. Czasem zdarza mi się ich włączyć , ale unikam, bo są żałośni. Lubię purnonsens, ale nie głupotę.

  pirx,  23/06/2012

Moim skromnym zdaniem programy Wojewódzkiego adresowane są do takich właśnie frustratów, jak autor tego tekstu. Dlaczego autor Ukrainki przeprosił, a Murzynów już nie?

Mam problemy natury semantyczno-antropologicznej i polityczno-poprawnosciowej z uzytym przez Ciebie okresleniem "Murzyn".

Za rasizm nie przepraszam ...ja z Rasizmem WALCZE!

Jezeli interesuja Cie sprawy dotyczace walki z rasizmem Polecam Ci moj EIOBOWY artykul : "Pan B. czyli jak zostac tabloidalnym Ubermenschem"

  pirx,  23/06/2012

To radio płaciło już za żarty tego duetu. Więc z naszym prawem nie jest tak źle, jak sugerujesz. A dziennikarska rzetelność nakazywałaby o tym wspomnieć. Zwłaszcza jeśli, jak mówisz, walczysz z rasizmem.

Drogi Pirxie, Przedmiotem mojego artykulu nie jest analiza polskiego prawa ale etyka zawodowa osob pracujacych w mediach.

Dziennikarz czy postac medialna, ktora powstrzymuje sie od CHAMSTWA tylko dlatego, ze boi sie litery prawa powinna zmienic zawod.

  pirx,  23/06/2012

Jakoś nie rozpisujesz się o dziennikarskiej etyce zawodowej. Ja w artykule widzę jedynie zazdrość, że taka, twoim zdaniem, miernota jak Wojewódzki, robi karierę, a ty tylko wysmarowujesz teksty dla "europejskiego zadupia". A tak nawiasem mówiąc, czy pisząc o 'Piłkarskiej farsie na europejskim zadupiu' oba kraje miałeś na myśli? To musi być strasznie frustrujące ciągle pisać o ludziach, których się nie ceni i do ludzi, których też nie ceni się zbyt wysoko.

Alez Drogi Pirxie....Niewiele wiesz o moim zyciu...nie strzelaj na oslep ...
Za zadne skarby nie zamienilbym mojej pracy zawodowej na "kariere" Pana Wojewodzkiego.

Tak jak i Ty uwazam sie za Polaka i nigdy tego nie ukrywam.
("Plemiona na wschod od Odry..." - czy to CYTOWANE okreslenie rzeczywiscie potrzebuje wiekszych wyjasnien?)
Czytaj , prosze, moje teksty ze zrozumi

...  wyświetl więcej

  pirx,  23/06/2012

O czym ty mi to opowiadasz? Wyciągasz jakieś bzdurne wnioski na temat Polski i Polaków z wypowiedzi jakichś panów na antenie prywatnej stacji. U nas jest wolność słowa sumienia i wyznania. Z której, niestety w taki sposób, ci panowie skorzystali. Podobnie jak właściciel stacji radiowej korzysta ze swobody nadawania. I jeśli ktoś uważa, że został skrzywdzony, może wstąpić na drogę prawną. I jak ci ...  wyświetl więcej

Drogi Pirxie, rozluznij sie, czlowieku. Zrob sobie dobrej kawy. Przeczytaj moj artykul jeszcze raz bardzo dokladnie.
Obawiam sie, ze Twoje emocje nie wnosza niczego do naszej wymiany zdan/pogladow.
Zaczynamy sie powtarzac... a fakty sa takie jakie sa.

To czy ta stacja jest miarodajna czy tez nie jest juz bez znaczenia. Cala Europa juz o tym bebni. UEFA podjela sledztwo. Zanos

...  wyświetl więcej

  Elba,  23/06/2012

I o co ten rwetes panowie - EURO 2012 nie istnieje. Jest tylko wyalienowanym obrazem, migawką, która pojawiła się przy zagłuszających myślenie fanfarach patriotycznego uniesienia. 99,9 proc Polaków nie doświadczy piłkarskiego widowiska na żadnym z wybudowanych za kilka miliardów złotych stadionów. Pozostaje tylko oddzielony spektakl, który adoruje sam siebie. Ćwiczenia snajperów w telewizji jako g ...  wyświetl więcej

  pirx,  23/06/2012

A ja tam lubię tę propagandę sukcesu przy okazji Euro. I nie popsują mi tego tacy frustraci jak youngcontrarian. Szkoda słów.
I proszę uprzejmie youngcontrarian o nie zwracanie się do mnie protekcjonalnie per "drogi". Ja ciebie nie lubię. Ani twojego malkontenctwa. Uprawiasz czarny pijar.

  ulmed,  23/06/2012

Oj, nie zgodzę się, że jest to dziecko PRL-u. To jest dziecko PRL-u bis, czyli tego nowego. Takiego języka, takiego chamstwa w mediach za komuny nie było.
Była propaganda, ale innymi słowami wciskana. Na szczęście była RWE, i rozum własny.
Teraz, za tzw. demokracji, do jej robienia używa się celebrytów.
Mamy myśleć, czuć i wiedzieć co te bubki lansują. Naiwnych jest wielu. Łat ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  23/06/2012

Racja, Ulmed. TV PRL-owskiej proszę mi się nie czepiać! Aż mi żal, że nikt nie zrobi kanału odtwarzającego tamten program. To byłby odchamiacz-odprężacz numer 1. :)

Ulmedzie, Pan Wojewodzki nie jest produktem scisle kontrolowanych PRL-owskich mediow....jest on produktem malomiasteczkowego, kolejkowego PRL-owskiego chamstwa..
Wyrastaja kolejne pokolenia Polakow wykarmione na infantylnej , prostackiej, bezideowej, bezrefleksyjnej papce tzw. kultury masowej, ktora reprezentuje wlasnie Pan Wojewodzki .

Mimo uplywu cwiercwiecza od obalenia komunizmu

...  wyświetl więcej

  ulmed,  23/06/2012

Nie PRL-owskich, ale PRL-owskich BIS. To robi różnicę, chyba niezbyt uważnie czytasz.
Ja wyraźnie piszę na czym polega różnica w robieniu wody z mózgu przez PRL. media i media PRL-BIS.
To cały czas jest propaganda. Metody i sztuczki są inne. Zamiast pana U., mamy takich różnych potomków, różnych panów i pań.
Teraz osiąga się cel innymi środkami, sam dajesz przykład;
" N ...  wyświetl więcej

  Elba,  23/06/2012

Podobno nie ma tego złego, co by nam na dobre nie wyszło, a demony są naszymi nauczycielami... Polecam filmik: http://www.youtube.com/watch?v(...)=relmfu

  ulmed,  23/06/2012

Elba, jak pisałam o drobnoustrojach i pasożytach to złożoność ich obecności była dla mnie oczywista. Mało kto uwierzy.

  pirx,  23/06/2012

"Cala Europa juz o tym bebni. UEFA podjela sledztwo. Zanosi sie na sankcje." O czym ty bredzisz i o jakiej etyce mówisz? O etyce niedomówień? Chcesz innych pouczać, a sam nie masz czystego sumienia w tej sprawie. Przecież ta stacja zapłaciła już raz karę za rasistowskie żarty tego duetu. A ty insynuujesz, że potrzeba jakiejś zewnętrznej interwencji, by bronić pokrzywdzonych. Żal.
Powiadasz, ...  wyświetl więcej

Pirxie,
Wiecej o mojej wspolpracy z silami wrogimi Polsce dowiesz sie z artykulu :
http://eiba.pl/10
Pozdrawiam

  mpj,  23/06/2012

Nie rozumiem po co mieszać do tego politykę. To tylko chamstwo i debilizm. Okrągły stół ani Wojewódzkiego (i Figurskiego) nie wykreował, ani legitymizował.

  pirx,  23/06/2012

Ja do tego polityki nie mieszałem. To youngcontrarian zaczął. Celowo wspomniałem, że ci panowie mieli już podobne kłopoty, by pokazać, że w tym nie ma żadnego podtekstu politycznego, tylko typowe dla Wojewódzkiego (tego drugiego nie kojarzę w ogóle) prostactwo.

mpj, nie chcem ale muszem zaprostestowac. Post-okraglostolowi politycy wykreowali dosc okreslone "standardy" prowadzenia debat. Przejely to media. Z konsekwencjami tej chorej sytuacji borykamy sie do dzis.... nawet na tym forum.
Nasi goscie na Euro przypomnieli nam, ze nawet gospodarze powinni myc rece zanim przysiada sie do uroczystej wspolnej wieczerzy... Oby tylko nie ostatniej...

  ulmed,  24/06/2012

Prix to Ty nie wiesz, że wszystko jest polityką? Nic nie dzieje się bez woli.
Przykładów i przykładzików jest tyle, że nie sposób tego zauważyć; http://niezalezna.pl/30280-mic(...)igurski

Trochę dystansu i poczucia humoru.

  ewfor  (www),  23/06/2012

Podsumowując tę całą dyskusję stwierdzam, że w naszym kraju niestety wiele osób jest rasistami i dotyczy to tak samo stosunku do Ukraińców, co Romów czy Murzynów. Myślę, że youngcontrarian, chciał tylko pokazać jak bardzo ten rasizm i chamstwo niektórych osób jest tolerowane przez innych. Wolność słowa nie oznacza, że można obrażać innych bezkarnie. Myślę, że gdyby ktoś z bliskiej rodziny pana Woj ...  wyświetl więcej

Youngcontrarian, Druh mój!
Dałem sobie pracę trochę pomyśleć. Być może, kluczowym pojęciem w dialogu W i F jest nie "Polak", co wydzieliłeś tłustą czcionką, a "prawdziwy Polak". Mi wiadomo, że pojęcie "prawdziwy Polak" wśród Polaków akurat oznacza tępego ultranacjonalisty, zwolennika PiS. Wtedy, być może, chłopacy W i F pechowo wyśmiewali obraz myślenia "prawdziwego Polaka", przechytrzając ...  wyświetl więcej

  ulmed,  24/06/2012

Szanowny(a) Ulmed!

Cyt “Myśl sobie co chcesz, Twoje prawo, ale jak śmiesz szydzić z Polaków.”, "TO JEST SKANDALICZNE!“ "Wpisujesz się w reguły”

Jeśli mój komentarz wpisuje się do reguł, to dlaczego chcesz pozbawić mnie prawa wypowiedzieć mój punkt widzenia po omawianym tu artykule? Tylko dlatego, że osobiście Ci są nieprzyjemne moje słowa?

Cyt “To oczywiście jest opinia Pol

...  wyświetl więcej

  ulmed,  24/06/2012

Do: Ulmed.

CYT.: "(...) jak śmiesz szydzić z Polaków."
Ulmed - po co ta nerwowość? Nie poczułem się wyszydzony przez Dmitrija, w żadnym wypadku. Może dlatego, że nie jestem Polakiem - przynajmniej mogę zostać o to posądzony przez "prawdziwych Polaków" :). A co to oznacza - PRAWDZIWY POLAK? Z pełną życzliwością - myślę, że szukasz wrogów tam, gdzie ich nie ma.

Drogi Ulmed, opanuj sie czlowieku. Po co to pieniactwo? Chyba stac Cie na odrobine dobrego wychowania , taktu nie mowiac o pospolitej ludzkiej przyzwoitosci.
Czy masz zamiar zwalic na glowe Dymitra wszystkie rzeczywiste i wyimaginowane grzechy naszych sasiadow wzgledem Polakow poczawszy od czasow Rusi Kijowskiej?
Okaz troche szacunku dla naszego bodajze jedynego obcokrajowca udzielaj ...  wyświetl więcej

Do Ulmed
Chcesz porozmawiać z mną o naszej wspólnej historii. Może już wtedy rozpoczniemy omawianie z 1611 roku? :)

Cyt “Masz rację Wrocław nazywałby się Breslau. Masz rację to dzięki Twoim rodakom nazywa się Wrocław.”

Więc, jestem prawy. O czym wtedy dyskusja? :)

Cyt “Do dziś mamy wielki wpływ wielkiego brata na nasze życie”

Wasz “Wielki Brat” teraz USA. Z czym Ciebie i gratuluję:))

Drogi Dima, niech z okreslenia "prawdziwy Polak" i kontekstu, w jakim zostalo ono uzyte tlumacza sie przed UEFA i Ukraincami Panowie Wojewodzki i Figurski oraz ich moco-/pracodawcy.
Nie wiem czy po tej medialnej kompromitacji organizacje miedzynarodowe przyznaja nam prawo na goszczenie imprezy podobnej rangi jak EURO 2012.
Pozostaje nadzieja , ze wygramy Konkurs Piosenki Eurowizji....

  pirx,  24/06/2012

Za to na pewno dostaniesz kość. Pomerdaj jeszcze trochę, może zarobisz na plaster kiełbasy.

Do Youngcontrarian
Z Tobą jestem zgodny. Niech autorzy tych wypowiedzi a ich pracodawca objaśniają się, w którym kontekście oni publicznie wydawali swoje bzdury. I mi nie trzeba być ich adwokatem: to, jak wyjaśniło się, bardzo szkodliwie dla zdrowia:)

  awers,  24/06/2012

Panie Prix, wolne media i ich produkcje są także do wolnej oceny. Może Pana sposoby z kiełbasą przydadzą się producentom i prezenterom Wuefu, bo zaganianie kiełbasą do jakiejś politycznej klatki, wyszło z mody nawet wśród łapaczy psów (że powstrzymam się od archaicznych określeń). Nikt Panu nie zabrania słuchać swoich idoli dowcipu, ale obrażając tutaj innych udowodnił Pan skutki słuchania takich ...  wyświetl więcej

Zadam jeszcze ponownie pytanie: kim ma być PRAWDZIWY POLAK? Czym ma się charakteryzować? Jakie przyjąć kryteria "prawdziwości"? Jaki ma być Polak w stosunku do obcych (innych narodów)? Drzewiej witaliśmy ich chlebem i solą. Dziś również, ale jakby nieco inaczej - chleb sczerstwiały na kamień, a sól - również kamienna ... :))
Galeria Andrzeja Mleczki:
http://mleczko.interia.pl/zdje(...)jecie,1

Z duszy Ci dziękuję, Janusz! Obrazki Andrzeja Mleczki bardzo dowcipne, z zadowoleniem popatrzałem ich więcej pięciu dziesiątków :) I te obrazki dają odpowiedź na Twoje trudne pytanie: przynajmniej, jeden kryterium prawdziwego Polaka (bez cudzysłowów).
Życzę Ci dobrego humoru i miłego dnia!

  andrzejs,  24/06/2012

Jak to Januszu "Czym ma się charakteryzować"? Prawdziwy Polak rzecz jasna. To proste Januszu:
- Ma chodzić każdego 10. na Krakowskie Przedmieście z krzyżem, zniczem i zdjęciem Lecha kaczyńskiego.
- Ma słuchać jarosława i krzyczeć "Jarosław Polskę zbaw, oraz śpiewać "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie".
- Ma uważać Tuska za zdrajcę, a Komoruskiego za agenta.
- Ma słuc ...  wyświetl więcej

Chamstwo tak jak dawniej ma się dobrze w naszym kraju, tylko za czasów PRL-u nie miało wstępu do mediów, gdzie elity prowadziły szczytną propagandę na rzecz kultury z wyższej półki. Kiedy popękały tamy chamstwo wylało się i objęło w posiadanie wszystkie płaszczyzny życia publicznego. Bezwstydne prostactwo jest trendy i przynosi zyski, promuje więc takich bezczelnych pajaców jak Wojewódzki i Figurs ...  wyświetl więcej

  Elba,  24/06/2012

Nie ważne jest samo chamstwo - było, jest i będzie. Ważny jest nasz stosunek do chamstwa, by się nie stało pospolite. W III Rzeczypospolitej chamstwo to normalka. Już sama nazwa kraju na to wskazuje. A że jest największym skarbem tej władzy, więc jest promowane i wysoce cenione. Przykład idzie z góry. Weźmy chociaż chwalebne wypowiedzi Bula o Dunkach kaszalotach, czy Niesioła "won" do dziennikarki ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  24/06/2012

Wojewódzki jest snobem chyba.Bardzo ograniczonym i oderfwanym od rzeczywistości. No ale w końcu skąd ma znać normalne życie? Dziennikarze robią z niego idola, bo są częścią jego świata. Wszyscy oni przy swoich zarobkach problemy zwykłych ludzi postrzegają jako abstrakcję.
Wypowiedź w sprawie gospodyń domowych z Ukrainy jest szczytem chamstwa i arogancji. Wyrazem pogardy bogatego dla biedneg ...  wyświetl więcej

  greenway,  24/06/2012

Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią. Wojewódzki to żaden idol. Arogancki i pyszny chłopczyk, kompletnie oderwany od rzeczywistości. Smutne, że tak jest lansowany.

Do: Barkarz.
CYT.: "Wypowiedź w sprawie gospodyń domowych z Ukrainy jest szczytem chamstwa i arogancji. Wyrazem pogardy bogatego dla biednego. Kubuś pokazał w jakim poważaniu ma wszystkich ludzi, którzy zarabiają mniej niż on."

To do końca nie tak. Wojewódzki w swoim zamyśle walczy z polskim kołtunem, z negatywnymi stereotypami, z nuworyszostwem i nowobogackimi zatrudniającymi "obco

...  wyświetl więcej

Amen.

  drseth,  24/06/2012

Ja od razu powiem prawde. W trakcie czytania tak zwyczajnie, po ludzku, wyskoczylo mi z ust "o kur*a!". Jak mozna, no po prostu JAK MOZNA emitowac SWIADOMIE takie chamstwo i obrzydlistwo publicznie!!! Stosunki polsko- ukrainskie nigdy nie byly dobre a teraz widze, ze Polacy robia wszystko, zeby te stosunki do reszty zgnoic. Dlaczego?! KTO ma w tym inters i jaki? Wojewodzkiego osobiscie wytargarbym ...  wyświetl więcej

  greenway,  24/06/2012

Dr Seth Naród tu został wkręcony w jakąś paskudną prowokację, przez pewne grupy.

Drogi Drseth!
Zapytujesz, komu korzystnie, żeby stosunki Polski i Ukrainy były złe? Mogę powiedzieć. Tym, komu korzystnie, żeby stosunki między Polską i Rosją, Ukrainą i Rosją były złe. Tym, kto bardzo boi się, że Słowianie zaczną, nareszcie, jeden za drugiego wstawiać się, broniąc swoje prawo do dostojnego życia. Kto ci ludzie? Dokładnie nie wiem, być może, więcej starsze i doświadczone, a ...  wyświetl więcej

Kilka lat temu, chyba to był IDOL w wydaniu europejskim, jeden z jurorów nazwał Wojewódzkiego kretynem z Polski.
I chyba tak mu już to zostało, co nie zmienia faktu, że dla wielu osób jest idolem. Gdyby nie miał wysokiej oglądalności, nie byłby widoczny w tv. W pierwszym komentarzu dodanym przez Alicję Minnicką jest to dokładnie sprecyzowane.

  seta1212,  24/06/2012

a może tak na zakończenie tej emocjonalnej dyskusji -moja rymowanka:

Żaden temat nie daje prawa dominacji.
Spór nie ma swej logiki i po zakończeniu.
Prostak dostaje tylko fałszywe oklaski.
Rozpostarty na szpalcie-pozostanie w cieniu.
Po co opłacać bilet za słaby scenariusz?
Gdy medialni pajace wydymają usta.
Ich oświetla żarówka energooszczędna,
którą jutro wyłączą ... szpalta będzie pusta...

  ulmed,  27/06/2012

Odpowiadając na zmasowany atak; dla mnie białe jest białe, a czerwone czerwone.
Słowo prawdziwy Polak jest dla mnie określeniem pozytywnym. To człowiek zasad, 10. przykazań, miłujący siebie, swoją rodzinę, bliźnich i kraj w którym żyje.
kiedyś wystarczyło słowo Polak, teraz tak się porobiło, że samo urodzenie w Polsce nie jest miarą, wielu urodzonych w Polsce postępuje, mówi tak jakb ...  wyświetl więcej

Ulko – czy wiesz, co czynisz?!
CYT.: „Polak jest dla mnie określeniem pozytywnym. To człowiek zasad, 10. przykazań (…)” Przecież wg Twoich kryteriów 99,99% - a może i więcej obywateli naszej społeczności nie uznajesz za Polaków! Dlaczego? Przyjrzyjmy się więc dekalogowi - w dwóch wersjach…

Dekalog wg Katechizmu Kościoła Katolickiego; Wydawnictwo Pallottinum - Poznań 1994
1. N

...  wyświetl więcej

Szanowna Ulmed.
Nie zamierzałem obrazić uczucia Polaków. W swoim komentarzu, który na tyle mocno Was zasmucił, spróbowałem spokojnie przeanalizować i wyjaśnić podany w tym artykule skandaliczny dialog. I, jak widać, w istocie nie pomyliłem się: mi trzeba było dobrać inne słowa.
Przepraszam przed Wami za to, że niechcąc wywołał Wasz gniew.
Serdecznie i z najlepszymi życzeniami:)

Bardzo mądrze powiedziałeś, Janusz! Zdejmuję czapkę.

  ulmed,  27/06/2012

Tak, wiem Januszu co czynię. Pytajnik i wykrzyknik, panie nauczycielu?! Dzięki za troskę :).
W. i F. nie walczą z kołtunem, to oni są kołtunem. Jeśli taki pan Figurski mówi: "Nie wygłaszamy osobistych komentarzy, tylko staramy się przybrać rolę statystycznego Polaka..." to ja statystyczna Polka nie życzę sobie, by taki pan wypowiadał się w moim imieniu.
Do jakiego dziadostwa dochodzi ...  wyświetl więcej

Do: ULMED.
Ulko! CYT.: "Dzięki relatywizmowi,Ty Januszu przykładasz do tego rękę." Myślę, że o "relatywizmy" nie warto się sprzeczać - bo każde z nas z pewnością ma ten grzech na sumieniu :).
Ale... CYT.: "Do jakiego dziadostwa dochodzimy dzięki usprawiedliwianiu takich ludzi." Czyżbyś sugerowała, że bronię panów WF? Jeśli tak - to podaj przykład takiej mojej wypowiedzi.

  ulmed,  28/06/2012

Nigdy bym nie pomyślała, że usprawiedliwiasz takich typków, ale wykorzystywanie inteligencji do cichego szydzenia z "prawdziwych Polaków", a nawet Twoje słowa: "Ulko – czy wiesz, co czynisz?! " mają jednoznaczny wydźwięk.
Te dyskusje są bez sensu, ja mam inne kryteria i wartości niż Ty. Zostańmy przy swoich zasadach i przekonaniach, tak będzie lepiej.
Słonecznego dnia życzę :))

Brawo Dmitrij - to się nazywa .. mieć klasę.
Może niezbyt fortunnie się wyraziłeś, może Ulmed źle cię zrozumiała i prawie ...wojna gotowa.

Drogi Donatello!
Oto toż nam, Rosjanom i Polakom, i trzeba częściej rozmawiać między sobą. Żeby lepiej rozumieć, i nie deptać jeden drugiemu “chore nagniotki”. To, jak widzimy, nie tak już ciężko:) Jestem pewny, że walczyć między sobą już nigdy nie będziemy. Bo obiektywnych przyczyn dla swary u nas nie ma, wszystko to pozostało w przeszłości. Ale Świat już dawno zmienił się. Nastał czas zmienić się i nam.
Serdecznie:)

Do:Дмитрий Кузьмин.
CYT.: "Świat już dawno zmienił się. Nastał czas zmienić się i nam." Wszystko... :) Dziękuję!

Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że Ciebie słyszę, Janusz! Miłego Ci dnia:)

Opisany w artykule Wojewódzki to "tylko" symptom ; schamienie i prymityw spowodowało, że ludzie mówiący takim prymitywnym językiem i zachowujący się tak prymitywnie znajdują posłuch. Normą stała się hołota. Tzw. "przeciętny" widz czy słuchacz pragnie takiego własnie zachowania ! Dlaczego ? bo przeciętny (masowy) widz/słuchacz jest prymitywny - inaczej nie dał by posłuchu prymitywom : qed .
...  wyświetl więcej

  ulmed,  30/06/2012

Kogo wolno w Polsce obrażać? Pan F. w gazecie wyjaśnia: "Nagle ktoś uznał, że dopóki ironizowaliśmy na temat PiS-u, Jarosława Kaczyńskiego, gejów, ojca Rydzyka, Baracka Obamy czy nawet Jezusa, to nic się nie stało, ale temat Euro i ukraińskich kobiet już nie podlega sarkastycznym uwagom." - to tak gwoli wyjaśnienia o co biega. Mówi pokrzywdzony, zagubiony F.
O co biega?

Kogo wolno o

...  wyświetl więcej

+
A.. Kuba na to..
"Co wolno Figurze Wojewody .. to nie wam smrody"

  ulmed,  04/07/2012

Yes, yes, yes! Teraz wiem dlaczego tyle na klatę wzięłam. Ja nie mogę, chyba nie wiem gdzie mój kąt.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska