Login lub e-mail Hasło   

Marzenie o III Wojnie Światowej.

... Są ludzie, którym marzy się III Wojna Światowa. Gdzie są? Wśród nas. Jest ich coraz więcej. Skąd się oni wzięli? To jedna sprawa. Ta mniej ważna. Skutki są o w...
Wyświetlenia: 6.269 Zamieszczono 01/07/2012

...

Są ludzie, którym marzy się III Wojna Światowa. Gdzie są? Wśród nas. Jest ich coraz więcej. Skąd się oni wzięli? To jedna sprawa. Ta mniej ważna. Skutki są o wiele ważniejsze i poważniejsze od przyczyn.

 

Ludzie, którym marzy się III Wojna Światowa są wśród biednych i wśród bogatych.

Są wśród władców-decydentów i wśród takich, na których indywidualną opinię nikt nie zwraca uwagi.

Czy władza dąży do zaspokojenia potrzeb społeczeństwa? Czy też odwrotnie? Władza dąży do tego, żeby zmusić społeczeństwo do zaspokojenia swoich potrzeb i ambicji?

To też jest bardzo ważne pytanie. Dużo jest pytań.

 

Mam jedną odpowiedź, ale za to bardzo ogólną: 

Jeżeli ilość zainteresowanych osiągnie „masę krytyczną”, to III Wojna Światowa stanie się faktem.

W ostatnim czasie ta ilość wzrasta. Wzrasta też ilość obojętnych (pogodzonych z losem). Takich, którzy uważają, że wojny były, są i będą. To oni swoją biernością stwarzają pole do działania podżegaczom wojennym.

Na co liczą ci, którym marzy się nowa wojna? Na jakie liczą korzyści? Dla siebie i dla społeczeństwa? Dla narodu? Dla ludzkości?

Z III Wojny Światowej nikt nie będzie miał żadnej korzyści. Ja tak sądzę, ale nie wszyscy są tego zdania.

Wielu uważa, że to jest najlepsze rozwiązania obecnego kryzysu ekonomicznego. Jeszcze rok temu, gdy minister Rostowski powiedział, że kryzys grozi wybuchem wojny, efektem było wielkie zdziwienie opinii publicznej. Dziś już jest inaczej.

A minister Rostowski powiedział jedynie to, co wynika ze znajomości historii światowej ekonomii. Banał.

 

Wojna była wielokrotnie stosowana jako lekarstwo na nadmierną koncentrację kapitału, do której nieuchronnie doprowadza bóg neoliberałów zwany „niewidzialną ręką rynku”.

Ci, którzy wojnę wywołują liczą na to, że ją przeżyją. Kiedyś w warownych zamkach, fortecach. Dziś w głęboko ukrytych schronach przeciwatomowych. Mają rację o tyle, że jeżeli nie oni to kto?

Na co liczą biedni? To oni zostaną zdziesiątkowani.

Oni wierzą w to, że wojna oczyści świat ze złych ludzi i nastanie era szczęśliwości. Nigdy nie oczyściła, nigdy nie nastała taka era, ale nie ma sposobu na to, żeby biedni i pokrzywdzeni, którzy w to wierzą, wierzyć przestali.

Teraz takich przybywa.

Jest lud smoleński, głosujący na PiS, który głosi konieczność zemsty na Putinie za rzekome zorganizowanie zamachu. Są Amerykanie, którzy uwierzyli, że Iran to wróg zagrażający im osobiście. Oni już dwa razy głosowali Busha. Trzeba z nimi obchodzić się jak z jajkiem, bo mogą znowu wybrać zbrodniarza na prezydenta USA.

 

Czy inne rozwiązania są możliwe?

Są. Jak najbardziej.

Obowiązuje jednak, i zawsze będzie obowiązywać podstawowe prawo Teorii Gier.

KAŻDA ZMIANA ZASAD GRY POWODUJE, ŻE KTOŚ Z UCZESTNIKÓW TRACI.

Wojna ma tę jedną jedyną zaletę. Taką, że tego, który ma stracić, nie trzeba pytać o jego zgodę.

WYBÓR NALEŻY DO WAS !!!

 

Przeczytaj również >>> Imperium kontratakuje

Adam Jezierski

...

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1317
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1164
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 728
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 604
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 795
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 721
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 824
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 434
 
Autor
Artykuł@serpico
Masz trochę racji. W latach 80-tych zajmowałem się w "Solidarności" kontrwywiadem. Najważniejsza była identyfikacja agentów. Trzaba było nauczyć się rozpoznawać agenturę.
- Stąd wiem, że Sikorski to agent CIA, a Macierewicz to agent FSB.

Niezły artykuł ...
Tylko zakończenie mi nie pasuje.
Wolałbym takie :
Ludzkość przemienia się w ludzkość obfitości, że nic nikomu nie brakuje ...
Możliwe ?
Tak
Ale wymaga chyba setek tysiącleci ....
No i miłości :-)))

@Hamilton: Tu też mało komentarzy, mało głosów poparcia, antysemicka krytyka i 6.000 odsloniow.
Masz możliwość okazania zachwytu.

@Adam Jezierski: marzenia o wojnie i o odsłonkach tobie zostawię. Co do wojny to jest mi z tobą nie po drodze, a odsłon ci u mnie dostatek. Poluj na odsłonki i zachwycaj się sobą hrabio samotnie. No, no 6000 powiadasz. Taki sukces, że tylko paznokcie u nóg obgryzać z tej radochy panie hrabio:
http://eiba.pl/2

Przecież III wojna światowa trwa, a my jesteśmy w jej centrum. Pozostaje sobie odpowiedzieć na pytanie, o co ta wojna i na jakich frontach rozgrywane są bitwy ?

@pokrzywiony:
Artykuł opublikowany na eioba.pl 01/07/2012.

@pokrzywiony: Mariol ty nie wierz tak bezkrytycznie we wszystko. Ja miałem kiedyś takiego ócunego sąsiada jak ty. Ktoś mu powiedział, że na silnym mrozie stał jest słodka jak miód. Żona kazała mu trzepać dywany i sobie przypomniał. Polizał klopsztangę i mu się język przykleił. Stał biedak do rana, bo ani wrzeszczeć ani się ruszyć. Wszyscy sąsiedzi go odklejali. Język miał taki, że mógł się podrapa ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Wiem, ale wojna światowa trwa, więc temat ciągle aktualny ... ;)

@pokrzywiony:
Evergreen .. -:)

@pokrzywiony: :-)))

@Koriolan: łał - aleś się rozgadał Korciu. Loczki ci wkręciło w wyżymaczkę czy ci uszy dziewczyna do podłogi przybiła byś nie przeszkadzał.

@Hamilton:
Raz na tydzień coś mądrego, a codziennie 150 głupot.

@Adam Jezierski: Adaśko, bo ja jestem do tego stopnia głupi, że nie udało mi się ani jednego evercuśtama popełnić poniżej 300 czytelników. A u ciebie ponad połowa, bo jesteś wybitnie mądry:
http://eiba.pl/0

@Hamilton: Jak to nie ? Pierdolisz te same frazesy jakie pierdolili nasi pradziadkowie i będą pierdolić nasi pra pra ... wnukowie, tylko że to pierdolenie jest zupełnie bez sensu.

@pokrzywiony: o kurde Mariol ja pierdolę głupoty i frazesy a tobie czerwone lajki stawiają. Ty wal do prokuratury z zaskarkanym nosem i donosem. To niesprawiedliwe.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska