Login lub e-mail Hasło   

Nowe uprawnienia sanepidu!

OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA DLA WSZYSTKICH!CZYLI PREZENT RZĄDU PO DLA BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ KOSZTEM PODATNIKÓW!
Wyświetlenia: 1.612 Zamieszczono 02/07/2012

  "Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa. Właśnie teraz przez sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych. Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza. Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie "decydował" główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki. Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach - wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel. Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela - i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji. Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne.
Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15,06,2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw.

(Zezwalam na kopiowanie i rozpowszechnianie tego tekstu w dowolnych mediach i miejscach pod warunkiem niedokonywania w nim żadnych zmian)"

Więcej informacji:
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/7BEE578C6AAB0E76C12579DD004EA0D4/%24File/293.pdf

Znalezione na:

http://www.wykop.pl/ramka/1186159/obowiazkowe-szczepienia-dla-wszystkich-prezent-rzadu-dla-lobby-farmaceutycznego/

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1118
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 920
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 829
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 649
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 583
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 484
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1134
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 815
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 980
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 675
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 487
8
komentarze: 105 | wyświetlenia: 583
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  greenway,  02/07/2012

Już zostaliśmy o tym smutnym dla Nas fakcie poinformowani na Eioba.
http://eiba.pl/10
To jest zamach na wolność obywatelską, po prostu skandal!

  hussair  (www),  02/07/2012

Pętla się zacieśnia, azali? Mam kumpla, który ostatnio stwierdził, że jak ktoś w jego obecności śmie jeszcze zadrwić z "teorii spiskowych", to dostanie w mordę dla otrzeźwienia. Myślę jednak, że to taki rubaszny żart w klimacie orków. ;)
Bardziej serio: miałem gdzieś wydrukowane, co robić, jeśli już zostaniemy zmuszeni do przyjęcia szczepienia, a będziemy chcieli zneutralizować negatywne sk ...  wyświetl więcej

  phak,  04/07/2012

greenway Nie zawsze mogę przeczytać wszystkie nowości i to akurat mi umknęło. Czy powinienem usunąć ten artykuł? Przecież nie jest mój i nie ma sprawy. Poruszył mnie temat to opublikowałem za zgodą autora.

  greenway,  04/07/2012

Nie usuwaj artykułu, phak. Sprawa jest nadzwyczaj ważna - koszmarne totalitarne wizje się materializują. Obłęd.

  Elba,  04/07/2012

Jeżeli państwo wtrąca się już w prawie każdą sferę życia prywatnego i osobistego obywateli, regulując prawnie, co komu wolno, a czego nie, odbierając im np. prawo do wyboru metody leczenia, znaczy to, że po cichu wprowadzono FASZYZM.

O tym trzeba głośno, jak najgłośniej! tak więc - im więcej tekstów , wiecej dróg dojścia do informacji - tym lepiej.

  ulmed,  04/07/2012

Rany Boskie, świat się kończy! - tak mawiała moja Babcia. Myślę podobnie i jak najbardziej zgadzam się z opinią Janusza.
Czy naruszenie ciągłości tkanek jest uszkodzeniem ciała?

  Elba,  04/07/2012

http://www.kurkiewicz-family.c(...)a09.htm - też mam podobne wspomnienia ze szkoły podstawowej, gdy cała klasa urzadzała pościgi za mną przed każdym szczepieniem... doprowadzona siłą mdlałam po zastrzyku, a potem pozostawałam pod "opieką pielęgniarską" przez co najmniej dwie godziny... Nic mi się nie przyjmowało z tych szczepień... musieli powtarzać... Koszmar...!

  ulmed,  04/07/2012

Może wiecie jak się nazywa ten jeden poseł?

  aleja,  08/07/2012

Sawicki Marek, PSLDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska