Login lub e-mail Hasło   

Wszystko to stworzył PRZYPADEK

Wstęp cz. I Świat, Wszechświat jest cudowny… Życie jest cudowne… Bo jest CUDEM… Tu, na EIOBA, i nie tylko tu, toczą się spory − a to o ewolucję (a...
Wyświetlenia: 3.831 Zamieszczono 04/07/2012

Wstęp cz. I

Świat, Wszechświat jest cudowny… Życie jest cudowne… Bo jest CUDEM…

Tu, na EIOBA, i nie tylko tu, toczą się spory −  a to o  ewolucję (a w opozycji o kreacjonizm), a to o istnienie Boga (a w opozycji o Jego nieistnienie)  itd. Generalnie chodzi o to KTO i JAK powołał świat i życie do istnienia (a w opozycji – jak to wszystko samorzutnie powstało).

Według niektórych rządził tym przypadek. Kiedyś nastąpiło wielkie BUUUM!!!  − Wielki Wybuch, BIG-BANG i to był początek wszystkiego. W wyniku tego wybuchu pojawiła się i nasza mateczka Ziemia. Tyle, że nie bardzo pojmuję, co miało wybuchnąć, kiedy NIC − podobno − przed wielkim BUUUM! nie było?!

Później w oceanach pojawiła się cała  masa związków nieorganicznych tworzących gęstą "zupę", z których część przekształciła się pomaluśku w organiczne. Wiadomo – wybuchy wulkanów, opady popiołów itd. W efekcie jakoś to wszystko mieszało się bez składu i ładu, bo przecie żadnej myśli przewodniej w tym nie było, żadnego najgłupszego nawet planu. Tylko totalny bajzel. A jednak jakoś powstały pierwsze aminokwasy dając początek wszelkiemu życiu. Przypadkiem, jakoś tak ze sobą, hm…, bunga-bunga i…

Cholerrra – że też wszystko jest na tym świecie oparte na świntuszeniu! I to od początku. A niech to…W każdym bądź razie najpierw powstały najprostsze, prymitywne bakterie, a z tych w końcu człekokształtny twór. Homo później nazwany, na dwóch łapach chodzący. Dlatego wyprostowany. Erectus znaczy się. Tylko mi bez „kosmatych” skojarzeń z tym erectusem, dobrze?! O poważnych przecie sprawach rozmawiamy…

Okazało się później, że ten owóż Homo został nawet i sapiens. Czego nie bardzo rozumiem, dlaczego sapiens, u licha? Bo jak widzę i słyszę, co homo wyrabia z mateczką Ziemią i jej lokatorami, w tym swoimi siostrami i braćmi, to na sapiens mi nie wygląda. Chyba, że JA, owszem, „homo” jestem, ale  widać całkiem nie sapiens bo nie pojmuję tych zachowań…Trudno… I znów – bez skojarzeń z tym „homo”, proszę!!!

Tak więc – czy jest sens znowu gardłować, przekonywać, swarzyć się, brać się do szabel i bigosowania alibo też palowania (nie „paŁowania, tylko paLowania…) myślących inaczej? Eeee….tam… A nie lepiej popatrzeć?  Tak więc trochę obrazków dzisiaj, choć najpierw kilka słów wstępu cz.II.

Wstęp cz. II.

Nie jestem w stanie opisać, przedstawić WSZYSTKIEGO, co warto byłoby. Tak więc – niewielki tylko wycineczek. Czego? A CUDÓW,  a MAGII, a NAPRZYRODZONOŚCI! Najpierw jednak kilka słów o tzw. Świętej Geometrii (ang. − Sacred Geometry), ciągu Fibonaciego i innych sprawach…

 

Święta Geometria

Święta Geometria (Sacred Geometry) jest nauką, której korzeni należy szukać w starożytności – przynajmniej tak się przyjmuje. Skąd jednak starożytni posiedli tak wielką, rozległą wiedzę – o tym już nikt nie jest w stanie nic powiedzieć.

Święta Geometria jest zbiorem zasad harmonijnego tworzenia i jednocześnie kluczem do zrozumienia budowy wszelkich elementów Wszechświata. Stanowi podstawę wszelkiego życia. Jest matrycą, uniwersalnym i powszechnym szablonem stworzenia, systemem swoistych kodów. Istniejące w niej wzory i proporcje tworzą podstawę budowy ciał roślin, zwierząt, ludzi, układów planetarnych, galaktyk. Są dosłownie WSZĘDZIE. Opiera się na nich matematyka i fizyka (w tym mechanika, także kwantowa), architektura, rzeźba, muzyka i inne rodzaje sztuk pięknych. Bez zasad Świętej Geometrii nie byłoby Feng-shui, Wastu i geomancji.

Święta Geometria była obecna w starożytności – Egipcie, Grecji, Babilonie, Rzymie. Istniała u Azteków, w Tybecie, Indiach i Chinach.  Znacznie później tworzyli swoje dzieła zgodnie z jej zasadami genialni twórcy – m.in. Leonardo da Vinci.

Boska proporcja

Boską proporcję badał grecki rzeźbiarz Fidiasz (Phidias) i z tego względu nazwano jej współczynnik liczbą Ф (fi, phi).

Fi, znaną również jako Złoty Środek, Magiczną Proporcję, ciąg Fibonacciego itd., można znaleźć w całym wszechświecie: od spirali galaktyk, po muszle mięczaka łodzika, od harmonii muzyki po piękno w sztuce. Botanik odnajdzie ją we wzorach wzrostu kwiatów i roślin, a zoolog w rozmnażaniu królików. Entomolog dostrzega «fi» w genealogii pszczół, a fizyk obserwuje w zachowaniu światła i atomów. Analityk z Wall Street odnajduje ją w schemacie wzrostów i spadków na giełdzie, matematyk badając pięcioramienną gwiazdę. (…) Starożytni Egipcjanie stosowali Złotą Liczbę przy wznoszeniu wielkich piramid i we wzorach hieroglifów znajdujących się na ścianach grobowca (…). Platon w swoim «Timaiosie» uznał Boską Proporcję za najbardziej wiążącą ze wszystkich matematycznych relacji i uczynił kluczem do fizyko Kosmosu.”(Bruce Rawles, httpa ://www.summum.org/phi.htm)

Tak więc liczba Fi to 1,618...,  a Boska Proporcja to 1: 1,618 = 0,618. Wyraża wartość stosunku  dwóch kolejnych liczb z tzw. ciągu Fibonaciego − od trzech w górę (z niewielkimi różnicami). Matematyczny ciąg Fibonacciego rozpoczyna się od 1. Następne liczby ciągu powstają przez dodanie do siebie dwóch poprzednich liczb z szeregu. Każda liczba jest więc sumą dwóch poprzedzających ją liczb.

alt

Boska Proporcja (współczynnik Fi) występuje w budowie ludzkiego ciała oraz w całym spektrum wszelkich organicznych struktur − liściach i kwiatach roślin, szyszkach, motylach, ważkach, żabach, rybach itd.

I dlatego fascynuje mnie to niezwykłe zjawisko – to piękno, ta cudowna harmonia, ten CUD, ta MAGIA…Święta Geometria to dowód nieprzypadkowości, to dowód Inteligentnego Projektu, Inteligentnego Zamysłu, Genialnej Idei. To dowód, że nie jesteśmy samotni we wszechświecie. To dowód naszej przynależności do inteligentnej Wielkiej Kosmicznej Rodziny. To także łącznik pomiędzy światem tzw. „twardej” materii, a światem kwantów i wreszcie − światem DUCHA. To dowód, że nie jesteśmy kosmicznym „PRZYPADKIEM”, tylko celowo powołanymi do życia istotami, dziełem świadomej woli. Czy dla czyjegoś widzimisię? O nie! Tylko MIŁOŚĆ, wielka, nieprawdopodobna, niepojęta MIŁOŚĆ jest  stanie tworzyć ARCYDZIEŁA…

 

P.S. Przepraszam za obrazki - chochlik mi je porozrzucał i nijak ni mogłem poustawiać ich, jak potrzeba... :)

*******************************************************************************************************************************************

ZŁOTA  SPIRALA

altalt

 

 

 

 

 

 

 

Świat roślin i zwierząt

Nautilus (łodzik)

Governor cover art[Nautilus with Fibonacci spiral]

 

 

 

 

 

 

 

alt

 

http://digart.img.digart.pl/data/img/vol2/8/34/download/3727411.jpgalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galaktyki

altalt

 

 

 

 

 

 

 

alt

 

Tornada

alt

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyklony

schemat rozwiniętego cyklonu

alt

alt

 

Pentagram i  inne…

altaltalt

 

 

 

 

 

 

 

 

alt

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

alt

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

alt

 

alt

 

File:Scan of an orange 3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alt

Kiwi Fruit Wallpaper - fruit Wallpaper

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

alt

miód.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mróz maluje na szybach…

http://kwiaty.blogan.pl/gallery/10496/mroz1.jpgMrozem na szybie malowane - Rozmiar oryginalny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Heksagonalne struktury płatków śniegu…

Płatek sniegu 5Płatek śnieguPłatek śniegu 7

Płatek sniegu 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciekawe  zasady  i proporcje...

alt

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alt     

altalt

 

 

alt

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święta Geometria i nasze DNA…

alt    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tajemnicze  obrazy (kręgi w zbożu)

Zgodnie z kymatyką (gr. kyma – fala), nową dziedziną wiedzy, którą stworzył H.Jenny, biologiczna ewolucja gatunków jest rezultatem wibracji. Coraz wyższe ich częstotliwości generują powstawanie coraz bardziej złożonych, ściśle uporządkowanych struktur, do których należą obecne w żywych organizmach układy krystaliczne, szczególnie kryształy ciekłe. Odgrywają szczególną rolę, ponieważ zapisują, przetwarzają oraz odtwarzają bardzo  złożone  informacje.

alt

Czyżby w takim razie tajemnicze, ogromne geometryczne wzory powstające w zbożu na polach Anglii, Polski (Wylatowo) i w innych krajach powstawały na skutek generowanych dźwięków? Przez kogo? Z jakich urządzeń? W jakim celu?

alt

alt

alt

http://api.ning.com/files/w*8bB7H4IHj9UgdLUSBDy9MXEHGeMQC-Yqt77HqXdZeemdNJ4zot0aykZeAL3ErL5j17mlMmw8qlw6yw7oobG0HFky97Y37z/CropCircle3.jpg

 

A to stworzył człowiek genialny…

alt

alt

 

Boska, Święta Geometria…

 

alt

 

alt

Eeee… tam… PRZYPADEK…

 

 

Ilustracje: internet

Następny:

www.eioba.pl/a/3vmh/jeszcze-raz-o-przypadkowym-stwarzaniu

 

 

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1595
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 916
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1181
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 766
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 759
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 460
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1031
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 585
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 732
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 506
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 722
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 993
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  greenway,  04/07/2012

I My z tym "Przypadkiem", który Nas stworzył tworzymy cudowną kosmiczną Harmonię. Ale czad! ;)))

Do: Greenway, Gnostyk.
Tak jest - CZAD i POEZJA :). Nieraz więc łażąc po byle łączce czy marniutkim zagajniku przekonuję się, jaka ta łączka piękna i jaki ten zagajniczek cudowny. Ile tam życia, ile harmonii... A jak się wejdzie jeszcze w mikro- czy nanoświat - to już z wrażenia nie wiadomo, co robić. I dlatego fascynuje mnie to wszystko - podobnie jak i Was. I wówczas budzi się zachwyt i wdzięczność...

  greenway,  04/07/2012

Januszu, ja też podziwiam ten świat każdego dnia. I pomyśleć, że taka Moc stoi za Nami. :)

  gnostyk,  04/07/2012

Często Januszu pochylam się nad tymi zagadnieniami, Pitagoras ( Mędrzec od 3,14) nie mam
na klawiaturze:) A jeśli już to skąd się wzięły owe fluktuacje tworzące gruzełkowatość. Planck
odbierając Nagrodę Nobla mówił o Macierzy która spaja to wszystko, my szukamy teorii
grawitacji...Tych znaków zapytania jest ogrom. Tunelowanie z nicości jest faktem, obserwator
zewnętrzny ...  wyświetl więcej

Masz racje.. poczatkiem może być Słowo - wibracje - nie koniecznie wypowiedziane i podobne do naszych. Kto je wypowiedział - lepiej milczeć.
Kiedyś tam ... powstało myślenie wraz z mózgiem , może jako dodatek przy rozdziale płci - i to myślenie powoduje taki chaos - niekończace się pytania i odpowiedzi. Kiedyś to Chwała Bogu.. sie skończy. Intuicja zastąpi intelekt... Bedzie to Wielka Rewolucja w Rozwoju. Poczatki już sa widoczne. Poezja jest zwiastunem...

Do: Marcin Sznajder.
"Ma początku było Słowo..." Masz w Twoim SŁOWIE absolutną rację - i troszkę więcej na ten temat: "Wpływ dźwięków na fizjologię człowieka"
http://eiba.pl/5i

  ulmed,  04/07/2012

Oczekujące kliknęłam, bo spać już się wybierałam, a tu taki podarunek. Musiałam, z przyjemnością przeczytać, i obejrzeć. Takich wspaniałości nigdy dosyć.
To nie może być przypadek! Boskich snów życzę, a w przypadki nie wierzę. No, może w s-piski :))

Do: Ulmed.
Ulko - nawet spiski potrafią być... boskie! :)) Może mają nas czegoś nauczyć? Dobrej nocki!

  ykes,  04/07/2012

Nawet idąc przez najzwyklejszy las nadziwić się nie mogę, jakimś cudem to wszystko do siebie tak bardzo pasuje. Życie musi być piękne.

Do:ykes.
Jak sam wiesz - JEST! :)

  Sylwia.,  04/07/2012

To niesamowite :)

Do: Sylwia.
Masz rację, Sylwio - TO JEST NIESAMOWITE! :)

  hussair  (www),  05/07/2012

Ależ Cię natchnęło! Jakiś davincinowski fluid musiał Ci wpłynąć przez uchylone okno. ;)
Janku, krótko rzecz skwituję: OTO JEST DOWÓD BOSKOŚCI.
I jeszcze Ci powiem: jeden z najlepszych i jeden z najważniejszych artykułów, jakie Eioba widziała.

Cholera, okno muszę uchylić, może i mnie jakiś fluid się trafi...

  hussair  (www),  05/07/2012

PS: i to skwitowanie na końcu... mistrzowski klaps. ;)

Do: hussir.
O kurcze - zaraz chyba się zaczerwienię? Trzeba wziąć się w garść :)). DZIĘKUJĘ!

Pokazałeś/opisałeś -CUD ISTNIENIA- wspaniały art.

Do: Marcin Sznajder.
Dziękuję, Marcinie. Pięknie jest umieć dostrzegać piękno - dlatego też chłonę, jak i inni, Twoje przebogate w to piękno teksty.

  Elba,  05/07/2012

Nasz świat jest cudownie stworzony... A skąd wziął się przypadek...? Ciekawą odpowiedź zanjdziemy w tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?f(...)DNWrja8

Do: Elba.
Przede wszystkim - ktoś znów rąbnął Ci minus-a. I w jakim celu, dlaczego? Ufff...
A teraz - zaskoczyłaś mnie tym linkiem - tego jeszcze nie znałem - uchachałem się :)). Krótko i węzłowato!

O tak, świetny artykuł, nikt chyba w to nie powątpiewa. Chylę czoła, czytałem z zapartym tchem. Swoją drogą - czy nasza wczorajsza dyskusja była dla Ciebie motywacją do napisania go? :) Pozdrawiam!

Do: laurelina7.
Właśnie tak było nasza dyskusja dała owoc :). Po prostu zainspirowałeś mnie, jako przedstawiciel tzw. "pozytywnych racjonalnych":)). I zwykle tak bywa, że dopiero w ucieraniu się poglądów, ich wymianie coś się stwarza. Bo to zmusza do myślenia, do szukania - po prostu robi brain storming... :) I jeszcze raz - gdybym był "zły" na Ciebie, to zwyczajnie bym nie zabierał głosu. ...  wyświetl więcej

Witaj Januszu. :)
Czy na pewno do rozważań o geometrii potrzeba przymiotnika – boski(a)?
Niby w jaki sposób geometria miałaby udowodnić, że życie na ziemi zostało zaplanowane że szczegółami? Januszu, to co przedstawiłeś uzmysłowiło mi jedynie to, że geometria jest bardzo ważnym składnikiem matematyki, i że jest doskonale znana naturze. Matematycznie wszystko można opisać i obliczyć, ...  wyświetl więcej

Do: Robert Molnar.
Cześć, Robercie! :) Cześć, Robercie :). dawno Cię nie było, oj, dawno...

CYT.: "Niby w jaki sposób geometria miałaby udowodnić, że życie na ziemi zostało zaplanowane że szczegółami?"
A jak te INTELIGENTNE proporcje i zasady powstały? Same z siebie?

CYT.: "Za pomocą matematyki niejaki Mendelejew przewidział i opisał pierwiastki chemiczne... " A niepr

...  wyświetl więcej

Do: Robert Molnar.
Aha! Jeszcze co do przymiotnika "boski (-a)". Cóż, Robercie, nie ja to wymyśliłem - pojęcia te - "Boska proporcja", "Święta Geometria" - funkcjonują od starożytności... :)

  eugen,  05/07/2012

Nie każdy będzie godzien dostrzec przedstawione piękno i harmonię, czyli będą równi i równiejsi. Ci równiejsi potrafią się w tym pięknie poruszac samodzielnie a dla równych będą potrzebni przewodnicy, którzy wiedzą a reszta im wierzy bezgranicznie...
Wspaniałe i bardzo wieloznaczne opracowanie - jestem pełen uznania.

Do: Eugen.
Dzięki serdeczne, Eugen! :) "Garnek" okazał się pięknie wykonany - jaki genialny jest więc jego STWÓRCA?

A już myślałem, że nic ciekawego mnie dzisiaj nie czeka. Zaplanowana nuda kreśliła obszar wieczoru - upalnego jak kosmos w pierwszych nanosekundach po Wielkim Wybuchu albo zjonizowana zupa, która jeszcze nie ostygła. Co mnie, do diabła, podkusiło, żeby sprawdzić "popularne"??!! Szlag trafił nudę, szlag spokój ducha, szlag trafił dobre samopoczucie wynikające z dobrego mniemania o sobie.
Jan ...  wyświetl więcej

Do: Jan Stasica.
Ależ Ty masz pióro! Powiem tak: wybornie smakowite to-to, co napisałeś - o reszcie Twojego kunsztu nie wspominając. Tym bardziej cenię Twoją opinię o moim pisaniu, że przecież - z całym należnym Ci szacunkiem - super-profi się wypowiada. Powinieneś jakieś humoreski pisać - ku polepszaniu nastrojów. Bo i ubawiłeś mnie :).

A za to, że przeze mnie szlag Cię trafiał, że

...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  06/07/2012

Jan Stasica - superkomentator! :)

  miki2,  09/07/2012

Witaj Januszu!
Niektóre przykłady przytoczone przez Ciebie (zdjęcia) dotyczą tzw. "złotego kąta" czyli w przybliżeniu 137,5 stopnia (trochę bliżej to 137,50776405003785) lub 2,399963 radianów.
Co do malowideł, to nie naciągałby tego aż tak daleko, bo im więcej szczegółów na obrazie, tym więcej masz możliwości pociągnięcia sobie linii i ułożenia z nich dowolnego wzoru, wg własnego upo ...  wyświetl więcej

Do: Miki2.
Cześć! I coś dodałeś - Złoty Kąt :). Faktycznie - jest taki charakterystyczny kąt. O tym innych "cudeńkach" więcej w pracy
Aidriana O'Connor'a - The Geometry of Life [PL]:
1.http://www.youtube.com/watch?v(...)ZPKvVa0
2.http://www.youtube.com/watch?v(. ...  wyświetl więcej

  miki2,  10/07/2012

Skoro już troszkę wizualizacji, to może jeszcze jedna w temacie, krótka:

http://www.etereaestudios.com/(...)dex.htm

  liwa,  10/07/2012

pięknie zrobione, dzięki Miki za link :)
prześlicznie namalował i skonstruował nam świat ten Przypadek :) :)

  miki2,  10/07/2012

Czasami Liwo, coś mi się uda :-)
Pozdrawiam.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska