Login lub e-mail Hasło   

Kobiety wszystkich krajów łączcie się!

Niemłode, bez urody z okładek, figury modelek i ubrań od kreatorów mody, w różnych odcieniach skóry i wzroście ale każda z niełatwą przeszłością
Wyświetlenia: 1.141 Zamieszczono 06/07/2012

 

Tegoroczny ";Brave festival" odbywa się pod hasłem "Wtajemniczenia kobiet"  http://bravefestival.pl/index.php/pl/program/wydarzenia
 W czwartek w "Mleczarni" (na stolikach w patio zamiast wazonów są małe konewki) byłam na spotkaniu z dziesięcioma kobietami z brazylijskiego zespołu "Meninas de Sinha" http://www.kup-bilet.net/242701/brave-festival-2012-maninas-de-sinha-2012-07-06-wroclaw.html.

Założycielką jest Valdete Coldeiro. Opowiedziała, że jest sierotą nieznającą nawet daty swoich urodzin. Ciemnoskóra, mieszkala wśród białych, którzy dali jej tylko dach nad głową. Jako dorosła poszła wyrobić jakiś dokument i podała wymyśloną datę urodzin.
Chciała pierwszy raz wyprawić sobie urodziny ale nie udało się jej zarobić na tort, więc świeczkę do zdmuchnięcia umieściła na pudelku po butach.

Potem mieszkała w faveli gdzie zauważyła, że wiele kobiet z przychodni wychodzi ze środkami uspakajającymi. A, że nie było tam ani wody, ani prądu postanowiła skrzyknąć kobiety w dobrej sprawie.

Zaczęło się od robótek ręcznych, potem były śpiew i taniec. Tak 23 lata temu powstał zespół liczący teraz 32. kobiety. Niemłode, bez urody z okładek, figury modelek i ubrań od kreatorów mody, w różnych odcieniach skóry i wzroście ale każda z niełatwą przeszłością.

 Brazylię wyobrażamy sobie jako krainę radości i kolorów. Jedna z pań powiedziała, że dopóki nie poznała Valdete widziała tylko szarość. Teraz mają kolorowe stroje, pedicure i manicure, pięknie pomalowane paznokcie.
Jedna urodziła 11. dzieci. Inna gra na gitarze i komponuje. Wszystkie śpiewają i tańczą. Piosenki opowiadają o ich niełatwym życiu, a mają o czym.

Z widowni usadzonej w kole (tak sobie panie z zespołu zażyczyły) padło pytanie "kto im najbardziej przeszkadzał w powstaniu zespołu, występach i działalności?  Mężowie, oczywiście.

W ich faveli jest już woda i prąd, a dzięki występom w różnych miejscach powstają podobne grupy.
Na koniec panie zaśpiewały i zatańczyły trzy piosenki, każda z nich ma swoje solo. Klaskaliśmy (byli i panowie) w rytm muzyki, a gdyby było miejsce pewnie parę osób z widowni chętnie by dołączyło do pełnych temperamentu .kobiet.


 Nic tylko brać przykład i tanecznie oraz śpiewająco zmieniać swoje życie i otoczenie.

Podobne artykuły


73
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62543
70
komentarze: 107 | wyświetlenia: 14910
39
komentarze: 12 | wyświetlenia: 58012
34
komentarze: 87 | wyświetlenia: 4017
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 364416
26
komentarze: 92 | wyświetlenia: 10065
24
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3529
22
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1630
22
komentarze: 17 | wyświetlenia: 29977
19
komentarze: 3 | wyświetlenia: 9666
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4819
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 16406
16
komentarze: 7 | wyświetlenia: 30491
 
Autor
ArtykułAlodio, witaj...byłam na dwóch koncertach w Synagodze Pod Białym Bocianem... fascynujące wieczory i niesamowite kobiety... Ten gruziński zespół 10 kobiet był fantastyczny...

Agę słuchałam na koncercie w Imparcie, na Festiwalu Jazz nad Odrą:) W Starej Mleczarni załapałam się na bardzo energetyzujące bębny :)

  alodia1949  (www),  06/07/2012

Witaj Skalny Kwiecie i Zoe. Dziękuję za komentarz.
Bylam tylko na tym spotkaniu.
Upaly robią ze mnie homo ledwo sapiens, a poza tym opiekuję się 2. kotkami na jednym końcu Wroclawia, jutro w dodatku mam dress-party na drugim końcu.
Ochłodzenia pożądam jak połączenia Einsteina z Apollem i Rockefellerem :)

Karłowice-Oporów, na szczęście łączy je autobus A.

Zoe - mieszkam w Środmieściu, na trasie aut. A.

Krzyki moje panie, samo centrum :) Może spotkamy się na kawie, któregoś pięknego dnia wakacyjnego?

  alodia1949  (www),  07/07/2012

u nas wiało, blyskało, lało - bardzo
dzięki za Randy, nie znałam, muzycznie jestem bardzo zacofana :(

spotkanie? chętnie, ale nie w czasie upałów,
mój mail: alodia1949@o2.pl

Czarownice sabat chciałyby urządzić?! A urządzajcie, urządzajcie... Może przy Waszych sabatowych odprawianiach świat byłby lepszy? :)
A tu - Babcie Świata:
http://www.cialo-umysl-dusza.p(...)tu.html

dzięki za Babcie Świata.
Może i świat bylby lepszy w matriarchacie choć pracowałam w kobiecym środowisku i nie bylabym tego taka pewna.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska