Login lub e-mail Hasło   

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Nie od dziś wiadomo, iż pozycjonowanie stron jest najefektywniejszą formą marketingu. Usługa pozycjonowania strony nigdy nie była uwzględniana do kosztownych form marketingu.
Wyświetlenia: 1.397 Zamieszczono 27/07/2012
Zgłoszony przez 4 użytkowników jako spam

Ile zatem kosztuje marketing strony firmowej?
Ile należy płacić za pozycjonowanie stron? Zastanawiali się Państwo z jakiej przyczyny dominująca większość agencji interaktywnych praktykujących ten rodzaj usługi i nie prezentuje swoich cen na stronie www? Jak według Ciebie wyglądałyby butiki w których przy produktach zamiast cen widniałyby żółte karteczki z treścią: "Jesteś zainteresowany produktem? O cenę spytaj w informacji."


Agencje pozycjonerskie nie ujawniają swoich cen, gdyż w wielu przypadkach bardzo często informują potencjalnych kontrahentów o tym, że kwota jest ściśle uzależniona od wielu wytycznych. Od jakich zatem czynników zależy cena pozycjonowania firmy na dopasowane zwroty kluczowe?


Znamy wiele wytycznych mających wpływ na kosztowność wywindowania danej frazy, do nielicznych z tych zaliczamy wysokość konkurencji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że im wyższa trudność tym potężniejszy wkład pracy musi wykonać agencja reklamowa aby wywindować stronę firmową, a więc co z tym się wiąże, muszą ponosić zdecydowanie większą wysokość kosztów na wywindowanie owego słowa kluczowego w wyszukiwarce internetowej.


Liczba windowanych słów kluczowych również wpływa na wysokość pozycjonowania strony internetowej. Aby reklamowanie było wykonywane naturalnie zawsze należy reklamować stronę www na znaczącą ilość wyrażeń kluczowych. W przypadku gdy klient rozlicza się tylko z jednego słowa kluczowego to wiadomo, że płatność będzie wyższa niż przy windowaniu wielu zwrotów kluczowych. W praktyce firma promująca tylko jedno wyrażenie kluczowe musi windować stronę firmową na znacznie większą ilość fraz za które nie inkasuje opłat i dlatego za to wyliczane są dodatkowe koszty.


Skąd wiemy, że wielkość firmy ma znaczenie przy promocji strony? Praktycznie niema wpływu, jednak zrealizowane badania dały wniosek, że wielokrotnie interesujące ceny otrzymują firmy mniejsze niżeli spółki z o.o. lub s.a.. Duże biznesy przeznaczają konkretną kasę na pozycjonowanie i wycena w większości przypadków jest tak zaprezentowana, że ceny za pozycjonowanie strony prawie w całości są zrównane z budżetem jaki dana firma mogłaby przeznaczyć na promocję w Internecie.


Podsumowując kwota promocję strony sieciowej jest ściśle uzależniony od ogólnie reklamowanych słów kluczowych, liczebności reklamowanych fraz kluczowych oraz jak widać od wielkości działalności gospodarczej. Potwierdzam, że nie odradzam korzystania z ofert firm wykonujących promocję stron www, ale tylko informuję przed ogromnymi agencjami interaktywnymi wykonującymi promocję w internecie. Znacznie większe agencje interaktywne, w większości przypadków, ukierunkowują zainteresowanie na zasobność klienta. Przedstawioną wycenę przeważnie warto przeanalizować z kilkoma wysłanymi zapytaniami o takim samym zestawieniu wyrażeń kluczowych, wysyłając zapytania w dłuższych różnicach czasowych.

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2200
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 904
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1561
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 974
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 476
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1327
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1038
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1023
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 738
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 735
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 673
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 301
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 612
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1009
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 554
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska