Login lub e-mail Hasło   

Pozbądź się okularów raz na zawsze

W Polsce dostępne są specjalne soczewki fakijne korygujące średnią i dużą krótkowzroczność.
Wyświetlenia: 998 Zamieszczono 27/07/2012
Zgłoszony przez 4 użytkowników jako spam

 

Soczewki fakijne są stosunkowo nową metodą korekcji średnich i wysokich krótkowzroczności (od-6,5 D do -16,5 D), jednak ich innowacyjna skuteczność, a co za tym idzie, satysfakcja pacjentów z efektów zabiegu spowodowała, że na zachodzie soczewki fakijne stały się powszechną metodą korekcji wysokich krótkowzroczności.

Również w Polsce soczewki fakijne Acrysof ® Cachet™ firmy Alcon cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Na czym polega ich wyjątkowość?

 

Soczewka fakijna - jak to działa

To innowacyjny produkt, wykonany z najwyższej jakości materiałów, współpracujących z naturalnymi tkankami oka, przywracający pacjentom pełną ostrość widzenia oraz umożliwiający odzyskanie pełnego komfortu życia. Soczewki fakijne doszczepiane są do przedniej komory oka, między tęczówką a rogówką. Soczewki fakijne współpracują z naturalnymi soczewkami, ogniskując światło na siatkówce, aby skorygować widzenie dali. Wykonane są z miękkiego, elastycznego materiału zaprojektowanego specjalnie pod kątem budowy oka, który pozwala na jej zwinięcie i wprowadzenie przez małe cięcie w rogówce  (o średnicy 2,6 mm). Materiał, z jakiego wykonana jest soczewka pozwala na bardzo łatwe wszczepienie i zapewnia doskonałą zgodność z tkankami oka. Po wszczepieniu soczewka rozprostowuje się i jest utrzymywana na miejscu przez niewielkie elementy podtrzymujące. W razie konieczności (zła tolerancja, uraz), soczewka fakijna może zostać usunięta.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa ok.20 minut, jest mało inwazyjny dlatego nie jest konieczne zakładanie szwów, a jedynie opatrunek. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a po kilku godzinach pacjent może wrócić do domu. Podczas zabiegu wszczepiana jest najpierw jedna soczewka fakijna. Doszczepienie soczewki do drugiego oka wskazane jest po upływie 2-3 tygodni. Poprawę widzenia można zauważyć już w pierwszej dobie po zabiegu.

 

Korzyści dla pacjenta

Soczewki fakijne są doskonałym rozwiązaniem dla osób ze średnią i wysoką  krótkowzrocznością  skazanych  na noszenie niewygodnych okularów czy uciążliwych soczewek kontaktowych. Soczewki te, polecane są również pacjentom, którzy nie kwalifikują się do laserowego zabiegu korygującego wadę wzroku ze względu na zbyt dużą wadę. Zaletą tego typu zabiegu jest znikome ryzyko powikłań oraz satysfakcja pacjentów z efektów. Z badań klinicznych wynika, że aż 97% pacjentów stwierdziło, że ponownie zdecydowałoby się na wszczepienie tej samej soczewki fakijnej Acrysof ® Cachet™. Wyjątkowość tych soczewek została doceniona przez jury prestiżowego konkursu Innowacje dla Zdrowia 2011, które przyznało im pierwsze miejsce w kategorii Technologie Medyczne i Sprzęt.

Zabieg wszczepienia soczewek fakijnych można wykonać w prywatnych klinikach okulistycznych. Lista rekomendowanych klinik dostępna jest na stronie: http://www.odzyskajwzrok.pl/

 

 

 

 

 

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1373
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1232
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 656
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 776
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 814
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 514
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 488
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  awers,  27/07/2012

Soczewki marki fakju?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska