Login lub e-mail Hasło   

IELTS - nie lekceważ go!

Oceny z tego testu będą nam potrzebne, jeśli zdajemy na studia, próbujemy zdobyć pracę na Wyspach lub po prostu musimy mieć formalną ocenę naszych umiejętności językowych.
Wyświetlenia: 2.937 Zamieszczono 28/07/2012

Zapytasz pewnie: ale o co chodzi? A po prostu o ułatwienie sobie życia. IELTS - International English Language Testing System to nic innego, jak test sprawdzający, na ile opanowaliśmy język angielski. Oceny z tego testu będą nam potrzebne, jeśli zdajemy na studia, próbujemy zdobyć pracę na Wyspach lub po prostu musimy mieć formalną ocenę naszych umiejętności językowych. Zobacz, ‘z czym się je IELTS’, czyli co trzeba zrobić, żeby móc go zdać śpiewająco. 

Krok 10

Zdać IELTS to jak otworzyć sobie furtkę do największych uczelni, firm oraz instytucji zawodowych na całym świecie. Przyłóż się zatem i uzyskaj zadowalające wyniki na egzaminie. Zanim jednak do niego dojdzie – wiedz, że szykując się do IELTS masz do wyboru dwa moduły: Academic (dobry dla przyszłych studentów) oraz General Training (dla tych, którzy planują rozpocząć pracę w kraju anglojęzycznym). 

Krok 9

Moduł wybierasz oczywiście według potrzeby, a mianowicie ten, który wymagany jest przez np. uczelnię, firmę czy organizację, z którą masz zamiar ‘ubijać” interesy. Zatem – zorientuj się, co będzie Ci najbardziej potrzebne i do dzieła! 

Krok 8

Żeby zdawać IELTS, wcale nie musisz przechodzić specjalnych kursów językowych czy szkoleń. Jeśli czujesz się na językowych siłach – po prostu zgłoś się do jednego z biur British Council i zarejestruj na egzamin! Oczywiście możesz przejść kurs nauki języka – i najlepiej zrobisz, jeśli wybierzesz szkołę przygotowującą właśnie do IELTS. 

Krok 7

Termin wybrany? Zarejestrowany na egzamin? Rejestracja uprawniła Cię do bezpłatnego dostępu do „Road to IELTS” – są to internetowe materiały British Council, dzięki którym łatwiej Ci będzie przygotować się do egzaminu. A egzamin? Nie taki wilk straszny, jak go malują. Jest kilkuetapowy i zaczyna się częścią sprawdzającą Twoją umiejętność słuchania, czyli na początek… 

Krok 6

…Listening! Ta część trwa około 30 minut i w tym czasie usłyszysz 4 nagrania (monologi lub dialogi), każde o innym stopniu trudności. W czasie odtwarzania nagrań – tylko jeden raz! - odpowiadasz na pytania, dotyczące słuchanego tekstu. Uwaga! Dobrze jest od razu udzielać odpowiedzi, bo inaczej możesz nie zmieścić się w czasie! 

Krok 5

Słuchanie za Tobą? To czas na popisanie się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, czyli zabierasz się za Reading. Teraz masz 60 minut na przeczytanie dwóch testów i udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania, których jest – bagatelka! – równo 40! Niemało, oj, niemało… 

Krok 4

Powoli zbliżasz się do końca. Teraz pora na popisanie się umiejętnością pisania po angielsku, czyli etap Writing, polegający na napisaniu dwóch zróżnicowanych tekstów o określonej liczbie słów. Masz na to 60 minut. Proste, prawda? 

Krok 3

No i na koniec to, co Tygrysy lubią najbardziej ;) czyli Speaking. Stajesz oko w oko z jednym z egzaminatorów i po prostu prowadzicie rozmowę (oczywiście jej kierunek nadaje egzaminujący). Która przy dobrych warunkach atmosferycznych, panujących w sali egzaminacyjnej nie zajmie więcej, niż jakieś 11 – 14 minut. I po wszystkim.. Ufff. 

Krok 2

Co dalej? Ano czekanie. Na szczęście wyniki to nie Godot ;), więc na pewno się ich doczekasz. 13-go dnia po teście wyniki będą wysłane pocztą i otrzymasz aż 6 egzemplarzy Test Report Forms - TRF w skrócie. Owego 13 dnia wyniki będą również dostępne w Internecie, więc możesz sprawdzić, jak wypadłeś. A co mówią wyniki? 

Krok 1

Zobacz, ile punktów zdobyłeś – i już wiesz wszystko! Maksymalnie możesz zdobyć ich 9 – i wówczas IELTS przyzna Ci tytuł Expert User (znaczy się – lepszego znawcy angielskiego od Ciebie to ze świecą szukać ;) ). Jeśli wypracowałeś sobie jednak tylko jeden punkt – no cóż, wygląda na to, że jako Non User pogalopujesz do najbliższej szkoły językowej – a za jakiś czas znów przystąpisz do IELTS.. 

Źródła http://www.britishcouncil.org/pl/poland-ielts.htm http://www.ielts.org/ 

Nie zgadzasz się z tym artykułem? Masz coś do dodania od siebie? Napisz opinię w komentarzach poniżej, żeby ją przedyskutować.

--------

Studia w UK - TwojeUK.info to portal dla pracy, nieruchomości i nauki w UK.

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 1145
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1112
7
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1020
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 612
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1103
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 621
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1695
6
komentarze: 5 | wyświetlenia: 250
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 281
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 163
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142881
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 245462
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska