Login lub e-mail Hasło   

Jak doszło do tego, że Bóg Stworzył Mamonę?

/// Kiedy Bóg (Jahwe, Allach, Manitou...) powziął zamiar stworzenia świata, nie miał problemu z tym, jak to zrobić. Wystarczyło powiedzieć: Niech się stanie. Problem by...
Wyświetlenia: 2.866 Zamieszczono 29/07/2012

///

Kiedy Bóg (Jahwe, Allach, Manitou...) powziął zamiar stworzenia świata, nie miał problemu z tym, jak to zrobić. Wystarczyło powiedzieć: Niech się stanie. Problem był: Jaki stworzyć świat?

Najprościej było z człowiekiem. Człowieka stworzę na obraz i podobieństwo swoje. Postanowił i tak zrobił. 

Ale co z resztą świata?

Potrzebny był Boży Plan. Trzeba było go mieć przed stworzeniem świata w realu.

Kiedy zapadła decyzja, że świat zostanie stworzony na drodze ewolucji, należało dobrać odpowiednie prawa przyrody i stale fizyczne w taki sposób, aby po miliardach lat. człowiek podobny do stwórcy był efektem ewolucji. 

Jak wiemy, te warunki zostały dobrane w sposób idealny i plan został precyzyjnie zrealizowany.

Trudno sobie, nawet, wyobrazić skomplikowane obliczenia prowadzące do ustalenia właściwych warunków początkowych.

Nic dziwnego, że ludzie, którzy nigdy nie byliby w stanie wykonać takich obliczeń uznali Stwórcę za wszechmocnego.

Pozostanie dla nas tajemnicą na zawsze, jak udało się wystartować od takiej właśnie, a nie innej pierwszej przyczyny.

Wiadomo było również od samego początku, że gdy wytworzeni przez ewolucję ludzie zostaną wygnani z raju i będą musieli w pocie czoła zarabiać na chleb powszedni, to potrzebne im będą pieniądze.

Nikt nie będzie zbyt długo pracował w pocie czoła za friko.

Związek mamony z diabłem jest oczywisty. 

Mamona była gotowa już na początku świata. Gdy Ziemia oddzieliła się od Nieba, to zgodnie z Przygotowanym zawczasu planem stworzenia, w ziemi znajdowało się złoto w ilościach i rozmieszczeniu dokładnie takim, jakie będzie potrzebne, gdy Ewa ulegnie naciskom Szatana.

Mamona już była w ziemi, ale  bezużyteczna. Po co komu kasa w raju, gdzie wszystko jest gratis?

Gdy Ewa przystąpiła do współpracy i diabły uzyskały wpływ  na przebieg wydarzeń, mamona stała się niezbędna.

Wygląda na to, że Boży Plan polegał na tym, żeby stworzyć taką mamonę, w takich ilościach i tak na Ziemi rozmieścić, aby szatan mógł ją sprawnie wykorzystać posługując się potomstwem Adama i agentki Ewy.

Historii pieniądza nie będą tutaj streszczał. Powiem jedynie, że skrypty dłużne przekształciły się z czasem w papierowe pieniądze, które najpierw straciły pokrycie w złocie, a obecnie tracą wszelką wartość.

Zastanówcie się tylko jakich cudownych obliczeń należało dokonać przed początkiem świata, żeby włączyć do Bożego Planu taki przebieg wydarzeń.

W swoim artykule sparodiowałem ideologię, która pretenduje do tego, żeby uważać ją za naukową. 

Elementami tej ideologii są Zasada Antropiczna, Boży Plan, Monetaryzm, Samolubny Gen oraz inne podobne hasła głoszone przez zwolenników nauki religijno-prawicowej..

Przeczytaj: >>> Paradoks doskonałości

Adam Jezierski

Podobne artykuły


11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 6434
65
komentarze: 127 | wyświetlenia: 28822
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3938
31
komentarze: 47 | wyświetlenia: 5634
53
komentarze: 63 | wyświetlenia: 27097
14
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6355
41
komentarze: 32 | wyświetlenia: 7424
27
komentarze: 15 | wyświetlenia: 4730
25
komentarze: 25 | wyświetlenia: 11003
 
Autor
ArtykułSzczerze mówiąc, trudno się tutaj rozeznać z czego, poza Bogiem, Autor robi sobie kpiny. Jedno jest natomiast jasne: problem jest, lecz w głowie Autora, "stwarzającego" Stwórce na SWOJE podobieństo: niewiele wiem, nawet nie wiem ile nie wiem, ale to co wiem upoważnia mnie do kpin.
Brawo! ;-)

  sobiepan,  13/05/2013

Trochę się autor zagalopował. Uznawanie prof Dawkinsa (autora "Samolubnego genu"), za zwolennika kreacjonizmu jest pewnym nieporozumieniem. Parodia poza tym zabawna i celna :-)

@sobiepan:
Widzisz.
Dawkins zwalcza religię i ja też ją zwalczam. Jednakowoż uważam, że "samolubny gen" jest nieuprawnionym uproszczeniem. Atakowanie prac Dawkinsa jest, z mojej strony niepolityczne, dlatego prac krytykujących teorię samolubnego genu (na razie) nie publikuję..:)
Pozdr.

  sobiepan,  13/05/2013

@Adam Jezierski: To już dość stara praca i Dawkins z pewnych stwierdzeń się wycofał, ale cała praca jest cenna, właśnie dzięki tym uproszczeniom, bo staje się dostępna dla szerokiej publiczności, niekoniecznie mającej gruntowną wiedzę z zakresu genetyki i ewolucji. Ja nie jestem, jako wielbiciel Dawkinsa, obiektywny, ale myślę że to bardzo ważna praca w procesie uwalniania się od zabobonów. :-)

@sobiepan:
W sumie to jest zabawne.
Dawkins ma tylu wrogów i "wrogów" ideowych i politycznych.
Nikt z nich nie potrafi poddać "teorii samolubnego genu" druzgocącej krytyce.
Ja potrafię, ale muszę to zapisywać kodem Leonarda da Vinci...:)))

@Adam Jezierski:
Gdyby Szanowny Autor zwalczał - jak sam powiada - religię, walczyłby ze zjawiskami, które wynaturzają Boga. To przez nie są wojny, jest "wyższość" jednej religii nad drugą itp.
Lecz do tego wypadałoby (chcieć) widzieć i rozumieć różnicę między religią, a wiarą w Boga.
Nie rozumieć - rzecz ludzka. Jednak kpić z czego się nie rozumie - niech Autor sam to nazwie.

@Adam Jezierski:Wracając do naszych rozważań nad sporem Teizm kontra Ateizm, właściwie ten sam spór jest bezsensowny ot taki kolejny wypełniacz czasu którym się ludzie podniecają. Jednak chcąc rozmawiać o naturze rzeczywistości którą dzielimy pomiędzy sobą bez względu na naszą wiarę, to najpierw musielibyśmy sobie uświadomić na czym polegają ograniczenia ludzkiego poznawania natury rzeczywistości. ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Do każdego badania potrzebne są odpowiednie narzędzia.
Mikroskopem nie badamy oprogramowania, tylko np. bakterie.

@Adam Jezierski: Dobrze, a jakimi narzędziami badamy oprogramowanie w gotowych urządzeniach nie mając dostępu do kodów źródłowych ani nawet maszynowych ?

@pokrzywiony:
Działanie skomplikowanych urządzeń badamy w następujący sposób:
Pobudzamy urządzenie różnymi sygnałami i obserwujemy odpowiedzi badanego układu. Na tej podstawie wyciągamy wnioski "co jest w środku".

@Adam Jezierski: https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)dwrotna
Czy znając na jakich założeniach oparto konstrukcje i działanie oprogramowania wzrasta efektywność i dokładność tych badań ?
Skąd mamy wiedzieć na ile trzeba pobudzać tek by urządzenia nie uszkodzić i jakich odpowiedzi można się spodziewać. Uszkodzone urząd ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: W ten sam sposób bada się funkcjonowanie ludzkiego organizmu, z niego wydobywa niezbędne normy na podstawie których później można budować urządzenia wspomagające jego funkcjonowanie. To co my staramy się zrobić to wydobyć nieudostępnione nam informacje na podstawie których powstaliśmy. Takie badania dają o wiele lepsze rezultaty kiedy podchodzi się z szacunkiem do nieznanego/ nieo ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
"Wracając do naszych rozważań nad sporem Teizm kontra Ateizm, właściwie ten sam spór jest bezsensowny ot taki kolejny wypełniacz czasu którym się ludzie podniecają."

Aha, dlatego wstawiasz takie komentarze:
"Czy ewolucja to Bóg ?
Czy ewolucja myśli ?
Czy ewolucja tworzy ?
Czy ewolucja na podstawie zgromadzonych danych potrafi opracować plan

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: 'Jak dbają o stan umysłu statystyczni "Kowalscy"; ? A co z twoim umysłem? To co prezentujesz to stan agonalny.

@pokrzywiony:
Podobno Kowalski :
"Portale randkowe są fajne. Przeżyłem na nich ze 20 lat ...
Ale Twój artykuł ... "
http://eiba.pl/fz

Do tego browary:
http://www.eioba.org/files/use(...)125.jpg

oraz, cy

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
- czy ewolucja tańczy? a jak tak czy chodzi na dyskoteki?
- czy ewolucja chce wyść za mąż ?
- czy ewolucja może się rozmnażać?
- czy ewolucja śpiewa? A jak śpiewa to kiedy wystąpi w Opolu?
- czy ewolucja lubi rurki z kremem?
Maniek musisz się jeszcze mocniej naókowo pochylić nad teorią ewolucji. Jesteś jej jedyną nadzieją..

@pokrzywiony: ty czytaj co pisze pan Adaś. Ty potrząśnij mocno głową i słuchaj. Jak usłyszysz taki odgłos jak w ruletce to znaczy, że mózg wyschnęty jak orzeszek, ale jeszcze, jeszcze usiłuje pracować, jak cisza to zarzuć komentarze i zajmij się np. robótkami na drutach. Szaliki, skarpety, bereciki. Może dasz jeszcze radę.

"Wiadomo było również od samego początku, że gdy wytworzeni przez ewolucję ludzie zostaną wygnani z raju i będą musieli w pocie czoła zarabiać na chleb powszedni, to potrzebne im będą pieniądze."
Jak też będą musieli wiedzę i doświadczenie zdobywać sami metodami prób i błędów ... ;)

@pokrzywiony: ty z Korim po kilku próbach i błędach doszliście do wniosku, że lepszy zasiłek z MOPS niż deko roboty.

"Jak doszło do tego, że Bóg Stworzył Mamonę?"
Czy to Bóg stworzył mamonę ?
Według mnie jest inaczej, Bóg ofiarował człowiekowi zestaw startowy, a człowiek uznał siebie za lepszego od Boga i zaczął kombinować jak ten zestaw startowy wykorzystać by spełniać swoje zachcianki. Więc zaczął szukać sposobu jak rozproszonych ideowo ludzi spolaryzować by ich działania wzajemnie się nie znosił ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Co to jest ? Pieniądz formą trzymania ludzi przez Boga w ryzach ? Ten sam wiecznie piętnowany pieniądz ? Perła, oj mini Jahve lecimy umysłowo na straszne dno, w zasadzie wymyśliłeś że Bóg "zaszczepił" w ludziach chciwość hahaha ..........
Mnich Pustyni, Koriolan Brodaty, ci teraz dojedzie głupi tyłek, nie wspominając o Jezusie.

@pokrzywiony: "Bóg ofiarował człowiekowi zestaw startowy". Jednym w postaci wynagrodzenia i podatku, by było z czego płacić zasiłki tym, którzy są wiecznie i przez całe życie okradani przez państwo jak ty z Korim. Też ciekawym jest, jak krzywy Maniek wpadł na pomysł że może być cwańszym od twórcy tego zestawu startowego z tak dziurawym mózgiem?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska