Login lub e-mail Hasło   

Polacy stawiają na czas po pracy! (wynik badań)

Grillowanie, spacery, lekkie prace w ogrodzie – to nasze ulubione zajęcia w ciepłe dni. Z przyjemnością dzielimy je z najbliższymi – rodziną, bliskimi przyjaci&oacut...
Wyświetlenia: 666 Zamieszczono 30/07/2012

Grillowanie, spacery, lekkie prace w ogrodzie – to nasze ulubione zajęcia w ciepłe dni. Z przyjemnością dzielimy je z najbliższymi – rodziną, bliskimi przyjaciółmi i znajomymi. To główne wnioski  badania „Polacy cenią swój czas wolny” przeprowadzone przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC na zlecenie marki Żubr.

Czas wolny jest też dla nas wyznacznikiem zmian na lepsze – kiedyś mieliśmy go mniej, ponieważ tydzień pracy w PRL wynosił sześć dni. Dziś nie tylko mamy więcej czasu, ale także bardziej go cenimy. Większą ilość wolnego czasu zawdzięczamy głównie technologii, która zastąpiła pracę człowieka i uwolniła nasz czas.

Na świeżym powietrzu, w gronie najbliższych

Jak wynika z badań, po godzinach pracy najchętniej spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Czujemy się wtedy odprężeni, towarzyszy nam radość (64%), zadowolenie (63%) i wesołość (62%). Poczucie „ciężaru zdjętego z pleców” to naturalny stan, zwłaszcza po całym tygodniu pracy. Wszyscy mamy w końcu prawo do próżnowania i błogiego leniuchowania – szczególnie tego zasłużonego!

Oglądanie telewizji i inne formy spędzania wolnego czasu w domu cieszą się wśród Polaków dużą popularnością. Jeśli tylko sprzyja temu pogoda, chętnie wychodzimy na zewnątrz. Podczas letnich weekendów lubimy chodzić na spacery lub z przyjemnością oddajemy się grillowaniu w luźnej, nieskrępowanej atmosferze. Niektórzy wybierają też pracę w przydomowym ogrodzie czy na działce.

Zdecydowana większość z nas (70%) przedkłada rodzinę nad karierę. Jak się okazuje, największą przyjemność czerpiemy ze spędzania z czasu właśnie w gronie osób najbliższych.        

Dobre towarzystwo, grill, leżak i… piwo!

To najczęściej wymieniane rekwizyty, gdy myślimy o czasie wolnym. Grillowanie jest dla nas jedną z największych zdobyczy cywilizacyjnych minionego dwudziestolecia! Jeśli tylko pogoda pozwoli, oddajemy mu się z wielką przyjemnością. Grillowanie stanowi nie tylko pretekst do wyjścia   domu, ale też doskonałą okazję do odpoczynku w wąskim gronie rodziny i przyjaciół. Jego przygotowaniu towarzyszy najczęściej niepisany podział ról. Mężczyźni zajmują się rozpaleniem grilla i przyrządzaniem na nim potraw, kobiety zaś przygotowaniem sałatek i napojów, pokrojeniem dodatków. Przy grillu najchętniej sięgamy zaś … po piwo, uważając go za nieodłączny element grillowania. Na grillu piję piwo, jak każdy Polak! – podkreśla jeden z badanych. Piwo jako dodatek do grilla wybiera aż 2/3 z nas i zdecydowanie częściej przy tej okazji sięgamy po złocisty napój niż po mocniejsze alkohole. Ubiegłego lata kupując piwo na grilla, najczęściej  sięgaliśmy po markę Żubr.

– Podczas ciepłych miesięcy, wiosną i latem, jednym z najchętniej spożywanych napojów jest piwo, które podane w odpowiedniej temperaturze idealnie orzeźwia – stąd jego popularność. Piwo doskonale komponuje się też z daniami serwowanymi z grilla, dlatego jest napojem zdecydowanie najczęściej pitym podczas grillowania – zapewnia Michał Kopik, piwowar i sędzia piwowarski.

Postawmy na małe przyjemności

Przed nami jeszcze wiele ciepłych wieczorów po pracy, słonecznych weekendów i wakacyjnych wyjazdów, które sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny i przyjaciół – czyli właśnie tak, jak lubimy najbardziej. Cieszmy się chwilami beztroski, bo właśnie tak smakuje lato. 

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 828
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 888
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 287
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 896
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1502
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 704
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1593
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1330
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 656
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 349
11
komentarze: 165 | wyświetlenia: 282
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 434
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 930
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 670
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 839
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska