Login lub e-mail Hasło   

Wszechobecne Reklamy

Reklamy, ile ich dzisiaj widziałeś? jeśli oglądałeś tv, szedłeś przez miasto i przeglądałeś gazetę, to może i ponad tysiąc różnych form reklamy zobaczyły Twoje oczy.
Wyświetlenia: 751 Zamieszczono 31/07/2012

Reklama, jesteśmy do niej przyzwyczajeni, jest na każdym kroku, stopniowo przybywało reklam więcej i więcej i stopniowo nas to do tego przyzwyczajało, ale gdyby obywatel z przeszłości nagle znalazł się w świecie współczesnym to dostrzegł by ogromną różnicę pomiędzy tym jak było i jak jest.

Najpierw w telewizji pojawiały się krótkie reklamy pomiędzy filmami, później w trakcie filmów i programów, teraz reklamy są nawet pomiędzy reklamami. Wchodzisz na Internet i zamykasz mnóstwo wyskakujących okienek, pozostają jeszcze te reklamy po bokach strony. Włączasz radio i słyszysz reklamy, dźwięk przychodzącej wiadomości, patrzysz kto napisał a tu.. oczywiście reklama. Jedziesz tramwajem wzdłuż ulicy mnóstwo banerów reklamowych, także reklamy zasłaniające całe budynki.

Prane głowy ludzkie są na każdym kroku, nawet jeśli Ci się wydaje, że nie jesteś podatny na reklamy, to właśnie Ci się wydaje, wybierając produkty w sklepie za pewne kupisz to co jest bardziej znane, to co przywołuje skojarzenie, że jest znaną marką a jest znane z powodu reklam.

Reklamy mącą w głowach i manipulują ludźmi i sprawiają, że wiele pieniędzy jest niepotrzebnie marnowanych. Kupujemy to co wcale nie jest potrzebne ale dlatego, że spodobało nam się to na reklamie. Powkręcani ludzie oglądający tv mango czy inne telezakupy muszą mieć te wszystkie cudowne produkty, wszystko robiący mikser, opaski magnetyczne cudownie leczące, plastry wyciągające toksyny z organizmu.

Reklamy zajmują coraz więcej przestrzeni w miastach i coraz więcej czasu antenowego a wszystko przez rządze pieniądza. Bo reklama daje ogromne pieniądze. Jeśli miliony ludzi zobaczą reklamę makaronu, to na pewno ten makaron będzie się świetnie sprzedawał, z kolei telewizja dostaje ogromne pieniądze za udostępnienie kilku sekund dziennie czasu antenowego.

Z tą wszechobecną i prześladującą na każdym kroku reklamą władza walczyć nie będzie. Reklama z punkty widzenia gospodarki jest bardzo pożyteczna. Więcej ludzi kupuje produkty, więcej tych produktów wytwarzają firmy, w tym celu kupują więcej materiałów potrzebnych do wykonania danego produktu, oczywiście zawsze jak coś kupujemy to w cenie jest wliczony podatek. W ten sposób całe życie za każdym razem w sklepach płacimy podatki. Więc firma w celu zwiększenia produkcji zatrudnia też więcej ludzi. Każdy legalnie pracujący ma zawsze odciągany od wypłaty podatek. Firma produkuje więcej i więcej i im bogatsza jest tym większy płaci podatek od dochodów.

Ale czy dobry jest sens współczesnej gospodarki kapitalistycznej, w której to gdyby rządzący dążyli do tego by ludzie nie byli manipulowani i nakręcani do dużych zakupów, to doszło by do wielkiego kryzysu gospodarczego.

Nie można zaapelować do obywateli by nie kupowali dziesiątych niepotrzebnych butów a zamiast tego dali dla potrzebujących lub odłożyli na przyszłość, bo nie wiadomo ile jeszcze i jakich kryzysów może być w przyszłości.

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2200
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 904
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1561
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 974
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 475
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1327
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1038
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1023
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 738
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 735
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 673
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 300
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 612
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1009
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 554
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ja podczas oglądania filmu, widząc kolejną reklamę po raz kolejny, popadam w agresję, mam ochotę wziąść telewizor i wyrzucić przez okno :-)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska