Login lub e-mail Hasło   

Poleć coś dobrego swojemu przyjacielowi

Wolisz przysłowiową rybkę na talerzu czy wędkę? Jeżeli wędkę, to czytaj dalej. Zapraszam.
Wyświetlenia: 1.064 Zamieszczono 01/08/2012

Często polecam moim znajomym różne rzeczy; filmy, muzykę, zabawne zdjęcia czy coś innego, co mnie osobiście zachwyciło. Robię to odruchowo, znalazłem coś fajnego, to udostępniam na facebooku, twiterze, skype. To normalne. Zapewne i Ty tak robisz. Ta prosta czynność może wiele zmienić, trafić na moment w życiu tych ludzi, kiedy potrzebują wsparcia, czy chociażby uśmiechu. Wielokrotnie spotkałem się z tym, że po umieszczeniu czegoś na facebooku, dostaję komentarz w stylu „ale trafiłeś” czy „własnie tego było mi trzeba”. Takie chwile są bardzo miłe. Zapewne i Ty takie masz.

Od wielu lat zastanawiam się nad taką myślą, czy mogę zrobić coś, co pomoże wielu ludziom? Jest to dla mnie bardzo ważne. Czym mogę pomóc ludziom odmienić ich los, wpłynąć na zmiany w ich życiu? Wiem, że człowiek potrzebuje bliskości, ciepła, miłości ale nie tylko. Potrzebuje również czysto przyziemnych rzeczy, jak jedzenie, praca, pieniądze. Bez tego ostatniego trudno dzisiaj żyć.

I tutaj mam problem, zresztą nie tylko ja. Ludzie chętnie przyjmują rzeczy, które niczego nie zmieniają w ich życiu. To nie jest tylko moim spostrzeżeniem, wielu światłych również do tego doszło. Aby nie być gołosłownym odwołam się do Twoich doświadczeń. Znasz ludzi, którzy obiecują sobie zmiany w swoim życiu, czy to naukę języka, schudnięcie kilku kilogramów, poranne bieganie, zdrowe jedzenie, itd. Wiesz dlaczego im nie wychodzi? Ponieważ to wymaga zmiany w ich życiu.

Dopóki ludzie dostają przysłowiową rybę na talerzu, wszystko jest ok. Gorzej jak zamiast ryby ktoś chce im dać wędkę i nauczyć łowić. Uważam, że właśnie tego ludziom brakuje. Każdy z nas ma swoje nawyki, sam wiem jak trudno je zmienić ale nie ma innego wyjścia. Robiąc to samo dzisiaj, co robiło się wczoraj, można z całą pewnością powiedzieć, że jutro będzie takie samo tak dzisiaj. Budda kiedyś powiedział, „chcesz znać swoją przyszłość? spójrz na to, co robisz dzisiaj.”

Czy jesteś gotowy na zmiany?
Licencja na sukces

licencja na sukes

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1539
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2691
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1291
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3204
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2107
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2107
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1064
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1024
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 507
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2532
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 856
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3518
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska