Login lub e-mail Hasło   

Bez pracy i kasy

Bez tradycyjnej pracy da się żyć i dobrze prosperować. W tym artykule przedsawie zaledwie kilka z wielu alternatywnych rozwiązań
Wyświetlenia: 937 Zamieszczono 01/08/2012

Jakie są alternatywy?

Oczywiście pierwsze co się nasuwa to własny biznes. Oczywiście wcale nie jest łatwo wymyśleć coś co będzie na pewno dochodowe i przebije się przez całą konkurencję, ale mając łeb na karku, dobrą analizę rynku i dostęp do przydatnych informacji da się rozkręcić własny biznes, nawet w tak zbiurokratyzowanym kraju jak Polska.

Kolejną alternatywą jest zarabianie przez Internet. Tu też trzeba być ostrożnym, gdyż wiele ofert jakie znajdziecie jest zwykłym oszustwem i naciąganiem. Unikajcie tak zwanych surf-barów, które oferują grosiki zarobków, wypłata możliwa jest po uzyskaniu np. 10 zł a te 10 zł zarobicie po trzech miesiącach. Oczywiście że to strata drogocennego czasu a często też nawet tych swoich kilku złotych tak naprawdę nie zobaczycie. Aby naprawdę dzięki Internetowi zarabiać porządne pieniądze, to trzeba sporo wkładu włożyć.

Pierwszą możliwością jest tworzenie stron internetowych. Trzeba się tego nauczyć, trzeba umieć stworzyć takie strony, które wyglądem i treścią będą zachęcały. Zachować przynajmniej podstawowe formy bezpieczeństwa aby nie okazało się, że cały wysiłek poszedł na marne po włamaniu na naszą witrynę. Trzeba także poświęcić parę groszy na wypozycjonowanie i rozreklamowanie strony, gdyż sama strona bez pozycjonowania jest jak domek postawiony w środku Syberii bez żadnej drogi dojazdowej, domek, którego na pewno nikt nie odwiedzi. Ale na czym polega zarobek poprzez tworzenie stron internetowych? Po pierwsze, jeśli Twoja strona zyska odpowiednią popularność, możesz zamieszczać na niej reklamy, zawierając odpowiednie umowy, można uzyskiwać dochody od kliknięć ludzi w te reklamy. Kolejna możliwość to zostać dobrym webmasterem i tworzyć dla innych strony na zlecenie. Jeszcze inna możliwość to poprzez utworzenie wielu stron i posiadanie różnych hostingów, można sobie stworzyć tzw zaplecze do pozycjonowania. Dzięki temu możemy pozycjonować innym osobom ich strony poprzez umieszczanie linków do stron na swoich serwisach.

W Internecie możesz też wykorzystać swoją wiedzę do zarabiania pieniędzy. Np. napisz ebook, napisz coś dobrego i naprawdę przydatnego, czy o handlu w internecie czy też o radzeniu sobie z żoną, życiu seksualnym lub przepisy na najsmaczniejsze kanapki. Tak napisanego ebooka, rozreklamuj w internecie, aby się sprzedawał dobrze, nie chcij wygórowanej ceny, bo wówczas żaden klient może się nie znaleźć. Dobrą ceną będzie np. 5 zł, co dla nikogo nie będzie obciążeniem. Ale za to piszesz tylko raz a przez całe lata mogą wpadać dodatkowo te piątki do kieszeni.

            Jeśli też posiadasz wystarczającą wiedzę i umiejętność jej przekazywania, możesz dawać korepetycje. Co lepszy korepetytor w dużym mieście, gdzie jest więcej potrzebujących potrafi zarabiać powyżej średniej krajowej, nie mając na głowie szefa i nie odprowadzając od tego żadnych podatków.

W dodatku nie tylko świetnie sprzedają się korki z matmy czy angielskiego, ale także z gry na gitarze, grafiki komputerowej, tworzenia stron, obsługi programów typu photoshop czy autocad. Możesz też pisać wypracowania, sprawozdania, referaty a nawet prace licencjackie, inżynierskie i magisterskie.

Przeciętny wynagrodzenie za napisanie pracy magisterskiej to około 3 tyś złotych.

            Kolejną możliwością zarabiania jest handel poprzez serwisy internetowe, walutami, akcjami czy surowcami. Tu można zarobić majątek, można też majątek stracić. Tak jak wszystkie formy zarobku alternatywnego wymaga to wiedzy, cierpliwości, mocnych nerwów i ciągłej nauki. Sprawa nie jest taka łatwa. Ale znając podstawowe zależności ekonomiczne można wykorzystywać nadarzające się okazje by zarobić świetne pieniądze. Gdy usłyszysz rano w wiadomościach, że w którymś kraju doszło do wielkiej klęski albo że bezrobocie lub inflacja okazały się być dużo większe lub dużo mniejsze niż zakładano, że ministerstwo finansów wyprzedało lub wykupiło wielką ilość obligacji lub bonów skarbowych by zmniejszyć dług publiczny, czy też gdy przyjdzie wiadomość, że zapasy ropy naftowej czy złota są znacznie mniejsze niż się wydawało. To są okazje, w których inwestując kilka tysięcy złotych i używając dźwigni finansowej można zarobić kilkadziesiąt tysięcy lub więcej. Jednak pamiętajcie, że w grze o takie pieniądze bardzo ważna jest umiejętność bycia opanowanym dobrym inwestorem a nie hazardzistą.

            Umiejętność dostrzegania okazji, wykorzystywania ich i dobrego handlowania również są bardzo przydatne. Niektórzy zarabiają krocie umiejąc kupować taniej auta i sprzedając drożej, czy kupując auta i sprzedając na części. Kupując coś taniej w mieście a sprzedając drożej na allegro. Duża popularnością inwestycyjną ostatnich lat są monety. Zarówno monety stare o wartości historycznej, jak i monety okolicznościowe. Największy zysk jest na emitowanych przez NBP monetach złotych. Ich jest zawsze mały nakład, jak czegoś jest mało to jest cenne i cena też szybko rośnie. W dniach gdy można wykupić nowe złote monety, ustawiają się przed NBP długie na pół kilometra kolejki, czasem ludzie zajmują miejsce w kolejce już dzień wcześniej a wszystko dlatego, że jest możliwość po wykupieniu monety w NBP sprzedać ją już po kilku dniach z dużym zyskiem.

Dla przykładu moneta cała ze złota z okazji mistrzostw europy w piłce nożnej o nominale 500 zł, kosztująca 16 000 zł na drugi dzień została wystawiona na allegro za 21 000 i została szybko sprzedana. To daje zarobek 5 tysięcy złotych w dwa dni. Dwie średnie krajowe w dwa dni.

            Kolejny coraz bardziej popularny środek zarabiania to poszukiwanie skarbów. Brzmi zabawnie ale poszukiwaczy skarbów jest coraz więcej i więcej. Współczesna metoda poszukiwania skarbów opiera się przede wszystkim na wyrobach wykonanych z metali, bo dzięki temu można ich poszukiwać za pomocą wykrywaczy metalu. Metoda ta jest o tyle korzystna, że każdy absolutnie każdy metal jest cenny i bez problemu można zamienić go na pieniądze. Z tym że jest dosyć duża rozpiętość pomiędzy cenami metali. Np. najtańsze żelazo to tylko około 50 groszy za kilogram, taka sama ilość złota to obecnie około 180 000 zł. Warto zaopatrzyć się w magnes i mało warte żelastwo, które sobą nic cennego nie prezentuje po prostu wyrzucać, ale każdy metal, którego magnes nie przyciąga jest już dużo więcej warty. Poszukiwacze skarbów przede wszystkim jednak nie liczą na same metale, tylko na cenne monety. Od pradawnych czasów ludzie używali monet jako pieniędzy. Tak samo jak dziś bardzo łatwo jest znaleźć jakiegoś drobniaka bo ktoś go zgubił, tak samo zawsze ludzie gubili pieniądze. Dzięki temu za pomocą wykrywacza można natrafić na bardzo cenne okazy. Im starsza moneta i jeszcze wykonana ze złota lub srebra, tym cenniejsza ona jest. Ale nie tylko tu jest możliwość. W nie tak dawnych czasach, bo w XX wieku odbyły się dwie wielkie wojny światowe. Zasięg działań był tak ogromny jak nigdy dotąd, także tylu żołnierzy i sprzętu nigdy wcześniej nie przedzierało a jednocześnie ogromna ilość poległych i wielka ilość zbrodni żołnierzy niemieckich i radzieckich rabujących ludzi i domy ze wszystkiego co się dało i co później ginęło podczas bitwy lub było zakopywane bo uniemożliwiało szybką ucieczkę. Cennymi znaleziskami są także wszelkiego rodzaju bagnety, szable, hełmy, mundury, dokumenty. Można tym zarówno przehandlować jak i dobroczynnie oddać do muzeum. Wielkimi zarobkami z tego tytułu cieszą się poszukiwacze na plażach tych najbardziej znanych na świecie, na których wypoczywa ogromna ilość bogaczy z całego świat. Tam poszukiwacze niemal każdego dnia znajdują pieniądze co się ludziom z kieszeni powysypywały i zakopały w piasku, ludzie zostawiają też zegarki, naszyjniki, całe portfele itp. Co lepszy poszukiwacz doszukał się już w takich miejscach ponad kilogram złota, kilka kilogramów srebra i bardzo dużą ilość gotówki. Należy też zauważyć, że dzięki poszukiwaczom skarbów, tak samo jak dzięki ubogim śmieciarzom wiele zawdzięcza ekologia i ekonomia. Cenne metale nie marnują się pochowane pod ziemią a wracają do obiegu, cenne znaleziska są wykopywane zamiast być nieznane.

            Kolejna możliwość, wcale nie sprawdza się dobrze w naszym kraju, ale też jest możliwa do wykonania. Mianowicie poszukiwanie złota. Niestety u nas w Sudetach godzinami trzeba by się napłakać żwiru z rzeki i wiedzieć jak to robić by mieć z tego chociażby 100 zł ale można się przyłożyć, zrobić lub zakupić odpowiednią maszynerię, która już będzie dawała efekt wielu jednocześnie pracujących osób. Największe za to w tym możliwości są w miejscach takich jak: Alaska, Kalifornia czy Australia, są to miejsca najbardziej obfite w najdroższy metal świata. Tam co niektórzy szczęściarze za pomocą wykrywaczy metalu potrafią znajdować duże złote samorodki, których cena jest jak mieszkania.

            Uprawa roślin i chów zwierząt również zawsze były opłacalne. Przy dzisiejszych cenach wystarczy kilka kur dla dodatkowego zysku, jaja od naturalnie zdrowo hodowanych kur sprzedają się już po cenie 1 zł za jajko. Także własne ule to dobra inwestycja. Ceny prawdziwego zdrowego miodu są bardzo wysokie. Pszczoły wytwarzają też takie cenne produkty jak: mleczko pszczele, pyłek pszczeli i wosk pszczeli. Ostatnimi laty bardzo niepokojące są sygnały, że ilość pszczół bardzo drastycznie maleje, przez to każdy hodowca pszczół robi dobry uczynek umożliwiając pszczółkom bezpieczne rozmnażanie się. Dodatkowo wpływa to pozytywnie na uprawę roślin w pobliżu, gdyż więcej pszczół to szybsze zapylanie tych roślin. Można na podstawie tego ubiegać się o dotacje.

   

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1539
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2647
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1286
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3176
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2103
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2106
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1061
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1007
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 490
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2514
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3515
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska