Login lub e-mail Hasło   

Rzeczywistość Opinia i Ocena

Rzeczywistość jest tylko jedna. Zaistniałe zdarzenia wystąpiły tylko raz i miały swoją ścisłą postać. A jednak można usłyszeć tyle różnych osądów i opinii na ten temat.
Wyświetlenia: 1.128 Zamieszczono 05/08/2012

Jedna pani mówi: jest fatalnie i nie wiem jak to dalej będzie. Podczas gdy jej mąż na to: przecież jest dobrze, czemu Ty ciągle narzekasz.. Podczas gdy jedna osoba rozpacza, że nie pojedzie na wakacje inna osoba w kraju ogarniętym wojną, spokojnie mówi, że jakoś to będzie, przetrwamy i damy radę.

Wszystko ma swoje wady i zalety, każda, absolutnie każda sytuacja. Nie ma złego co by na dobre nie wyszło a i to co oceniasz jako dobre na pewno też ma wiele swoich wad. Najlepsze co możesz zrobić by Twój osąd czy też Twoja opinia była jak najlepsza to bez emocji sobie przeanalizować i zrobić bilans plusów i minusów. Nie przejmuj się niczym skoro nie wiesz jak to będzie na prawdę. Jeden gość cieszy się z awansu, wybiega ucieszony i wpada pod auto, podczas gdy drugi zmartwiony, że stracił pracę, znajduje w drodze do domu kupę szmalu.

Przytoczę tu starą chińską przypowieść: 

„Był sobie pewien mądry gospodarz. Miał on piękną klacz sąsiedzi i znajomi zazdrościli mu jej i mówili że ma wielkie szczęśćcie. On odpowiedział im – Być może. Pewnej nocy klacz spłoszona burzą uciekła z zagrody. Znajomi gospodarza współczuli mu i ubolewali nad jego stratą mówiąc że spotkało go nieszczęście, a on odpowiedział – być może. Za parę dni klacz wróciła a z nią piękny dziki ogier. Gospodarz z synem zamknęli oba konie w zagrodzie a gdy dowiedzieli się o tym ludzie mówili mu że ma wielkie szczęście, a on odpowiedział im – być może. Pewnego dnia syn gospodarza chciał dosiąść nie ujeżdżonego ogiera. Niestety spadł z niego łamiąc sobie nogę. Ludzie gdy o tym usłyszeli współczuli gospodarzowi i mówili że spotkało go nieszczęście. On odpowiedział im – być może. Gdy syn leżał chory przez wieś gospodarza przechodziło wojsko w celu poboru młodych mężczyzn do armii cesarskiej. Tak oto syn gospodarza uniknął poboru gdy tym czasem inni młodzi mężczyźni zostali wcieleni do armii. Ludzie widząc to gratulowali gospodarzowi i mówili że spotkało go wielkie szczęście a on odpowiedział im – być może.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1539
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2664
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1286
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3176
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2103
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2106
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1061
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1008
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 490
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2531
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3515
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

To prawda. Czasami zapominamy, że to, co nas cieszy, niekoniecznie musi cieszyć kogoś innego.

Często nie dostrzegamy wielkiego szczęścia jakie nas spotyka a nazywa się zdrowie ;-)

http://www.jewelrys-swarovski.com/, http://www.hollister-clothings(...)e.com/, http://www.long-champoutlet.com/, http://chiefs.nflvstore.com/, http://www.mizun ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska