Login lub e-mail Hasło   

Mój ranking

Z - l e k k i m - przymrużeniem oka
Wyświetlenia: 1.514 Zamieszczono 05/08/2012

Zazwyczaj rankingi sporządza się po to, żeby wyłowić i zwizualizować zestawienie osób najwybitniejszych, najzdolniejszych, grupy na przykład zawodów cieszących się największym szacunkiem, partie polityczne cieszące się największym poparciem, itd., itp. Rankingi są jak  szczyty górskie, wiadomo jednak, że w każdych górach są również doliny. Czasami może więc warto odwrócić te  podstawowe założenia i ułożyć zupełnie inny ranking. Na próbę ułożyłem ranking kilku grup osób prawdopodobnie najbardziej szkodliwych dla naszej ojczyzny i najbardziej pasożytujących na nas, czyli na społeczeństwie.

1.Wyszło mi, że na pierwszym miejscu w tym odwróconym rankingu muszą znaleźć się POLITYCY. Żadne państwo ich nie potrzebuje, a w każdym jakoś się pojawiają w nadmiarze. W naszym kraju zmuszają wszystkich, żeby sami się finansowali, tylko ich polityków mamy finansować my podatnicy.

2.Na drugim miejscu postawiłbym KAPELANÓW. Odnosi się to tylko do Polski, w żadnym innym kraju nie ma z nimi problemu. Skoro mamy taką wspaniałą łączność z Panem Bogiem, zapewnioną przez tysiące, a może nawet dziesiątki tysięcy kapelanów, to dlaczego tak źle się dzieje w naszej służbie zdrowia, policji, wojsku, szkolnictwie, kolejnictwie, itd. Wychodzi na to, że Pan Bóg nas nie lubi, albo chce, żebyśmy zredukowali etaty kapelanów.

3.Trzecie miejsce w moim rankingu zajmują KOORDYNATORZY, różnej maści urzędnicy odpowiedzialni za zgrywanie ze sobą robót budowlanych. Ilekroć  patrzę na nowiutki lub świeżo budowany z polbruku chodnik, zastanawiam się ile razy będzie on jeszcze zrywany, żeby ułożyć pod spodem jakieś kable. To właśnie dzięki tym ludziom mamy w Polsce nigdy niedokończone budowy, szosy wiodące do nikąd i mosty bez wjazdu.

4.Na czwartym miejscu uplasowali się CELEBRYCI, których nasza telewizja do obrzydzenia pokazuje w różnych serialach o wyimaginowanym świecie, zupełnie innym od tego, który znam. Celebryci nie są aktorami i właściwie jedyne co potrafią to pokazywać się i te seriale w sumie robią ludziom g.... z mózgu. Podobno wszyscy chcą ich oglądać, a w dzisiejszych czasach telewizja nie pokazuje tego co warto zobaczyć, tylko to co ma dużą oglądalność.

To pierwsze miejsca w moim prywatnym rankingu, zapewne ty też masz swój własny i być może obstawiasz inaczej.

Podobne artykuły


13
komentarze: 23 | wyświetlenia: 1246
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 4068
11
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2437
8
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2024
22
komentarze: 38 | wyświetlenia: 4018
20
komentarze: 85 | wyświetlenia: 3737
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1600
15
komentarze: 16 | wyświetlenia: 3651
14
komentarze: 24 | wyświetlenia: 2573
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15518
11
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2012
6
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5122
34
komentarze: 29 | wyświetlenia: 11572
 
Autor
ArtykułWybacz mi Barkarzu...Odpowiadam pod wpływem impulsu.
Otóż przedstawione osoby w rankingu,czytają toto i rechoczą. Mając w najgłębszym poważaniu tego rodzaju oceny i opinie.
To my nimi się zajmujemy, my je oceniamy, my stawiamy je na jakiejś cokoły, rankingi.
Powinienem na tym zakończyć. Lecz nie, nie zakończę.
Do puki my ich i całej ich 'tfurczości"nie nazwiemy i nie oc ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  05/08/2012

To chyba nie jest takie łatwe do zreslizowania. No bo, w którym miejdcu wykonać cięcie?.Przecież dość duża część społeczeństwa tak naprawdę nie ma pojęcia kto na nich pasożytuje.

Ależ wiemy. Brak nam jedynie zdeterminowania.
Jeśli brakuje nam pewności, wytnijmy jeden palec więcej, bolesne, wiem, "nie żałuj róż gdy płonie las".

Dopóki - dopóty.

Barkarzu, swietne i trafne obserwacje....
Do wymienionej przez Ciebie "Bandy Czworgu" dodalbym manipulujacych opinia publiczna "dziennikarzy" (taki pan Terlikowski) zwykle pozostajacych na uslugach okreslonych politycznych sponsorow badz probujacych sie utrzymac na fali polityczno-medialnej koniunktury...
Przyklady : "Zamach smolenski", "Tragifarsa z Krzyzem na Krakowskim Przedmiesci ...  wyświetl więcej

  berni*,  09/08/2012

Wszystkie te wymienione grupy, do wora i do Wisły! Czas pozbyć się chwastów. Pozdrawiam.

  hussair  (www),  10/08/2012

:)

Jakże zgodny to ranking z moim, ale jak powyżej napisał jotko dziennikarzy dorzucić już się nie zgadam, bo oni są tylko na usługach powyższych i okłamują nas. To samo jednak robią wszelkiej maści marketingowcy, bankierzy, przedstawiciele handlowi, którzy wciskają nam ciemnote i próbują okraść z reszty pieniędzy.

  azet,  10/08/2012

a w jaki to sposób sami obywatele mieli by móc kierować państwem? czy taki kierujący państwem obywatel nie stałby się automatycznie politykiem? Po co więc cała ta zabawa?
Kiedyś narzekali nasi obywatele, że nie rządzą nami robotnicy i chłopi, lecz "nomenklatura". A czymże stałby się robotnik i chłop, gdyby wszedł do rządu? Czy nie "nomenklaturą"?
W porównaniu z różnymi prezesami dziw ...  wyświetl więcej

  Tomasz Het  (www),  17/08/2012

Nawet ciekawe, choć takie jak by bez czegoś istotnegoDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska