Login lub e-mail Hasło   

“Grób nieznanego gwałciciela”...

... czyli o relatywizacji historii i... zaskakujących skutkach hitlerowskiego darwinizmu.
Wyświetlenia: 6.389 Zamieszczono 07/08/2012

"Przede wszystkim nie chcę niczego od Zachodu – niczego dzisiaj i niczego jutro (...) Muszę jednak mieć wolną rękę na Wschodzie." - Hitler - sierpień 1939 

"Wszystkie moje przedsięwzięcia są skierowane przeciw Rosji. Jeżeli Zachód jest zbyt tępy lub ślepy, by to pojąć, będę zmuszony dojść do porozumienia z Rosjanami, obrócić się i uderzyć na Zachód, a po jego pokonaniu ponownie zwrócić się z całą siłą przeciwko Związkowi Sowieckiemu." - Hitler, sierpień 1939

"Wystarczy tylko pchnąć drzwi i cała przegniła budowla zawali się z trzaskiem."
 - Hitler do Jodla przed atakiem na ZSRR.

"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość." - Hitler na zjeździe prawników niemieckich.

"Jeśli teraz szkodzę Rosjanom, to tylko dlatego, że inaczej oni szkodziliby mi. Tak robi i dobry Bóg: rzuca nagle masy ludzi na ziemię i niech się każdy sam martwi o siebie. Jeden zabiera drugiemu, i koniec końców pewne jest tylko to, że zwycięża silniejszy."      - Hitler - "Rozmowy przy stole", 1941 

Gdy pytano Hitlera dlaczego nie próbuje dogadać się za Stalinem (kiedy jeszcze miał na to jakieś szanse), odpowiedział:
"To nie ma sensu. Nawet gdybym się z nim jakoś dogadał, musiałbym znowu na niego uderzyć. Nic na to nie poradzę." - "Rozmowy przez stole."


SS-mani z Einsatzgruppen podczas urzeczywistniania "dziejowej cywilizacyjnej misji" na Wschodzie. Niby zwyczajni ludzie, przeważnie panowie w średnim wieku, których "obowiązki służbowe" oddzieliły od ukochanych rodzin... żon i dzieci. Byli wsród nich prawnicy, nauczyciele, urzędnicy skarbowi...

*

O ile pomniki żołnierzy radzieckich z okresu II Wojny światowej nadal budzą wśród Polaków wiele - nie zawsze zdrowych - emocji o tyle nie zauważam podobnego zjawiska u  „pokonanych/wyzwolonych” ale zawsze trzeźwo myślących, pragmatycznych Niemców.

Przekonałem się o tym przed paroma laty odwiedzając z wycieczką Pomnik Żołnierzy Radzieckich wzniesiony w Treptower Park w Berlinie ku czci 80 tys. czerwonoarmistów, którzy masowo ginęli w czasie walk o stolicę III Rzeszy tylko po to aby ją zdobyć za wszelką cenę na święto 1-go Maja. Jako ciekawostkę chciałbym zaznaczyć, że przy jego wznoszeniu wykorzystano materiał budowlany z ruin gigantomańskiej kancelarii Hitlera (cokół pomnika z ponizszej fotografii).

Nad wojskowym cmentarzem wznosi się pomnik Matki Rosji opłakującej swe dzieci i posąg radzieckiego sierżanta niosącego niemiecką dziewczynkę uratowaną z nurtów rzeki i depczącego swastykę.

Do dziś przed pomnikiem odbywają się uroczystości w rocznicę Dnia Zwycięstwa ( 9 Maja ). Jest on miejscem oddawania hołdu żołnierzom poleglym w walce z faszyzmem nie tylko dla weteranów wojennych z krajów byłego Zwiazku Radzieckiego. Począwszy od roku 1995, 9 maja w każdą rocznicę kapitulacji III Rzeszy niemieccy antyfaszyści trzymają wartę honorowa przed Mauzoleum.

 Władze Berlina utrzymują pomnik i jego otoczenie w idealnym stanie. Od upadku "Muru berlińskiego" odnotowano zaledwie jeden poważniejszy przypadek ataku graficiarzy.

Po zjednoczeniu Niemiec nawet najbardziej prawicowym politykom nie przyszło do głowy aby kwestionować historycznych wydarzeń, które to Mauzoleum upamiętnia jak i jego znaczenia dla Narodu Niemieckiego. 

*

Wspominam o tym pomniku rownież z bardzo osobistego powodu.

Otoż odwiedzając ten cmentarz przed kilkoma laty byłem świadkiem “żartu” amerykańskiego turysty (jak się później okazało niemieckiego pochodzenia), który dość demonstracyjnie określił to miejsce: “the tomb  of the unknown rapist" “grób nieznanego gwałciciela” . Reakcje Amerykańskich i Brytyjskich turystów jak i starszych i młodszych Niemców - obecnych podczas tego incydentu były zupełnie odwrotne do tych jakich prowokator oczekiwał.

Może Niemcy zdają sobie sprawę, że cena jaką przyszło im zapłacić w czasie i po II Wojnie światowej była znikoma w porównaniu z ceną jaką zapłaciły narody zakwalifikowane przez ich jako “podludze”.

Przynajmniej kraje antyhitlerowskiej koalicji po wojnie dały Niemcom szansę rozpoczęcia świeżego startu, nowego życia w rodzinie narodów europejskich. Żadnemu Niemcowi czy Austryjakowi nie odebrano prawa do bycia człowiekiem…. nawet sądzonym w Norymberdze zbrodniarzom wojennym.

*

Poniższe zdjęcia i cytaty dedykuję zwłaszcza młodym Niemcom.

To, że dany naród ma wspaniałą kulturę i przemysł/technologię nie upoważnia go do niewolenia swoich sąsiadów. Produkcji wysokiej jakości samochodów czy budowie najlepszych w Europie autostrad musi towarzyszyć wysoka moralność i humanizm. Jesteście zbyt ważnym Narodem europejskim aby po raz kolejny popełnić ten sam błąd wybierając ludobójców na czołowe funkcje państwowe w Waszym Kraju. 

Jak najbardziej możecie być dumni z Goethego, Schillera, Kanta, Schopenhauera a nawet Marksa, Nietzsche, Heideggera czy Ratzingera jednakże Auschwitz, Treblinka, Sobibór, Ponary, Babi Jar… w annałach światowej cywilizacji na zawsze pozostaną  "Świątyniami Upadku (Niemieckiego) Rozumu."

Oto rezultaty hitlerowskiej misji dziejowej na Wschodzie 70 milionów trupów później:

"Jeżeli ta wojna jest przegrana, to nie jest moim zmartwieniem, że giną w niej ludzie. Nie uronię za nich jednej łzy, bo nie zasłużyli na nic lepszego." - Hitler, kwiecień 1945

"Jeśli niemiecki naród nie potrafi zwyciężyć, to powinien zginąć." - Hitler, kwiecień 1945 r.

''Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen...
Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen... "

"Słowianie pokonali nas. Rozbili nasz kraj, nasz naród, naszą ideologię...Oznacza to, że są oni rasą Aryjską, która rzuci świat na kolana... " -  Hitler tuż przed popełnieniem samobójstwa -  ( A.Bullock - "Hitler and Stalin: Parallel Lives" )

  

"Aus Russland mit Liebe..." a może raczej "Москва слезам не верит". Nie o takim przemarszu przez ulice Moskwy marzyli teutońscy "Übermensche".

 

Z lewej unikalne zdjęcie przedstawicielek amerykańskich jednostek okupacyjnych oddających honory wojskowe radzieckiej "regulirowszczice" (регулировщицe) na punkcie regulacji ruchu u stóp Bramy Brandenburskiej. 

*

"Zostawcie nas, wszak wy nie znacie
tych krwią ociekających stron,
ran, wykąpanych w krwi szkarłacie,
gdzie każdy z nich to ból i zgon."

- Aleksander Puszkin

*

Materiał fotograficzny: Google images, War and History Images, Time Magazine.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1225
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1026
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1104
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 779
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 751
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1903
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 588
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 551
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 899
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  barkarz  (www),  07/08/2012

Wojny obfitują w różne okrucieństwa. Myślę, że wiesz do czego nawiązywał amerykański turysta niemieckiego pochodzenia mówiąc o pomniku gwałciciela.
Zapewne miał na myśli ponad 2 miliony Niemek, które zgwałcili żołnierze armii czerwonej w radzieckiej strefie okupacyjnej. Wiele z nich zgwałcono zbiorowo i wielokrotnie. Wiele z nich już nie żyje ale niektóre zaczęły o tym pisać.

To, prawda, ale z wielką przesada,znam te ohydne fakty z autopsji,a gdzie statystyka polskich gwałcicieli z kresów,akowców i szabrownik ziem odzyskanych?

Drogi Barkarzu, moje opinie na temat masowych gwaltow CZESCI niesubordynowanych zolnierzy Armii Czerwonej przedstawiam szerzej w artykulach : Zolnierze skazani na cudzyslow" http://eiba.pl/z oraz "8 Maja - arytmetyka biologicznego przetrwania" ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  07/08/2012

Cóż, ja miałem w NRD paru znajomych i często tam bywałem w latach 80-dziesiątych, gdy pływałem na barkach. Widziałem kilka razy jak grupy radzieckich oficerów wchodziły na bazary. W latach 80-siątych!!! 40 lat po wojnie.

Z opinią, że samo określenie "żołnierz radziecki" czy "sowiecki" - ma wyłącznie jedno znaczenie, dyskutować nie warto.

  belfegor,  07/08/2012

Ostatnie zdjęcie przedstawia żołnierkę w punkcie regulacji ruchu, a nie łączniczkę (w ręce trzyma chorągiewkę).

Drogi belfegorze, z moich rozmow z weterankami Armii Czerwonej wynika, ze do regulacji ruchu bardzo czesto delegowano zenski personel z jednostek wojsk lacznosci. Jestem pewien, ze Dima Kuzmin wyjasni nam ostatecznie ta sprawe gdy tylko wroci z urlopu :-)

Nie trzeba czekać na Dimę: sowieckie "regulirowszczyce" po prostu należały do wojsk łączności. Sama zaś funkcja "łączniczki" nie była już stosowana. No, w Powstaniu...

Dziekuje Zbyslawie. Sprawa wyjasniona.

Zbyslawie i Belfegorze, za sprawa waszych konstruktywnych uwag wnioslem poprawki/uscislenia do powyzszego artykulu. Jeszcze raz dziekuje.
Macie racje.... jednak jest istotna roznica miedzy "lacznikiem" i "lacznosciowcem" ... ale czy istnieje zenski odpowiednik rzeczownika "lacznosciowiec" ....? Wlasnie z tym mialem najwiekszy problem :-)

  belfegor,  08/08/2012

Nie słyszałem o żeńskiej formie łącznościowca, zapewne używano określenia "telegrafistka".
Ale ja swoją wiedzę czerpię głównie z "Czterech pancernych" ;)
Przy Tobie ("z moich rozmow z weterankami Armii Czerwonej wynika") czuję się malutki.
Pozdrawiam :)

  belfegor,  08/08/2012

I tu widać różnicę między zrównoważonym facetem, który wskazanie błędu lub nieścisłości wykorzysta do udoskonalenia treści artykułu, a rozhisteryzowaną licealistką lub panią z objawami PMS, które jakąkolwiek krytykę swojej twórczości traktują jak atak na majestat nieomylności.
PS
Jeżeli ktoś zamierza szukać tu męskiego szowinizmu, to od razu uprzedzę, że płeć w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia.

  hussair  (www),  08/08/2012

W górę go!!
;)

Brawo!

  azet,  08/08/2012

w NRD bywałam prywatnie i to przez miesiące. W pobliskiej miejscowości stacjonowali żołnierze radzieccy (był to rok 1976 i lata późniejsze). Jako młoda kobieta chodziłam chętnie na potańcówki do restauracji, gdzie była kapela grająca na żywo. Były Niemki, byli Niemcy, byli także żołnierze radzieccy. KULTURALNI! ,TRZEŹWI, BARDZO DYSKRETNIE PORUSZALI SIĘ W TŁUMIE TAŃCZĄCYCH. Na własne oczy to widzia ...  wyświetl więcej

Bardzo obiektywny mądry komentarz,ale jak widać minusu-ją go,bo nie walisz na "gwałcicieli ,a wspominasz ,ze Polski bzykały z nimi ochotniczo,tylko nie napisałaś,jak barłożyły się z garnizonem w Legnicy,jak Płakały i nie tylko one,kiedy ich zabrakło,BEZROBOCIE ,STAGNACJA,TERAZ WYJEŻDŻAJĄ ZA PRACĄ DO Niemiec

  ,  09/08/2012
  hussair  (www),  09/08/2012

Może bardziej się trzymaj wytycznych swojego nicku, bo Ci to umyka. Pan Szymon ma ponad 70 lat i kondycję umysłu, której ani Ty, ani ja w jego wieku nawet trzonkiem miotły nie sięgniemy.

  ,  09/08/2012
  ,  09/08/2012
  hussair  (www),  09/08/2012

Zdaje się, apelowałeś jakoś tam ostatnio o takt i wyrozumiałość?... Właśnie z tego względu nie czepiałbym się tego, co umknie oczom człowieka w słusznym wieku. Nie jestem bezkrytyczny wobec tego, co pisze Pan Szymon; nie leżą mi jego sprośne opowieści. Ale wiele jego artykułów zawiera nieocenione lekcje z życia plus odpryski historii, której nie znajdziemy w stylizowanych podręcznikach. Nieocenion ...  wyświetl więcej

  ,  09/08/2012
  hussair  (www),  09/08/2012

Nie odpowiedziałem na Twoje pytanie? Podaj link, jeśli łaska. Nie przeglądam wszystkich komentarzy, temu i Johnny 5 by nie podołał.
Brak szacunku dla starszych to chamstwo.
Brak konsekwencji dla deklaracji własnych to idiotyzm i niewiarygodność. Nie przytaczać artykułu? Na tej zasadzie może bronić się zakonnik, który uwiedzie dziewczynę: "Nie czepiajmy się ślubów /przewidywalni/". ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  09/08/2012

@ simpaticos, i ja nie pozwolę na to abyś obrażał Szymona Bachira!, jestem bardzo spokojną osobą, rzadko wkraczam w jakąś nie miłą dysputę ale tym razem nie pozwolę obrażać Szymona! Nie jego!
Niedawno pisałeś i apelowałeś …..> Mój malusi ... nieważny apel ..., naprawdę ...pamiętajmy , pamiętajmy że z drugiej strony jest człowiek , który także ma życie , także ma emocje , także ma uczucia ...  wyświetl więcej

  ,  09/08/2012

Sympaticosie, proponuje Ci abys przeszedl na profil Pana Szymona i przeczytal kilkanascie jego (ostatnich) artykulow. Byc moze pomoze Ci to w uzyskaniu pelniejszego, bardziej obiektywnego obrazu tego niezwyklego Czlowieka i pomoze Ci zrozumiec kim On jest dla wielu Eiobowiczow .

  ,  09/08/2012
  Gamka  (www),  09/08/2012

@ simpaticos ! czy Ty czytasz to co piszesz ? masło maślane ! nie bądź taki nerwowy, złość piękności szkodzi..a poza tym musisz uważać na siebie ....kogo ja mam bronić to ja wiem! ale Ty nie masz prawa niszczyć innych swoimi komentarzami ... a na zachowania psychopaty ja patrzę troszkę inaczej :/

  ,  09/08/2012
  ,  09/08/2012
  Gamka  (www),  09/08/2012

To nie czytaj nie musisz tutaj czytać wszystkiego, odpuść sobie artykuły innych, których nie chcesz czytać i ;-) i od Szymona Bachira się odlep!! ;-))) i nie niszcz człowieka po drugiej stronie monitora, bo go nie znasz!

  ,  09/08/2012
  ,  09/08/2012

Azet, brawo za ten komentarz. A poniższe błazeństwa "simpaticosa" po prostu żałosne. Dziwię się, że potraktowano je z powagą.

  ,  09/08/2012

Bo piszę prawdę ? "Polski bzykały z nimi ochotniczo,tylko nie napisałaś,jak barłożyły się z garnizonem w Legnicy", to jest błazeństwo, skąd wiem że nawet patologiczna mlodzież nie pisze w ten sposób ? Być może kiedyś powiem.
Tak ja zdaję sobie sprawę że pewnie ludzie się boją napisać coś do "władców portalu" , ja się nie boję
"Strach to mała smierć " F.Herbert Diuna
p.s. Aby t ...  wyświetl więcej

Artykuł WSPANIALE ZGROMADZONY,OBIEKTYWNY,NA PEWNO Ni E W SMAK TYM Z ' wartosciami" ,świętej prawicy.Niemcy wyciągnęli wnioski z zabójczego fanatyzmu,mają nawet wstrząsające muzeum naziomu w Koloni,a my w fanatyzmie,szowinizmie tkwimy po uszy i prawdy o sobie z przeszłosci tamtej, umazanej niewinną krwią,m.in powstaniem warszawskim,walka bratobójczą -znać nie chcemy,chełpimy się zbrodniarzami"Ognie ...  wyświetl więcej

I niech ktoś mi teraz powie, że o religii (jako powodzie wszelkiego zła) nie warto mówić codziennie. Autor coś o tym już wie... A ktoś mnie niedawno nazwał "religijnym fanatykiem". :->
Tak jest, Szymonie – nie w smak to tym ludziom.
Lecz powiem Ci coś jeszcze, coś podnoszącego na duchu: takich ludzi w PL nie ma aż tak wielu jak to by się zdawało. Oni są tylko przy korycie i myślą, ...  wyświetl więcej

Jacku, nigdy nie nazwalbym Ciebie w podobny sposob.
Niezgadzanie sie z Toba w kwestiach religijnych/"duchowych"/trancendentnych/nadprzyrodzonych nigdy nie mialo dla mnie zadnych nieprzyjemnych konotacji...wrecz przeciwnie :-)

:-)
To był oczywiście cytat nie Twój, a kogoś innego, kogoś mniej - nazwijmy to - "zaangażowanego" w sprawy boga/wiary/religii.

  wiesio,  09/08/2012

"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość."
Dobre. Nadaje sie na hasło wyborcze Jarkacza.

"Słowianie pokonali nas. Rozbili nasz kraj, nasz naród, naszą ideologię...Oznacza to, że są oni rasą Aryjską, która rzuci świat na kolana... " - Hitler tuż przed popełnieniem samobójstwa - ( A.Bullock - "Hitler and Stalin: Parallel Lives" )

Panie Hitler, Słowianie nikog

...  wyświetl więcej

Drogi Wiesku,
Niestety Pan Michnik po prawie trzech latach tolerowania moich tekstow po prostu "internowal" moje konto na Forum GW. Mam tam zakaz pisania tekstow do....2113 roku (nie zartuje). (Na Portalu Frondy przetrwalem moze 10-15 min po zarejestrowaniu i opublikowaniu artykulu "Polska na cywilizacyjnym rozdrozu". Moderator Frondy przyslal mi nawet maila : "Jak Kuba bogu tak Bog Kubancz ...  wyświetl więcej

  azet,  09/08/2012

youngcontrarian i to jest właśnie ten przejaw naszej "odzyskanej wolności". W PRLu wiadomo było, co wolno a co nie wolno i wiadomo było, dlaczego wolno i dlaczego nie. Teraz twierdzą, że wolno wszystko i odbierają nam cała wolność tak, że jesteśmy o wiele bardziej zniewoleni niż poprzednio. Wówczas chodziło o utrzymanie politycznych powiązań ze Wschodem. Obecnie chodzi o ubezwłasnowolnienie człowi ...  wyświetl więcej

W cywilizowanym kraju, na pomniki bohaterów kieruje się flesze reflektorów, bez względu na pochodzenie bohatera – w naszym kraju obsmarowuje się je kupą.

Jacku, w latach 80-ych jeden stary czlowiek rodem z Kulebak (kolo Niznego Nowgorodu) pokazywal mi suche pozolkle frontowe zawiadomienie o smierci syna przy zdobywaniu Festung Breslau. 21 letni chlopak przezyl pieklo Stalingradu po to aby zginac 7 maja 1945...Do dzis trzyma pieczlowocie przechowywane jego szkolne zeszyty i podreczniki...jak to ujrzalem i dotykalem ciarki przelecialy mi po plecach...Zapamietalem jego imie i nazwisko tego chlopaka na zawsze ....Aleksandr Usanow...

Może głupie pytanie: czy mam tę osobę znać?
Co do wspomnień i doświadczeń... Ten artykuł przypomniał mi postać mego dziadka, białogwardzisty. Trzeba i o nim kiedyś napisać. :-)
Co zaś do samego tekstu: oto po raz kolejny widać jak tym światem rządzi przywiązanie do okrągłych dat, do uczucia zemsty, do zepsucia. Ech...

  pirx,  10/08/2012

"w naszym kraju', czyli gdzie panie Wąsowicz? Na wyspach? W Niemczech? Jeśli mnie moja sklerotyczna pamięć nie myli, to tfu autor, znany i ceniony obrońca gwałconych Ukrainek, pisał o incydencie w Niemczech.

Drogi Pirxie, Przepraszam za obrone nie tylko ponizanych (przez niektorych naszych rodakow) Ukrainek ale wszystkich kobiet, ktore doswiadczaja badz doswiadczyly podobnego traktowania ze strony mezczyzn. (Przypomne Panu Wasowiczowi , ze Szanowny Pirx nawiazuje do mojego tekstu "Euro-wpadka czyli belkot piecdziesiecioletniego smarkacza" . ...  wyświetl więcej

Gwałty miały miejsce. Temu nie da się zaprzeczyć. Wiadomo też, że Stalin udzielił na to oficjalnego zezwolenia, jako zemsty za to, co Niemcy zrobili na wschodzie. Ale nie każdy był gwałcicielem. Nie jest tajemnicą, że częścią armii radzieckiej były jednostki karne. Mieli do wyboru iść na wojnę i zaspokajać swoje najpodlejsze instynkty albo zostać w łagrze lub iść na egzekucję. Oczywiście "pozwalan ...  wyświetl więcej

Świetny komentarz, głęboki i wyczerpujący.
Co do stos. UK-IRL - jako mieszkaniec Wysp, potwierdzam powyższe w całości.

  pirx,  11/08/2012

@pasjonatpl,
Czy to nie po klęsce pod Stalingradem, Goebbels zapytywał rodaków "Czy chcecie wojny totalnej?" "Sieg Heil!" skandowały rozentuzjazmowane tłumy. Mimo, że niektórzy już zdawali sobie sprawę z nieuchronności klęski. A niemieckie katownie działały do ostatnich chwil wojny.

To prawda, że działały.
Oglądałem niedawno program BBC o Hitlerze i jego motywacji do eksterminacji Żydów nawet już głęboko w 1944r. On był szalony, zafiksowany na swoim naturalistycznym punkcie wybicia "gorszej, mniej zewoluowanej rasy". Ponoć chciał pomóc "procesowi ewolucji" i go "przyśpieszyć".

"gorszej rasy"? - przyjrzyjmy sie etnicznemu pochodzeniu wiekszosci laureatow Nagrody Nobla...calkiem niezly wynik jak na przesladowany Narod na dodatek przez tysiaclecia pozbawiony/pozbawiany podmiotowosci panstwowej.
Wg mnie Hitler aka Schicklegruber po prostu cierpial na kompleks "narodu wybranego"...

  pirx,  11/08/2012

Prześladowano, mordowano nie tylko Żydów. Oglądałem też na BBC taki film dokumentalny. Wybucha 2 wona światowa. Hitler zajmuje Polskę i rozpoczynają się prześladowania Żydów. I tak sobie pomyślałem. Kurcze, czy cierpienia, mordowanie, prześladowania są przypisane, zawłaszczone w świadomości ludzi, tylko przez naród wybrany? Czy w Polsce tylko Żydzi mieszkali? Przecież To była Wojna Światowa. A zb ...  wyświetl więcej

Pirxie, statystycznie rzecz biorac bycie zydem w okupowanej przez Niemcow Europie dawalo bardzo znikome szanse na przezycie II Wojny swiatowej.
Bycie etnicznym (okupowanym) Skandynawem bardzo duze prawie tak duze jak w Szwajcarii czy w Szwecji ...Jak mi powiedzial kiedys zartobliwie stary dunski znajomy ..."Dunczycy nawet nie zauwazyli kiedy wojna sie zaczela ani kiedy sie skonczyla" ( (kap ...  wyświetl więcej

  pirx,  11/08/2012

Wyobraź sobie, że nic nie wiesz o II Wojnie Światowej. Włączasz tv i oglądasz z zaciekawieniem, j. Oto Niemcy napadają na Polskę. Zajmują kraj i zaczynają się prześladowania Żydów. Jakie widz wyciągnie wnioski? Ano, ze w czasie II Wojny Światowej w Polsce cierpieli Żydzi. youngcontrarian Ty jako mistrz prowokacji i manipulacji już widzisz jaki efekt osiąga poeta. Powiedział prawdę: Żydzi cierpieli ...  wyświetl więcej

I mowa być nie musi, gdyż o tym wiedzą wszyscy. Trąbili już o tym w Pancernych, trąbili o tym w "Stawce". A dziś ktoś trąbi o Żydach. I tyle.

Drogi Pirxie,
CYTUJE: "Wyobraź sobie, że nic nie wiesz o II Wojnie Światowej. Włączasz tv i oglądasz z zaciekawieniem, j. Oto Niemcy napadają na Polskę. Zajmują kraj i zaczynają się prześladowania Żydów. Jakie widz wyciągnie wnioski? Ano, ze w czasie II Wojny Światowej w Polsce cierpieli Żydzi."
Mieszkam w Stanach od 30 lat.Spedzilem to wiec wieksza czesc swojego zycia. Mam podobne p ...  wyświetl więcej

Szanowny pasjonacie, Dzieki za komentarz.
Zgadzam sie z wlasciwie ze wszystkim co napisales .

Moje nieuleczalne zamilowanie do historiograficznej precyzji i skrupulatnosci zatrzymalo moj wzrok i umysl na ponizszym zdaniu , cytuje:
"Wiadomo też, że Stalin udzielił na to (masowe gwalty) oficjalnego zezwolenia" -

Czy moglbys podac materialy zrodlowe dotyczacego "oficjaln

...  wyświetl więcej

  pirx,  11/08/2012

Wiemy, że ty dzielnie stajesz w obronie gwałconych kobiet, pod warunkiem, że gwałcicielem nie jest Armia Czerwona.
Oglądałem jakiś film o gwałtach Rosjan na Węgierkach. Próbowano delikatnie wpłynąć na Stalina by tego zakazał. Miał odpowiedzieć, że żołnierze, daleko od domu, więc im się należy odrobina przyjemności. Więc, ostojo rzetelności i prawdomówności, nie bądź taki pewny swego. Kwity na to pewnie są.

Prosze o nie wkladanie mi do ust slow/pogladow/opinii, ktorych nie wypowiedzialem. Jeszcze raz Cie prosze Pirxie o bardziej uwazne czytanie moich tekstow.
Gwalt jest czynem godnym najwiekszego potepienia bez wzgledu na pochodzenie etniczne przestepcy/gwalciciela jak i jego ofiary. Uwazam sprawe za zamknieta.

  pirx,  11/08/2012

Powiedz mi czego spodziewałeś się po tym artykule? Przecież tu żyją jeszcze ludzie, bądź wnuki tych, którzy pamiętają, lub wiedzą, jak zachowywała się Armia Czerwona. Są tacy co mają żal za przyglądanie się dorzynaniu powstania. Powiadasz, że jeździsz w rejony zapalne. Wspominałeś o Bałkanach. Więc wiesz jak łatwo rzucić iskrę. Ja ciebie uważam za wrednego prowokatora, który świadomie z pełną premedytacją jątrzy. Czy się mylę?

Drogi Pirxie,
Dziekuje za bardzo szczere pytanie. Oddzwiek jaki maja moje teksty wydaja sie zaprzeczac temu co mowisz.
Oczywiscie ze chce prowokowac Eiobowiczow.... ale do zdrowej, obiektywnej, wywazonej, popartej rzeczowymi argumentami cywilizowanej dyskusji.
Czy widzisz w tym cos zlego ?
Dosc mam jednostronnego interpretowania najnowszej historii Polski na potrzeby ko ...  wyświetl więcej

  belfegor,  11/08/2012

@azet
"Podobnie może sprawa wyglądać z rzekomymi gwałtami dokonywanymi przez czerwonoarmistów".
Rzekomymi gwałtami?
Może przeczytasz np. to: http://www.dws-xip.pl/reich/Da(...)ty.html
Tekst ma solidną bibliografię.

Belfegorze,
Dzieki za cenny link.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska