Login lub e-mail Hasło   

Jak sprytnie i mądrze wybrać kredyt hipoteczny?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.hipotekadlaciebie.pl/aktualno(...)go-inny
Idealny kredyt hipoteczny? Dla każdego w innym banku... I nie chodzi tu o zdolność kredytową, są sprawy ważniejsze! Choć bez zdolności ani rusz
Wyświetlenia: 946 Zamieszczono 11/08/2012

Znalezienie najdogodniejszego kredytu hipotecznego bywa z pewnością cięzkie, ze względu na to, iż produkt jakim jest kredyt hipoteczny jest produktem nader skomplikowanym, charakteryzującym się wieloma specyficznymi czynnikami,jakich obecność jest dla jednego plusem a dla innego minusem. I tak np. sprzedaż wiązana np. obniżenie marży w zamian za wykupienie karty kredytowej, jest dla niektórych nie do przyjęcia, inni ujrzą ją zaś jak długoterminową okazję.


Przy wyborze kredytu zabezpieczonego hipoteką nie powinniśmy się kierować opinią innych. Koniecznie musimy porównać kilka propozycji finansowania, jakkolwiek mimo to przed powzięciem końcowej decyzji powinno się na spokojnie osobiście skalkulować prawdziwy koszt danego kredytu, z uwzględnieniem wszystkich kosztów około kredytowe oraz własnych oczywistych pragnień jeśli chodzi o zakup bądź renowacja mieszkania lub budowę nieruchomości razem z wykończeniem. Broń Boże przy tym zapominać o szczegółowej estymacji czynników zewnętrznych tyczących się naszej sytuacji finansowej tudzież rodzinnej , to znaczy:


a/ w jaki sposób kształtuje się nasza przyszłość zawodowa ( czy jest pewność zatrudnienia obojga małżonków, czy firma zatrudniająca nas daje ubezpieczenie od utraty pracy oraz czy przedsiębiorstwo nie upada)
b/ jak na przykład rysuje się przyszłość naszej rodziny ( może urodzi się kolejne dziecko?)
c/ jak kształtuje się nasza przeszłość kredytowa i nasze obecne zobowiązania ( karty kredytowe tudzież kredyty konsumpcyjne, a także kredyty gotówkowe)
d/jak duże są nasze rachunki biorąc pod uwagę niewątpliwy wzrost cen w przyszłości( komorne, prąd,gaz ziemny, inne opłaty, telefon, internet )
e/ w jaki sposób wygląda się przyszła wartość naszego mieszkania

Kredyt Rodzina Na Swoim równiez dla singla

Pamiętajmy, że kredyt mieszkaniowy zaciągany jest na okres wielu lat a w tym okresie co niemiara kwestii może się zmienić. Starajmy się nie oglądać przyszłości przez zanadto różowe okulary. Nie przewidujmy, iż awans lub podwyżka nas nie miną, tego nie wiemy na pewno. Nie wiemy też czy na przykład ceny żywności spadną czy wzrosną.


Jeśli jesteś młodym żonkosiem, a decydując się na kredyt mieszkaniowy Rodzina Na Swoim prawdopodobnie nim jesteś, nie zapominaj, iż powiększenie rodziny wiąże się z wydatkami i to niemałymi. Im starsze potomstwo , tym te koszty zwiększają się i niestety ich spadek najpewniejzbiegnie się czasowo z końcem spłaty kredytu.
A co z naszym domem , na którego nabycie bierzemy kredyt hipoteczny? Czy jego koszty utrzymania i remontów będą spadać? poniekąd niezbyt prawdopodobna perspektywa. Co z przyszłą wartością? tutaj istotna będzie lokalizacja. Jeżeli jest dobra , posiadamy pewność, że w razie kiedy będziemy chcieli sprzedać lub zamienić zakwaterowanie na wygodniejsze, niebawem uda się znaleźć nabywcę. Także ogólnie pojęta sytuacja na rynku nieruchomości, jego przyszłość, to czy mieszkania raczej będą tanieć czy drożeć, powinno to wpływać na naszą decyzję o wzięciu kredytu na zakup bądź budowę domu bądź mieszkania.
Nie możemy również zapominać o perspektyw rynku pracy, a szczeególnie w branży , w której pracujemy. Jeżeli nie widać dla niej lepszych perspektyw , również nasza pewność zatrudnienia maleje i nasze plany terminowego regulowania rat kredytu mogą nie wypalić. Niby zawsze możemy postarać się o kredyt hipoteczny refinansowy, ale jeżeli stracimy pracę w jaki sposób będziemy go spłacać? Zanim podejmiemy decyzję
o wzięciu kredytu bądź pożyczki hipotecznej, musimy przemyśleć dokładnie te powyższe kwestie. Nie zawsze pesymistyczne konkluzje po takiej analizie pozbawią nas szansy na wzięcie kredytu mieszkaniowego. Możłiwe, że rozważymy niższą kwotę albo wydłużymy okres kredytowania? Przy dłuższym okresie spłaty kredytu i niewielkiej racie, niewątpliwie będzie nam łatwiej wykaraskać się z ewentualnych trudności.
Podczas gdy nie wyłącznie niewielkie oprocentowanie kredytu, zerowa prowizja czy promocyjne warunki są dla nas ważne. Choć naturalnie powinno się je precyzyjnie przeliczyć i negocjować te warunkiu kredytobiorcy, to jednakże nie zwalnia nas to od obiektywnego spojrzenia na swoją obecną sytuację i naszą przyszłość.

Podobne artykuły


17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 80215
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1781
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75080
42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6809
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21815
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40741
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17632
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18383
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22965
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18883
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23581
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 21828
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 11008
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska