Login lub e-mail Hasło   

Nie potrafimy żyć razem w zgodzie

O zgodzie narodowej tylko się mówi,a sieje się nienawiść
Wyświetlenia: 1.840 Zamieszczono 13/08/2012


O zgodzie narodowej tylko się mówi,a sieje się nienawiść

Przyjaciela spotkać w nieszczęściu,graniczy z cudem,z nim jak z parasolem,gdy deszcz pada,to go nie ma, poznaje się go ponoć w biedzie., jej coraz więcej , a  ich jak igły w stogu siana szukać , w przytułkach ,szpitalach miejsca brak, starzy ,chorzy znajdują prędzej go na cmentarzu,a puki żyją żebrzą,w śmietnikach grzebią ,a tam przyjaciela nie ma , a  krzyż  a trzymają w dłoniach ,a nóż ktoś da grosik,ale dupa blada,bogacze omijają ich jak trędowatych, ale czasami ,charytatywną imprezkę walną, posiłki darmowe zorganizują, opłatkiem podzielą i paczki , w świetle jupiterów dadzą , zabełkoczą „głosujcie na nas”, powiedzą jak głodnym księża z Caritasu pomoc niosą, jak Czeczeńców .Gruzinów , Białorusinów i innych uciemiężonych popierają ,ale wody w pyski nabiorą, jak się zapytasz dla czego swoich biedaków tak hojnie nie wspomagają , żywią ich naszymi podatkami ,nawet z emerytury biorą haracz , za pochowek,śluby , chrzciny tez płać , jak jemioła na drzewach ,żerują na kowalskich . ....Był kiedyś taki,budował komunizm,ale na krzyżu za to dynda, ,dzierżymordy rządzą ,a masy robolami,mięsem armatnim ,obiecują dobrobyt,dach nad głową...i dalej dupa blada!

Drugą Japonię,Islandię wciskali nad Wisłą ,a jak jest to każdy wie. Kowalscy rozwalili dyktaturę proletariatu, a mafia złodziei mienia społecznego doi skarb państwa w cieniu krzyża ,lansuje skurwieli sanacyjnych, miliony rekompensat im wypłaca,za tortury w Berezie Kartuskiej , że w 1939 roku w portki się zesrali, a smród zastawili w kraju,czmychnęli z walizami złota na zachód, do wojny bratobójczej zachęcali ,o tym milczą trybuny sejmowe i ambony W tym tkwi źródło naszej biedy.!

Jednak masy ,na swoją zgubę, słuchając słów misjonarza „nie lękajcie się”, zniosły darmową opiekę społeczną,darmowe szkoły,sanatoria, a majątek narodowy oddali obcym kapitalistom i "biednemu" kościołowi,a sami na bezrobociu,na głodowych emeryturkach,w śmietnikach grzebią.Rozwalili dyktaturę proletariatu, bo ten misjonarz nieomal wodę w wino zamieniał , całował ziemię naszą aż siedem razy”Na jego cześć , kosztem podatnika , pomników bez liku, książek , filmów, instytutów,szkół i fundacji,bo dzięki jemu złodziei mienia społecznego namnożyło się więcej niż grzybów w lasach zdewastowanych,doją skarb państwa w cieniu krzyża i pieprzą o miłości bliźniego. W tym tkwi źródło naszej biedy!

Podobnym draniom wierzył mój ród, szablą rąbał Moskali, ich wzorem podniosłem rękę na władzę ludową i do dziś mam wyrzuty sumienia,na głodowej emeryturce dogorywam środ wartości katolickich.

A od gór po morze miała być naszą ,młodym praca lepsza niż za „komuny”,a starym opieka.,tylko nie lękajcie się,strajkujcie,rozwalajcie,machajcie krzyżami I dupa blada ,chamstwa i draństwo więcej niż za „komuny',a biurokracja - rodzinno rządowe uklady – jak ośmiornica dławią petenta, konsumenta, obywatela traktują jak natręta i prośbę jego załatwiają miesiącami.

Ale JP2 za to nawet w koziej wólcie patronem , KOŚCIOŁY Gospodarcze działalność powadzą ,w apartamentach urzędy skarbowe , Zusy i nadzorcy zdewastowanej służby zdrowia , pielgrzymki religijne i festyny polityczne na koszt podatnika ze szwadronem policji,karetek pogotowia , też na koszt kowalskiego,a na co dzień ,w potrzebie mają go tam gdzie plecy się kończą!

.Krzyż i dziewica wieczna w tragedie narodowe wpisane są zdradą,kłamstwem i obłudą , toasty z hitlerowcami na jasnej gorze dziś tabu, a „komuchy „nim władzę  na talerzyku oddali „ obrońcom wiary”,też spotykali się pod krzyżem z funkcjonariuszami w czarnych sutannach.

Pod obrazem dziewicy , w pozłoconych tabliczkach, ofiarodawców - judaszy wiele,w tym . współczesny bogacz Kulczyk ,Tacy do figurek się kłaniają , bełkoczą o miłosci blizniego -bo to sprawdzona droga do wladzy, bogactwa,by Najjawniejszą doić bez skrupułów -

Znany dzieciorób , od ministranta poczynał,na wykładowcę w seminarium duchownego awansował,a że czystej krwi magnackiej ,do wladzy go dali, ministrem obrony, marszałkiem sejmu był,aż w pałacu Namiestnikowskim osiadł i teraz w podzięce woła -Polska to kościół! , zaprosił  w imieniu rodaków B-6 nad Wisłę,by pochwalić się  realizacją obietnic wyborczych,czy  o miejsce  po Suchockiej w ambasadorach watykańskich  skomlć?

Zadna władza ,nawet  namaszczana przez kosciol ,nie trwa wiecznie,  by żyć w dobrobycie   trzeba asekurować,śluby  brali bezbożni Kwaśniewscy,Truscy,piękna Jola kolanka dla IP2 obnażała i drugą kadencję pierwszą dama została, kto z kościołem w zgodzie,bida nie ubodź,a motłoch niech skowyczy do wiecznej dziewicy.To ich igrzyska i chleb powszedni!

Bieda w kraju od tego skowytania, się poczęła, Włodarze pałacie ziemi z chłopami kościołom dowali,budowali min.Jasną Gorę, teraz rosną machiny zniewalania mas niby ciasto na drożdżach”a kowalscy na życie dorabiają za granicą, z Afganistanu wracają w zaplombowanych bombonierkach nogami do przodu ,salwy honorowe im ”zginęli za imperializm amerykański,część ich pamięci”-i ble ble medialne....

Nie człowiek ,a władza , nie miłość do ciebie ,ale do pieniądza się liczy, i dla tego pielgrzymki na kilometry się rozciągają i po rowach srają , a potem znów śpiewają,”ojczyznę wolną od bezbożników, żydów racz nam dać panie, każdego roku z narodzin, śmierci i z martwych wstania boga, i wiecznej dziewicy, kabaret, biznes robią.

Piłsudski na Wawelu,spać nie może od bełkotu o Smoleńsku i Katyniu,tysiące bolszewików wymordował i siedzi cicho w katakumbie, a Kaczorek do braciszka wciąż wydzwania,. Gdyby prezydent Komorowski miał jaja,a nie herb magnacki do Berezy zadymiarzy by pognał!. JP2 z Popiełuszką w niebie też Boga dręczą, ruskich tłuką, na prawdziwą wiarę nawracają, ale to małe piwko, Stalin rewolucje w piekle czyni , Lucyper nie daje z nim rady ,na wychowanie bogu oddał Jak się sprawuje grzesznik wszech czasów panie Boże pytał telefonicznie ? Po pierwsze nie grzesznik ,a towarzysz,po drugi tu nie niebo,a gułag usłyszał znajomy głos Stalina
Przy okrągłym jak niebo stole gieroje styropianowi wspólnie z kościołem pakt  zawarli z  bezbożnikami,czterdzieści letni dorobek na święconym talerzyku  od nich  podstali...no i zaczęło się polskie piekło... liberum veto,rokosze i śpiewy maryjne Rydzyka ojczulka na cały kraj i pół Ameryki! Amen

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1319
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1164
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 728
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 604
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 796
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 722
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 824
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 435
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bolesny tekst Eiobowy szamanie...
Znow co niektorzy beda na Tobie wieszac psy...

Przed laty zaczelo sie tak obiecujaco Janem Pawlem Drugim a skonczylo sie Ojcem Dyrektorem Pierwszym...
Wizerunek Karola Wojtyly - symbol swiatowosci, erudycji, wolnosci i demokracji na naszych oczach i za pelnym przyzwoleniem dinozaurow z Episkopatu zostal przycmiony zasciankowo-jarmarczna karykatura reprezentowana przez Tadeusza Rydzyka...

Niech Cię... sedno sprawy!
Pokolenie JP2 schodzi już nie tylko na psy, lecz na grzyby.

  berni*,  13/08/2012

Drogi Panie Szymonie! Jesteś jedyny w swoim rodzaju. Napisałbym kocham Cię lecz mogłoby to być źle odebrane a my pedałami nie jesteśmy. .
@ youngcontrarian,- Pan Szymon wieszania psów się nie boi! Jakim jest człowiekiem pokazał już dawno.
Pozdrawiam panów.

  ,  13/08/2012
  berni*,  13/08/2012

Z tego co jest mi wiadomo, ja nie mam raczej nic do ukrycia! Oraz niczego ukryć nie próbuje. Pozdrawiam

  ,  13/08/2012

Dziękuję za uznanie,pozdrawiam

  ,  13/08/2012

Do: simpaticos.
Myślę, że za bardzo emocje wzięły górę nad trzeźwością spojrzenia. Od interpunkcji, stylu, układu tekstu itd. są redakcjach korektorzy, redaktorzy wydań itd. Gdybyś zapoznał (-a) się dokładniej z sylwetką Pana Szymona Bachira może nie był (-a) byś taki surowy? Czy ktoś kiedykolwiek wymawiał Nikiforowi Krynickiemu braki warsztatowe?

  berni*,  13/08/2012

Cholewcia! To jest ta wolność słowa czy nie? ;-))) Bo już zgupiałem

  ,  13/08/2012
  berni*,  13/08/2012

No to zasłużyłem na kare-biegnę więc do stomatologa:-)))

@Janusz D.
Oto co nazywa się zdrowym głosem rozsądku, a może nawet głosem zdrowego rozsądku. :-)

Pozdrawiam Pana!

  hussair  (www),  13/08/2012

Głos rozsądku ma sens, gdy kieruje się go do człowieka rozsądnego (mniej lub bardziej). Pawianowi babuinowi lepiej podać banana i paciorki. ;)

A jak się udławi?

  hussair  (www),  13/08/2012

Nie byłbym zdziwiony, obserwując skrajną niedorzeczność tegoż babuina, gdyby bananem owinął sobie szyję, a paciorki wepchnął w gardło. :)
Panie Szymonie, powiadam Panu: szkoda czasu. :)

  ,  13/08/2012
  berni*,  13/08/2012

Januszu! Chciałbym postawić Ci wielki plus, kliknąłem a tu mały jak zawsze;-)

A niech Cię! ;-)

Do: Berni Trześniowski.
PLUS - wielki czy mały - jest ZAWSZE plusem :)). Tak więc - dziękuę! :)

Plus wielki czy maly bez znaczenia....Oby tylko nie ujemny !

CYT: "bełkoczą o miłosci blizniego -bo to sprawdzona droga do wladzy"
Sprawdzona, być może "póki my żyjemy", Szymonie Drogi.

Pozdrawiam serdecznie

  pirx,  13/08/2012

@simpaticos,
Cytat: "Mam panu wyjaśniać inklinacje prawne wyzywania głowy państwa ?"
Ależ ty używasz trudnych słów. Aż do słownika musiałem zajrzeć:)))Prawdziwy intelektualista- bystrzacha z ciebie:)))
czasownik mieć inklinację
synonimy: być podatnym, mieć inklinację, mieć skłonność
antonimy: być opornym, opierać się wpływom
implikacje
następstwa czegoś;
Implikacje, inklinacje, kto by tam zwracał uwagę, na takie subtelności:))))

  ,  13/08/2012
  hussair  (www),  13/08/2012

Mistrzu Szymonie, zdrowia a zdrowia! :)

  berni*,  13/08/2012

A my o nie prosić będziemy

  hussair  (www),  13/08/2012

Bez dwóch zdań, Berni...

  ,  13/08/2012
  berni*,  13/08/2012

A czy ty raczej artykułów nie pomyliłeś? Czy piszesz z rozpędu?

  ,  13/08/2012
  berni*,  13/08/2012

Widzę że nie bardzo kumasz dlaczego napisałem ci odpowiedz bezpośrednio na profilu? Pomyśl! Życzę ci powodzenia bo widząc jakim jesteś kolekcjonerem minusów- będziesz go potrzebował.

  ,  13/08/2012

W czym ? Ja nawet nie wiem od czego są te minusy, może to coś do rankingu, który może interesuje Ciebie, mnie nie. Mnie interesuje prawda, obiektywność, takie tam pierdółki :P
p.s. nie mam pojęcia czemu do profilu, żeby mnie sprowokować czy co :D? No tak po to:) , i zajrzałem do czego są te całe pkt pkt. do rangi :)

  liwa,  13/08/2012

hej Sympaticos, nie tak dawno reklamowałeś się, że jesteś sympatyczny... Jakoś tego nie zaobserwowałam, bo tam gdzie się pojawiasz, robi się zamęt. Po co? Banalne pytanie, prawda, ale jakże na miejscu. Czepiasz się...i tyle. :)

@Berni - "pomylenie artykułów"
PRZEDNIE! :->

  berni*,  13/08/2012

No tak , może za punkty dostane kaprala.-:)

  hussair  (www),  14/08/2012

Masz "kolonela", Berni. ;)

Dziękuję Wam za optymizm!

  ,  13/08/2012

Nie, Ty troszkę tak i teraz mnie, obiektywnie skomentowałem, nie reklamuje siebie :), gdybym był czepialski, zaczął bym komentować wszędzie, a jest co odnośnie tematu, szukając flame, jak poniekąd Ci którzy to zrobili, nicków nie podam, bo nie chodzi mi o prowokowanie.
Twoja wola, możesz mnie uważać za unpsympaticos :)
".Krzyż i dziewica wieczna w tragedie narodowe wpisane są zdradą, ...  wyświetl więcej

  liwa,  13/08/2012

ależ rzecz oczywista, że piszesz co uważasz. Każdy z nas a przynajmniej większość tak czyni. Są indywidualiści, którzy robią to pod publiczkę. Tylko patrz na reakcje czytających... Prawda wyłazi, jak igła z d**y ;))

  berni*,  13/08/2012

A już zaczynałem odczuwać do Ciebie sympatie.-:))) Widocznie ten moment odsunął się w czasie! Myśl dalej dlaczego odpowiedziałem Ci na profilu. Myślenie ma przyszłość.-:)))

  berni*,  13/08/2012

No na dziś zejdźmy może z chłopaka, bo zrobi mu się duszno.-:)))

  ,  13/08/2012

@BerniTrzesniowski znane reakcje "my" itd, co do tego czemu do profilu, no tak doczepiłeś się do nicku, nie chcę mi się rozwijać tego co pisałeś w próbę ingerencji w moją prywatność, której sobie mogę nie życzyć.
"Chłopak" lekcję zrozumiał i zmieni styl odpisywania do artykułów bądź komentarzy.
A co do naszej dyskusji, może użyłem złego słowa "anonimowość" , jednak bardziej pasuje "bezkarność"

  berni*,  13/08/2012

Nadal nie kumasz? A pisząc o prywatności jesteś tak blisko. Pozdrawiam, dobranoc.

  ,  13/08/2012

Patrzę liwa, dlatego zauważyłem, że publiczka jest pojęciem względnym."Igla z d.. " dobre :D. Jakbyś kiedyś uznała że się czepiam, możesz użyć "dosr... się jak do s... d...y o popiół " :)
Nie wiem czy długo wytrzymam tu, nie znoszę intryganctwa, mam na nie reakcje alergiczne :P

  liwa,  13/08/2012

zdradzę Ci swój sposób: jak chce mi się z kimś pogadać, to robię to, ale jak widzę zadymę- już się nie bawię... Na poczàtku bytności tu, przejmowałam się bzdurami, przykrymi ocenami czy głupią treścią komentarzy lub artów. Od pewnego czasu, gdy nie chce dawać się podpuszczać, nie czytam komentarzy i nie piszę. To proste.;)

  ,  14/08/2012

No to jest mój początek :), może się zreformuję :)

  berni*,  13/08/2012

Masz racje gry komputerowe są lepsze-:)))

  liwa,  13/08/2012

hej, mężczyźni... Spokój, bo północ datę zmienia!!

  hussair  (www),  14/08/2012

...a niektórym sierść plecy obrasta. ;)

  liwa,  14/08/2012

a dziś jest pełnia księżyca? podobno podczas pełni, w wilkołaka człek przeklęty, zmienia się... ;)

Nie mogę się z Panem zgodzić w ocenie PRL-u. Mimo że nie należę do ludzi bogatych i żyję na emigracji głównie z przyczyn ekonomicznych, to cieszę się, że ten system upadł. Wizja tworzenia nowego socjalistycznego świata była zupełnie nierealna. Terror i życie wielu milionów ludzi to coś, o czym większość z nas wie. Zupełnie absurdalnym pomysłem było też centralne planowanie, gdzie ktoś w Warszawie ...  wyświetl więcej

PAPIEŻ

Witam potomka Sobieskich.

(Wyciąga nogę - Kordian przyklęka i całuje.)

Polska musi doznawać zawsze łask niebieskich?

Dziękczynień modły niosę za ów kraj szczęśliwy,

Bo cessarz jako anioł z gałązką oliwy,

Dla katolickiéj wiary chęci chowa szczere;

Powinniśmy hosanna spiewać...

PAPUGA

(cienko i chrapliwie)

Miserer

...  wyświetl więcej

Grzegorzu, natychmist przesle twoj komentarz odpowiednim organom Panstwa Watykan i jego satelitom z miedzynarodowki watykanskiej.

Dywersyjna "tworczosc " komunisty Slowackiego podwaza swiety i wieczny konkordat i polska racje stanu i od dawna powinna byc na papieskim Indeksie...To powazne zaniedbanie Watykanskich sluzb ochrony panstwa...Nalezy przyprowadzic w Watykanskich organach natychmistowa czystke i zorganizowac procesy pokazowe...
Slowacki na stos!

No mój synu, idź z Bogiem, a niechaj wasz naród,

Wygubi w sobie ogniów jakobińskich zaród,

Niech się weźmie psałterza i radeł i sochy...

KORDIAN

(rzucając na powietrze garść ziemi)

Rzucam na cztery wiatry męczennika prochy!

Ze skalanymi usty do kraju powrócę...

PAPIEŻ

Na pobitych Polaków pierwszy klątwę rzucę.

Niechaj wiara j

...  wyświetl więcej

Ach tak. Zapomniałem o naszym ukochanym Kościele Katolickim, będącym nieodzownym elementem naszej kultury i narodowej tożsamości. Tylko dziwnym trafem ten element kibicował naszym wrogom pod Grunwaldem i rozbiory Polski też uznał. Gdyby możliwy był sojusz z Turkami pod Wiedniem (niestety oni uznawali tylko wrogość albo poddaństwo), jedynym krajem, który rozbiorów nie uznał. Ciekawe, że bardziej na ...  wyświetl więcej

Bardzo mądry,trafny w sedno komentarz,dzięki,pozdrawiam

  Elba,  15/08/2012

Czasem myślę, jak się skończy ten nasz ziemski start?
Czy zbudzimy kiedyś się, a w koło będzie raj.......
A więc wypijmy za błędy... http://www.youtube.com/watch?v(...)spJ7jvU ,
no bo cóż nam innego pozostaje...?

Wypijmy,pozdrawiam i dziękuję!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska