Login lub e-mail Hasło   

Jak długo można bezpiecznie dzwonić?

Promieniowanie z telefonów komórkowych jest tysiąckrotnie silniejsze niż natężenie, które powoduje wymierny wpływ na komórkach i tkankach.
Wyświetlenia: 1.114 Zamieszczono 16/08/2012

Promieniowanie z telefonów komórkowych jest tysiąckrotnie silniejsze niż natężenie, które powoduje wymierny wpływ na komórkach i tkankach. Dlatego nawet krótki połączenie może być szkodliwe.

Trzy główne rodzaje zagrożeń wzbudza szczególnie duże zaniepokojenie:
Uszkodzeń DNA. Silniejsze natężenie większe obrażenia. .W podobny sposób DNA niszczy radioaktywność.Kumulujący się efekt uszkodzeń Dna zwiększa ryzyko zachorowania na raka . Wpływ czasu ekspozycji: ryzyko szkodliwego efektu jest małe w krótkiej rozmowie i wzrasta w czasie. Dla bezpieczeństwa, aby zminimalizować uszkodzenia DNA, im krótsze połączenia, tym lepiej. Każda sekunda zwiększa ryzyko.


Krew-mózg szkody w tym układzie. Szwedzki wiodący zespół badawczy prof Leif Salford, neurochirurg,ustalił,że mikrofale telefonów komórkowych zakłócają barierę , która chroni mózg przed napływem szkodliwych substancji z krwi, . Wiadomo, że bariera ta zostaje uszkodzona w chorobie Parkinsona oraz w demencji Alzheimera. Istnieje więc ryzyko, że zaburzenie tej bariery ochronnej może uszkodzić mózg . Wpływ czasu ekspozycji: To zaburzenie następuje w ciągu 2 minut . W niektórych przypadkach nawet wcześniej


Ogólnego zaburzenia fizjologii, w tym mózgu i funkcji serca . Depresje, zaburzenia snu, trudności koncentracji, zaburzenia pamięci, nieprawidłowości pracy serca zostały zgłoszone. Nieradzenie sobie ze stresem może być też konsekwencją. Efekt ten wydaje się dotyczyć wszystkich ludzi,ale w różnej skali. . Zgromadzone dane badawcze wskazują na rosnącą siłę i staje się to jest głównym problem zdrowia publicznego .

Rada

A. Minimalizacja czasu i i natężenie

W skrócie:

Prowdzić tylko krótkie rozmowy - sekundy, nie minuty
Wyłącz telefon w miarę możliwości.
Zminimalizować czas czuwania do sytuacjach, tylko wtedy, gdy trzeba być natychmiast dostępnym ..
Trzymaj go z dala od ciała .
Wyjaśnienie:

Zminimalizować czas rozmowy. To dlatego, że ryzyko uszkodzenia jest większe przy dłuższej rozmowie . Zaleca się stosowanie telefonu tylko dla wiadomości bardzo krótkich, o długości kilku sekund, nigdy przez kilka minut.

Zminimalizować natężenie promieniowania. To dlatego, że ryzyko szkodliwego uszkodzenia zwiększa silniejsza intensywność.

Pamiętajmy,że szkodliwe oddziaływanie jest najsilniejsze gdy sygnał jest słaby


Unikaj mówienia w windach i innych miejscach zamkniętych, ponieważ promieniowanie jest szczególnie silne (ściany metalowe odbijają, a także znacznie silniejszy sygnał z telefonu komórkowego jest potrzebny).
Unikaj rozmów w autobusach, pociągach, tramwajach, metrze i innych pojazdach . japońskie Badania wykazały znaczny wzrost promieniowania w pociągach, ponieważ promieniowanie znalazło odzwierciedlenie (odbicie)w kabinie ze względu na metalowe ściany. To samo dotyczy wszystkich pojazdów.
Trzymaj telefon tak daleko jak to możliwe od głowy podczas rozmowy. Intensywność promieniowania maleje gwałtownie z odległością
. Z tego powodu:
Stosowanie bezpiecznych zestawów słuchawkowych. Wydaje się, że rodzaj posiadania plastikowej rury pomiędzy słuchawką a telefonem są najlepsze. Szukaj w Google rury + słuchawki (lub airtube) i znajdziesz kilka alternatyw.
Używaj telefonu głośnika , jak zestaw słuchawkowy nie jest dostępny.
Zminimalizować ekspozycję organizmu na napromieniowanie. To dlatego, że organizm wchłania szkodliwe mikrofale o wiele lepiej , niż czaszka. Dlatego nie noś aktywnego telefonu komórkowego w kieszeni lub przypiętego do paska . Profesor Olle Johanson opisuje przypadek zachorowania na raka dokładnie pod miejscem gdzie telefon był przypięty do paska . .

Przemyśleć swoje priorytety w zakresie dostępności.
Czy telefon potrzebny jest mi do życia,czy ŻYCIE jest mi potrzebne.
Nie nosić go blisko ciała . Wyrobienia nawyku noszenia w torebce, teczce lub podobnych
W samochodzie używać zestawu głośnomówiącego , który pozwala umieścić telefon jak najdalej od ciała, jak to możliwe, a najkorzystniej wykorzystuje antenę zamontowaną na zewnątrz samochodu.

B. Unikać innych  źródeł promieniowania mikrofalowego

Jeśli masz WiFi do korzystania z Internetu w domu, pozbądz się go i użyj połączenia kablowego Niektóre badania wskazują, że WiFi jest silniejsza niż producenci utrzymują. Nie podejmuj pracy gdzie wewnętrzna sieć jest oparta naWiFi . Jesteśmy świadomi, że to staje się coraz trudniejsze,ale może należy zmienić myślenie i zamiast twierdzić,że to co promieniuje szkodliwymi mikrofalami jest mi potrzebne,zacznijmy wymagać takich urządzeń ,które nie szkodzą zdrowiu publicznemu .

Nie należy używać bezprzewodowych telefonów wszędzie, a zwłaszcza nie w domu. Ich "stacja bazowa", ładowarka / antena emituje silne i trwałe promieniowania mikrofalowe w całym domu 24 godziny na dobę. Używać zwykłych tylko z telefonu stacjonarnego .
Badania wskazują na zwiększone tempo chorób, w tym nowotworów, gdy jesteśmy narażeni na działanie stacji bazowych w odległości około 400 m od nich.
Należy pamiętać, że środki te nie eliminują ryzyka, tylko je zmniejszają.

Podobne artykuły


73
komentarze: 18 | wyświetlenia: 28920
26
komentarze: 114 | wyświetlenia: 3677
26
komentarze: 8 | wyświetlenia: 10281
20
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3465
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1603
34
komentarze: 26 | wyświetlenia: 7598
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4923
30
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8348
29
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20737
26
komentarze: 3 | wyświetlenia: 4585
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 7170
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2043
12
komentarze: 184 | wyświetlenia: 3508
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska