Login lub e-mail Hasło   

Myśleć sercem

czy serce nas słucha czy my mamy go słuchac?
Wyświetlenia: 2.625 Zamieszczono 26/08/2012

To inaczej mówiąc odczuwać przestrzeń w której żyjemy  poprzez uczucia. Jesteśmy jednością i wszystko wokół nam wskazuje, co się dzieje w naszym wnętrzu i czego potrzebujemy.

Umysł, to biologiczny komputer, który działa na podstawie wgranych do niego programów podświadomych. Jest jedynie ich odtwarzaczem, pokazującym jakie programy są ogólnie wyświetlane. To ściema życia a nie prawdziwa egzystencja.

Niestety nosimy taki program wyższości rozumu nad uczuciami i to on nas blokuje przed odkryciem prawdy. Może tak być, gdy chodzi o umysł intuicyjny a nie genetyczny. To on jest wyższy od wszystkich pozostałych. Umysł genetyczny można nazwać umysłem niższym lub umysłem ciała.

Aby dojść do intuicyjnych odbiorów, należy najpierw nauczyć się myśleć sercem, czyli odbierać świat poprzez uczucia, jakie w danej chwili odczuwamy. Nasze serce dobrze odbiera co jest dla nas dobre a co niekoniecznie. Ono robi właściwą selekcję i wystarczy wsłuchać się w głos serca aby dokonać wyboru.

Gdy wybieramy coś pożytecznego dla nas np.: spotkanie z ciekawą osobą, to serce jest pełne radości na samą myśl o spotkaniu.  Natomiast gdy mamy pójść na rozprawę sądową, to serce czuje smutek lub podenerwowanie tym faktem. Nie jest szczęśliwe na takie spotkanie. Ono odróżnia co jest dobre dla nas a co nam nie służy.

Takie same uczucia towarzyszą każdej sprawie, tylko wystarczy zaobserwować. Być świadkiem wydarzeń a nie przeżywać je. Kiedy z wielkim bólem serca  chodzimy do pracy, to znak, że  serce nie jest z tej pracy zadowolone. Trzeba by zapytać czy ta praca jest dla nas właściwa? Z głębi nas przyjdzie odpowiedź. Może los szykuje nam inne rozwiązanie i lepszą pracę.  

Czasem ciąży nam jakiś związek koleżeński czy partnerski i wówczas dobrze będzie zapytać siebie czy mamy go zakończyć czy coś jest do przebaczenia. Podobne zdarzenia będą się objawiać w związku z zakupami towarów. Przechodząc koło sklepu  mamy czasem niepohamowaną chęć wejść i okazuje się, że jest towar, którego poszukujemy.

Myśląc sercem powinniśmy go kupić, gdyż los go nam zesłał. Natomiast umysł genetyczny będzie analizował, czy nie za drogi towar, a może nie w tym miesiącu, bo wiele mam wydatków itd. Inaczej mówiąc umysł niższy zrobi wszystko aby zignorować podszepty serca. Okaże się, że za miesiąc tego towaru już nie ma a nam jest bardzo potrzebny.

Czasem jest tak, że ktoś nas zaprasza na ciekawe spotkanie a my już mamy ułożony plan przez ego osobowość i nie chcemy go burzyć. Ten podszept serca zignorujemy i nie skorzystamy z nadarzającej się okazji poznać interesujące zagadnienia a może ciekawych ludzi?

To przestrzeń wysyła do nas własne sygnały i tylko sercem je odbierzemy lub intuicją. Umysł genetyczny będzie je ignorował, gdyż on uważa swoje ego – programy za bardzo ważne. To jest ściema stworzona przez twórców kosmicznych tych programów. Oni już odchodzą z naszej przestrzeni wraz z ich manipulacyjnymi wzorcami. Co pozostanie istocie, kiedy kurczowo będzie się trzymać staroci? Być może ciągle będzie jeździć starą Syreną 105.

Zawsze bądźmy gotowi i otwarci na to, co niebo nam zsyła, gdyż ono lepiej widzi i wie, co dla nas dobre. My będąc tu na ziemi nie jesteśmy świadomi powiązań energetycznych jakie istnieją w przestrzeni i dlatego wybory niższego umysłu są obwarowane przymusem i analizą wydarzeń. 

Poza umysłem serca jest wyższy umysł, kiedy istota ma kontakt ze swoją Jaźnią i w każdej chwili może się z nią skontaktować. Uzyskuje w ten sposób odpowiedzi na zadawane pytania. Takich istot jest niestety „garstka”, którzy mają stały kontakt ze swoim wyższym Ja. To ono ich prowadzi i podpowiada co mają zrobić w danej chwili, gdy odbiór serca jest trudny do odczytania np.: napaść, katastrofa.

Myśleć sercem, to mieć stale go otwarte a oczy zamknięte na osądy i analizy ego. Serce będzie dobrze służyć i poprzez uczucia wskazywać co do nas  pasuje a co nie koniecznie. Myśleć sercem, to być obserwatorem siebie i przestrzeni wokół, aby móc odbierać sygnały  z zewnątrz i przetwarzać je na własne odczucia.

Ten sposób odbioru świata jest preferowany na nowe czasy, gdyż wchodzimy w wyższą gęstość czwartego wymiaru. Umysł genetyczny będzie coraz mniej przydatny i dla twardogłowych może zostać pomieszany lub wykasowany. Programy genetycznego umysłu już są po części odcięte od ich źródła i przestaną działać. Kto się nie przełączy na nowe myślenie,  to pozostanie z niczym.

Warto tą informację odebrać sercem i zobaczyć co ono nam podpowiada. Oczywiście, że każdy ma prawo własnego wyboru i mamy to uszanować.

Myśleć sercem, to być nowoczesnym człowiekiem, wgranym w nowe czasy. Wszystko, co najlepsze będzie dane od przestrzeni na wyciągniecie ręki dla tych istot, które myślą sercem i posługują się intuicją. 

Ten artykuł napisałam jak wiele innych z odbioru intuicyjnego, choć na początku miałam opory, bo nie wiedziałam o co w usłyszanym tytule chodzi. Niestety z oporu powstała pustka a ze zgody popłynęły te słowa. Na końcu były łzy szczęścia, bo sama się czegoś nowego nauczyłam i zrozumiałam.  Dziękuję przestrzeni za prowadzenie

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1205
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 722
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 931
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1394
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1610
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1326
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1318
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1568
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 735
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1112
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 546
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  27/08/2012

Napisane sercem. Serce to światynia Boga. Polecam http://eiba.pl/z

Kurczę, kolejny raz czytam o - cyt:

"Ten sposób odbioru świata jest preferowany na nowe czasy, gdyż wchodzimy w wyższą gęstość czwartego wymiaru."

O co tu idzie? Kto ustala te preferencje? Co to za wyższa gęstość, zwłaszcza czwartego (sic!) wymiaru? I jakie nowe czasy?

Co do "serca", czyli, jak rozumiem, całkowitego zdania się na emocjonalne postrzeganie świata, to już sobi

...  wyświetl więcej

"Myśleć sercem, to mieć stale go otwarte a oczy zamknięte na osądy i analizy ego."
Inny człowiek żyjący na kontynencie naszym ok 3000 lat temu powiedział ;
(9) Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i niepoprawne - któż je zgłębi? Ks.Jer.r.17 Pozdrawiam;)

Tu nie mogę się z Panią zgodzić. Serce i rozum powinny żyć ze sobą w zgodzie i równowadze. Takiej drogi powinniśmy w życiu szukać. Serce coś wyczuwa, ale może się mylić. Pisała Pani o zakupach. Ciekawy przykład. Ja spojrzałbym na to zupełnie inaczej. Wiele reklam działa właśnie na naszą sferę emocjonalną, przekonując, że właśnie ten produkt jest nam potrzebny. Doskonałym przykładem są reklamy dla ...  wyświetl więcej

Tak jest. Równowaga!

  hussair  (www),  27/08/2012

"...bądźmy gotowi i otwarci na to, co niebo nam zsyła, gdyż ono lepiej widzi i wie..." Pięknie i wymownie, zgadzam się z tym.
Trzeba jednak zaznaczyć, że porzucanie swoich planów dla niespodziewanych spotkań - jako akt wolny od instrukcji ego - nie jest, uważam, oczywistością. Owszem, spotkania z ludźmi są naukami, darami, wymianami energii, aktami serdeczności... Ale przecież nie zawsze. A ...  wyświetl więcej

Witaj Hussair,
Dobrze to ująłeś! Żyjmy i kroczmy w zgodzie z własnymi odczuciami> tak właśnie ma być. Ster przyjmuje wówczas władza wyższa od naszego ego, porównywań i własnych celów. Sama też tego nie rozumiałam, lecz po odebraniu słów rozjaśniło mi się wszystko w tym temacie. Marzenia nie cele mają być po drodze. Rozwala to wszystkie umysły ego, które nauczone są programowania i życia ...  wyświetl więcej

  Psst,  27/08/2012

Człowiek nie jest tym, co produkują umysł i serce.


Tak zgadzam się , bo zarówno serce jak i umysł muszą być podporządkowane Duchowi, to on nas dotyka w swojej istocie i nas odradza w miłości do innych... ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska