Login lub e-mail Hasło   

Skutki bezstresowego wychowania.

... Czy moda na bezstresowe wychowanie trwa nadal? Trudno powiedzieć. Ze względu na to, że młodzi rodzice bardzo często kopiują wzory wyniesione z rodzinnego domu, bezstresowe...
Wyświetlenia: 1.847 Zamieszczono 27/08/2012

...

Czy moda na bezstresowe wychowanie trwa nadal?

Trudno powiedzieć.

Ze względu na to, że młodzi rodzice bardzo często kopiują wzory wyniesione z rodzinnego domu, bezstresowe wychowanie szybko nie zaniknie.

Określenie bezstresowe jest takie sympatyczne. Stres to coś czego nie lubimy, coś, co nam przeszkadza. Dzieciństwo bez stresu, czyli szczęśliwe dzieciństwo. Rodzice chcieliby zapewnić swoim dzieciom szczęśliwe dzieciństwo, niezależnie od tego, jakie są ich wspomnienia. To był powód, dla którego idea dzieciństwa bez stresu zrobiła karierę.

Idea ideą, a praktyka swoje. W praktyce chodzi o dzieciństwo bez obowiązków i zaprawianie w wyścigu szczurów za pomocą metody kupowania swojemu dziecku droższych zabawek niż te, które posiadają dzieci znajomych i koledzy z przedszkola i ze szkoły.

Wychowanie bezstresowe najłatwiej jest wprowadzić w rodzinach pracowniczych i bezrobotnych, to jest takich rodzinach, które niczego nie produkują, a życie domowe koncentruje się na konsumpcji i planowaniu konsumpcji.

Wychowanie dzieci bez narzucania im jakichkolwiek obowiązków jest w rodzinach rzemieślniczych bardzo trudne, w chłopskich niemal niemożliwe. 

Za komuny dzieci chłopskie migrujące do miast przyjmowały masowo wzorzec bezstresowego wychowania. Odcinały się w ten sposób od wiejskich korzeni, których bardzo często się wstydziły. 

Wzorzec pochodzi z Ameryki, ale przeznaczony był głównie na eksport do krajów podbitych. W wielonarodowej społeczności amerykańskiej narzucanie modelu wychowania dzieci przy pomocy seriali typu Beverly Hills 90210 było mało skuteczne.

Dziecko, które nie miało w domu żadnych obowiązków i nie umie wykonywać podstawowych czynności w rodzaju włączenia prania w pralce automatycznej, albo ugotowania ziemniaków, czeka ciężki los. To „szczęśliwe”, bezstresowe dzieciństwo prowadzi bardzo często do opłakanych skutków. 

Gdy wypadałoby opuścić dom rodzinny, zaczynają się lęki. We Włoszech prawie czterdziestoletnie dzieci mieszkają przy rodzicach, którzy nadal się nimi opiekują. W Polsce pojawiła się moda na single. Ta moda spowodowana jest w znacznym stopniu bezstresowym wychowaniem. Powód jest ten sam, co wielkiej ilości rozwodów na skutek tego, że żadne z młodych małżonków nie umie zadbać o podstawowe domowe potrzeby.

Młodzi wychowani bezstresowo mają przed sobą bardzo trudne zadanie. Najpierw sami muszą się nauczyć samodzielnego życia. Może jakieś kursy sprzątania, prania i gotowania by się im przydały. Może organizowanie takich kursów, to jest sposób na rozkręcenie świetnego biznesu. Można byłoby go połączyć z biurem matrymonialnym.

Potem muszą nauczyć się wychowywać swoje dzieci w taki sposób, żeby następne pokolenia nie miały dwóch lewych rąk do każdej możliwej roboty.

   

Przeczytaj: >>> Piszcie bajki dla dzieci

Adam Jezierski

...

.

Podobne artykuły


51
komentarze: 81 | wyświetlenia: 10056
37
komentarze: 60 | wyświetlenia: 12888
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10608
61
komentarze: 19 | wyświetlenia: 24578
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 9786
49
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8386
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6292
21
komentarze: 45 | wyświetlenia: 5987
38
komentarze: 4 | wyświetlenia: 5955
39
komentarze: 9 | wyświetlenia: 7431
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 15793
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska