Login lub e-mail Hasło   

Pytania posłów i… ja też pytam

Posłowie zadają pytania w związku z „aferą” Amber Gold. Ja też mam parę pytań. Do Prokuratora Generalnego, Ministra Sprawiedliwości i premiera Tuska.
Wyświetlenia: 719 Zamieszczono 30/08/2012

Posłowie zadają pytania w związku z „aferą” Amber Gold.. Różne, lepsze gorsze, mądre i (najczęściej) głupie. Jak zwykle.

Ja też mam parę pytań. Do Prokuratora Generalnego, Ministra Sprawiedliwości i premiera Tuska.

  1. Panie Prokuratorze. Czy to prawda, że jeśli prokuratorzy, którzy pozwolili na prowadzenie działalności finansowej firmie (i jej szefowi) „naznaczonymi” „wilczym biletem” przez KNF, poddani zostaną sankcjom dyscyplinarnym? Czy owe sankcje nie sprowadzają się do tego, że zostaną oni przeniesieni w stan „wiecznego” spoczynku i otrzymywać będą dożywotnie wynagrodzenia prokuratorskie (coś około 75 % ostatniej pensji czy coś koło tego (oczywiście sukcesywnie rewaloryzowane, tak jak wszystkie świadczenia)?
  2. Czy jeśli nawet jakimś cudem otrzymali by wyrok (za np. ewentualne branie łapówek od ludzi z Amber Gold), dożywotnie wynagrodzenie (jw.) jest im przypisane „z automatu”, bez względu na.., …, …, wszystko?
  3. Panie ministrze Gowin. Czy jeśli pod pytanie 1. lub 2. „podpiąć sędziów sądów rejonowych, zasada otrzymywania wynagrodzenia jest identyczna? Nawet, jeśli się ich „wyrzuci” z roboty, z powodów jw.?
  4. Panie premierze, jeżeli odpowiedzi na powyższe trzy pytania jest twierdząca, dlaczego tak jest i jak długo tak będzie?
  5. Panie premierze, pytanie 4. zadałem dlatego, żeby się dowiedzieć, czy nie przeszkadza panu, że sędzia, albo prokurator, nawet jeśli okaże się łapówkarzem, złodziejem, członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, czy po prostu bandytą, zważywszy na przychody ze skarbu państwa wpływające co miesiąc na jego konto bankowe, będzie do śmierci bogatym darmozjadem, będącym pod względem ekonomicznym ponad prawem?

Być może moje pytania od 2. do 5. są błędne i wynikają z niewiedzy, jeśli tak, to proszę mnie poprawić, a natychmiast usunę tekst, jako bezzasadny. W ostatnich latach nigdy jednak nie słyszałem o pozbawieniu jakiegoś prokuratora czy sędziego jego finansowych „przyrodzonych” przywilejów. A wyroków niesprawiedliwych, głupich i podejrzanych, była cała masa!!!

„Jedzie mi tu czołg” – chciałoby się zapytać, oczekując na odpowiedzi na zadane pytania od adresatów. Ale…, może zdarzy się cud?

_____

Jeśli są wśród nas prawnicy i napiszą mi, że zadaję głupie pytania, bo jest odwrotnie, czyli odbiera się uposażenia takim "złym" sędziom, prokuratorom, proszę mnie "wyprostować". Natychmiast usunę tekst. Jestem laikiem i swoje pytania opieram na "doświadczeniach", czyli na niexznajomości przypadku, aby coś takiego miało miejsce (nawet ubeccy prokuratorzy mieszkający dziś w Izraelu otrzymują polskie, prokuratorskie uposażenia).

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2440
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 779
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 864
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 551
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 771
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 703
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1568
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 680
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 446
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 540
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 518
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska