Login lub e-mail Hasło   

Ciekawa praca, czy taka w ogóle istnieje?

Zastanawiasz się czasami jaka jest najlepsza praca na świecie i w Polsce? Poznaj oferty pracy, w których wykonywane zadania to czysta przyjemność
Wyświetlenia: 12.000 Zamieszczono 03/09/2012

„Jaka praca, taka płaca” to słynne powiedzenie mogłoby sugerować, że żeby „dorobić się kokosów” powinniśmy zrezygnować z życia prywatnego, odpoczynku, a najlepiej nie wychodzić z biura. Obok tych słynnych zawodów, takich jak lekarz, prawnik czy nauczyciel pojawiają się coraz to nowsze oferty zatrudnienia. Jeśli jesteś na etapie planowania swojej przyszłej kariery zawodowej nie warto ograniczać się jedynie do utartych schematów. Jeżeli lubisz podróżować, nie chcesz spędzać 8 godzin dziennie w ścianach biurowca, chcesz codziennie robić coś nowego, a przede wszystkim chcesz mieć nietypowy zawód, to wcale nie oznacza, że musisz zostać bezrobotnym.

W internecie w ostatnich latach pojawia się coraz więcej nietypowych ofert na ciekawą pracę. Kilka lat temu australijskie władze ogłosiły rekrutację na zarządce jednej z tropikalnych wysp Wielkiej Rafy Koralowej w prowincji Queensland. Spośród kilkudziesięciu tysięcy chętnych z całego świata wybrano Brytyjczyka, który przez okres 6 miesięcy miał za zadanie spacerować po dziewiczych australijskich plażach, opalać się, eksplorować podwodną faunę i florę, karmić żółwie, itp. W zamian za ciężką „wakacyjną” pracę i regularne prowadzenie bloga, szczęśliwiec otrzymał blisko 150 tysięcy australijskich dolarów. Nie ma się co dziwić, że media szybko okrzyknęły tę posadę „najlepszą pracą świata”.

W Polsce podobną akcję przeprowadziła firma E. Wedel, która potrzebowała ambasadora do reprezentowania swojej marki na całym świecie. Słodka praca marzeń opierała się na odwiedzaniu różnych zakątków świata, od Paryża, przez Nowy Jork, po Sydney, na Madagaskarze kończąc. Podobnie jak we wcześniejszym przykładzie, obowiązkiem pracownika było redagowanie bloga, nawiązywanie kontaktów z ludnością lokalną i częstowanie ich czekoladowymi produktami Wedla. Oprócz niezapomnianej przygody, zwycięzca rekrutacji dostał 10 tysięcy złotych. Ta posada z kolei nazwana została „pracą marzeń”.

Kolejnym ciekawym przykładem niebanalnej pracy jest tester słodyczy. Angielska firma Swizzel zajmująca się produkcją słodkości zatrudniła 12 – letniego chłopca do testowania swoich wyrobów. Zakres obowiązków malca na tym stanowisku nie wykraczał poza jego kompetencje. Zadaniem chłopca było degustowanie wyrobów fabryki czekolady i wystawianie na ich temat opinii. 

Marka Jacob's Creek zajmująca się produkcją i dystrybucją australijskich win jakiś czas temu poszukiwała pracownika, który wraz z kucharzem Karolem Okrasą miał wybrać się w kulinarną podróż po Australii. Zwiedzanie kontynentu połączone z odwiedzaniem winnic i degustacją win, w towarzystwie doświadczonego człowieka z branży kulinarnej, to praca o jakiej marzy każdy zwolennik dobrego jedzenia i zapalony podróżnik.

Jak widać z załączonych przykładów możliwości jest wiele. Warto wiedzieć więc, jak zebrać siły i aplikować na wymarzone stanowisko, które może być również życiową przygodą. Odpowiedź jest prosta, przede wszystkim, należy się wyzbyć wszelkich wątpliwości, zrobić pierwszy krok, być pozytywnie nastawionym i otwartym na nowe wyzwania. Jeśli dalej brakuje Ci odwagi i nie wiesz, gdzie szukać ciekawej pracy, mamy dla Ciebie kilka interesujących propozycji:

 

Najlepsza praca Ballantines

Najlepsza praca na świecie - Konsul Szkockiej

Producent szkockiej whisky Ballantine's ogłosił rekrutację na stanowisko Konsula Szkockiej, którego zadaniem będzie odwiedzanie najmodniejszych lokali, jeżdżenie limuzyną i promowanie trunku swoją osobą. Żeby tego było mało zwycięzca otrzyma 20tys zł pensji.

Ambasador MeDeal

Ambasador podróży MyDeal

Serwis zakupów MeDeal poszukuje chętnych na stanowisko Ambasadora Podróży MyDeal.pl, którzy będą podróżować po świecie.

DreamJob

Dream Job z Pokerstars

Największy serwis pokerowy świata oferuje posadę dla gracza pokera, który przejdzie szereg szkoleń i będzie brał udział w profesjonalnych turniejach PokerStars.

Podobne artykuły


52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16873
46
komentarze: 20 | wyświetlenia: 6400
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6851
32
komentarze: 5 | wyświetlenia: 13852
30
komentarze: 29 | wyświetlenia: 4525
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53179
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17347
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 22756
23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 43225
21
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1939
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 6144
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 12570
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2713
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4502
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 8112
 
Autor
Dodał do zasobów: Sławek Ludwiczak
Artykuł  A.J.,  03/10/2013

Oczywiście, że istniej. Należy tylko na nią trafić. A już największą frajdę mamy, gdy robimy to co lubimy. Dlatego warto skorzystać z testów predyspozcyji zawodowych. Dużo tego w necie, np. tomastest.euDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska