Login lub e-mail Hasło   

Samotność...

Słyszę ptaki, piękna muzyka, jak Mozart o poranku... Zieleń drzew mnie otula, zamykam oczy ...niewielka chwila szczęścia.
Wyświetlenia: 2.489 Zamieszczono 15/09/2012

Codziennie przed zmierzchem spaceruję po lesie, przytulam się do niego... Jest zielony, spomiędzy konarów drzew zagląda Słońce, wieczorne promienie... Wtedy moje serce się uśmiecha.

Zielone drzewa... siedzę na pieńku, siedzę i upajam się zielenią. Słońce skrada się zza drzew, połyskująca zieleń dociera do moich oczu, zaczepia je, drażni, przez powieki zaczynają przebijać się łzy... Patrzę w dal, omijam Słońce, widzę jasną zieleń młodych drzew. Las otula mnie swoim spokojem. Chcę tu zostać. To przytulenie jest ciepłe i miłe, uspokaja mnie i moją samotność. Chcę tu pozostać na zawsze... Siedzę na pieńku i jest mi dobrze... Słońce chyli się ku zachodowi.

Pozostanę wśród drzew, moich niemych przyjaciół, jedynych, którzy zawsze są blisko... Jak bardzo i jak długo można tęsknić? Nie pamiętam innego czasu. Samotność boli, ale też uczy. Zbliżam się do samej siebie. Przyglądam się swojemu życiu, przyglądam się sobie... I co widzę? Ogromną pustkę, niezrozumienie samej siebie, winę i wybaczenie. Czy moja samotność była konieczna, abym to zrozumiała? Tak, właśnie tak miało być. Godzę się na nią i proszę o wybaczenie. Podobno ciosy nie spadają na człowieka bez powodu, bez jego winy. Podobno... Gdzieś istnieje przyczyna, tylko ja jej nie pamiętam... Zbyt odległa. A to oznacza, że moja samotność jest moim wyborem.

Samotność jest smutna, ale z samotnością można żyć. Trudniej wygrać z tęsknotą. Każdej nocy pojawiają się łzy, każdego ranka nowa nadzieja. Jak długo jeszcze, czy już zawsze? Z samotnością mogę żyć, z tęsknotą już nie... Ale czego mi tak bardzo brakuje, za czym tak tęsknię? Za tym co nie jest mi dane, za tym czego się obawiam, za... przytuleniem.

Słyszę ptaki, piękna muzyka, jak Mozart o poranku... Zieleń drzew mnie otula, zamykam oczy ...niewielka chwila szczęścia. Chcę tutaj zostać, siedzieć na pieńku, słuchać śpiewu ptaków, wdychać zapach lasu. Kiedyś nie wrócę...

Czym jest przytulenie? ...delikatnym dotykiem ...złączeniem dwóch istot i czułym spojrzeniem? Zamykam oczy, słyszę szum drzew, gałęzi poruszanych przez wiatr ...on dotyka mych dłoni i ...wtula się we mnie. Zamyka mnie w objęciach swych silnych ramion, a ja się nie boję... Ten dotyk jest jak mgiełka, wtulam się w jego ciepło, czuję się bezpiecznie. Marzenia pomagają, czasami są jak rzeczywistość... Dotykam złudzenia, czy kiedykolwiek będzie tak na jawie? Samotność tak nie boli, z nią da się żyć, ale nie można żyć bez przytulenia.

Słońce chyli się ku zachodowi, staje się czerwone. Ta czerwień przebija się między konarami drzew, promienie mnie dotykają, czuję ciepło... Zaraz zmierzch. Chcę tu pozostać. Przez jedną krótką chwilę czułam się szczęśliwa, przez jedna krótką chwilę...
...czas wracać.

Ale nadejdzie taki czas, taki niezapomniany, jeden jedyny moment, w którym zakończy się tęsknota, zapomnę o tym uczuciu, ono przestanie istnieć... Chcę w to wierzyć, muszę w to wierzyć, naprawdę w to... wierzę. Słońce przez jedną krótką chwilę zaświeci tylko dla mnie, a mój zielony las, moi przyjaciele ... drzewa zielone... odnajdę je w sobie. Odkryję własne ciepło i przytulę się do niego, odkryję miłość do samej siebie. Wtedy samotność minie... Wierzę w to.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1594
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 914
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1180
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1197
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 765
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 750
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 458
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1030
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 584
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 731
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 506
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 722
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 992
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  greenway,  15/09/2012

O tak, miłość do samej siebie potrafi czynić cuda. To jest możliwe otoczyć się miłością i opieką. Dziwne, ale realne. :) Z całego serca Grazaa Ci tego życzę. A teraz przytulam Cię do serca. I promyki posyłam. Łap! ;)))

  grazaa,  15/09/2012

Dzięki, już złapałam :)))

  Noemi*,  15/09/2012

Las potrafi mówić do nas, choć my rzadko potrafimy go słuchać, jakby w obawie, że można znaleźć w jego wnętrzu pierwotną wrażliwość. I choć wszyscy za nią tęsknimy, każdy z nas się jej boi, bo poznana zaczyna mówić o nas samych. Pokazuje nam naszą słabość, samotność, bywa, że bezradność, a może pozwala po prostu poznać siebie, bo tylko wtedy odzyskamy kontakt z własnym ciałem, emocjami czy pragnie ...  wyświetl więcej

  grazaa,  15/09/2012

Las rzeczywiście do nas mówi, las przytula, las uczy... pozwala nam odnaleźć drogę powrotną do domu, do nas... wystarczy go posłuchać.

  ewfor  (www),  16/09/2012

Zazdroszczę CI tego lasu... Czasami potrzebuję takich kilku chwil i takiego przytulenia przez naturę. Dotyku słońca, muśnięcia wiatru i kojącego szumu liści. Pozdrawiam

  liwa,  15/09/2012

i znowu znalazłam kawałek siebie :)
dzięki Grazaa... :) :)

  grazaa,  15/09/2012

Tak to jest z tą samotnością, każdy ją odczuwa w inny sposób, ale przecież chodzi o to samo. Przyroda to balsam...

  Noemi*,  15/09/2012

Niezwykle przejmujaco o samotności śpiewał Rysiek Riedl, ta jego samotność była dla niego przekleństwem...
http://www.youtube.com/watch?v(...)JCwXjTM

  grazaa,  15/09/2012

Znam te utworki, a nawet Ryśka kiedyś poznałam... Samotność i zagubienie przebijały się we wszystkich jego tekstach. Niestety, on sobie z tym nie poradził...

  Amicus,  15/09/2012

Też kiedyś miałem okazję z nim pogadać... po którymś z koncertów w latach 80.

  grazaa,  15/09/2012

No właśnie :) Nawet na Rawie Blues się bywało... Ale to stare dzieje.

  Amicus,  15/09/2012

Olsztyńskie Noce Bluesowe...
:)

  grazaa,  15/09/2012

No pewnie, nawet bliżej :)

Lepimy naczynie z gliny.
Dzięki pustce w środku można go używać.
Wstawiamy drzwi i okna, budując dom.
To pustka wewnątrz czyni go mieszkaniem.
Korzyść jest z tego co istnieje.
A pożytek z tego, czego nie ma.
Nie ma przytulania - jest piękny artykuł.
Green, Noemi,Liwa,Amicus,Marcin - przytulili Ciebie jak mogli "cieplutko". Czujesz to?

  grazaa,  15/09/2012

Czuję i dziękuję...

  liwa,  17/09/2012

Marcin !! Co się stało, że zniknąłeś wraz ze swoimi artami i fotkami???????

  JA to ja,  15/09/2012

Na pewno zaświeci:), życzę tego :)

  grazaa,  15/09/2012

Dzięki :))) a ja rozsyłam to życzenie innym...

  liwa,  16/09/2012

jeśli mnie też, to dziękuje bardzo :* :* :))

  grazaa,  16/09/2012

:-)))

Samotność jest potrzebna aby zrobić puste miejsce w sobie na wlanie czegoś wielkiego, niepojętego i tajemnego. To miłość Boga przychodzi, gdy zrobisz jej miejsce. Też jestem sama ale nie samotna. Czuję tę radość kosmicznych promieni, które otaczają mnie i wlewają się poprzez przyjacielskie dysputy. Pozdrawiam serdecznie i cieplutko:)

  grazaa,  16/09/2012

Dziękuję. To właśnie tam należy podążać. To właściwa droga, już to wiem.

Tekst i zdjęcia są tak piękne i refleksyjne, że... juz nic więcej nie napiszę.
Dziękuję

  grazaa,  16/09/2012

Ja równiez dziękuję.
Gdy to pisałam, byłam w moim lesie, siedziałam na pieńku i patrzyłam na zachód Słońca...

  ewfor  (www),  16/09/2012

Jak często jesteśmy samotni mając obok siebie tłumy ludzi, a jak często czujemy się mniej samotni nie mając przy sobie nikogo. Zdjęcia przepiękne i takie refleksyjne jak cały artykuł. Dobrze, że potrafisz poczuć i zobaczyć coś, czego inni nigdy nie doświadczą. Jesteś w gronie szczęśliwców, chociaż tak smutno to ujęłaś. Samotność boli, zwłaszcza jeżeli człowiek wie, że to nie zawsze własny wybór.

  grazaa,  16/09/2012

Dziękuje za miłe słowa. Staram się patrzeć i widzieć, z aparatem łatwiej, bo muszę również się zatrzymać...

Piękne... zmierzch to moja ulubiona pora do rozmyślań...

  grazaa,  16/09/2012

Tak, to cudowna pora... i te promienie zachodzącego Słońca. To czas i miejsce na refleksje...

No to masz moje fotki w prezencie:)
http://eiba.pl/11
i wiersz...do dziecięcego rysunku tej pory czarownej...
http://eiba.pl/az

  grazaa,  17/09/2012

Śliczne te Twoje fotki... i to żółte słoneczko... a wierszyk... Dzięki :)

Do usług:)

  hussair  (www),  20/09/2012

Wow.

Chyba rozumiem... Dzięki :)

  golesz,  13/02/2013

Cyt: - "Słyszę ptaki, piękna muzyka, jak Mozart o poranku... "
Przecudna alegoria. Samo sedno.

  grazaa,  13/02/2013

@golesz: Usłyszałam ją, chyba serce podpowiedziało, i zapisałam...

@grazaa: Ja lubię Joe Satrianiego.

@gwizdek: Ostre dźwięki :) Ja słucham bardzo różnej muzyki, nie przywiązuję się do stylu. A kiedyś, daaaaawno temu... byłam na koncercie Iron Maiden ;-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska