Login lub e-mail Hasło   

Powszechny Dochód Gwarantowany.

Powszechny Dochód Gwarantowany to stara idea, która występowała pod wieloma nazwami. Teraz przychodzi pora na to, żeby pod tą nazwę podłożyć treść, która j...
Wyświetlenia: 1.442 Zamieszczono 17/09/2012

Powszechny Dochód Gwarantowany to stara idea, która występowała pod wieloma nazwami.

Teraz przychodzi pora na to, żeby pod tą nazwę podłożyć treść, która jest możliwa do realizacji.Nośna nazwa to bardzo ważna część projektu, dlatego nie będę się upierał, że kiedyś nazwałem tą idee inaczej i to samo proponuję tym, którzy już dziś gotowi są spierać się: Czy wymyślili to prawicowcy, czy lewicowcy?

O tym, że należałoby zapewnić każdemu człowiekowi dochód minimalny, ale pozwalający na przeżycie mówiono już przed I Wojną Światową, w obliczu narastających sprzeczności wewnątrz kapitalizmu. 

Sprzeczności, które zaowocowały Wojną Światową. Potem Wielką Socjalistyczną Rewolucją Październikową, Wielkim Kryzysem lat 30-tych XX wieku i następnie II Wojną Światową, która niezależnie od zbrodniczej osobowości Hitlera, była rewanżem za przegraną przez Niemców I Wojną Światową.Nie mówiono o tym w Polsce. Przed I Wojną Światową Polacy modlili się o Wielką Wojnę Ludów, która przyniesie im niepodległość, a Józef Piłsudski wyczuwając sytuację, przygotowywał się do wykorzystania tej okazji. Jeśli chodzi o Piłsudskiego to są na to dowody w jego pismach sprzed I Wojny. Warto pamiętać, że przyłączył się wtedy do przyszłych komunistów, a Dzierżyński, Marchlewski i Lenin to jego koledzy z Krakowa.

Dziś powinna znaleźć się na Świecie wola do podjęcia i zrealizowania tej idei. Jeżeli nie uspokoimy sytuacji i narastające napięcia osiągną masę krytyczną, to grozi nam następna Światowa Wojna. W dzisiejszej sytuacji ogromnego nagromadzenia skutecznych broni, wojna ta będzie znacznie bardziej niszcząca niż poprzednie. Niech każdy się zastanowi: Czy to, że Iran jest 10, albo 20 razy słabszy od USA, nie oznacza, że Iran może z łatwością zmieść USA z powierzchni ziemi? Że sam zginie przy okazji? No to co? Będzie dwóch mniej!!! A co się stanie, gdy inni się przyłączą?

Jest pytanie: W jaki sposób zrealizować ideę Powszechnego Dochodu Gwarantowanego?

I tu mam propozycję!

Należy połączyć dwie idee. Idee PDG z ideą Nowego Pieniądza Światowego. Nowy Pieniądz Światowy zastąpiłby w przyszłości obecnie istniejące pieniądze, których wcale nie należy wycofywać z obiegu przy okazji wprowadzania Nowego Pieniądza Światowego. Podstawą istnienia Nowego Pieniądza Światowego byłby CZŁOWIEK I JEGO POTENCJALNE MOŻLIWOŚCI. Każdy człowiek biały, czarny, żółty, czy czerwony! Wypłacanie tych pieniędzy każdemu gwarantowałoby przeżycie na minimalnym poziomie. Nikt z tego powodu nie zbiednieje, choć niektórym ograniczy to możliwości wzbogacania się. Za to innym zwiększy takie możliwości.

Wiemy przecież, że w 2050 roku wystarczy żywności i energii na podstawowe potrzeby wszystkich ludzi, o ile światowa populacja nie wzrośnie w sposób gwałtowny. Bogaci nie zjadają więcej kalorii od biednych. Nie zjadają kalorii, których brak skazuje biednych na śmierć głodową. Bogaci zużywają więcej energii od biednych i dlatego, żeby im nie zaszkodzić, należy uwolnić wielką ilość ukrywanych patentów dotyczących nowych źródeł energii. 

Pierwszy krok w tym kierunku: Obalenie ACTA już zrobiliśmy.

Podobne artykuły


42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6590
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23042
17
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2047
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 6212
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 4741
25
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3276
13
komentarze: 34 | wyświetlenia: 1619
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 48492
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 21567
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72264
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 107832
20
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2234
48
komentarze: 20 | wyświetlenia: 25449
42
komentarze: 31 | wyświetlenia: 9735
 
Autor
ArtykułNie wiem, czy się roześmiać, czy rozpłakać... ale wizja ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska