Login lub e-mail Hasło   

O śpiewie ptaków.

Dlaczego ptaki śpiewają? Pisali o tym pisarze i poeci. W zasadzie są oni zdania, że ptaki śpiewają aby umilić człowiekowi życie. Czyżby? Pomyślcie. Czy to jest tak, że Pan B&oac...
Wyświetlenia: 1.205 Zamieszczono 20/09/2012


Dlaczego ptaki śpiewają? Pisali o tym pisarze i poeci.
W zasadzie są oni zdania, że ptaki śpiewają aby umilić człowiekowi życie.

Czyżby?
Pomyślcie. Czy to jest tak, że Pan Bóg stworzył ptaki z myślą żeby człowiek mógł zachwycać się śpiewem skowronka o poranku? Czy to jest tak, że w bożym planie był śpiew słowika inspirujący kompozytorów?

A co naukowcy i łuczeni amerykańscy uważają w tym temacie?

Cisza.
Temat łuczonym nie leży.
Kryptologia jest nauką o znaczeniu wojskowo strategicznym, a współczesny neokreacjonizm (czyli, jak stwierdził JP2: realizacja bożego planu metodą ewolucyjną) jest ideą wybitnie kontrowersyjną.

Tego, co napiszę poniżej nie należy nazywać teorią, ani niepotwierdzoną hipotezą. Ostatecznie zgadzam się na to, żeby nazwano moje wyjaśnienia „walką z Panem Bogiem”.

Śpiew ptaków nie został stworzony przez któregoś z bogów (Jahwe, Allaha, Manitou,...,ect) żeby umilić człowiekowi życie, tylko jest kodem, językiem, szyfrem, którym porozumiewają się ptaki. Jest szyfrem, którego naukowcom, ani łuczonym amerykańskim nie udało się złamać. Nie udało się im złamać tego szyfru, ponieważ są marni, a zadanie nie jest proste.

Marność kryptologów amerykańskich wymaga reklamy.
To amerykańskim kryptologom zawdzięczamy szereg idiotycznych analiz Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA). To im zawdzięczamy wiele idiotycznych decyzji amerykańskich prezydentów.

Być może, Państwo nie wiedzą, że kryptologia jest tą dziedziną, w której Polacy tradycyjnie zajmują wszystkie miejsca na podium. Więcej. W pierwszej dziesiątce najlepszych kryptologów na świecie z reguły są sami Polacy. Tak już było w czasach Enigmy, czyli za II Rzeczypospolitej i tak jest po dziś dzień.
Anglik Turing twórca idei komputera był niezły. Był wśród polskich kryptologów jak biały sprinter odnoszący sukcesy w biegu na 100 metrów. Obecnie do pierwszej dziesiątki trafił pewien Amerykanin nazwiskiem Chomsky.

Język ptaków możemy analizować przy pomocy Ogólnej Teorii Szyfrowania. Każdy kod (język, szyfr) ma szereg cech, które występują obligatoryjnie (czyli w sposób konieczny), oraz cechy indywidualne, charakterystyczne jedynie dla niego, lub pewnej grupy kodów (szyfrów, języków).
Lingwiści mówią o gramatyce, składni, szyku zdania, wymowie...

To wszystko jest istotne w przypadku śpiewu ptaków. Mamy trudności przy jego deszyfracji. Przyczyn jest kilka. Nie wiemy o czym ptaki rozmawiają. To wymaga żmudnych obserwacji. Na ich podstawie rozszyfrowaliśmy jedynie niektóre, wyjątkowe hasła. Takie jak ostrzeżenie stada przed niebezpieczeństwem.

Język mówiony, czyli śpiew nie jest jedynym kodem, którym posługują się ptaki. Taniec perkozów to typowy język ciała. Też mamy problemy z jego deszyfracją.
Także wilki nie wyją do księżyca dlatego, żeby nastraszyć obywateli, którzy lubią się bać

Na zakończenie przeczytajcie, co na temat deszyfracji sądzi prof. dr John Emerson Wildblack-Cat

http://www.eioba.pl/a/3yrr/cuda-czynia-wiare-czyli-o-wywolywaniu-deszczu

Podobne artykuły


16
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1297
15
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1854
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 29830
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1050
8
komentarze: 44 | wyświetlenia: 328
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 49198
11
komentarze: 8 | wyświetlenia: 5068
12
komentarze: 22 | wyświetlenia: 31438
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1408
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3803
72
komentarze: 23 | wyświetlenia: 163047
28
komentarze: 6 | wyświetlenia: 85810
 
Autor
ArtykułAdamie, zaczynam czekać na twoje następne teorie:)))

  Paweł Malec  (www),  20/09/2012

Hmm. I tu się podpinam.

Siem podpinaj, tylko w jesionkę się nie zamień...;)

  hussair  (www),  20/09/2012

Hm, znów jakoś za Wami przydreptałem. Hm.

Wieszaków mi chłopcy nie starczy...

W stadzie ptaków, nie wszystkie ptaki spiewają, chociaż wszystkie słyszą ... a gdyby tak zakryć im "uszy"?

Bo czy śpiew jest wynikiem śpiewu, czy też odbioru myśli (np. grawitacyjnej), która ma wpływ na rodzaj śpiewania?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska