JustPaste.it

Zła dieta rujnuje związek

Dwa jajka sadzone na plasterku boczku i gazety czytanie codziennie na śniadanie

Dwa jajka sadzone na plasterku boczku i gazety czytanie codziennie na śniadanie

 

c0c81b261d95ee5f6c9fff9bad7ed663.jpg

 Kay (Meryl Streep) i Arnold (Tommy Lee Jones) są małżeństwem od trzydziestu lat. Z tej okazji żona dostała od męża w prezencie bojler. Powinna go była walnąć nim w ten głupi łeb.

Ona pracuje w sklepie odzieżowym, on jest doradcą podatkowym. Oraz tetrykiem, marudą, maniackim oglądaczem programów o golfie i lubi czipsy po których czuć mu z ust. Śpią w oddzielnych sypialniach a na zalotną propozycję żony odpowiada, że zjadł wołowinę i nie najlepiej się czuje.

Ich dwoje dorosłych dzieci mieszka poza domem.

Codziennie rano Kay ukochanemu mężczyźnie smaży dwa jaka sadzone na plasterku boczku. Może powinna dodawać mu do tego pięć deko sapientii lub chociaż wrażliwości. On w podzięce wsadza nos w gazetę, zjada i wychodzi do pracy. Nuda, monotonia i obcość.

Kay ma tego dosyć i za własne 4000 dolarów wykupuje tygodniowy wyjazd połączony z terapią małżeńską.

Arnold jest skąpcem nie tylko finansowym ale i uczuciowym oraz narzekaczem całodobowym.

Kay liczy na pomoc fachowca (Steve Carell), Arnold jest ciągle zirytowany. Żonie chodzi o odzyskanie bliskości, mężowi o święty spokój. Dopiero w trakcie terapii dowiadują się jacy są naprawdę i  jakie mają wobec siebie oczekiwania oraz co zaniedbali.

Terapeuta poleca pacjentce książkę „Poradnik dla heteryków napisany przez geja”, a oboje mają do wykonania zadania co kończy się różnie.

Film ten reklamowany jest jako komedia romantyczna ale to nieprawda. Wprawdzie jest parę zabawnych scen ale romantyczne tylko zakończenie.

Główną, ale nie jedyną, zaletą tego filmu jest para aktorów. Jak oni grają! Dałabym im za te role wszystkie nagrody filmowe jakie są na świecie.

Dzięki ich grze i scenariuszowi jest to film skromny ale mądry i pouczający oraz dający nadzieję. Wszyscy mający zamiar się rozwieść z powodu „nudów na pudy” i braku porozumienia powinni go obejrzeć. No i panowie, aby zrozumieli, że lodówka czy bojler to nie jest prezent dla kobiety tylko dla domu.

 

„Dwoje do poprawki” reż. David Frankel