Login lub e-mail Hasło   

Gry Bogów

Siergiej Striżak: - “Przede wszystkim – ufać sobie” - autor serii dokumentalnej pt. "Gry Bogów".
Wyświetlenia: 1.956 Zamieszczono 28/09/2012

Gry Bogów

Bardzo dawno temu niegdyś potężni Bogowie lubili grać w gry. Najciekawszą grą była ta, w której uczestniczyło wielu Bogów. Żeby grać, Bogowie stworzyli przeszkody i wolności, inaczej gra nie wychodziła. Wymyślali cele i, osiągając je razem doświadczali zadowolenia. Wśród Bogów znaleźli się spryciarze, którzy dążyli do celu obchodząc przyjęte reguły. Wtedy Bogowie wprowadzili dodatkowe zasady. Stopniowo uwaga Bogów coraz bardziej skupiała się na całym wszechświecie, a oni coraz bardziej komplikowali go nowymi zasadami i zakazami. Ale im bardziej ograniczali innych, tym mniejsi stawali się oni sami. Bogowie do tego stopnia osiągnęli perfekcję w ograniczaniu wolności, że sami stali się niewolnikami własnych decyzji. Stali się podobni do siebie i zapomnieli, że kiedyś byli Bogami. Tak znaleźli się na jednej pięknej planecie, gdzie w nadziei na wyzwolenie prowadzą nadal grę, którą ktoś kiedyś nazwał pięknym słowem Komunikacja (Komunikowanie się).

Siergiej Striżak: - “Przede wszystkim – ufać sobie”.

 

Krótko o sobie:

Urodziłem się w Sewastopolu, obok miejskiego teatru. Rodzice chcieli, żebym został robotnikiem fabrycznym, mocno stał na nogach i tak dalej. A ja pokochałem muzykę, rysowanie, wiersze i byłem zły na mamę, że nie posłała mnie w dzieciństwie do szkoły muzycznej :)

Zdarzyło się tak, że po wojsku, znalazłem się jako dźwiękowiec w teatrze, skąd przez nieduże okienko było widać całą scenę i widownię. Byłem tak zahipnotyzowany i zaintrygowany tym małym i tajemniczym światem, że po kilku dniach już pracowałem w tym teatrze jako operator dźwięku. Byłem szczęśliwy a mama machnęła na to ręką. Do tej pory z twórczością nie rozstaję się ani na chwilę (minutę).

Niedawno stuknęła mi sześćdziesiątka, mam bardzo wielu przyjaciół, wystarczająco dużo wrogów, i przeważnie sam sobie się podobam najbardziej. Zresztą, jest to tylko część tego, kogo nazywają Striżakiem :)

Co przywiodło cię do zawodu reżysera?

Położenie urządzeń dźwiękowych w teatrze:) Stamtąd było widać wszystko jak na dłoni, i w tym nie zawsze dobra praca reżyserów. Było widać kto, co i dlaczego robi nie tak. Jak pod mikroskopem. I na końcu, tylko minie było dane widzieć, jak to zrobić prawidłowo :)

Potem skończyłem reżyserię na wydziale LGIKa (pracownia Borisa Sapiegina) i wyreżyserowałem w Sewastopolskich teatrach ponad dwadzieścia spektakli. Potem, rozczarowawszy się do sytuacji w teatrze kupiłem kamerę wideo i postanowiłem uczyć się zajmowania kinem, czym zajmuję się po dziś dzień.

Jakie cechy powinien posiadać reżyser?

Potrzebnymi. Reżyser powinien w każdej sytuacji umieć rozwiązywać twórcze zadania. I jeszcze zrozumieć, co reżyseruje – to nie zawód. To stan. Stan całkowicie boskiego pochodzenia :) ...

Cały artykuł - http://treborok.wordpress.com/slowianszczyzna/gry-bogow/siergiej-strizak-przede-wszystkim-ufac-sobie/

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1610
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 918
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1191
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 464
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1036
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 778
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ykes,  28/09/2012

"Na coraz dłuższe, jesienne dni..." - w moim regionie jesienią dłuższe są wieczory.

  Siemargl  (www),  28/09/2012

- "Bóg Ci zapłać" za ukazanie pomyłki.
Cześć

  ykes,  28/09/2012

"Bóg Ci zapłać" - i znów zostanę z niczym. ;) Również witam.

  jotko49,  28/09/2012

Plusik wystarczy? może jeszcze kto dorzuci. Ziarnko do ziarnka i uzbiera się ...;)

  Siemargl  (www),  28/09/2012

Fajna, relaksująca muzyka - http://vk.com/public33177753 - może to pomoże.

Jak wicemistrz Polski juniorow w szachach w 1977 roku za samo logo daje plusik :-)
Sprawy bogow/bogin/bostw przemilcze....Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska