Login lub e-mail Hasło   

Czy można zminimalizować zaburzenia autystyczne

"Powiedz swojemu ciału: Wolę mieć w tobie niewolnika, niż być twoim niewolnikiem. "Josemaria Escriva de Balaguer
Wyświetlenia: 1.422 Zamieszczono 29/09/2012

Zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD), to autyzm i Zespół Aspergera -to zaburzenie rozwoju mózgu, pojawiające się najpierw w okresie niemowlęctwa lub dzieciństwa, cechuje się; brak reakcji do interakcji społecznych i komunikacji, brutto deficyty w rozwoju inteligencji i języka, ograniczone i powtarzalne zachowania, ograniczone możliwości w rozwoju odpowiednich działań i interesów, a często dziwaczne odpowiedzi dla środowiska.

Ludzie z autyzmem mają upośledzenie społeczne Nawiązywanie i utrzymywanie przyjaźni często okazuje się trudne dla osób z autyzmem. Jedna trzecia do połowy osób z autyzmem nie rozwija wystarczająco naturalnej mowy do zaspokojenia ich codziennych potrzeb komunikacyjnych.

Przyczyny i zachorowalności

Do niedawna autyzm uważano  całkowicie za problem genetyczny lub mutacji, jednak według ostatnich badań przeprowadzonych przez instytut prestiżowej MIND Kalifornii, ogromny wzrost częstości występowania w ciągu ostatnich kilku lat sugeruje inne przyczyny. Wysuwa się postulat, że pewne czynniki środowiskowe są również zaangażowane. Kiedy weźmie się pod uwagę ogromny wzrost atakujących w różnych wydaniach ludzkość trucizn do atmosfery i gleby oraz fakt, że małe dzieci nie mają prawidłowo rozwiniętego układu odpornościowego, to że nie powinno dziwić.

Czynniki środowiskowe, które mogą przyczyniać się do autyzmu,lub go nasilać mogą mieć znaczenie w przyszłych badaniach Czynniki te obejmują niektóre pokarmy,choroby zakazne, metale ciężkie, rozpuszczalniki, spaliny oleju napędowego, PCB, ftalany i fenole użyte w wyrobach  z tworzyw sztucznych, pestycydy,alkohol, palenie tytoniu, narkotyki nielegalne, szczepionki i narażenie na stres w prenatalnym okresie życia.

Autyzm jest również związany z  różyczką kobiet w ciąży, nieleczoną fenyloketonurią , brakiem  tlenu przy porodzie, stwardnieniem guzowatym oraz zapaleniem mózgu. Niektóre badania wykazały związek z zaburzeniami  neuroprzekaźników, w tym wzrost emdopaminy i serotoniny .

Autyzm jest wciąż dość rzadki z 4 do 5 dzieci na 10000 urodzeń , ale ogromny i stały wzrost zachorowalności na autyzm jest alarmujący.

Objawy

Główną cechą dzieci z autyzmem jest brak reakcji na ludzi. Niemowlęta z tym zaburzeniem nie przytulają się, unikają kontaktu wzrokowego, nie pokazują mimiki ,są obojętne na uczucia i kontakt fizyczny. Mogą one stać się sztywne lub wiotkie  i płaczą przy dotknięciu.

Gdy dorosną ich uśmiech jest nieobecny lub opóźniony, nie okazują więzi,przywiązania do opiekunów ii nie wykazują niepokoju w obecności obcych. Rezultatem tych problemów jest to, że więź emocjonalna między dziećmi i ich rodzicami może  się nie rozwijać.

Ciężkie zaburzenia językowe i brak wyobraźni, bezsensowne powtarzanie słów i czynów, napady krzyku, , zaburzenia snu i jedzenia i płacz bez łez może być również powszechne. Większość dzieci z autyzmem mają IQ na poziomie 35 do 49.

Leczenie

Jak dotąd nie ma  lekarstwa na autyzm, ale wczesna interwencja, ustanowienie rygorystycznych procedur, wykształcenia specjalistycznego i wsparcia strukturalnego może pomóc rozwijać umiejętności, zminimalizować problemy z zachowaniem i umożliwić każdemu dziecku, niezależnie od ich stopnia niepełnosprawności, aby osiągnęło  tak wielki stopień niezależności, jak to możliwe.

Osoby z autyzmem często przywiązują się do procedur i rytuałów, i mogą być zrozpaczone po zmianach drobnych szczegółów środowiska, np. trzymanie się tej samej trasy do sklepów . Przypuszcza się, że czują ogromny niepokój o nieprzewidywalności życia codziennego, a te rytuały i procedury usuwają  niektóre z niepewności wynikające z pytania co będzie dalej?

Dziecko z autyzmem może odpowiedzieć nietypowo na leki, lekarstwa mogą mieć negatywne skutki, a nie znane leki łagodzą objawy zaburzeń kluczowych społecznych i komunikacji. Badanie i leczenie czynników biologicznych, odżywczych i Metabolicznych doprowadziły do ​​poprawy objawów lub całkowitego ustąpienia objawów u wielu dzieci z autyzmu na całym świecie. Ostatnie prace z wykorzystaniem nanoplastrów aplikowanych na skórę w punktach akupunktury otrzymały pozytywne rezultaty.

Więcej informacji o znaczeniu Glutationu i Karnozyny w leczeniu autyzmu

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1610
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 918
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1191
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 464
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1036
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 779
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska