Login lub e-mail Hasło   

Jakie są pierwsze objawy ciąży

Dowiedz się wszystkiego o pierwszych objawach ciąży.
Wyświetlenia: 2.890 Zamieszczono 30/09/2012

Ciąża jest jednym z najszczęśliwszych momentów w życiu każdej kobiety. Z wielkimi oczekiwaniami wypatrują one na nadejście swojego potomka, którego będą kochać najmocniej jak tylko mogą. Mogą zaobserwować w swoim organizmie zmiany wskazujące na to, że są zapłodnione.
Oznaką początkową kiedy wystepują  pierwsze objawy ciąży jest brak miesiączki. To głównie w tym czasie kobiety zaczynają przypuszczać, że są w ciąży. Pamiętać jednak należy, że u każdej kobiety menstruacja przebiegać może zupełnie inaczej.
Zwiększenie wrażliwości, oraz ból piersi może być następnym objawem zajścia w ciąże, który obserwujemy nawet po kilku dniach po zapłodnieniu. Wskazuje to na to że organizm zdiagnozował nowa sytuacje i próbuje się do niej dostosować, a pierwsze dostrzegalne są zmiany hormonalne.
Można spodziewać się ciąży, jeżeli często dostrzegamy zmiany nastroju. W szczególności powinniśmy przyglądać się naszemu poczuciu rozdrażnienia, zmęczenia czy poirytowania. Tych oznak nie należy jednak interpretować jako ciążę, mogą one zwiastować przeziębienie, grypę, bądź też depresję.
Nierzadko mówi się o pojawianiu się porannych nudności, przede wszystkim u kobiet w początkowych miesiącach ciąży. Ten objaw oznacza, że powoli w ciele rozwija się życie. Może być jednak z drugiej strony skutkiem złej diety, więc przed pojawieniem się u ginekologa dokładnie ja przeanalizujmy.
Wszystkie te początkowe objawy są często wymieniane przez kobiety w ciąży, należy jednak zwrócić uwagę że każdy organizm może informować o zapłodnieniu w zupełnie inny sposób. Znane jest występowanie specyficznego apetytu, zaobserwowanie częstego oddawania moczu czy tez podwyższona temperatura ciała. Trzeba jednak pamiętać, że te symptomy nie zawsze zwiastują ciąże, jeżeli jednak chcemy być pewni na sto procent, spotkanie z ginekologiem będzie koniecznością.

Źródło:

http://www.pierwszeobjawyciazy.info/

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1610
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 918
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1191
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 464
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1036
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 778
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  berni*,  30/09/2012

Pierwszym obiadem ciąży jest seks.:) Czy ty piszesz poradnik dla przedszkolaków? To zacznij od tego co to jest menstruacja, potem wytłumacz co to ejakulacja.... No chyba, że strony pomyliłeś.:)

Uhm... też o pomyłce strony pomyślałam;)

Nie zgadzam się. Seks to seks. Zwykła małżeńska codzienność i nie zawsze musi być z tego ciąża. A poza tym artykuł jest o pierwszych objawach, a nie o tym co to jest menstruacja.

Może niedługo zaczniemy się uczyć dodawania! :) Na początek 1+1 . Nie za trudne? :):):)

No! Powiem szczerze jeśli nie znasz odpowiedzi, nie zabieraj się za...:):):) Pozdrawiam.

  berni*,  02/10/2012

Hej ty, na co czekasz stawiaj minusa, bo się nie mogę doczekać!

Stawiasz mi plusa? Masz u mnie plus! A kto ty jesteś? Wasserman! :):):) Chwila moment, muszę znaleźć kalkulator, albo liczydło! :):):)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska